Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, 5000 km deyim, Motorda aşırı yağ yakma var. Daha öncede 2009 model kullanmıştım onda da vardı ama şimdiki yeni motorumda daha aşırı bi boyutta. 3500 km de yağ değişti. Şu anda 5000 km de. Yani 1500 km oldu, bu 1500 km içinde toplam 400 gr. yağ ilavesi yapmam gerekti. Şu anda yağ miktarı çubukta max. seviyesinin en fazla 1 mm kadar üstünde, yani 1500 km de teşhisime göre en az 300 gram yağ yaktı. 500 km sonra yağ değiştireceğim ve ne kadar yağ yaktığını göreceğim. Yağ dandik desem oda değil. Mobil tam sentetik 15-50. Yaş 35 yolun yarısı, damarlarımdaki kan akışı yavaşladı herhalde eskiye nazaran. Dolayısıyla uzun yol gitsem dahi 80-90 km/h ortamala seyir hızımdır. 90 ı asla geçmem. Motoru sıkıştırmam. Motorda bi anormallik yok, çekişte, gidişte bi sıkıntı yok. Yağına bakıp takviye yaptığım müddetçe belkide hiç sorun olmayacak ama;
    Merak ettiğim şu, bu motor için db motor Ümraniye diyor ki, yağ değişimi 2000 km de bir. Ok. 2000 km de kaç gram yağ yakarsa garantiden piston segman vb. Yani yağ yakma konusunda sıkıntılı parçaları değiştirirler. Fikriniz nedir =?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Motorda bir sorun var. 400 gr. tabiki normal değil 1500 km'de. Geçenlerde 4000 bakımında koyulan yağa (Shell) güvenemediğimden DB motorda 6000'de yağ değişimi yaptırdım ve yağ tam çıktı. Eğer 8000'de de böyle olursa 4000'de bir değiştirmeyi düşünüyorum ben de. Rodajı nasıl yaptın bilmiyorum ama ilk 500'de (Kitapçıkta rodaj süresi olarak geçer.) 60'ı geçmemiştim, ve şuan 6100 km'de ve 1 sene oldu alalı. Yani uzun bir sürede yaptı bu km'yi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı kerkenez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel fiyat bana göre. ver gitsin altında cok fazla eskitme

---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

kardes benim plakada hg :D hangi ayda aldın sen motoru anesten?
    martta aldım ama artık ikametinin olduğu ilçenin emniyetinden çıkarıyolar beylikdüzünde hg die biliyorum :D

---------- Post added at 05:05 ---------- Previous post was at 05:01 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 5000 km deyim, Motorda aşırı yağ yakma var. Daha öncede 2009 model kullanmıştım onda da vardı ama şimdiki yeni motorumda daha aşırı bi boyutta. 3500 km de yağ değişti. Şu anda 5000 km de. Yani 1500 km oldu, bu 1500 km içinde toplam 400 gr. yağ ilavesi yapmam gerekti. Şu anda yağ miktarı çubukta max. seviyesinin en fazla 1 mm kadar üstünde, yani 1500 km de teşhisime göre en az 300 gram yağ yaktı. 500 km sonra yağ değiştireceğim ve ne kadar yağ yaktığını göreceğim. Yağ dandik desem oda değil. Mobil tam sentetik 15-50. Yaş 35 yolun yarısı, damarlarımdaki kan akışı yavaşladı herhalde eskiye nazaran. Dolayısıyla uzun yol gitsem dahi 80-90 km/h ortamala seyir hızımdır. 90 ı asla geçmem. Motoru sıkıştırmam. Motorda bi anormallik yok, çekişte, gidişte bi sıkıntı yok. Yağına bakıp takviye yaptığım müddetçe belkide hiç sorun olmayacak ama;
    Merak ettiğim şu, bu motor için db motor Ümraniye diyor ki, yağ değişimi 2000 km de bir. Ok. 2000 km de kaç gram yağ yakarsa garantiden piston segman vb. Yani yağ yakma konusunda sıkıntılı parçaları değiştirirler. Fikriniz nedir =?
    etem abi senin kısmetine çıktı heralde bu ben hergün kontrol ediyorum çubuğu eksilme olmadı şükür dağa servise gidincede bakıcam
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili cbf150 dostları

eylül gibi yıllık izin yapacağız bu sıcaklarda tatile gidesimiz yok, gittiğimiz yerde de haşlama olacağız nitekim.
    Aklımda Bozcaada var ama bugüne kadar 2 tane uzun yol sayılacak gezi yaptım, hep eşimle beraber ancak birinde 4 birinde 6 motor olduğumuzdan grup sürüşte kesinlikte daha dikkat çektiğimizi bu yüzden daha güvenli olduğunu düşünüyorum. Hatta ona rağmen 2 uzun yolun sonunda kışın kesin 650 ye geçmeye karar verdim çünkü anlık hızlanamama eksiği bence kesinlikle tehlike yaratıyor. Şİmdi Bozcaada 'ya yada Saros a gidersek tek başımıza yani tek motor gideceğiz eşimle, tam kesin karar vermemiş olmamla beraber tavsiyeleriniz, siz olsanız ne yapardınız ? ve hiç istanbul - çanakkale üzerinden bu sene bozcaada,ezine vs. tarafına giden oldu mu ?
    Biz eşimle Tekirdağ'dan Akçay'a kadar gittik geldik. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık.
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

vitesin hırıltı yapıp birden sesli geçmesi vitesin tam geçmemesinden oluyor.buda genelde vites pedalına nazik basmaktan kaynaklanıyor.bu deyişik viteslerde çoğumuzun başına geliyor.birinci vitese en mükemmel kemiksiz geçiş motor durmak üzereyken oluyor yani 5ila 10 km gibi hızlarda.zaten 1 e alıp ayağınızı yere koyuyosunuz.durduğu yerde 1 e zor geçtiyi oluyo veya vites tam oturmuyo.eğer tam geçtiyine emin olmak istiyosanız vites pedalına basarken motoru hafif ileri hareket ettirin yerini bulup tam oturduğunu göreceksiniz.nazik basmak dedim ama hor basmaklada alakalı deyil.olay şanzıman dişlilerinin uygun motor devrinde kullanıldığında rahat geçmesidir

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    merhaba arkadaslar bende bu vites konusunda bir sey sormak ıstıyorum.bahsettıgınız gıbı 1. vitese yada vites dusurmelerde sorun yasamıyorum ama benım bılmedıgım bırsey var sanırım mesela normal bır sekılde 3-4. viteste gidiyorum 50 m ılerde kırmızı ısık yandıgında onum bos oldugundan bazen bosa alıyorum kırmızıya gelene kadar bazen tam durmadan yesıl yanıyor zaten motor yavaslamıs oluyor bostan 2 ye alıyorum ozaman takk dıye sert bır ses gelıyor bu normalmıdır yoksa motoru bosa alarak ılerlemek sakıncalımıdır yada benım yaptıgımmı yanlıs?

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu yağ yakma şikayeti hepimizde yok. yukarıda yazdıklarınıza istinaden yazıyorum yakıyor yakmıyor tartışması için değil.

motorun yağ çubuğunda max-------------min var. normal seviyesi bu 2 çizginin arasıdır. fazla olan yağ motorda durmaz atılır yakılır kaybolur. acaba bu şikayeti olan arkadaşlar motor yağım eksik dediklerinde yağ çubuğundaki seviye nerededir? normal seviyeyi eksilmiş olarakmı görüyoruz acaba.

yağ seviye ölçümü motor yeni stop etmişken yapılmaz, yağın süzülüp kartere inmesi beklenmelidir. ölçüm yapılırken eğimsiz yerde yapmamız lazım. yan ayakta ölçüm yapılmaz. bunları inşallah biliyoruzdur. yoksa boş yere hem kendimizi hem motosikletimizi üzüyoruzdur.

bunun yanında Honda Türkiye- ankara efe honda diyorki yağ değişimi 4000km de bir yapılır. sürekli kullanımda olan paketçi-kurye motosikletlerinde 2000de değişim öneriyoruz sebebi yağ değişimini bizler km cinsinden yapılan yol ile belirliyoruz oysa motosikletin çalışma süreside var. trafikte çok dolanan-duran- kısaca yol almadan motorun çalıştığı zamanda var ve bu özellikle kurye ve paket çi motosikletlerinde kişisel kullanıma göre çok fazla , o nedenle onlarda 2000km tavsiye edilmektedir.

motosikletinizi eğimsiz düz bir zeminde en az 15 dakika önce stop edilmiş halde iken orta sehpaya alın. yağ çubuğunu çıkarıp güzelce silin. sonra yerine VİDALAMADAN takın ve çıkarın. eğer yağ seviyesi max ve min çizgileri arasında bir nyerde ise motorunuzun yağı tamdır ekleme yapmayın. min çizgisine yaklaşmış yada min çizgisinden daha aşşağı inmiş ise yağ eklemesi yapılır. motora fazla yağ koymak ta iyi değildir. zaten bi şekilde o fazlalık eksilecektir. yağım eksiliyor diyen arkadaşlar birde yazdığım şekilde yağ kontrollerini yapsınlar.

Not: yazdıklarımı kimse kişisel algılamasın lütfen. amaç tartışma çıkarmak değil doğruyu öğrenmek-öğretmektir. keyifli sürüşler
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

deniz17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda CBF 150
    Benim CBF de mangal yakıyor. Üstelik 500 gr et tüketmiş bu arada. Tercihi rakı-balık-ayvalıkmış ama ramazan dolayısıyla dillendiremiyor. Üstelik 0-100' e 3 sn'de çıkamıyor ve 190 km'den sonra da rüzgar alıyor gibi. Her şeyden kısıyor bu Caponlar da. Motor yapmışlar el freni yok yav. Nasıl duracak diye düşünen yok. Silecek, tavan, kapı da yok yeni farkına vardım. Rodajda motor yorulmasın diye ittirdim 500 km. Dur yalan demiyim ya, bayır aşşa olunca üstüne bindim acık, ittirmedim. Bayır aşşağı da olsa 10 km hızı geçmedim. Rodaj bu boru değil! Ciddi iş. Yağı da 100 km bir değiştirmek lazımmış. Bizim çaycı söyledi. Çaydan ve yağdan anlar kerata. Her 100 km'de bir zaman kaybettirecek ama motor zarar mı görsün yani. Yapacağız artık. Yalnız motorun eksikleri var. Arkaya 500 lt'lik top case ile 20 inch de çelik jant taktırdım mı süper olacak. Bir de yanlara karavan taktırayım diyorum. Sonra ver elini dünya turu. Şunun şurası 32.000 km. Haftasonu için ideal gezi. Ha bir de artçı lazım. Mahalleden arkadaşları da aliim diyorum yanıma. Okey falan oynarız. Gelecek varsa siteden, beklerim geziye.Becman Stuntix Madness da geliyor, özenmişler garipler.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    arkadaşlar yeni kasa cbf 150 daha 500 km de ne kadara alınır ? vede sıfırı nekadardır ? yardımcı olursanız sevinirim
    Her asker yeşil bereli olamaz

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni kasa cbf 150 daha 500 km de ne kadara alınır ? vede sıfırı nekadardır ? yardımcı olursanız sevinirim
    motorda çizik dahi yoksa 4000 lira veririm . hatta şöyle 1000 felan olupta rodajı da tamamsa 50 lira daha veririm. ama çizik dahi olmayacak. renkde farketmez. bazıları siyaha takmış durumda .

Motosikleti
    cbf 150
    al benim motoru vereyim sana dostum 1100 de üstelik 50 lik de istemz sen de kalsın benzin alırsın kırmızı

Motosikleti
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu yağ yakma şikayeti hepimizde yok. yukarıda yazdıklarınıza istinaden yazıyorum yakıyor yakmıyor tartışması için değil.

motorun yağ çubuğunda max-------------min var. normal seviyesi bu 2 çizginin arasıdır. fazla olan yağ motorda durmaz atılır yakılır kaybolur. acaba bu şikayeti olan arkadaşlar motor yağım eksik dediklerinde yağ çubuğundaki seviye nerededir? normal seviyeyi eksilmiş olarakmı görüyoruz acaba.

yağ seviye ölçümü motor yeni stop etmişken yapılmaz, yağın süzülüp kartere inmesi beklenmelidir. ölçüm yapılırken eğimsiz yerde yapmamız lazım. yan ayakta ölçüm yapılmaz. bunları inşallah biliyoruzdur. yoksa boş yere hem kendimizi hem motosikletimizi üzüyoruzdur.

bunun yanında Honda Türkiye- ankara efe honda diyorki yağ değişimi 4000km de bir yapılır. sürekli kullanımda olan paketçi-kurye motosikletlerinde 2000de değişim öneriyoruz sebebi yağ değişimini bizler km cinsinden yapılan yol ile belirliyoruz oysa motosikletin çalışma süreside var. trafikte çok dolanan-duran- kısaca yol almadan motorun çalıştığı zamanda var ve bu özellikle kurye ve paket çi motosikletlerinde kişisel kullanıma göre çok fazla , o nedenle onlarda 2000km tavsiye edilmektedir.

motosikletinizi eğimsiz düz bir zeminde en az 15 dakika önce stop edilmiş halde iken orta sehpaya alın. yağ çubuğunu çıkarıp güzelce silin. sonra yerine VİDALAMADAN takın ve çıkarın. eğer yağ seviyesi max ve min çizgileri arasında bir nyerde ise motorunuzun yağı tamdır ekleme yapmayın. min çizgisine yaklaşmış yada min çizgisinden daha aşşağı inmiş ise yağ eklemesi yapılır. motora fazla yağ koymak ta iyi değildir. zaten bi şekilde o fazlalık eksilecektir. yağım eksiliyor diyen arkadaşlar birde yazdığım şekilde yağ kontrollerini yapsınlar.

Not: yazdıklarımı kimse kişisel algılamasın lütfen. amaç tartışma çıkarmak değil doğruyu öğrenmek-öğretmektir. keyifli sürüşler
    AHMEH abi ole yada böle bizde istanbulda trafiğe giriyoruz 2000km rede bir yağ deyiştirmek daha sağlıklı olarak goruyroum ben he sen ben haftada 50km biniyom dersen 4000km de deyiştir ama bence istanbuldakiler 2000km rede 1 çünkü şehir içi her yer trafik burda:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Alıntı taylanx7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al benim motoru vereyim sana dostum 1100 de üstelik 50 lik de istemz sen de kalsın benzin alırsın kırmızı
    hacı iyi olurdu ama malesef bendede bu külüstürden var. ben motorun fiyatını artırma çabasındayım .alan varsa 1400 km de 4100 son rakam rodajı tamamlanmış yalnız 100kmyi geçmeyen rengi gri 6 aydır hiç yıkamıyorum daha sıfır gibi rengine kurban olduğum. (siyah motorlar genelde yıkamacıyı zengin eder).. şaka bir yana allah izin verirse 1 sene daha binip üyelğimi fazer gurubuna geçireceğim hayırlı sabahlar.

Motosikleti
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı iyi olurdu ama malesef bendede bu külüstürden var. ben motorun fiyatını artırma çabasındayım .alan varsa 1400 km de 4100 son rakam rodajı tamamlanmış yalnız 100kmyi geçmeyen rengi gri 6 aydır hiç yıkamıyorum daha sıfır gibi rengine kurban olduğum. (siyah motorlar genelde yıkamacıyı zengin eder).. şaka bir yana allah izin verirse 1 sene daha binip üyelğimi fazer gurubuna geçireceğim hayırlı sabahlar.
    100km geçmiyormu gerçekten ben bu hızı 7500devirde ulaşıyorum :S ne zmn istersem bayır hariç :D

Motosikleti
    honda cbf 150
    5000 km de yağ yakan motoru servise götürür, kafasına atarım. 5000 km de yağ yakıyor diyen arkadaslar, ya yağ seviyesi nedir bilmiyorsunuz, ya da motorunuz ayıplı. gidin o motorları aldığınız adamların kafasına atın. cbf 150 ler, ticari kullanılır ( kurye, paket vs) ya da cok fazla sıkıstırılırsa, 50 000 - 70 000 km arasında yağ yakma problemi çıkarabiliyorlar. piston yaptırıp sorunu çözüyorsunuz. fakat 5000 km de yağ yakmaz. yakıyorsa da bir istisnadır, böyle bir durumda hak aranmalıdır.

Motosikleti
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100km geçmiyormu gerçekten ben bu hızı 7500devirde ulaşıyorum :S ne zmn istersem bayır hariç :D
    benimki 8000 devirde de 100 ü geçmiyor debriyaj kaçırıyormu acaba yoksa.? kuzenimin arora 125 çançinçonuyla iki kişi düz yolda 120 -130 u çok gördümde bu motorda anormallik var gibi ustaya soruyorum kesici var yapacak bişey yok dedi tornacıya çark yaptır vs. felan fıstık... zaten 120 km nin hakkını verecek bir motor değilki 90 dan sonra allaha emanet bana kimsede çok güvenli gidiyorum diyemez. yani gerek yok.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz eşimle Tekirdağ'dan Akçay'a kadar gittik geldik. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık.
    Teşekkürler bilgi için. Tecrübe aktarımı için.
    Çanta stobunu modifiye ettik , artık arka parkların gözükmemesi mümkün değil, sırada önden bir DRL uygulaması gerekiyor

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Merhabalar bende bu gün hussarımı sattım . Yeni gelen partideki cbflerden alacağım sizce gri mi siyah mı? Bir de teslim almadan önce nelerini kontrol ettireyim ? Büyük ihtimal anes motordan alacağım.
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende bu gün hussarımı sattım . Yeni gelen partideki cbflerden alacağım sizce gri mi siyah mı? Bir de teslim almadan önce nelerini kontrol ettireyim ? Büyük ihtimal anes motordan alacağım.
    KIRMIZI-GRI-SIYAH SIRALAMA BUDUR BENIM ICIN :D

MERHABA millet ben size bu hız konsunu arastıracagım demistim herkez ayrı bi yelden calıyor yok cg beyni yok titan beyni yok sunun beyni kendine hayrı kalmamıs motorların beynini öneriyorlar eski bi arkadasım vardı onu aradım moto tamircisi eski kankalarımdan dükkan acmıs kendine gittim oturduk konustuk sıkıntılarımı anlattım dedigine göre " bi cbf e titan beyni takmıslar tesisat komple yanmıs yeniden cekilmis " masrafı bırak ben halledeyim dedi istersen yapalım dedi ama bu gun olmasa yarın olmasa 1 ay snra yada ilerde mutlaka zararını görürsün dedi KIYAMADIM motora bu arada hala cbf eksozu bekliyorum tamir ediyolarmıs gecen gittim motoru bırakman lazım dedi efe fakat haftada bi gün iznim var onda da motorsuz olunca insan mala baglıyo :D hız konusunu benim gibi kafaya takan arkadaslar icin söylüyorum bin kisiye danıstım resmen ÖYLE Bİ İHTİMAL YOK efe dahil her yere sordum yaparız hallederiz ama yapılan ve gözle görüncek bi cbf yok ben yaptım diyen de yok arkadasım gibi o ben yaptım diyor ama 2 hafta sonra yaktık diyooo

bi de ne soracaktım SU DEVİR SAATİNDEKİ SIKINTI HEPİMİZDE VAR MI YAAA 9 bin devirden sonra elektirik kesmeden DEVİR SAATİNE GÖRE 14 bin devir döndürme benm arkadasda da var bende de var....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler