Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    @ Abolgi Ben değildim, benim plakam 06 BF **72 arka çanta yok, kaskım gri renk nolan Başka kaskım yok o yüzden tanıman için söylüyorum. Yolda karşılaşırsan mutlaka görüşelim.

@ Bruce 65 Benim motorun km sini düşürmüşler herhalde senin motor daha gıcır gıcır maşallah

@ Mert06 Arka teker freninin ayrı kampanaya giden demirin üzerindeki vidadan yapılıyor. Çok sert yapmanı tavsiye etmem. Fren yapınca arkayı kaydırıp düşebilirsin. Arka fren yokuşta kalkmak, acil frende ön frene yardımcı olmak, dönüşlerde dönüş çapını düşürmeye yarar. Arka frenle durma alışkanlığı edinmeyin, asli frenimiz ön frendir, arka freni ön freni sıkarken yardım etsin diye kullanıyoruz. Sade arka fren ile kesinlikle durmuyoruz.

@ Sezginkalkan, benim motorda ön 90/90 arka ise 100/90 faydası var mı , bence son hızı düşürüyor, yakıt artıyor ve dönüş zorlaşıyor. Ama motora bakınca bisiklet tekeri gibi durmuyor lastikler Yatma konusunda emin değilim. Orjinal ebattan şaşma bence.

@ ethemm76 Bence öyle bir işe girilmez, kurye adam kaza geçirir sakat kalır, motordan düşüp ölürse, arkadaşının başı çok ağrır, Ayrıca bu tür ticari kullanımlarda tespit edilirse sigorta firmaları bildiğim kadarıyla ödeme de yapmıyorlar.

@ ZS805 Bence garanti süresince götür, motor arızası çıkarsa sana 40 liradan pahalıya mal olur. Yağ 20 lira fazladan verdiğin 40 tl, değer mi değmez mi sen karar ver. Ben hiç servise gitmiyorum. Motor eski zaten.

@ kartalizma07 Yükte gaz verince o tarrt sesi benim motorda da var. Bence egzantirik gergisinden ya da egzantirik zinciri uzamış-bollaşmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Bruce 65, mmucit, asil 17 teşekkürler, Allah razı olsun...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    günaydın arkadaşlar. bugün top case kappa 35 litrelik ile şu zincir temizleme aparatının siparişini verdim. sanırım cumartesi elimde olurlar. eksikler tamamlanıyor rodajdan sonra havalarda müsait olursa gidilecek çok yol var allah nasip ederse.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

tayfun2609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 2011
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu herkesten önce ben mi ilk 500 km yi devirdim şuan 530 km de siyah incim bi de üniversite tempom olmasa şuana kadar 1000 km ye gelmişti

aynı dönemde aldık motorları ben bu sabah 1300 devirdim. bu gidişle yaz sonuna 30,000 yapıp birsonraki yaz başında da satarım....

Motosikleti
    Cbf 150 kara inci
    Anii frenlemeler kampana frene zarar werirmi??

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı tayfun2609 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı dönemde aldık motorları ben bu sabah 1300 devirdim. bu gidişle yaz sonuna 30,000 yapıp birsonraki yaz başında da satarım....
    buldunuz sıcak memleketi dolaşın bakalım.yaw ankarada kar yağdı 2 gün önce hahahaha
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı tayfun2609 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımını güngörde yaptırdın galiba.neler yaptılar ve kaç para tuttu?

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KARAOĞLAN...
    Bugün itibari ile siyah renk 2009 model 2450 km'de garaj motorunu 3200'e almış ve de aranıza katılmış bulunuyorum.

Herkese selamlar....
    Sen miydin bre o ayırlı ugurlu olsun kazasız belasız inşallah ne melem bi aletmiş bu CBF 150 vallaha altından kıymetli yastık altına sığsa CBF150 biriktirecem anında satılıyor. Bu siyah CBF i bende favorilere ekleedim akşam bidaha baktım satılmıs 12 sinde bi ilan vardı onu bugün arayabildim biri kapora bırakmıs oda gitti Sinan beyim motör zaten 2 saatte sahibini buldu ne acaip bi piyasası varmıs arkadas motoörün bakalım alabilecez mi bizde bi tane ya sabırrrrrrr
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

tayfun2609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 2011
    Alıntı fctavsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımını güngörde yaptırdın galiba.neler yaptılar ve kaç para tuttu?
    yok aga ben motoru güngörden aldım ama bakımlarımı aneste yaptırıyorum. bakımda yağ değişti subap ayarı yapıldı. zinçir temizlendi. gevşeyen vidadır somundur bakıldı. sağolsun oradaki arkadaş 45 dk uğraştı motorla. 15 tl yağ parası ödedim sadece...

bu arda arkadaşlar bakımdan önce sabah jikleyi açınca kısa sürede (15-20sn) 4.000 devire cıkıyodu motor. şimdi cıkmıyo ama bir süre (3-5 km) gidip motor iyice ısınınca yükseliyor.

sizdeki yeni kasa motorların jikleleri nasıl çalışıyor yanı sabah jikle acınca kendiliğinden devir yükseliyor mu yoksa bir süre gaz verip keniniz mi ısıtma yapıyorsunuz...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Motoru siyaha mı boyasam acaba

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğraştığına değmez ama beyaz ya da gri olabilir

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bruce 65, mmucit, asil 17 teşekkürler, Allah razı olsun...
    hepimizden.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    motoru değilde cantları boyasan çok güzel olur

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    hayırlı olsun siyah atmaca

murat abi boyatacaksan fantastik bir renk olsun. kendi seçeceğin koyuca bir bordo, ya da parlament mavisinin daha koyusu şöyle siyaha yakın. ya da beyaz olabilir. tadından yenmez.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru değilde cantları boyasan çok güzel olur
    Peki temizleyip astar falan atmadan direk spreyle mi boyuyor bu siyah yapanlar. Yoksa bir yere boyattırıyor mu.

Aslında boyatma işini de metalik ya da sedefli değişik bir mavi atsak ruhsatta da sorun olmaz , renk mavi sonuçta ama parçası ucuz bu süper motorun, komple grenajları yenilesem sanıyorum 200 liraya hepsini yenilerim

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    arkadaşlar askerden sonra sıfır cbf almak istiyorum cuptan sonra zor olurmu sizce
    lifan 100

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Peki temizleyip astar falan atmadan direk spreyle mi boyuyor bu siyah yapanlar. Yoksa bir yere boyattırıyor mu.

Aslında boyatma işini de metalik ya da sedefli değişik bir mavi atsak ruhsatta da sorun olmaz , renk mavi sonuçta ama parçası ucuz bu süper motorun, komple grenajları yenilesem sanıyorum 200 liraya hepsini yenilerim
    ben cantları boyadım kardeş astar falan atmadık ama temizliğini çok iyi yapman lazım yoksa yağ vs kaldımı pek iyi bişey olmuyo dur resimleri bulabilirsem atayım
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 150 ampul olarak H1, H4 veya H7 tarzı takamaymıyız duyu değiştirerek. varmı aranızda bu tür uygulama yapan
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    cub motordan sonra lokum gibi olur, lokum!

başka ton mavi iyi olur murat abi. sen laciverti çak gitsin. üzerine boya atıyorlar diye biliyorum, eskisini sökmeden.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

pendikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 1300 B-KİNG
    siyah cantlı bir cbf gördüm hoşuma gitti nasıl oluyo kendiniz mi boyadınız boyayan arkadaşlar nasıl bir boya ne gibi bir işlem yapıyosunuz çok kirlilik oldu yeter bu kadar.
    Bu ayar iyiiii

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    @ tetikçi Geçen gün benim bir arkadaşı daha zehirledim. Hatta tutup kolundan bizim garaja götürdüm. Al dedim verdim motoru eline, daha önce bisiklet sürdün mü dedim, sürdüm dedi, al dedim o zaman sürersin. Otomobil kullanmayı biliyor, takribi 100kg lık bir arkadaş. Motoru gayet güzel kaldırdı. Bir tur attı geldi. Hiç zor değilmiş dedi. Sonra da ardçı yapıp garajda bir tur attırdım adam ağır olunca zor oluyormuş. Neyse bir de öyle tur atınca sormaya başladı kaça bu motor, kredi kartına taksit varmı falan ... hemen tesir etti zehir hehehe

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler