Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Eyvallah, evvel Allah herkese teşekkürler.....
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah, evvel Allah herkese teşekkürler.....
    h.olsun bende bugun 442km devirdim :D(sanki 90bin ) :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun siyahatmaca. bende arıyorum 3200 civarı para var ama motor yok
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    tam donanımlı motorunla görmek isteriz mümkünse bi iki resim yeter alınca inşallah bende atıcam

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1JQtbA2f7
    bi çeken bulsam bende merak etmiyor değilim hani
    Güvenle, Keyifle, Yıllarca...
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Sağ olun, var olun. Herkese tekrardan teşekkürler.

Kartalizma07 az sabret, inşallah en kısa zamanda benden daha da hayırlısına kavuşursun.
    Bir haftadır sahibinden.com'dan, çevremden, ve de siteden baktım. İki gündür İstanbul'da 4 ayrı yere gittim. Sonunda kavuştum.
    Geç olsun temiz olsun...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    KARAOĞLAN...
    Bugün itibari ile siyah renk 2009 model 2450 km'de garaj motorunu 3200'e almış ve de aranıza katılmış bulunuyorum.

Herkese selamlar....

Hayırlı ve kazasız belasız olsun...
    Hep Pür Dikkat...

Sağ olun, var olun. Herkese tekrardan teşekkürler.

Kartalizma07 az sabret, inşallah en kısa zamanda benden daha da hayırlısına kavuşursun.
    Bir haftadır sahibinden.com'dan, çevremden, ve de siteden baktım. İki gündür İstanbul'da 4 ayrı yere gittim. Sonunda kavuştum.
    Geç olsun temiz olsun...
    eywallah usta saol. doğru diyosun geç olsun temiz olsun hayırlısı olsun.
    kazasız arızasız sürüşler

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?

buda benim 2007- 16650 km de...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    iyi akşamlar arkadaşlar,motorun 8000 km bakım zamanı geldi fakat bakımı serviste yaptırma konusunda kararsızım.sebebi ise 4000km bakımında yağ dışında hiç bir sarf malzemesi kullanmadan 60 tl almasından dolayı kızgınlığımdır...ne yapmalıyım ? yine servise gidip sırtıma binmesine izin vermelimiyim ? çok kararsızım...teşekkürler..

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eywallah usta saol. doğru diyosun geç olsun temiz olsun hayırlısı olsun.
    kazasız arızasız sürüşler
    Selamlar özel mesaj attım lütfen bakıver...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    h.olsun bende bugun 442km devirdim :D(sanki 90bin ) :D
    Yahu herkesten önce ben mi ilk 500 km yi devirdim şuan 530 km de siyah incim bi de üniversite tempom olmasa şuana kadar 1000 km ye gelmişti

Motosikleti
    Honda cbf150 2011 siyah

900km ye geldim.

selam arkadaşlar.mart partisinde gelen 2011 cbf ile 900 km yaptım.2 kez denizli ısparta yaptım.bugün motor okulda iken tahliye borusundan yere 5 cm yarı çaplı benzin yağ karışımlı bişey akıtmş.okul çıkışı tamirciye bakıttım.o da muhtemelen içindeki yağın 1000 bakımı geldiği için akıttığını söyledi.denizlide honda bayisi yok bildiğim kadarıyla fakat motor murat var dedi motor tamircisi.denizlide olan arkadaşlar bilgisi olan varsa, yazarsa sevinirim.
    2. sormak istediğim ben motora uzun yolda 90 -100 falan basarak gittim.artık benim motor açılmışmıdır?.Ben bunu nereden anlarım?herkese iyi geceler kazasız belasız sürüşler.

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    bugün itibaritle michelin sporty marka model lastik sipariş verdim..fakat ön ve arkayada 90-90 takılacak, bu sorun çıkarırmı? yol tutuşunun daha iyi olacağını ve virajlara daha iyi yatacağını söylediler.
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

bir sorum olacak
    bugün arkadaşa cbf150 aldık ikinci el. yüksek devirde vuruntu sesi gibi nasıl desem tarrrrt diye ses geliyo. bizim ustada onun bir zararı olmaz pistonun etekleri vuruyor dedi.
    sizlerin motorlarında böyle bir problem oldumu? neyin nesidir bu ses???

Motosikleti
    Cbf 150 kara inci
    Arkadaşlar cbf le ilgili bir sorum olcak. motor orta sehpadayken ve çalışmaz haldeyken arka tekeri elimle çevirip frene bastığımda arka tekerdn sanki bir sürtünme sesi gibi bir ses geliyor bu sizce normalmidir??

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı Mert06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cbf le ilgili bir sorum olcak. motor orta sehpadayken ve çalışmaz haldeyken arka tekeri elimle çevirip frene bastığımda arka tekerdn sanki bir sürtünme sesi gibi bir ses geliyor bu sizce normalmidir??
    fren zaten sürtünerek durdurur, çalışma prensibi odur. frene basıldığında uygulanan güce göre sürtünme artar ve tekerleğin dönüşü durur. umarım açıklayıcı olmuştur.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imza benimdi benim iyi cbf on gündür neler çektirdi bi bilseniz. her gün biyerde kalıyor, sorunlu çıktı makine ama yine de benim için en iyisi hadi be sende seslerini duyar gibiyim birkaç güne servise gideceğim sorunun ne olduğunu çözümlendikten sonra yazarım. çözümlenmeden buraya yazınca bazı abiler sorunun bende olduğunu sanıp başıma gelenleri zor zor zanaat olarak değerlendiriyorlar
    Olmaz diye birşey yok. Zaten garanti bu tip durumlar için veriliyor, fabrikasyon hataları için. Baktır, için rahatlasın.

KARAOĞLAN...
    Bugün itibari ile siyah renk 2009 model 2450 km'de garaj motorunu 3200'e almış ve de aranıza katılmış bulunuyorum.

Herkese selamlar....
    As, teakrardan hayırlı olsun.

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bi sorum olacak, kardeşim 2009 model şahsi kullandığı cbf 150 motorunu yeni kurulacak olan bir kurye firmasına kiraya vermek üzere, şu anda fiyat konuşulmamış, fakat iki tarafta istekli. Ayrıca kurye firması sahihi kardeşime motoru cuma akşamları teslim edebileceklerini, pazar akşamına kadar da kendisinin hafta sonları motorunu kullanmaya devam edebileceğini söylemiş. Şimdi kurye ark..lara veya bu piyasayı bilenlere bazı sorularım olacak.

Şimdiden teşekkürler.
    Bu konuda hiçbir fikrim yok ama cbf150 nazik bir makina, kuryelere dayanır dayanmasınada 2 sene sonra o motor ne hale gelir, dahası riskler çok dediğin gibi, evet fikrim yok.

Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar,motorun 8000 km bakım zamanı geldi fakat bakımı serviste yaptırma konusunda kararsızım.sebebi ise 4000km bakımında yağ dışında hiç bir sarf malzemesi kullanmadan 60 tl almasından dolayı kızgınlığımdır...ne yapmalıyım ? yine servise gidip sırtıma binmesine izin vermelimiyim ? çok kararsızım...teşekkürler..
    Garanti bitene kadar dayanmanı tavsiye ederim.

Alıntı vehbi86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.mart partisinde gelen 2011 cbf ile 900 km yaptım.2 kez denizli ısparta yaptım.bugün motor okulda iken tahliye borusundan yere 5 cm yarı çaplı benzin yağ karışımlı bişey akıtmş.okul çıkışı tamirciye bakıttım.o da muhtemelen içindeki yağın 1000 bakımı geldiği için akıttığını söyledi.denizlide honda bayisi yok bildiğim kadarıyla fakat motor murat var dedi motor tamircisi.denizlide olan arkadaşlar bilgisi olan varsa, yazarsa sevinirim.
    2. sormak istediğim ben motora uzun yolda 90 -100 falan basarak gittim.artık benim motor açılmışmıdır?.Ben bunu nereden anlarım?herkese iyi geceler kazasız belasız sürüşler.
    Motor açılması ilk 1000 kmde olacak bir iş değildir. Bizim cbf150 liler 5000 den sonra şahlanıyorlar. Tabii dip gaz sonucu 10000 dede dökülmüyorlar değil.
    Yani zorlamamak lazım.

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün itibaritle michelin sporty marka model lastik sipariş verdim..fakat ön ve arkayada 90-90 takılacak, bu sorun çıkarırmı? yol tutuşunun daha iyi olacağını ve virajlara daha iyi yatacağını söylediler.
    Orjinal ebatlardan şaşma derim.

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sorum olacak
    bugün arkadaşa cbf150 aldık ikinci el. yüksek devirde vuruntu sesi gibi nasıl desem tarrrrt diye ses geliyo. bizim ustada onun bir zararı olmaz pistonun etekleri vuruyor dedi.
    sizlerin motorlarında böyle bir problem oldumu? neyin nesidir bu ses???
    Bu ses her şey olabilir, açılmadan kesin söylenmesi zor. Ama iyi ihtimal balansör veya zincir sesidir(hani şu valfleri açıp kapatan zincir.) Kötü ihtimalleri saymayayım.

Alıntı Mert06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence normaldir ama arka frenin çok sert olmasın, bu iyi değildir.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    günaydın arkadaşlar hayırlı günleriniz olsun
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    honda cbf 150
    günaydın efendim, cümlemizin...

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    KARAOĞLAN...

Herkese selamlar....
    hayırlı olsun arkadaşım.Allah kazasız cezasız binmeyi nasip etsi,olmayanlarada versin.
    sygılar
    Ercan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler