Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    [QUOTE=AydoganX;2226326]Evet yeni gösterge siparişi verdim bakalım inşallah düdüklenmeyiz.
    Ürünler elime ulaşırsa buradan bilgilendireceğim.
    Listede adın var Bruce

Teşekkürler kardeşim beklemede kalıyorum...Ellerin dert görmesin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:52 ----------

Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sabah erkenden, özellikle devir saatini denemek için düz yola çıktım. hava güneşli rüzgar yok. 4 defa tekrar ettim. sonuçlar;
    1 nci vites 0-20 km/h
    2 nci vites 20-30 km/h
    3 ncü vites 30-40 km/h
    4 ncü vites 40-50 km/h
    5 nci vites 55 km/h 60 km hıza ulaşmak istediğimde 4000 deviri görüyor. aynı olayı 4 kez test ettim veriler değişmedi. Sanki normali 5000 devir gibi geliyor, çünkü ekonomi aralığının sonunda vites değiştirdiğim zaman motor toplayamıyor. 5 nci viteste 100 m mesafede 60 km yi ucu ucuna görüyor.
    Selamlar CBF Milleti yukardaki vites hız değerlerini bende uyguladım son depoyu fullediğm zamandan beri sonuç olağanüstü gerçekten çok şaşırdım,418 km de yedeğe geçti motor,ki daha önce hep şikayet ederdim 350-360 tan yukarı çıkamıyordu 1 depo= km.
    demekki yüksek devirlerde sürüyormuşuz,bu arada bu 418 km yi şehiriçi-dışı karışık olarak yapılmıştır...hepinize iyi akşamlar... 17:01
    Hep Pür Dikkat...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesele aklına gırmek degilde guzel bir şey ise neden olmasın kardeşim [COLOR="Silver"]
    Detaylı anlatım için teşekkürler elvis
    Güle güle kullan.

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar CBF Milleti yukardaki vites hız değerlerini bende uyguladım son depoyu fullediğm zamandan beri sonuç olağanüstü gerçekten çok şaşırdım,418 km de yedeğe geçti motor,ki daha önce hep şikayet ederdim 350-360 tan yukarı çıkamıyordu 1 depo= km.
    demekki yüksek devirlerde sürüyormuşuz,bu arada bu 418 km yi şehiriçi-dışı karışık olarak yapılmıştır...hepinize iyi akşamlar... 17:01
    Gerçekten çok fark oluyor. Katılıyorum.
    Biz motoru üzmezsek o da bizi üzmeyecek, ama genelde canını alırcasına yükleniyormuşuz makineye
    Garibim ne yapsın, devirli kullanınca mecburen depodan hüp hüp içiyor benzini
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    1,5 METRE KISA

4,5 METRE KISA

1,5 METRE UZUN
    İŞTE GECE GORUNTUSU

4,5 METRE UZUN

25-30 METRE KISA

25-30 METRE UZUN

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    ellvie-78
    Çok güzel olmuş tebrikler kardeşim...
    Hep Pür Dikkat...

Olay budur işte, net olarak kesilme çizgisi mevcut.
    Helal olsun
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    honda cbf 150
    tesekkurler arkadaşlar
    100 de 5 gibi bir ince ayar kaçması var benım için sorundegilde muayenede problem olurmu acaba?
    uzun kısa dugmesıne bagladık ,sellektorude oradan yapmak zorundayım

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    elvis bişey sorcam, uzun kısayı ampul mü yapıyor yoksa mercek mi yapıyor?

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    tesekkurler arkadaşlar
    100 de 5 gibi bir ince ayar kaçması var benım için sorundegilde muayenede problem olurmu acaba?
    uzun kısa dugmesıne bagladık ,sellektorude oradan yapmak zorundayım
    Muayenede far ayarsızlığından kalmıyorsun yine geçiyorsun sadece farlar ayarsız diye not düşüyorlar muayene raporuna.
    Ben orjinal far ile ayarsız notu ile geçtim...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elvis bişey sorcam, uzun kısayı ampul mü yapıyor yoksa mercek mi yapıyor?
    mercegin içerisinde bulunan ve motoru sayesinde yukarı aşagı hareket eden bir parça var uzun -kısa yı buparça saglıyor
    sol kutukluktekı uzun-kısa dügmesi bu işte fonksıyonel olarak kullanılıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:24 ----------

Muayenede far ayarsızlığından kalmıyorsun yine geçiyorsun sadece farlar ayarsız diye not düşüyorlar muayene raporuna.
    Ben orjinal far ile ayarsız notu ile geçtim...
    teşekkürler

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Muayenede kısa far ayarsızsa geçebiliyor fakat uzun far ayarsızlığı ağır kusur sayılıyor. Yalnız çok aydınlık olmuş gerçekten. Bizimkiler eskiden dinamolu bisiklet lambaları vardı onun gibi

Motosikleti
    cbf150
    Bizim motorun orjinal farı ile kimse muayeneden kusursuz geçemez
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yuh! fara bak arkadaş toros farı gibi aydınlatıyor maşallah

ne güzel olmuş ya ellerine sağlık.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Kardeşim emek verdin, bizlerle paylaştın eline sağlık. Yalnız gazetede okumuştum Xsenon farların araç kullanıcılarının görüşüne zararlı olduğu, aynı zamanda karşıdan gelen araçların şöförlerinde geçici körlüğe neden olduğu tespit edilmiş ve 62 TL trafik para cezası bugünlerde kanunlaştı yada kanunlaşmak üzere.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    honda cbf 150
    xenon fabrika cıışı olmayınca yada usulune uygun degilse cezasının oldugu dogrudur lakın

bi-xenon farkı var ortada ,ışıgı dagıtmadıgı ,belırlı bır sevıyede tuttugu için cezalık bı durum olacagını dusunmuyorum

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    arkadaşlar bu HONDA servislerinden içinizde memnun kalan varmı hiç ,
    birde dierksiyon mili varya hani onun göbeğinde üste ve altda bilya takımı var onun takımını nerde bulacagız veya nasıl bir takım kullnıyorlar bilgisi olan varmı..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim debriyaj telindeki bir ayarsızlıktan dolayı olabilir.
    Gerçi sert kullanımda söz konusu.
    Bakma burada ahkâm kesiyoruzda, trafikte çoğu zaman yavaşlamaktansa, hızlanmayı tercih ederek tehlikelerden kaçmaya çalışıyorum.
    Haliyle patır kütür debriyaj bırakmalarımda olmuyor değil.

[/COLOR]Ayrıca mete_han usta bize orijinali öneriyorsun da kendinde yan sanayi balata kullanmışsın bak zamanında :

nasıl bari memnunmuydun Debriyaj tası hala sağlammı senin

Tarih 21 Mayıs 2010

İsmail dostum benim teorimi biliyorsun...debriyajdan ne kadar nefret edersen onunla az temasa girersen makina için daha iyi olur..

vites değişimi ve durmaya bir kaç saniye kala haric debriyajı kullanmamaya gayret ediyorum...muhtemelen buradaki çoğu arkadaşım frenle aynı anda debriyajada asılıyor...bu kişisel tahminim...alışkanlıklar belki...

Kanka bendeki balata mevzusuna servisimdeki ustalarımdan rica ettiler...balata da hondanın bariz kalite farkı var dediler...balatalarım halen duruyor değiştirmeye gerek olmadığıda ayrıca test edilerek söylendi...

işin bir ilginc yönüde dikkatsizce yanlış balata almışım... balata öylece duruyor işe de yaramadı...ki artık düşmanıma bile tavsiye etmem...

Uploaded with ImageShack.us

dekoratif asbest bilezik...

Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu linki gören bilen varmı ? adres'te bana çok yakınmış yahu
    http://www.prestijticaret.com/index_moto.htm
    İsmail bak sende bu tarz bişeyler yaparsan desteği eksik etmeyiz...

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AydoganX çok teşekür ederim. ellerine sağlık. nette okadar dolandım ama bulamadım.
    parca lazım oldukça cbf den tırtıklıyorum. iyide oluyor.
    arka dişlim ve ön dişlim cbf ( muadil ) gerektiyinde hangi parçayı nereden bulurum hazırlıgındayım [COLOR="Silver"]

.
    ne ararsan Sürat Motor Sirkecide var...

0212 252 96 78...Coşkun Bey...selamımı iletirsen indirim yapıyor...ama bu tarz 3-5 liralık şeylerde indirim olmaz...50 lira üstğ alışverişlerde indirim benim adımla isteyiniz...

http://www.xenonmercek.com/faryukseklik.html
    aydoganx kardeşim burada iletişim kısmında ahmet kasapogu isminde bır arkadaş var hella mercegi ve mercek çemberini ondan aldım :70 tl +8 kargo:78 ( hella h7 evet )
    h4 xenon vardı sekıldekı gıbı kestım 1 balast +1 amful :75
    yapı işçiligi bana ait
    grenajdakı elehtrık baglantı montaj :20
    sista slikon 75gr+ ısıya dayanıklı silikon :10 toplam: 183 tl
    h4 balast ve ampul işi cevirme bıraz karısık

:
    helal olsun eline sağlık...bu hususda www.taobao.com da (çin alışveriş sitesi) şu link hepimize yardımcı olacaktır...

http://item.taobao.com/item.htm?id=2430138040

390 yuandır...100 yuan 22 tl dir...75 lira tutuyor...

Mart ayında bu ürünü getirticem gemici arkadaş vasıtasıyla inşallah...

[
    evet abi aynen bende ciddi anlamda şu aralar bu değerlere göre motoru bilincli kullanmaya çalışıyorum...

Sizlerle paylaşmak istediğim önemli birşeyler var arkadaşlar...1 haftadır Honda fabrikadan Enver Dodanlıya ulaşmaya çalışıyordum...

Enver Bey geçen Honda Türkiyede 2 numaradaydı...Japon Genel Müdürden sonra geliyordu...şimdi 3 numaraya kaydırdılar...2 numaraya bir Japon daha atandı...kendisiyle tanışmıştım ve en son Gökhan Konşuğun düğününde karşılaştık...yeğenide samimi arkadaşım...bana bir sıkıntın olursa ara demişti Motorcular Ödül gecesinde...

vesile oldu bu devir saatiyle alakalı sıkıntımızı ileteyim dedim...1.aramamda rahatsız olduğundan evde istirahatdeydi..2.aramamda ise fabrika içinde olduğu söylendi...asistanına telimi bıraktım müsait olduğunda beni arayabilirmi diye not bıraktım...sonra cepten beni aradı sağolsun dertlerimizi anlatmaya başladım...özetle...

Devir saatinin yokluğu yüzünden çok sıkıntılar yaşıyoruz...

Çindeki orjinal cbf 150 de olması ve bizde olmamasını hayretle karşıladığımızı...

Maliyete en fazla ne kadar ek yük getirebildiğini...

Yağ eksiltme sorununlarının motoru sıkıştıran yüklenen bizlerin devir saati olmasıyla bu sıkıntıları aşacağımızı...

Parça fiyatlarının bir gecede aşırı zamlanmasını ve ticari etiğe bunun aykırı olduğunu Hondaya yakışmadığını...

2 yılda 2 kez motoru sıfırladığımı...devir saati olsaydı bu durumu yaşamayacağımı...

bu konuların sizin için basit olduğunu bir emrinizle kelamınızla bundan sonraki modellerde bu şekilde gelebileceğini...

vs vs çok şeylerden bahsettim...

kendisi artık daha farklı bir bölümde Genel Md Yardımcısı olarak Lojistik ve Satınalma Müdürlüğüne başladığını ama bu hususda bana yardımcı olacak birine şimdi mail atacağını ve takip edeceğini söyledi...ve fuarda yanıma uğra dedi...

sonra fabrikayı tekrar arayıp bana söylediği isim Sedat Beyi aradım...Sedat beyde bu motosiklet geliştirme ve satış strateji bölüm yetkilisiymiş...yani bindiğimiz makinalar onun insaiyatifiyle değişiklikler arzediyormuş...

kendisiyle merhabalaştım...benden yaşca büyük olduğunu öğrenince abi diye hitap ettim ve aynı şeyleri onada anlattım...

bana söylediği şu...emisyon hacim yönetmeliğine göre cbf 150 ler zaten değişmek zorundaymış...enjeksiyondan bahsetti...

devir saati konusunda 2006 yılında anket yaptık dedi...ve devir saatinde ihtiyaç olmadığı sonucuna ulaşıldı dedi...

abi bu ankleti kimlerle yaptınız dedim...kuryelerle dedi...

e tek müşteriniz kuryeler değil ki bizde standart kullanıcılar olarak farklı yaş grubunda kişiler olduğumuzu ve hatta abartıyorum ama Allah rızası için şu devir saatli kadrana geçiniz diye ısrar ettim...

adamda şaşırdı... ...Mete Bey bu konuyu tekrar değerlendiririz maliyet hesaplaları yapılır bu işler kolay değil dedi...

bende Çinden posta yoluyla devir saatli kadran getirtmek zorunda kaldığımızı ve bu eksikliği kendi imkanlarımızla giderdiğimizden bahsettim...

Çindeki cbf 150 oraya ait bir modelmiş buraya gelenler bizim isteklerimize değişiyormuş...yani dandik çubuk gidonla Honda 10 lira fazla para kazanıyor...devir saatsiz kadranla 5 lira daha cebe koysa tamam bu iş...

http://item.taobao.com/item.htm?id=8846617357

işte bu gidonu bile çok görüyorlar bize...

Çin Alışveriş sitesi taobao.com da 175 yuan...yani 35 lira...Aydoğan buradan almaya bak abicim...

http://item.taobao.com/item.htm?id=8483112810

2.el cbf 150...4800 yuan...950 tl civarı...

http://item.taobao.com/item.htm?id=8846617357

0 km cbf 150 fiyatı 11.000 yuan...2400 TL...

http://item.taobao.com/item.htm?id=2880511410

www.taobao.com

bu siteye giriniz...arama serach kısmına cbf150 yazın... tüm Honda orjinal parçaların fiyatlarını görün ve şaşırın...yediğimiz kazığın haddi hesabı yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Bu kadar gayreti,bu kadar çaba harcamayı tebrik ediyor ayakta alkışlıyorum.Allah gayret ve şevkini eksik etmesin.Ziyade etsin.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    İsmail, bugün hep dışarıdaydım ve hava gerçekten çok soğuk, bence debriyaj işini erteleyelim. Yine de sen bilirsin. Ben yapıcam dersen sana elimden geldiğince yardımcı olurum.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    elvis,

biz selenoidi selektöre bağlamıştık, daha sonra sol kütüğü söküp selektör hariç diğer kabloları kestik ve uzunu selektörün kablosuna lehimledik. böylece uzuna alınca selnoid sabit aşağıda kalıyor selektör düğmesi ile selektör yapıyor ;)
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar cbf 150 ye servislerin taktığı YUASA 12N7B-3A 12V-7A Akü fiyatı 91 lira...

piyasada aynı akü 76 lira...aklınızda olsun...

http://magaza.entelenerji.com/12n7b-3a.html
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler