Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı E_TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk 3 viteste duyuyorum sesi ve rolentide.ama motor soğukken saat gibi çalışıyor.Birde bütün cbf 150 lerde yok bu problem.Servis bile kimisi yapıyor kimisi yapmıyor diyo..Sorun neyse yaptırmaya hazırım parada mühüm değil ama yapacak kişi bulamıyorum..Bu ses yüzünden kaç kere satmaya kalktım ama kıyamadım motora..Çözümü yok mu yani bunun???

şimdi 2 ses var...önce hangi sesi duyduğunu netleştirelim...

1.şıkırtı...Genelde tüm cbflerde olan standart sübap şıkırtısı...motor ısınınca ortaya çıkan psikolojik olarak veya duyumsal anlamda odaklanıldığında yahu bir ses var ama ne" sesi...diğer motorlarda varmı yokmu...sadece benim motordamı var şeklinde kafada soru işaretleri bırakan bir ses...servise 20 kez gitsen bişey yok der ve seni yollar...her devirde rölantide genel anlamda dikkat çeken normal uğultu dışındaki ses...benim alıştığım bir ses..

2.çıtırtı özellikle rampalarda vites düşürmekte geç kalındığında devreye girne çok net duyulan sübap çıtırıları...vacil vites düşür uyarısı gibi bişey...

cbf 150 de işçilik zayıf dediğimde bana darılır arkadaşlar...bu piston ve krank kalitesinden sübap işçiliğinden moto bloğun alaşımından kaynaklanan dandiklikten ileri gelen bir detay...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu üzülerek yazıyorum ve halada kararsızım ama nasip işi kaderde varmışmotorumu satıyorum hayırlısı ile sadece fiyatı cazip geldiği için satıyorum yoksa satmaya niyetim yoktu ve bikaç ailevi sorunlarda var...

uniqe motru 3.500 e satıyorum ama yanında ekstralarıda var mişlen lastik çanta koruma demirleri ve zenon...

bundan sonra kaldıkmı bizim cupavalla bugün bindim baya bi titreşim var ama alışcaz artık
    Hayırlı olsun kardeşte valla üzüldüm ya insallah allah daha güzelini nasip eder. Alanada satanada hayırlı olsun. En azından motorsuz kalmıycan buda avutuyor en kötü ne edersin.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1.şıkırtı...Genelde tüm cbflerde olan standart sübap şıkırtısı...motor ısınınca ortaya çıkan psikolojik olarak veya duyumsal anlamda odaklanıldığında yahu bir ses var ama ne" sesi...diğer motorlarda varmı yokmu...sadece benim motordamı var şeklinde kafada soru işaretleri bırakan bir ses...servise 20 kez gitsen bişey yok der ve seni yollar...her devirde rölantide genel anlamda dikkat çeken normal uğultu dışındaki ses...benim alıştığım bir ses..

2.çıtırtı özellikle rampalarda vites düşürmekte geç kalındığında devreye girne çok net duyulan sübap çıtırıları...vacil vites düşür uyarısı gibi bişey...

cbf 150 de işçilik zayıf dediğimde bana darılır arkadaşlar...bu piston ve krank kalitesinden sübap işçiliğinden moto bloğun alaşımından kaynaklanan dandiklikten ileri gelen bir detay...

aynen bu işte anlattığın 2. sesten dolayı serviste krank değiştiren motorlar varmış abi ama servis önemli değil diyo ve o sibop sesi kadar normal bişey cbfte

1. anlattığın her cbfte var ama 2.si hepsinde yok kimisi yapyıor kimisi yapmıyor buda bana göre kullanıcıya bağlı düşük vites yüksek devirden dolayı...

Motosikleti
    brandayı zaten zenona verdim ya emre bana 1 tane branda vermişti

yağ vs de lazım zaten cup var artık ona bakıcam modifiye yapıacmşeffaf sinyaller korna çantalar takıcam kendimi avutucam
    için cız ede ede makinayı satıyon aga...pedere baba kusura bakma motorum benim herşeyim diyemedin ...yani ilk sıkıntıda sen motoru sat demeleride yanlış...belkide sen pederi bahane ediyon kendin soğudun...motorun senin herşeyin elin ayağın...uzun süre kullanacaktın öyle planladın...her 2 teker bir değil ki dimi...belki CUP ı satarsan sorun kalmaz...

malzemeleri kullanmaya devam ediyon doğru..eski makinanı unuttum valla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşte valla üzüldüm ya insallah allah daha güzelini nasip eder. Alanada satanada hayırlı olsun. En azından motorsuz kalmıycan buda avutuyor en kötü ne edersin.
    sağol abi evet en azından kıtlenmicem eve biyere gitmek istediğimde otobuse metroya filan binmicem...ist içinde işimi görüyor bakalım hayırlısı...

abi ben niye soğıyım sıfır gibi motordan daha garantisi var...sadece onların baskısı cupu satasm ne olur bisiket parası..ya yanlış yapsakta vardır bi hayır...

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150

Bahsi gecen seslerden 1. Bazan fazlaca duyuyorum ama 2. Sesi needeyse hiç duymadım
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    abi ben niye soğıyım sıfır gibi motordan daha garantisi var...sadece onların baskısı cupu satasm ne olur bisiket parası..ya yanlış yapsakta vardır bi hayır...
    Akyazıya gidebilcezmi aga o makinayla...

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi gecen seslerden 1. Bazan fazlaca duyuyorum ama 2. Sesi needeyse hiç duymadım
    usta bu sesi duyman için motorun 2 ile zorlanacağı yolda 3 le gitmeye çalışırsan rastlarsın...yani vites düşmemekte ısrar et...bakalım duyucan mı...

araclarda sıklıkla yapar bunu...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Akyazıya gidebilcezmi aga o makinayla...

usta bu sesi duyman için motorun 2 ile zorlanacağı yolda 3 le gitmeye çalışırsan rastlarsın...yani vites düşmemekte ısrar et...bakalım duyucan mı...

araclarda sıklıkla yapar bunu...
    abi senle ben binersek motora gidemeyizde tek beni götürürya geçen sizle gelen cuplar nasıl geldi abi size sıkıntı oldumu..gitme giderde arasında uyumda sıkıntı olur 80-90 gidersin..ben kardeşimde 100 km geziyodum cupla sıkıntı yok tek sıkıntı titriyorum üşür gibi

ama şimdi yağ buji zincir lastik bi değişim yapıcam bide bunun motor kısmındaki vidalara pull koydrcam titreşim gitcek yolda bırakmaz abi bu bıraksa ne olur al kucağına devam et

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mucit Murat biraderim.
    Ne yaptınız Ankara'daki gt250r'ı aldınızmı arkadaşınıza?
    Umarım Samsun'a sağa sağlim dönmüşsünüzdür.
    Döndük döndük sağolasın.

Yahu Konyada Honda bayisi nasıl olmaz..Orası sscilerim dragcıların anavatanı..Ada Motor gibi bir bayi olsa Konyada potansiyel müşteri hacmi fazla...ama Hondanın Trnin kafası asla basmaz böyle şeylere...Gebzede mal mal otursunlar masa başında...bu müşteri ne ister hangi modeli bekler ne getirelim napalım strateji ne olsun yok...anca mal mal devir saatini bile fazla görüp bize kıçıkırık cbf sunarlar...
    cbf150 den bayiler çok kar edemiyorlar diye duydumdu.

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boludada honda bayisi yok.Niye her ilde 1 tane açmıyorlar anlamıyorum.
    Zamanında açık olanlar bile kapandı. Bz. Samsun, Ordu satış bayileri. Demekki adamlara getirisi yok, ondan kapatıyorlar.

ama şimdi yağ buji zincir lastik bi değişim yapıcam bide bunun motor kısmındaki vidalara pull koydrcam titreşim gitcek yolda bırakmaz abi bu bıraksa ne olur al kucağına devam et
    Ne diyelim hayırlı olsun, bidahakine daha iyisini alırsın inş. Hem yedek motosiklet de var, daha ne olsun

İnsan birkaç gün motora binmeyince özlüyor canım.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Her gördüğün bıyıklı dayın değil her gördüğün cbfli mtden değil aga...

geçtin dimi ...motordan motora fark var aga...ama TEM o mevkileri yardırmak için birebir... innova her türlü geçer ama...
    haklısın abi zaten apaçi tipli heriflerdi, burada ne işi var

tek kişi olsa geçerdi sanırım

ayrıca o sibob şıkırtısı benim motordada geliryor ama aşırı hararet yaptığı zaman trafikte sıcaklarda yapıyor, 2005 den beri 17000km dir ellenmemiş siboblara bi baktıracağım o şıkırtı metehan abinin dediği gibi normal

siz cbf lerde hangi yağı kullanıyorsunuz?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    abi senle ben binersek motora gidemeyizde tek beni götürürya geçen sizle gelen cuplar nasıl geldi abi size sıkıntı oldumu..gitme giderde arasında uyumda sıkıntı olur 80-90 gidersin..ben kardeşimde 100 km geziyodum cupla sıkıntı yok tek sıkıntı titriyorum üşür gibi

tam cevap yazarken elektrik gitti aga...kaplar uçuyor...ama şambriyel latsik olması kötü...o bzouyor işi...titreşim farz...innovan olsaydı başka motor almazdın bi daha...kapların ağababası...tazı gibi şerefsiz...ybr cbf 120 ye çıkmakta zorlanırken ıkınırken(hatta bazıları çıkamazken) 120 ye sabite bağlıyorsun eğimnde 130 ...ben 135 e vurdum Tem Otobandan İzmite giderken 2005 te...aga titreşim hep olcak kasma alış...

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Döndük döndük sağolasın.

cbf150 den bayiler çok kar edemiyorlar diye duydumdu.

Zamanında açık olanlar bile kapandı. Bz. Samsun, Ordu satış bayileri. Demekki adamlara getirisi yok, ondan kapatıyorlar.

Ne diyelim hayırlı olsun, bidahakine daha iyisini alırsın inş. Hem yedek motosiklet de var, daha ne olsun

İnsan birkaç gün motora binmeyince özlüyor canım.
    Aga Honda cbf150 de kar marjı düşük banada söylendi...30-40 tl karla satıyorum dedi bana Gökhan Konşuk...ama getirisi bakımında kazasında parçasında...inan çin malları olmasa cbf 150 ybr 125 fiyatlarıda aynı oranda düşecek ve talep artacak...ama ybr ve cbf 150 geldi geleli hep pahalı oldular...Çinin bilinmediği yaygın olmadığı dönemlerde pahalıydı meretler...bu açgözlülüğün bedeli olarak Çinin gelmesine sevinirim...artık herkes motor sahibi olabiliyor...ama yinede fiyatlar anormal yüksek...kar marjı çok fazla...cbf 150 ve ybrnin kıymetini bu çinden gelen diğer dandik motorlar olmasada anlayamazdık belkide...

sen Samsunda usta olsan Mondıalın Kanunının bayisi servisi olmak isterdin en çok motor onlar geziyor il ve ilçe bazında...cbf 150 ye 4200 vermek gerçektende enayilik gibi geliyor...Bu İstanbul içinde geçerli...bu paranın hakkı değil...piyasayı hep yüksek tutuyorlar...

Ama bence Honda ve Yamaha o bayisinin olmadığı illerde (Samsun veya Konya)
    devlet mantığıyla zarar edeceğinide bilse kendileri şube açmalı..yani maaşlı işçiyle kendi motorunu satabilir...yani bayiliği kendi açabilir...veya Anadoludaki en büyük bayisiyle (mesele Efe Ankara) ortak iş çıkarıp bu tür sıkıntılarda devreye girebilirler...ana bayilerden biri satış şubeside açabilir mesela...

Motomax bunu yaptı zamanında...Keeway distibütörü olduğu dönemde şok hızla yayıldı...Honda ve Yamaha TR parça stoğu ve dağıtımında bi Motoran firması kadar olamaz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:24 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın abi zaten apaçi tipli heriflerdi, burada ne işi var

tek kişi olsa geçerdi sanırım

ayrıca o sibob şıkırtısı benim motordada geliryor ama aşırı hararet yaptığı zaman trafikte sıcaklarda yapıyor, 2005 den beri 17000km dir ellenmemiş siboblara bi baktıracağım o şıkırtı metehan abinin dediği gibi normal

siz cbf lerde hangi yağı kullanıyorsunuz?
    mobil 15/50 var bende şu an...

kanka bizim mücahid89un aklına giricem ona innova aldırcam ne diyon aga... piyasası ne...2000 e temiz bulurmuyuz bize 1-2 ilan atsana şuraya aga...sne kıdemli innovacısın...cbf 150 ile kıyaslasana benim için...senin klavyenden okumak isterim...uzun olursa sevinirim...

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar bu motorun 2010 modelinin far ampul tipi hala armut seklinde mi? H4 takılmadımı?

Motosikleti
    abi bendede şu an shel advanced 15w-50 tam sentetik var , öncesi mobil1 15w-50 vardı sanki mobil 1 gömlek üstün gibi geldi belkide bana öyle geldi..

cub seven adama herzaman honda cub tavsiyemdir alan memnun olur

abi sen ikisinide uzun zaman kullandın benim kıyaslamam abes olur

cbf i bir kaç kez kullandım ve artçı oldum şunu diyebilirim

rahatlık bakımından bir çok commuter e takar uzun yol durumuda gayet rahat olacaktır

sürüş oturuş innovaya göre daha rahat ama innova kadar kıvrak ve pratik olacağını sanmıyorum ama alışınca adama africa twin de pratik gelir..

innova nın düşük devirlerdeki torku ve motor sistemi nedeniyle çok verimli 4. vitesde 100km hız ile giderken normal eğimde uzun bir rampaya geldiğinizde hız 80km kadar düşüyor ama 3. vitese atma ihtiyacıda duymuyorsunuz (tabi tek kişi) alıp götüyor..

cub motora sahip olduğu için (yatık silindir) yağlama çok verimli motor uzun ömürlü ama yağı cbf e göre çok fazla kirletiyor, bunun sebebide çok diskli ıslak debriyaj, farklı şanzuman yapısı yağ filtresinin olmayışı, 1000km de yağın miyadını dolduruyor. eğer bir kaç periyot yağını 2000km ve üzeri km lerde değiştirmeyi alışkanlık haline gitiriseniz motorun ömrü 100bin ise 30bin de çamaşır makinası haline geliyor bunun örneklerine şahit oldum.

innova üzerinde gelen orjinal dunlop lastikleri çok mükemmel ama geçtiğimiz 5 yıl içinde bu lastik karaborsa ve tr piyasında bulunmuyordu innova125i nin gelişinden sonra biraz geç kalsada honda tr bu lastiği nihayet getirdi ,bir takımı 160tl kadar.

dunlop un 18" olan lastiği varsa sizlere sonuna kadar tavsiye ederim

innovanın bir eksisi de görüntüsü nekadar güzel ve orjinal olsada telli janları malesef tubeless değiller

aslın türkiyede cub nekadar çok olsada oturmuş bir cub kültürü yok buda cub ile ilgili parça ve aksesuar kıtlığı anlamına geliyor aslında innova için inanılmaz orjinal eksesuar ve performans parçaları var bunların en iyi örneğini yunanistanda çekilmiş modifiyeli innova videolarında görüyoruz adamların apaçisi bile orjinal
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu motorun 2010 modelinin far ampul tipi hala armut seklinde mi? H4 takılmadımı?
    hepsi aynı...değişeni yok...

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bendede şu an shel advanced 15w-50 tam sentetik var , öncesi mobil1 15w-50 vardı sanki mobil 1 gömlek üstün gibi geldi belkide bana öyle geldi..

cub seven adama herzaman honda cub tavsiyemdir alan memnun olur

abi sen ikisinide uzun zaman kullandın benim kıyaslamam abes olur

cbf i bir kaç kez kullandım ve artçı oldum şunu diyebilirim

rahatlık bakımından bir çok commuter e takar uzun yol durumuda gayet rahat olacaktır

sürüş oturuş innovaya göre daha rahat ama innova kadar kıvrak ve pratik olacağını sanmıyorum ama alışınca adama africa twin de pratik gelir..

innova nın düşük devirlerdeki torku ve motor sistemi nedeniyle çok verimli 4. vitesde 100km hız ile giderken normal eğimde uzun bir rampaya geldiğinizde hız 80km kadar düşüyor ama 3. vitese atma ihtiyacıda duymuyorsunuz (tabi tek kişi) alıp götüyor..

cub motora sahip olduğu için (yatık silindir) yağlama çok verimli motor uzun ömürlü ama yağı cbf e göre çok fazla kirletiyor, bunun sebebide çok diskli ıslak debriyaj, farklı şanzuman yapısı yağ filtresinin olmayışı, 1000km de yağın miyadını dolduruyor. eğer bir kaç periyot yağını 2000km ve üzeri km lerde değiştirmeyi alışkanlık haline gitiriseniz motorun ömrü 100bin ise 30bin de çamaşır makinası haline geliyor bunun örneklerine şahit oldum.

innova üzerinde gelen orjinal dunlop lastikleri çok mükemmel ama geçtiğimiz 5 yıl içinde bu lastik karaborsa ve tr piyasında bulunmuyordu innova125i nin gelişinden sonra biraz geç kalsada honda tr bu lastiği nihayet getirdi ,bir takımı 160tl kadar.

dunlop un 18" olan lastiği varsa sizlere sonuna kadar tavsiye ederim

innovanın bir eksisi de görüntüsü nekadar güzel ve orjinal olsada telli janları malesef tubeless değiller

aslın türkiyede cub nekadar çok olsada oturmuş bir cub kültürü yok buda cub ile ilgili parça ve aksesuar kıtlığı anlamına geliyor aslında innova için inanılmaz orjinal eksesuar ve performans parçaları var bunların en iyi örneğini yunanistanda çekilmiş modifiyeli innova videolarında görüyoruz adamların apaçisi bile orjinal
    kanka biraz şasi kısa...ilk zamanlar buna alışamıyorsun...çok küçük geliyor sana...ön lastiği kuşbakışı görünce şaşırıyorsun...ama zamanla vazgeçilmez olabiliyor...cup konforlusu biraz daha uzun şasisi olsa bence ciddi anlamda tercih edilir...Egde heryerde modenas crypton ve çin işi cuplar var zaten...kültürü zaten yok çünkü rahat kullanımıyla motordan bile sayılmıyor...ama asyada bir yaşam stili...yaşamın içinde olmazsa olmaz...

senin yerinde olsam lastikleri tublese çevirmeye bakardım...

Motosikleti
    cbf 150

slm arkadaslar

bi kısa anımı anlatcam aslında uzun ama okuyunca anlıcaksınız 2008 de cbf 150 motorumu aldım ve 1000bakım ve 4000 de bakımını yaptırıp uzun yola memleketime yola çıktım tokat a tokat merkezden bızım koy arasıda 300 km falan var yanı nyse koyüme vardım 991 km yol yaptım ve yakıt olarakta 70 yada 75 belkı yakmıstır diye bılırım en fazla 75 diyelım gelikende çorum merkeze ordanda ankara ve ist yapıp tekrar evime vadım arkadaslar 1 haftada bole gezmıs oldum motor banamısın demedi süper ötesi bişey diyebilirim inanın kendıme şaşıdım o kdr yol yaptıma ve çok mutlu oldum. suan sadece akü sıkıntım oluo 2 kez akü bitti oda benım hatamdan kaynaklı çalıstırmamamktan
    arkadaslar cbf 150 inanın ii bi motor sunu sölüm 4000 km kdr sorun olmazsa dahada bi sorun olmaz derim ufak sorunlar hariç
    motorunuzu sevin sevindirin oda sizi sevsin herkeze iyi kazasiz belasız sürüşler...

Motosikleti
    Alıntı ars6060 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi kısa anımı anlatcam aslında uzun ama okuyunca anlıcaksınız 2008 de cbf 150 motorumu aldım ve 1000bakım ve 4000 de bakımını yaptırıp uzun yola memleketime yola çıktım tokat a tokat merkezden bızım koy arasıda 300 km falan var yanı nyse koyüme vardım 991 km yol yaptım ve yakıt olarakta 70 yada 75 belkı yakmıstır diye bılırım en fazla 75 diyelım gelikende çorum merkeze ordanda ankara ve ist yapıp tekrar evime vadım arkadaslar 1 haftada bole gezmıs oldum motor banamısın demedi süper ötesi bişey diyebilirim inanın kendıme şaşıdım o kdr yol yaptıma ve çok mutlu oldum. suan sadece akü sıkıntım oluo 2 kez akü bitti oda benım hatamdan kaynaklı çalıstırmamamktan
    arkadaslar cbf 150 inanın ii bi motor sunu sölüm 4000 km kdr sorun olmazsa dahada bi sorun olmaz derim ufak sorunlar hariç
    motorunuzu sevin sevindirin oda sizi sevsin herkeze iyi kazasiz belasız sürüşler...
    bende aranıza ister istemez dahil oldum yazmadan duramıyom

kardeş cbf150 istanbul trafiğinde kontak kapatmadan akşama kadar ora senin bura benim gezebilen bir motor, uzun yol bir motosikleti en az yıpratan yoldur (aşırı sıkıştırmadıkça) çinlilerle biraz kıyasa girmişsin ama girme

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:11 ----------

kanka biraz şasi kısa...ilk zamanlar buna alışamıyorsun...çok küçük geliyor sana...ön lastiği kuşbakışı görünce şaşırıyorsun...ama zamanla vazgeçilmez olabiliyor...cup konforlusu biraz daha uzun şasisi olsa bence ciddi anlamda tercih edilir...Egde heryerde modenas crypton ve çin işi cuplar var zaten...kültürü zaten yok çünkü rahat kullanımıyla motordan bile sayılmıyor...ama asyada bir yaşam stili...yaşamın içinde olmazsa olmaz...

senin yerinde olsam lastikleri tublese çevirmeye bakardım...
    evet abi haklısın zaten cbf in yanında minyatür kalıyor hatta ybr den bile küçük

kymco activ ler bir gömlek uzun ama onlarda çekilmiyor be abi maceramı biliyorsun

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    mücahit sıkma canını kardeşim. en azından motorsuz kalmıyorsun. bence yedekte motorun olması çok büyük şans.

goldwing de olsa moped de olsa 2 tekerleği ve bir motoru var mı? işte dünyanın en güzel aleti

inşallah işler yoluna girer. ama satılacaksa da üzülme. her motor ayrı güzeldir.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi linkteki telefonu aradım uzun süre çaldırmama rağmen açmadilar,eğer ulaşabilirsem rica edicem görebilirmiyim diye O.K derlerse gidip görücem.ilanda izmirde olduğunu yazmış,bakalım...
    Herkese meraba,iki gündür siteye uğrayamadım,bu devir saati linkindeki arkadaşla görüştüm,açıkçası verdiği bilgiler beni tatmin etmedi.
    Ona mümkünse gelip ürünü görmek istiyorum,biz CBF kullanıcısı olarak şayet sorunsuz çalışırsa çok sayıda alacak arkadaşımız mevcut,dedim.
    Bana şuan Foça'ya gitmek üzere olduğunu,Aletin arkadaşının motoruna takıldığını ve çalıştığını söyledi,Peki daha sonra görüşebilirmiyiz dedim,kem küm etti ve telefonu kapattık.Herkese kazasız sürüşler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:32 ----------

Alıntı nistelrooney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size birşey sormak istiyorum. Hayırlısı ile kaporasını verdim Cbf im 1 hafta içersinde geliyor(siyah renk). 1.68 boyundayım ayağım yere değer inşallah değil mi bir sıkıntı olur mu parmak ucunda kalma gibi ?
    Kesinlikle CBF 150 için ideal boydasın,bende aynı boydayım boy konusunda hiçbir sorun yaşamazsın.Motorun hayırlı Olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:37 ----------

bunu üzülerek yazıyorum ve halada kararsızım ama nasip işi kaderde varmışmotorumu satıyorum hayırlısı ile sadece fiyatı cazip geldiği için satıyorum yoksa satmaya niyetim yoktu ve bikaç ailevi sorunlarda var...

uniqe motru 3.500 e satıyorum ama yanında ekstralarıda var mişlen lastik çanta koruma demirleri ve zenon...

bundan sonra kaldıkmı bizim cupavalla bugün bindim baya bi titreşim var ama alışcaz artık
    Mücahit hayırlısı olsun,umarım daha iyisini alırsın ilerde...
    Hep Pür Dikkat...

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    slm cbfciler 3-4 temmuz yamaha türkiyenin amasra gezisi var sadece yamahacılar değil honda suziki kullananlarda geziye katılıyor onlar kendi aralarında otel tutuyorlar bizim memlekettende katılanlar olacak bizde sahile çadır kuracaz (gariban işi) sizlerdende gelmek isteyenler olursa bi cbf geziside biz düzenlemiş oluruz.Ne dersiniz?
    Yınnn yınnn yınnnnnnnn....

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Mücahit sıkma canını kardeşim,herşeyde bir hayır vardır,Varadero'ya kadar yolu vardır

Bak negüzel ikinci motorun var...

Birde motorunu satarken sakın üzülme,vallahi adamın vücudundan yaralar çıkıyor...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler