Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    motorun pazarlığını yaparken bayide lastikleri değişip verin bana dedim...duroları çıkarıp shinko lastik takıp verdiler...1000 km sonunda anladımki durodan pek bir farkı yok shinkonun...istanbuldan pirelli mt 65 sipariş ettim 120tl ve 17 tl kargo toplam 137 tl tuttu...pirelli ile 4000 km yol yaptım ve yol tutuşundan pek memnun değilim...çabukta aşınıyor pirelli ama esnekliği gayet iyi...duroyla falan kıyaslanmaz pirelli ama genede çok iyi lastik değil...bu yazdıklarım lastik konusunda belki faydalı olur...selamlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun pazarlığını yaparken bayide lastikleri değişip verin bana dedim...duroları çıkarıp shinko lastik takıp verdiler...1000 km sonunda anladımki durodan pek bir farkı yok shinkonun...istanbuldan pirelli mt 65 sipariş ettim 120tl ve 17 tl kargo toplam 137 tl tuttu...pirelli ile 4000 km yol yaptım ve yol tutuşundan pek memnun değilim...çabukta aşınıyor pirelli ama esnekliği gayet iyi...duroyla falan kıyaslanmaz pirelli ama genede çok iyi lastik değil...bu yazdıklarım lastik konusunda belki faydalı olur...selamlar..
    adapazarlı hemşerim bende akyazılıyım,lastik konusunda boş yere masraf etmişsin biz okadar mişlen mişlen diye bağırdık kimse okumamış demek120 tl pirellilere verene kadar 150 tlye mişlen almak çok çok daha mantıklı heryönden tatmin edici bi lastik yol tutuşu yağmurdaki performansı gerçekten çok iyi motoru yatır yatırabildiğin kadar

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adapazarlı hemşerim bende akyazılıyım,lastik konusunda boş yere masraf etmişsin biz okadar mişlen mişlen diye bağırdık kimse okumamış demek120 tl pirellilere verene kadar 150 tlye mişlen almak çok çok daha mantıklı heryönden tatmin edici bi lastik yol tutuşu yağmurdaki performansı gerçekten çok iyi motoru yatır yatırabildiğin kadar

ben yeni üyeyim akyazılı kardeşim....bana Adapazarında pirelli lastiğe 260 tl fiyat çektiler,üstelikte şuan elimizde yok dediler,getirtiriz dediler...internetten aynı lastiği 120 tlye görünce aldım hemen,hemde iki takım aldım,bir takım yeni lastik yedekte bekliyor....sonradan michelin konusunu öğrendim ama iş işten geçti...selamlar...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam senin yerinde arabaya devam ederdim dicem önümüzdeki bahara kadar araba ,yaza doğru da cbf i alırdım, tamamen kişisel testim ile uzun yolda 13 Lt depodan 10 lt ile 465 km yapmıştım. sürekli 80-100 arası yokuşlarda belki 70 , yedek de 120km yapsa bitene kadar 580km olur

benim depo 270 ila 280 km de yedeğe düşüyor...2010 model cbf 150...bakımları tam...seninki bayağı az yakıyor....
    2007 21000km de benimki çok özel bir çaba da harcamadım İstanbul-Enez-İstanbul arasında denemiştim. Hatta 255km dir bizim evden gideceğim yer, evden çıktıktan sonra hiç mola vermeden belki bir iki kez trafik ışığına takılarak gitmiştim test ettiğimde.

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 21000km de benimki çok özel bir çaba da harcamadım İstanbul-Enez-İstanbul arasında denemiştim. Hatta 255km dir bizim evden gideceğim yer, evden çıktıktan sonra hiç mola vermeden belki bir iki kez trafik ışığına takılarak gitmiştim test ettiğimde.

sanırım kullanış karakteri ile direkt ilgili bu yakıt sarfiyatı konusu...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Benimki rodajda 450 km yaptı 10 lt benzinle. Ama 60'ı geçmeden kullandım.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    aynen öyle
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    illa bana da aldıracaksınız mişlen sonra yerlerden kalkmayalım

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf'imin kısa farı dün gece mum ışığı kadar yanmaya başladı birdenbire, acaba patlamışmıdır? hiç ışık vermiyor neredeyse..uzunlarda sorun yok... kaliteli marka kısa ampul nerelerde bulabilirim ?
    iki tane(armut tipi denilen) yeni kısa ampullerden alıp taktım .motoru çalıştırmamla patlaması bir oldu. 2. yedek ampulüde taktığımda yine eskisi gibi (mum ışığı kadar) yanmaya başladı .yine ,neredeyse hiç ışık vermiyor. problem sizce ne olabilir? stop sinyal v.s. de hiç sorun yok başka elektriksel bir problemde yaşamadım bu güne kadar..

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Aydogan daha iyi biliyor konuyu gerçi ama CBF 150 ye mercek uygulayan var mı arkadaslar?. Yada izmirde bunun montajını yapabilcek kimse. orjinal farda ışık çok dağılıyor, mercek uygulaması yapayım istiyorum ama anlamadığım için bi bilen lazım. Bildiğiniz tanıdığınız kimse var mı bu konuda?

Bird arkadaslar yakıt bugunlerde arttı motorun neden kaynaklanır tahminen. hava filtresi yeni yağı yeni. subap ayarı yapalı 11 bin km oldu bu olabilir mi, yada karburatorden kaynaklı bi sorn olabiliyor mu?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illa bana da aldıracaksınız mişlen sonra yerlerden kalkmayalım
    hala almadın mıcbfte mişlen rahatlığını tatmamak çok şey kaybetmek demeklastikelri bi takınca neden abarttığımı anlıcaksın dostum

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Arkadaslar kısaca bir soru sormak istiyorum.
    Bir arkadasım yeni cbf 150 aldı.şu anda 18bin km'de.Yeni alındığından bir motor komple bir bakım yapıp herşeyi elden geçirmek istiyoruz.
    Öncelikle lastik
    http://www.motobakkal.com/?urun-deta...ot_Sporty.html
    ön lastik içinde yine aynı modelin ön lastiği 2.75 * 18
    Benim aklıma yatan önerdiğim lastik oldu.Sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Ayrıca hava filtresi yıldız ticarette bulduk 10tl diyor garipsedim ben biraz yan sanayi sanırım.ORjinalinin fiyatı ne kadar acaba?
    Zincir dişli takım fiyatı nedir?
    Uygun buji kodu nedir?Ayrıca hangi yağı siz tavsiye ediyorsunuz?10-40bu motorlar için uygun mudur?
    AKIN FİDAN

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadasım yeni cbf 150 aldı.şu anda 18bin km'de.Yeni alındığından bir motor komple bir bakım yapıp herşeyi elden geçirmek istiyoruz.
    Öncelikle lastik

Ayrıca hava filtresi yıldız ticarette bulduk 10tl diyor garipsedim ben biraz yan sanayi sanırım.ORjinalinin fiyatı ne kadar acaba?
    Uygun buji kodu nedir?Ayrıca hangi yağı siz tavsiye ediyorsunuz?10-40bu motorlar için uygun mudur?
    lastikler için buz motordan da fiyat almanızı tavsiye ederim.en son takımı 160 tl'ye kadar inmişti.

hava filtresini ben en son 3 ay önce serviste 7 tl'ye taktırmıştım.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle lastik

daha once bakımları serviste yapılmıstır herhalde [kullanım kıtapcıgında yazar
    1_ sonbahar ve kıs için en uygun yağ castrol 10/40
    2_ hava fılıtresı üzerınde madein china yazıyor yerıne uyan olsun tamam
    3_ lastık olarak ben pirelli kullanıyorum . michelin kullananlar var kalıtesı iyi desende güzel kaymasını düşünüyorsan her lastıgın bır lımıtı var onun için kaymayanı olmaz . birazda kullanıcısına baglı
    4_zincirin eskı olup olmaması önemlı Qrinkli zincirle degiştirisen ii olur
    5_debriyaj ve km telının yaglanması
    6_buji : orjinalden şaşma
    7_ön firen balatası
    8_fren hidrolik yagının maksimum iki yilda bir degişimi
    9_sübap ayarı istemiyorsa ses yapmıyorsa elletmeyın bile
    10_ pasta cila işleri
    yürür aksamı için bunlar olur baskada istersen aksesuar ne eloktıronok işler onlarda sana kalmış

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar iyi akşamlar..
    Kazıklanmıyıcağım..Ustalığına ve taktığı parçalara güvendiğiniz..
    İstanbul Avrupa yakasında Mümkünse Büyükçekmeceye yakın bi tamirci arıyorum..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi akşamlar..
    Kazıklanmıyıcağım..Ustalığına ve taktığı parçalara güvendiğiniz..
    İstanbul Avrupa yakasında Mümkünse Büyükçekmeceye yakın bi tamirci arıyorum..
    dostum hayırdır ne parçası taktırcaksın..evet kazıklanmak çok can sıkıcı yaptığı iş bişeyede benzese bu dahada kötü...ümraniyedeki honda servisine git dicem güvenilir bi servis en azından işciliğin sağlam olur..

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    dostum hayırdır ne parçası taktırıcaksın..evet kazıklanmak çok can sıkıcı yaptığı iş bişeyede benzese bu dahada kötü...ümraniyedeki honda servisine git dicem güvenilir bi servis en azından işciliğin sağlam olur..
    İşin kötü yanıda o ya parçaları taktırdım ama ne parça..
    Tanıdık önerisine bi motorcuya gittim..

zincir dişli değiştirdi..Wiwi marka imiş.
    Aküm tırtlamıştı..Kuru tip akü takmış..
    Buji değişti..Çift tırnak ngk taktım dediydi.
    Motor şak şak şak zincir vuruyo..

Zinciri yarın bi gerdircem.Olmassa ne gerekiyosa değiştircez artık
    Bi dünyada para bayıldım..

Aklınızda bulsun zamanınız yoksa motoru bırakmayın bi yere..Başında durun.

Debrijaj balatamın değişmesi lazım kısa zamanda..
    Bide bu zincir dişli çin malıysa onları değiştiricem..

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    İşin kötü yanıda o ya parçaları taktırdım ama ne parça..
    Tanıdık önerisine bi motorcuya gittim..

zincir dişli değiştirdi..Wiwi marka imiş.
    Aküm tırtlamıştı..Kuru tip akü takmış..
    Buji değişti..Çift tırnak ngk taktım dediydi.
    Motor şak şak şak zincir vuruyo..

Zinciri yarın bi gerdircem.Olmassa ne gerekiyosa değiştircez artık
    Bi dünyada para bayıldım..

Aklınızda bulsun zamanınız yoksa motoru bırakmayın bi yere..Başında durun.
    dostum yanlış anlama ama motoru dışarda tamirciye götürdüğümde kesinlikle başından ayrılmam ustayla beraber yapıyoruz geneldeserviste bile içeri almıyolar normalde ama uzaktan bile olsa kesiyorum ustayı

bu konuda kimseye güvenilmiyor birde zincir önemli öyle ustaya taktırmak akıl işi değil oringli zincir ve ngk bizim motorun bujisini sitede hepberaber almıştık bunlardan alabilirsin zincir dişli neysede buji vs ufak tekef işleri kendin yapman daha çok yararına olur

dostum debriyaj balatasını ve zincirini kendin al sağlam olsun git serviste taktır yada sağlam bi motorcuda başında durarak taktırabilirsin para verip bide üstüne madur olmak hiç iç açıcı değil

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    dostum yanlış anlama ama motoru dışarda tamirciye götürdüğümde kesinlikle başından ayrılmam ustayla beraber yapıyoruz geneldeserviste bile içeri almıyolar normalde ama uzaktan bile olsa kesiyorum ustayı

bu konuda kimseye güvenilmiyor birde zincir önemli öyle ustaya taktırmak akıl işi değil oringli zincir ve ngk bizim motorun bujisini sitede hepberaber almıştık bunlardan alabilirsin zincir dişli neysede buji vs ufak tekef işleri kendin yapman daha çok yararına olur
    Zinciri Aydoğan abiden istiyicektim..Kopunca aynı gün tamirciye bırakmak zorunda kaldım..
    Bujiyide o halletmişti diye hatırlıyorum.
    Diğer kalan dişliyle debrijayıda senin önerdiğin servise götürürm artık..
    Saolasın

Metehan abi ne zaman aramıza dönüyo bi bilgin varmı usta ya

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Zinciri Aydoğan abiden istiyicektim..Kopunca aynı gün tamirciye bırakmak zorunda kaldım..
    Bujiyide o halletmişti diye hatırlıyorum.
    Diğer kalan dişliyle debrijayıda senin önerdiğin servise götürürm artık..
    Saolasın

Metehan abi ne zaman aramıza dönüyo bi bilgin varmı usta ya
    valla bende görüşemiyorum onun 6 aylık mapus hayatı bitmek üzere heralde nezaman döner bilemem ama topiğin şenlenmeye ihtiyacı var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler