Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı almak için en az 10.000 km tek olarak kullanmak gerekiyor diye bir yazı okudum CBFTÜRKİYE forumunda doğruluk payı varmı arkadaşlar...
    bunu yazan arkadaş eğitmen mi?
    eğitim seviyelerine bakarsanız artçılı eğitim başlıbaşına ayrı bir konudur. içinizde izmirde olan varsa artmotoacademy i takip etsin ücretsiz teorik eğitimler veriyor.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arakadaşlar uzun bir aradan sonra artık her an bende inazumacı olabilirim hakkımda hayırlısı olsun. bu motor kafamı karıştırmıyor değil.
    Motor yüksek devirli bi çalışma karakterire sahip dolayısıyla çok yaktığı söyleniyor, birde 7000 devirde son vites 90 km/h yapıyor, cbf te öyle. O zaman ne anladım ben o 250 cc motordan oluyor. yani 250 lik ama altımda son viteste aynı hızda aynı devirde çalışacak ve dolayısıyla aynı motor gürültüsünü dinleyeceksem ben biraz olsun düşünürdüm sanırım.
    mücahit_89 bunu beğendi.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Kullanmadım teknik özelliklerini bilmiyorum ama o ön çamurluk ne öyle ya daha kaba bişi tasarlasam daha da kötüsünü yapmazdım.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haftasonu cuma akşamından zinciri gazyağı ile güzelce temizledim, mis gibi yaptım..
    cumartesi öğlene doğru da bir güzel spreyle yağladım, cillop oldu!
    bizim mahallenin tozunun yarısı benim zincirdeymiş, onu anladım..

oğuzhan40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    evet abi soylediklerinizi zaten daha onceden yapmıstım ve 700 km yolu rahatlıkla hiç bir sorun yasamadan bitirdim hayırlısıyla su an memleketteyim ve tatilime kaldıgım yerden devam ediyorum önerileriniz için tesekkur ederim.....
    gitaryolcusu bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    4000 bakımında yanında olurum o zaman geçti artık 10/40 yağ koymuşlar. ama o zincirin olduğu yere bugun baktımda hep yağ sıçramış arka tekerleğin jantlarıda yağ içinde. böyle mi oluyo 1000 bakımdan sonra

Motosikleti
    cbf 150
    arkadaslar motoruma dörtlü bağlatmayı düşünüyorum bu konu hakkında teknik bilgisi olan ve bilgi vermek isteyen olursa sevinirim...

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Oğuz by bu sayfada Salim bey ve Ethem beyin açıklamaları var.
    Bir bakın
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1654.html
    oğuzhan40 ve Cruzer27 bunu beğendiler.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 bakımında yanında olurum o zaman geçti artık 10/40 yağ koymuşlar. ama o zincirin olduğu yere bugun baktımda hep yağ sıçramış arka tekerleğin jantlarıda yağ içinde. böyle mi oluyo 1000 bakımdan sonra
    servislerimiz her bakımda yağdanlıkla yağladığı için böyle oluyor, jant batıyor. bunun olmaması için kaliteli bir zincir yağı ile yağlamak gerek ve gece motoru uykuya bırakırken yağlamak gerek. sabaha kadar yağı emer ve yapışır sıçramada minimum a iner
    oğuzhan40 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    benim motor 2000km merdivenlerini çıkarken, 2500deki yağ değişimi için ethem abinin daha önceki sayfalarda belittiği Castrol Power Racing 10w-50 yağı kendim alıp gideceğim servise. Uygundur değil mi ?

Motosikleti
    cbf 150
    önerileriniz için teşekkürler fakat açık söylemek gerekirse bana şema tarzı veya tam anlamıyla tarife uygun bi yazı lazım uygulamalı olarak görmedigim için tam olarak nasıl yapılması gerektiginide kendi kafamda tasarlıyamıyorum,bugun bi elektrikçi tanıdıgım var ona götürdüm anahtar koydu direksiyonun yanında siyah plastige bayada ugrastı ama beceremedi bende en azından teknik olarak bilgim olursa yarın ona tarif eder ona göre yaptırırım ümidiyle sizlere sormak istedim...

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    oğuzhan40 ve Cruzer27 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF150, kanuni WindyS125
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı soruyu 2 hafta önce bende yazmak istemiştim. 1000 bakımı ve arka jant simsiyah. yıkadım falan çıkmadı tabi.
    Bir abinin gazyağı önerisinden sonra sakaryada 2 benzinlik 2 nalbur 2tüpçü gezdikten sonra tarifle gittiğim bir mahalle bakkalında bulabildim.
    Temizledim zincir jant falan. sonra aldım 1. vitese sprey yağı sıktım zincire ne mi oldu, jant yine kapkara oldu ))

Motosikleti
    cbf 150
    evet bu işime yarıyacak işte hem montajı kolay hemde şema ile göstrilmiş yardımların için teşekkür ederim kardesim..

Motosikleti
    CBF150, kanuni WindyS125
    Bu sabah sakaryada hafif yağış vardı. Güzelce asfaltlanan oturmuş yollar tam kaymalık yani.
    Brenim durolarla viraja hafifçe girerken ön arka kaymaya başladı, ayaklarımla yola vura vura ancak dengeyi sağlayabildim.
    Sonuç artık virajdan 100m önce hızımı nerdeyse 30a kadar düşürüyorum. motoru eğerek değil de gidonu çevirerek dönücem nerdeyse.
    Tırsak bir motor sürücüsü oldum ben :(.

Ah honda ah 100lira fazla alsaydın da michelin taksaydın şu motora ne olurdu sanki ..

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    Alıntı vezir100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah sakaryada hafif yağış vardı. Güzelce asfaltlanan oturmuş yollar tam kaymalık yani.
    Brenim durolarla viraja hafifçe girerken ön arka kaymaya başladı, ayaklarımla yola vura vura ancak dengeyi sağlayabildim.
    Sonuç artık virajdan 100m önce hızımı nerdeyse 30a kadar düşürüyorum. motoru eğerek değil de gidonu çevirerek dönücem nerdeyse.

Ah honda ah 100lira fazla alsaydın da michelin taksaydın şu motora ne olurdu sanki ..
    180 liraya mototaldan pirelli takım aldım kendim değiştirdim 4 mevsim gider sanırım

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 2000km merdivenlerini çıkarken, 2500deki yağ değişimi için ethem abinin daha önceki sayfalarda belittiği Castrol Power Racing 10w-50 yağı kendim alıp gideceğim servise. Uygundur değil mi ?
    Ben 60 bin km nin üzerinde cbf 150 kullanıyorum vebi çok kez denedim. bu yağı devamlı temin etme imkanı bulsam tereddüt etmeden kullanırım. Her seferinde kargo ile yağ almak zorunda kalmak istemiyorum. veya zaman zaman kardeşim 4 lt lik ambalaj alıyor İphone, mobil alalım diyor, ondada dl-650 Suzuki var. ben 1 lt sini satın alıyorum kendisinden, hem yağ bana daha ucuza geliyor. Hemde ikimizinde işi görülmüş oluyor, sıkıntı yok. Bu yağı çok deneyim ettim yaz ve kış olmak üzere.. çekinmeden al.

Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    6 bin de bende bu yağdan kullandım ve çok memnun kaldım neden derseniz 8 bin bakımında servise girdim ve 10/40 yağ konuldu kıyaslama olarak 10/50 vites geçişlerinde vs daha iyi oldugunu farettim. 10/40 ta daha kemikli geçiş oluştu.
    10 bin yağ degişimi için tekrar 10/50 aldım ilk fiyat 30 tl idi,şimdi 25 tl ye aldım.

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Aynı soruyu 2 hafta önce bende yazmak istemiştim. 1000 bakımı ve arka jant simsiyah. yıkadım falan çıkmadı tabi.
    Bir abinin gazyağı önerisinden sonra sakaryada 2 benzinlik 2 nalbur 2tüpçü gezdikten sonra tarifle gittiğim bir mahalle bakkalında bulabildim.
    Temizledim zincir jant falan. sonra aldım 1. vitese sprey yağı sıktım zincire ne mi oldu, jant yine kapkara oldu ))
    yağı vitesde değilde bir başkasının yardımı ile elle çevirip güzelce yağlamanızda fayda var.bulabilirseniz würth marka zincir yağlama spreyi alın.kuru yağlamadır.ne sıçrama ne bulaşma mükemmel bir malzeme.elinizi deydirdiğinizde bile yağ yapışmıyor.birz pahalıdır ama iyidir..
    engin

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs

tükürte bile kayıyor durolar, en kısa zamanda değiştiriniz ya da yağışta kullanmayınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler