Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun 12.000 bakımını yaptırdım,

10*30 yağ koydular yeni gelmiş hondanın yağıymış
    sibop ayarı yapıldı (her servis yapmıyor ama d&b motorda cbf için 4binde bir sibop ayarı yapılıyor)
    ön far ampulu değişti
    gösterge ışıklarım sönmüştü onlar değişti
    arka sele kilit garantiden değişti

ve d&b motor ibrahim ustanın sihirli elleriyle debriyaj teli gaz teli yağlanması vs vs yerlerinin yağlanması sonuçunda motora sanki sihirli bir dokunuş oldu kendinden geçtigaz yemesi vites geçişleri pamuk gibi sanki otomatik motor kullanıyorum bir motor bukadar mı değişir ona şahit oldum bugun...kesinlikle tavsiye ediyorum d&b motordan başka biryere bakıma gitmeyin arkadaşlar verdiğiniz paranın hakkını alıyorsunuz..

ve hepsi 90 tlişte böyle oluncada insanın bu motoru satıp 250 cc alası gelmiyor
    biri ibrahim usta mı dedi? kankiponkom o benim araç Gökhan abinin (Gökhan Konşuk) yandaki de ibrahim usta(tanımayanlar için yazdım)

gitaryolcusu ve cd0345 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri ibrahim usta mı dedi? kankiponkom o benim araç Gökhan abinin (Gökhan Konşuk) yandaki de ibrahim usta(tanımayanlar için yazdım)

http://img19.imageshack.us/img19/5088/4dnp.jpg

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    10-30 dizel yağı gibi geldi bana benim araba dizel 5/ 30 castrol kullanıyorum

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    merhaba arkadaşlar..dün itibari ile motorun 1000 km bakımını yaptırdım..antalya ataberk motorda..motorun yağını ölçtürdüm çıkan yağ 1 lt üzerinde idi..yerine koyduğu yağ ipone 20w-50 konuldu..zincir biraz gerdirildi ve yağlandı okadar..benden 34 tl adılar..biraz pahalı geldi bana ilk bakım için..

Motosikleti
    Kawa Z750
    20/50 hem kalın hemde yüksek ısı ya dayansın diye konulmuş kışın kullanılacak yağ değildir. malum antalya çok sıcak..fazla yağ çıkması ilginç. iyi contaları patlatmamışsın.. 34 tl çok değil. kdv ve işçilik var , ki iphone 1 litre yağ nette ararsan litresi 30 lira..

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    birde arkadaşlar benim motor biraz fazla yakıyor galiba 52 tl lik benzin ile 320 km anca yaptım..rodajda olduğu için galiba..yeni doldurdum bakalım bu kaç km gidecek..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20/50 hem kalın hemde yüksek ısı ya dayansın diye konulmuş kışın kullanılacak yağ değildir. malum antalya çok sıcak..fazla yağ çıkması ilginç. iyi contaları patlatmamışsın.. 34 tl çok değil. kdv ve işçilik var , ki iphone 1 litre yağ nette ararsan litresi 30 lira..
    ewt bende yazın kullanacağım dedim ondan bu yağı koydular..araştırdım 22 civarı..işçilik 10,25 + kdv yağ 18,35+kdv yazıyor..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar..dün itibari ile motorun 1000 km bakımını yaptırdım..antalya ataberk motorda..motorun yağını ölçtürdüm çıkan yağ 1 lt üzerinde idi..yerine koyduğu yağ ipone 20w-50 konuldu..zincir biraz gerdirildi ve yağlandı okadar..benden 34 tl adılar..biraz pahalı geldi bana ilk bakım için..
    yalnızca yağ değişimlerinde işçilik alınmıyor, bu ataberk biraz öpüyor sanırım

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende senin gibi yapıyorum ama aslında yan ayakta gidon sağa yatırılır.Sebebi motorun rüzgarda yada arazi durumundan dolayı sağa yan yatmasına engel teşkil etmek diye biliyorum.Ama bana ters ve cins geliyor.Sola yatık daha yakışıklı oluyor.

Benim yan ayaklığı yan sanayi almıştım.Biraz uzunmudur nedir, çok zemin seçiyor.Tam düz zemin olmadımı motoru yan ayaklığa almaya korkuyorum.Özellikle rüzgarlı havalarda.Ya kısaltırmayı düşünüyorum, yada dışarıya doğru az daha açtırmam lazım.
    Bizim CBF150 Kitapçığında da yazıyormuş şimdi baktım. Sayfa 53 park etme bölümünde. Gidonu tamamen sola çevirin diye açıkça belirtilmiş.

http://www.cbfturkiye.org/indir/klavuzlar/CBF150.pdf

Ayrıca sayfa 36 gidon bölümünde sağ tarafa kilitlemenin sözü bile edilmemiş. Hep sola çevirin, sola kilitleyin deniliyor.

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde arkadaşlar benim motor biraz fazla yakıyor galiba 52 tl lik benzin ile 320 km anca yaptım..rodajda olduğu için galiba..yeni doldurdum bakalım bu kaç km gidecek..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

ewt bende yazın kullanacağım dedim ondan bu yağı koydular..araştırdım 22 civarı..işçilik 10,25 + kdv yağ 18,35+kdv yazıyor..
    bende 2013 model 2400 km de ikinc el aldım.full depo aldım yedeğe 260 km de düştü..uzun yol iki kişi arka çanta dolu rüzgarda vardı normal herhalde diye düşünüyorum.kontrol amaçlı hava filtresini buji yi kontrol ettim temizledim.karburator ayarı yaptım .1.75 - 2 tur vidayı kapadıktan sonra açtım.biraz daha iyi oldu sanırım tüketim.depo henüz bitmedi tekrar kontrol ettireceğim.motor ısınınca sibop sesi yapıyor.tırıltı şeklinde birde sibop ayarı yaptırırsam sanırım daha randımanlı olur.arka dişliyide 42 ile değiştireceğim.
    engin

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnızca yağ değişimlerinde işçilik alınmıyor, bu ataberk biraz öpüyor sanırım
    walla bende anlamadım bu işten..sadece bir vida söktü 10+kdv işçilik aldı..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Motosikleti
    Kawa Z750
    yetkili servis işçilik ücreti olarak bence 10 lira makul. hangi yetkli servise gitsen o parayı alacaklar. yetkili servisler firmalardan para karşılığı servislik alıyor.. araba yıkatma 10 lira.. Mesela ben hiç servise yağ değişimine gitmiyorum. 2. el cbf alıyorum hesaplısından, kendim değiştiriyorum..
    aklıma gelmişken sakın lastikçide lastik söktürmeyin sökme takma teker başına 10 tl ha bi de jantı sen sökeceksin

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    geçmiş sayfalarda bir arkadaş,direksiyonu bırakınca yalpalama ya da titreme gibi bir şeyden bahsetmiş.
    aynı şey benimde başıma gelmişti(5bin km.den sonra başladı)
    servis bana,arkada çanta olduğu için yalpaladığını söyledi.aslında çantayı çıkarınca da yapıyordu.
    motoru orta sehpaya alıp ön tekeri elimle çevirdiğimde tekerde bir titreme gibi bir şey olduğunu farkettim.tekerde ya da jantta balans filan da yoktu.
    uzun lafın kısası,2 adet (6301)rulman alın takın ya da taktırın sorun kalmaz.
    not:rulman değiştirmenin püf noktasını bilmiyorsanız kendiniz değiştirmeye kalkmayın,sonra jantı elinize alırsınız.
    HEPİNİZE SAYGILAR.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Bugun 1000 bakimini yaptirdim. 36 tl aldilar. faturada yag yaziyo sadece zincir yaglanmismidir hic sormadim odedim bindim gittim:(

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Metehan abi sat şu senin cbf bana artık yarın satış yapalım ne diyorsun)

Motosikleti
    Biz d&b motora gittik. d&b enayi mi de 34 tl almadı. Adamların verdiği hizmet güzel, yüzleri gülüyor, yapılan işi görüyorsunuz 22 lira ücret alıyorlar 1000 bakımı için. Apaçık fazladan ücret alınmış ataberk tarafından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun 1000 bakimini yaptirdim. 36 tl aldilar. faturada yag yaziyo sadece zincir yaglanmismidir hic sormadim odedim bindim gittim:(
    Nerede yaptırdınız hocam bakımı? Servise girmediniz mi, yoksa almadılar mı ?

Bu 1000 bakımı karşılaştırmasını her zaman hizmetinden memnun oldugum d&b motorla yapacagım. Fiyat fazla olmuş belliki.
    oğuzhan40 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawa Z750
    yağ ne kullandılar?
    castrol 15 lira kutusu, 7 lirada işçilik yazsa aynı hesaba gelir.

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    yağ ne kullandılar?
    castrol 15 lira kutusu, 7 lirada işçilik yazsa aynı hesaba gelir.
    ipone 15-50 22 tl herşey dahil. ilk kez gitmiyoruz d&b hondaya faturalarda işçilik yok yağ değişiminde
    oğuzhan40 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hadi ben 1 kez gittim. Rahmi'ye ne demeli ?
    Anlıyoruz ki, 1000 bakımının ücreti maximum 25tl diyoruz.
    10tl den fakir olur muyuz ? Hayır. Ama meselenın o olmadı anlaşılıyor sanıyorum ki.
    rahmi34 ve SULH bunu beğendiler.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz d&b motora gittik. d&b enayi mi de 34 tl almadı. Adamların verdiği hizmet güzel, yüzleri gülüyor, yapılan işi görüyorsunuz 22 lira ücret alıyorlar 1000 bakımı için. Apaçık fazladan ücret alınmış ataberk tarafından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Nerede yaptırdınız hocam bakımı? Servise girmediniz mi, yoksa almadılar mı ?

Bu 1000 bakımı karşılaştırmasını her zaman hizmetinden memnun oldugum d&b motorla yapacagım. Fiyat fazla olmuş belliki.

artı honda bayisinde yaptım. bereçte kalıyo gaziosmanpaşa tarafında.

almadılar değilde ben orada durma gereği duymadım. siz motoru bakıma soktuğunuzda yanında mı duruyosunuz? ben anahtarı verdim eve geldim aradılar 1 saat sonra gel al diye 2 saat sonra filan gittim aldım.

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artı honda bayisinde yaptım. bereçte kalıyo gaziosmanpaşa tarafında.

almadılar değilde ben orada durma gereği duymadım. siz motoru bakıma soktuğunuzda yanında mı duruyosunuz? ben anahtarı verdim eve geldim aradılar 1 saat sonra gel al diye 2 saat sonra filan gittim aldım.
    tabiki motoruma ne yaptıklarını hep izledim şimdiye kadar şahsen
    oğuzhan40 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler