Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ethem abi maşallahı var motorun.. sanıyorum 15,000 falan var km.. çok iyi bakıyorsun motoruna .. kedi de iyi iş çıkarmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi maşallahı var motorun.. sanıyorum 15,000 falan var km.. çok iyi bakıyorsun motoruna .. kedi de iyi iş çıkarmış..
    Yok 12.500 km Koraycım. Saol. Elimden geldiğince temiz tutmaya çalışıyorum.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok 12.500 km Koraycım. Saol. Elimden geldiğince temiz tutmaya çalışıyorum.
    şimdi senden kıskandım bende yıkayıp , cila atayım motoruma.. cbf 150 topiğinde paylaşmam ama.. bombalarsınız beni..
    ama hepinizi ybr ci yapacağım aklınızda olsun

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ethem abi eline sağlık bu depo kılıfı kullanışlı oluyor mu?bende almaya düşünüyorum da veya depoya pasta cila atmam gerek kılcal çizikler mevcut birde kullandığın cile plastik aksamlar da nasıl sonuç verdi markası ne
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    şimdi senden kıskandım bende yıkayıp , cila atayım motoruma.. cbf 150 topiğinde paylaşmam ama.. bombalarsınız beni..
    Bu saatten sonra en azından benim için zor Cbf 150 ile toplamda 40 bin km nin üzerinde yol yaptım. Bu segmentte başka bi motor benim için çok zor. Ama yeni başlıyacak olan arkadaşların kanına girebilirsin sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi eline sağlık bu depo kılıfı kullanışlı oluyor mu?bende almaya düşünüyorum da veya depoya pasta cila atmam gerek kılcal çizikler mevcut birde kullandığın cile plastik aksamlar da nasıl sonuç verdi markası ne
    Selam Fatih' çim, kullandığım cila 1 sene kadar önce Kocaeli carrefour dan aldığım sıradan bi oto cilası, cizik giderici özelliği yok ama, sadeece kopartayı parlatıyor, dışl etkelnlerden güneş ışınlarından falan koruyucu etkisi var. Böyle bi ürün. Siyah plastik aksamlarda da uyguladığında simsiyah yapıyor parlatıyor. Ayrıca siyah plastik aksamlar için oto lastik parlatıcı spreyler var piyasada, plastik aksamlara sıkıyorum bi kaç dk sonra bi siliyorum. Mesela zincir koruma, arka çamurluk, gösterge panelindeki yan plastik kapaklar, yolcu ve sürücü pegleri çok güzel oluyor. Simsiyah cam gibi parlıyor tüm siyah plastik aksam. Depo kılıfını deponun uzun vadede temiz kalması, fermuarlı bi mont vs giydiğimde çizik almaması gibi depoyu koruması amaçlı aldım. Bazı ark..lar olaya görsel yaklaşıyor, yakıştırıyor veya yakıştırmıyor ama, önemli olan bence işlevi ve koruma özelliği. Önünde de cırtcırtlı bi gözü var. Bozuk para, otoban bileti vs derken çok iş görüyor. Daha önceden hazırlıyorum ve uzun bi süre gişelerde veya ilgili yerde durarak cüzdan veya cep karıştırman gerekmiyor.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu saatten sonra en azından benim için zor Cbf 150 ile toplamda 40 bin km nin üzerinde yol yaptım. Bu segmentte başka bi motor benim için çok zor. Ama yeni başlıyacak olan arkadaşların kanına girebilirsin sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Selam Fatih' çim, kullandığım cila 1 sene kadar önce Kocaeli carrefour dan aldığım sıradan bi oto cilası, cizik giderici özelliği yok ama, sadeece kopartayı parlatıyor, dışl etkelnlerden güneş ışınlarından falan koruyucu etkisi var. Böyle bi ürün. Siyah plastik aksamlarda da uyguladığında simsiyah yapıyor parlatıyor. Ayrıca siyah plastik aksamlar için oto lastik parlatıcı spreyler var piyasada, plastik aksamlara sıkıyorum bi kaç dk sonra bi siliyorum. Mesela zincir koruma, arka çamurluk, gösterge panelindeki yan plastik kapaklar çok güzel oluyor. Simsiyah cam gibi parlıyor tüm siyah plastik aksam. Depo kılıfını deponun uzun vadede temiz kalması, fermuarlı bi mont vs giydiğimde çizik almaması gibi depoyu koruması amaçlı aldım. Bazı ark..lar olaya görsel yaklaşıyor, yakıştırıyor veya yakıştırmıyor ama, önemli olan bence işlevi ve koruma özelliği. Önünde de cırtcırtlı bi gözü var. Bozuk para, otoban bileti vs derken çok iş görüyor. Daha önceden hazırlıyorum ve uzun bi süre gişelerde veya ilgili yerde durarak cüzdan veya cep karıştırman gerekmiyor.
    tamam abi seni biliyorum cbf den başkasına binmezsin.. şimdi bende gidip motora ağır bakım yapayım.. zincirini dişlerini temizlemem lazım..havalar kar a dönüşecek motorda yatacak en azından hazır olsun.. aniden gezi falan çıkıyor

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    saol abi bilgiler için tşk ederim...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Koray sen buralarda çok takılıyorsun son zamanlarda dikkat et de sen cbf 150 dönme özenipte

Herkese selamlar ben cbf 150 mi manisadaki iki honda bayisinden birine götürmeyi düşünüyorum ben motoru devirdiğim için benzin deposunun sağ yanındaki tamponunda kılcal çatlak oluştu koruma demiri yer yer küf tuttu bunu götürmem için hangi servisi tavsiye edersiniz

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray sen buralarda çok takılıyorsun son zamanlarda dikkat et de sen cbf 150 dönme özenipte
    dün zaten bi arkadaş abi sende cbf mi var dedi korayın elma yanakları kızardı onun ruhu cbf çi zaten işte benden korkuya ybr ye biniyor yoksa ona yapmadığımı bırakmam o kadar çamır attığı motoru alırsa dilimden kurtulamaz

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    dün zaten bi arkadaş abi sende cbf mi var dedi korayın elma yanakları kızardı onun ruhu cbf çi zaten işte benden korkuya ybr ye biniyor yoksa ona yapmadığımı bırakmam o kadar çamır attığı motoru alırsa dilimden kurtulamaz
    Böyle yaparak ona kötülük yaptığını biliyorsun değilmi

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Böyle yaparak ona kötülük yaptığını biliyorsun değilmi
    isteyen istediğine binsin ben kimseye karışmam ama işte maksat takılmak olsun insan sevdiğine takılır ama koray cbf alamaz onu oyarım burda herkeze yok öyle yok böyle diyecek sonra gidip honda alacak insan içine çıkamaz hale getiririm onu

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    2007 de korgii nick i ile kayıt olmuştum.. bayağı sitede eski sayılırım.. sürekli takıldığım topik burası idi.. cbf 150 vardı çünkü ama askere gittik geldik siteye eski hesabımla giriş yapamadım..
    bende yeni hesap açtım..sonuç olarak burası benim eski mekan yeni değilim yani cbf 150 yi de beğeniyorum ama herkese hangi motor hitap ediyorsa onu kazasız belasız kullansın..
    çok motor geçti elimizden, motorum var demek için biraz daha torklu hızlı kalıplı motora binmek lazım.. biz o treni çok önceleri kaçırdık.. örneğin bi cbf 500 harika bir makine.. maksat muhabbet olsun takılıyorum buraya da .. arkadaşlarım var cbf 150 si olan..onlarda burada takılınca mecbur bende buraya yazıyorum.. ama cbf 150 almam, yağ yakıyo
    bu gün ethem abi motoru yıkamış bide cila çekmiş.. hemen özendim bende aynısını yaptım

---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 18:09 ----------

harbiden kankam ne matrak oldu ya...
    gülmekten yıkıldık.. gsr 600 olan arkadaş dedi demi ?

---------- Post added at 18:13 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

isteyen istediğine binsin ben kimseye karışmam ama işte maksat takılmak olsun insan sevdiğine takılır ama koray cbf alamaz onu oyarım burda herkeze yok öyle yok böyle diyecek sonra gidip honda alacak insan içine çıkamaz hale getiririm onu
    sana benim ybr kurban olsun.. zaten beleş verseler almam ki, yağıyla suyuyla kim uğraşacak
    topik yatın yere, bomba attım..

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı 27istanbul27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar,zincir olayı,yağlayınca janta savurup kirletiyor,acaba tam kapalı zincir muhafazası takılabilirmi veya takan varmı,bence hem temiz vede daha güzel bir görünüm olur.Diğer sorumda ,5 yıl cup kullandım 2 kişiyle 2 ci vites bayılmadan çıktığım cerrahpaşa yokuşunu , cbf yle hemde daha 1600 kmde 2kişi 2 ci vites kaptırmazsam çıkamıyorum ,ne dersiniz.
    sat YBR al torku daha iyi.

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sat YBR al torku daha iyi.
    Abi sen sat o ybr i gel beraber shimano bisiklet alalım ? (Hem senin kemiklere de iyi gelir )

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese kazasız keyifli sürüşler.

arkadaşlar titreşimden kastınız motor sarsılacak kadar bir titreşim mi yoksa bahsettiğiniz devir aralığında olan stabil ve basit bir titreşim mi?

eğer 2.si ise bence normal sonuçta kullandığımız makinalar TEK SİLİNDİR li ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın illa ki biraz titreşim olacaktır, bunu abartmamak lazım.
    motosiklet bir kere bacaklarımız arasında bir makina, motor vucudunuza en yakın konumda her motorda bir şekilde titreşim hissedersiniz çok takılırsanız buna.
    Benim titreşimden kastım sanki gevşek bir vida var da belli bir devire gelince dızz cızz diye ses yapmaya başlıyor gibi, basit birşey yani, yolda giderken beni rahatsız etmiyor, sadece durduğu yerde motoru ısıtırken jikle açıkken yüksek devirlerde çalışırken gelen bir ses. Sanki plaka nın tenekesi ya da bir teneke parça var ses yapıyor gibi. Nasıl tarif etsem ki

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar Pendik Güngör Motordan cbf 150 aldım 30 ocak pazartesi sözde en geç cumartesi (4 şubatta ) teslim edeceklerdi ama daha bu gün aradılar yarın için randevu aldık imza için gelmelisiniz diyorlar ki motor ben ilk sipariş verirken ordaydı ve üzerine ismimi yazdılarda

çokmu uzun bu süre benmi kuruntu yapıyorum ? bu randevu dediği nedir bilen varmı? bu olaydan sonra kaç günlük iş kalıyor ne zaman bineceğim motoruma =)

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Beyler CBF 150 nin on granaj takımınn fiyatlar nedir? Tek tek yazarsanız bilginiz varsa sevinirim.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler CBF 150 nin on granaj takımınn fiyatlar nedir? Tek tek yazarsanız bilginiz varsa sevinirim.

sağlı sollu depo önü grenajları (orjinali) 130+130tl Bu grenajların yan sanayisi sağ+sol 80-90tl aralığında bulabilirsin.
    far grenajı (farı tutan parça ) yan sanayi 35-40tl (orjinalini sormadım ama 90tl civarı olsa gerek)

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bercesteye giden motorlara soyle hemen hemen hepsi SS bu yuzden beykozdan oraya benım gozum yemedı cbf le açıkçası sonra kavacık kavsağında oylesın bugun gezınırken bı baktım kavsakda bi kaç motorlu durdum yanlarında bı baktım kımlerı goreyım Cihan 98 hp ve bikaç arkadaş işim olmasaydı onlara takılacaktım ama onlara katılamadım..
    Artık havalar ısınmaya baslayınca hemen hemen hiç bir geziyi kaçırmam Allahın izniyle..
    iyi tesadüftü,
    ancak elcik korumalarını sormasam sana tanımayacaktın beni.
    olan şöyle geçti:
    arkadaş geldi sordu siz mt den misiniz dedi ben yok fazer tutkunlarındanız dedim,
    sonra bende baktım elcik korumaları var bunları nerden aldın dedim cihan'dan aldım dedi,
    bende o benim dedim, bi daha baktı bana şaşkın şaşkın,
    tekrar görüşmek üzere...
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler