Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler ben 2007 veya 2008 cbf 150 alacağım sizce 20.000-25.000km arası fazlamı bu model bi motor için? ve 2 motor arasında kaldım birisi pendikte bende pendikte oturuyorum ama pendik hondadan kimse memnun değil herkes konşuk motoru öneriyor sizce nasıldır?
    motorun biriside başakşehir de motorun plakası honda otosever servisine ait ona bakmaya gitsem otoseveri kullanan varmı iyimidir doğru bilgi verirlermi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

ve koruma konusunda yardım istiyorum file koruma (cross koruması) arıyorum kullanan varmı? ben bunu buldum nasıldır?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1317724/detay/
    ve kask içinde ls2 kasklar var 120 lira civarı sizce bu koruma yeterlimi cbf150 için?
    eldivende uygun bulursam almayı düşünüyorum eldiven kask koruma konusunda önerilerinizi bekliyorum
    yardım edermisiniz en geç 10 gün içinde almam lazım motoruda ekipmanlarıda lütfen yardım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tam35scream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 5 ay önce cbf 150 sahibi oldum. 19.000 km'de 2008 model 2800'e bitirdim işi. ilk motorum ramzey qm125ti daha önce mobilet titan ve 250 cc chooper deneyimim var ancak teknik konularda bilgim çok zayıf.
    Arkadaşlar motorsikleti çok beğendim inanılmaz rahat ve başlangıç için ideal bir motor. 5 aydır çok güzel anlaşıyoruz ufak tefek sorunlar haricinde çok memnunum herneyse yardımınızı isteyeceğim bir konu var.

motorumun bakımı geldi. Antalyada mevlanaya götürdüm adamlar racingler tamir ediyor diye orası daha güvenilir geldi. arka fren değişmesi gerekiyordu değişti bujiler değişti ve yağı değişti 120 lira para aldılar. biraz pahalı geldi bana siz ne düşünüyorsunuz ?? .s

Ayrıca aldğımdan beri motorun debrajında bir sıkıntı var. geri geri gelirken tekerin dönmediğini görüyorum arkama birazcık ağır birisi geldimi bazen gırt gırt diye ses geliyor sanki ön teker titriyor gibi ve hızımı kesiyor. oradaki usta bana debrajımda ciddi bi sıkıntı olduğunu motorun boş devir attığını bu yüzden çok benzin yediğini, debrajı düzelttiği taktirde %60 tasarruf yapacağımı söyledi. (Bence doğru çnkü km'ye 17 kuruş yakıyor sağolsun)
    Haftaya bana randevu verdi debrajımın değişeceğini mi ne söyledi 150 liraymış işçilik mişçilik 200 lirada ona vermem gerekiyormuş. Sonuçta öğrenciyim ben benim bütçeyi çok sarsıcak. Acaba teknik bilgim motor bilgim zayıf diye beni kullanıyor mu :S Anlayan arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim. Ayrıca benzin şamandırası ve kilometrem bozuk onların fiyatı nedir ? Şimdiden çok teşekkürler.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bi cıbıf iküselli mi alsam dedim muhabbet nerelere gelmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

karenajlı motorların tümünde serviste ayı bekliyor zaten.
    büyük ayı var orta ayı var boz ayı var kutup ayısı var yavru ayı var bunuda marka belirliyor cbf250 parçaları karenajlı motorlarınkinden ucuz değil zaten tek farkı düşünce grenajı yok daha az zarar alabilir
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük ayı var orta ayı var boz ayı var kutup ayısı var yavru ayı var bunuda marka belirliyor cbf250 parçaları karenajlı motorlarınkinden ucuz değil zaten tek farkı düşünce grenajı yok daha az zarar alabilir
    Alper merhaba yeni motorun dan memnun musun +ları eksileri nelerdir biraz izlenimlerini paylaşırmısın ?
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper merhaba yeni motorun dan memnun musun +ları eksileri nelerdir biraz izlenimlerini paylaşırmısın ?
    (+) larını zaten sizde az cok tahmin edebilirsiniz tipi kalıbı cok ilgi dikkat çekiyor sürüşü çok zevkli şahsen ben cbf 150den sonra oturuş pozisyonuna hemen alıstım ve hiç rahatsızlık çekmiyorum ivmelenmesi fialn çok güzel yani genel anlamda memlunum motorumda cbr250r alıcaktım bunu aldım pişman değilim ama beni rahatsız eden küçük 1-2sorun var mesela ön rüzgarlık 4-5bin devir arası zırıldıyor sıktım falan azaldı ama hala tam geçmedi çözemedim birde direksiyonun altından bakınca kablolar falan pek nizami değil aldıktan sonra ben izole bantla bi yerlere sabitledim bunlar dışında öneririmiyim kesinlikle yakıt olarakta karışık kullanımda 3.2-3.5 tüketiyorum ne kadar zorlasam bile 4lt yakıcağını pek sanmıyorum performansına göre çok iyi yakıyor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (+) larını zaten sizde az cok tahmin edebilirsiniz tipi kalıbı cok ilgi dikkat çekiyor sürüşü çok zevkli şahsen ben cbf 150den sonra oturuş pozisyonuna hemen alıstım ve hiç rahatsızlık çekmiyorum ivmelenmesi fialn çok güzel yani genel anlamda memlunum motorumda cbr250r alıcaktım bunu aldım pişman değilim ama beni rahatsız eden küçük 1-2sorun var mesela ön rüzgarlık 4-5bin devir arası zırıldıyor sıktım falan azaldı ama hala tam geçmedi çözemedim birde direksiyonun altından bakınca kablolar falan pek nizami değil aldıktan sonra ben izole bantla bi yerlere sabitledim bunlar dışında öneririmiyim kesinlikle yakıt olarakta karışık kullanımda 3.2-3.5 tüketiyorum ne kadar zorlasam bile 4lt yakıcağını pek sanmıyorum performansına göre çok iyi yakıyor

Yakıt olarak çok çok iyi ozaman..bahsettiğin eksiler basıtlıkle çözulur peki hondaya bindin daha once mal kalıtesı olarak nasıl rahatlık olsun parçaların kalıtesı olsun bırazda ondan bahsedermsın. Ben supersportun oturuş pozisyonunu sevmıyorum sankı uzunyolda hıçde rahat değilmiş gibime geliyor (daha once kulanmadım) ama sen hemen alışmıssın Bu yüzden hep GT 250 naked modelıyle GT 250 R modelı arasında kalmısımdır..

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Alper zaten aynı şeyden bahsediyoruz. ilaveten bir de karenaj masrafı çıkar ki ayıptır söylemesi kol gibi.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    3.gündür binemiyorum.havalar yağmurlu :((depoda fotoğrafını çekip buradan hasret gidereceğim :((hem biraz motor görelim 2012 2011 sahipleri yok ortada )şuraya biraz foto atalım yahu cbf nin nasıl birşey olduğunu unuttuk )
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.gündür binemiyorum.havalar yağmurlu :((depoda fotoğrafını çekip buradan hasret gidereceğim :((hem biraz motor görelim 2012 2011 sahipleri yok ortada )şuraya biraz foto atalım yahu cbf nin nasıl birşey olduğunu unuttuk )
    biz yağmur çamur demeden binmekten fotoğraf çekemiyoruz maalesef

---------- Post added at 22:28 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz yağmur çamur demeden binmekten fotoğraf çekemiyoruz maalesef
    eklemeyi unutmuşum çünkü pislikten geçilmiyor..
    pazar zincir temizledim, yağladım vs. ptesi yıkadım mis gibi oldu, zaten cilalıydı depo yıkanınca eli yüzü tam açıldı derken salı öğlen yağmur başladı.. ne anladım ben bu işten :/

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    3 gün bişey mi? 25 gun oldu binmeyeli...

Motosikleti
    cbf 150 yi kirli görmeye dayanamıyorum )yıkattırdım mis gibi..hemen depoya..ilk günkü gibi )ustalar zincir spreyini pek tavsiye etmiyorlar..yağlamayı daha çok tavsiye ediyorlar.
    ama castrol zincir spreyi alacağım.motorumda ne xenon ne şerit çok saf haliyle..duruyor )26 litre çantadanda gıcık kapıyorum zaten..hiçbirşey almıyor..motorum 7600 de aküyü sizce kaç km değiştirmeliyim eski motorumda hep akü bitik dolanırdım..bıktım aküsü bitmiş motoru sürmekten.şuan allaha şükür tık demiyorda.olsun işimizi garantiye allaım )sizce 160-170 tlye Pirelli MT 65 mi alayım.yoksa 30-40 lira daha verip Michlien mi alayım..?ikisinide hiç kullanmadım..bilmiyorum ikisininde nasıl olduğunu..çoğu kişi michilen diyor ama pirelliden de mutsuz olan görmedim.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    cbf 150 yi kirli görmeye dayanamıyorum )yıkattırdım mis gibi..hemen depoya..ilk günkü gibi )ustalar zincir spreyini pek tavsiye etmiyorlar..yağlamayı daha çok tavsiye ediyorlar.
    ama castrol zincir spreyi alacağım.motorumda ne xenon ne şerit çok saf haliyle..duruyor )26 litre çantadanda gıcık kapıyorum zaten..hiçbirşey almıyor..motorum 7600 de aküyü sizce kaç km değiştirmeliyim eski motorumda hep akü bitik dolanırdım..bıktım aküsü bitmiş motoru sürmekten.şuan allaha şükür tık demiyorda.olsun işimizi garantiye allaım )
    Ömrü bitince söyler akü ne zaman değişeceğini bu arada yeni kasalarda yuasa akü geliyor. 6A
    Eskilerde Yusan diye bi marka geliyordu sulu

Motosikleti
    Ben en iyisi ortaya karışık yapayım ön pirelli arka michilen alayım )

Motosikleti
    Arkadaşlar valla evden çıkıp girerken görüyorum cbfimi içim gidiyor binmiyorum yaklaşık 2 aydır baharı oyle bır beklıyorum kii üstünden inmeyeceğim

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Aah ah bende 20 ocak itibariyle aldım sadece emanet kaskla bayiden evime getirdim şimdi garajda mışıl mışıl yatıyor... Bu arada kaskımı da aldım artık bahar aylarını heycanla bekliyorum

Motosikleti
    hayırlı olsun...harun bey..kazasız belasız..kullanın..

Motosikleti
    Alış için iyi zamanlama, doğru davranış.. Bence böyle havalarda zorunlu kalınmadığı zaman bınılmemesi gerekiyor sağlık için bu çok önemli.. Sıcak ılık şehirlerde binilir ama istanbul heleki ankara gibi yerlerde binilmeyeceği kanaatindeyim. İyi günlerde kullanın

Motosikleti
    Doğma büyüme Mersinliyim.18 senedir.Böyle soğuk görmedim.Karda yağmayınca buz kesiyor hava..yukarı taraflarda buzlanma gidenler geri dönüyor yaylalara kar yağmış..Mersin merkezine de en son 25 sene önce yapmış.4 gündür çok pis yağmur.İşin gıcıklığı h.içi güneş oluyor h.sonu yağışlı 1 aydır bize inat yapıyor..

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Bence baharı beklemeyin boşuna, bi yağmurluk takımına bakar. Hem soğuktan hem de yağmurdan korur sizi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    sizce 160-170 tlye Pirelli MT 65 mi alayım.yoksa 30-40 lira daha verip Michlien mi alayım..?ikisinide hiç kullanmadım..bilmiyorum ikisininde nasıl olduğunu..çoğu kişi michilen diyor ama pirelliden de mutsuz olan görmedim. motorum 7600 de aküyü sizce kaç km değiştirmeliyim eski motorumda hep akü bitik dolanırdım.
    Hem pirelli takım, hemde michalen takım lastik eskittim. Michalenleri Pirelli den sonra takmıştım. Durodan sonra pirelli takarsan zaten mükemmel bi sürüş güvenliği ve kalitesi hissedeceksin. Ama pirellilerden sonra Michalen takarsan (Ya bu michalenler pirelliden de iyi imiş) şeklinde aynı duyguları tekrar yaşayacaksın. Bence 30-40 tl ye bakma ve sezona michalenlerle gir. Sezon yakın. Yazın rahat rahat gezersin. Bu arada 4-5 yıl aynı sulu aküyü değiştirmeden kullanan, bu zaman zarfında sadece bi kaç kez saf su ilavesi ile sorunsuz kullanılan cbf 150 ler biliyorum. Kuru aküler bu kadar uzun ömürlü olmayabilir. Ama yinede onlarda en az 2-3 sene gider tahmin ediyorum. Bu konuda rahat ol.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler