Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7651595/detay/
    Bu cam çok hoşuma gitti daha eski yazılarda "novablue" paylaşmıştı. Ama bunun bağlantı demirlerini nerden nasıl bulurum yardım edebilrmisiniz? Sevgiler.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı VİNCENT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldera tesekkurler. Orjinalinin yerini kesinlikle tutmaz dediler. Degistirince ses yapar dediler. Bosaltip tamamini mi degistirmeli yoksa eksigini mi eklemeli.
    Selamlar;
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakalım o konunun motosikletle bağlantısı nasil oluyormuş...
    derken bu ses yapma konusunu kasdetmiştim.
    Ancak ses yapan son aktarma dişlisi zaten sorunlu demektir.Ayrıca bunun motosikletlede bir alakası yok.yaşı kırkın üzerinde olanlar belki bilirler;

20-25 yıl öncesi binek araç olsun ticari araç olsun diferansiyel yağını hiç değişmezlerdi.o zamanlar sıfır araç satışı bugünkü gibi günlük değildi.aylarca yıllarca sıfır araç beklenirdi.dolayısı ile trafikteki yürüyen araçların en genci en az 10 yaşındaydı.Bunların büyük çoğunluğunun diferansiyeli öterdi.buna halk arasında inleyen nağmeler denirdi.

Bu araçların diferansiyel yağı değişmediği gibi içerisine sesi kesmek için ince talaş konurdu.veya çok daha kalın yağ ile değişirdi.Eğer bunlarlada ses kesilmeyecek gibi bu difarensiyeller süratte yani dördüncü viteste ilk ötmeye başladığı için ötmemesi için yüksek sürate çıkılmazdı.
    sonuç olarak asla bu yağa dokunulmazdı.

belki gereksiz bilgi oldu ama şehir efsanesi olan bu durumun asıl nedeni budur ve sizin motorunuzla hiç alakası yoktur.Zaten 150-200 gram yağ bu shadowdaki miktarı.
    Vesselam..

Motosikleti
    Honda VT 750 C5 Shadow
    Kaldera teşekkürler. Birde sis farlarıma bir çözüm üretebilsem çok süper olacak. Mvcut ampulleri ile kullanamıyorum.
    Kusura bakma forumdaki arkadaşların adlarını bimediğimden üyelikleri ile hitap ediyorum. İNŞALLAH en kısa sürede bir araya gelelim. Sizler öncü olun. Bu arada benim de adım Şahin. İstanbul Ataşehirdeyim.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    bı kaç sayfa oncesınde yüksek gıdonla ılgılıo bılgı ıstemıstım lakın gören olmadı sanırım

her neyse ben şu ürünü satın aldım

http://www.apachecycles.com/ape-hanger-gidon-p-852.html

haliyle tellerin uzaması gerekiyor, ustam bana bırak dedi ama sanayi işi tellere pek güvenemıyorum, aynı sitede ise teller çok pahalı dahası honda için olanı yok. bana güvenilir bir gaz ve debriyaj telı temın edebıleceğım yer söyleyecek olan var mı ?

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Alıntı VİNCENT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldera teşekkürler. Birde sis farlarıma bir çözüm üretebilsem çok süper olacak. Mvcut ampulleri ile kullanamıyorum.
    Kusura bakma forumdaki arkadaşların adlarını bimediğimden üyelikleri ile hitap ediyorum. İNŞALLAH en kısa sürede bir araya gelelim. Sizler öncü olun. Bu arada benim de adım Şahin. İstanbul Ataşehirdeyim.
    http://www.osmanelektrik.com/12_volt...urunu_214.aspx

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bı kaç sayfa oncesınde yüksek gıdonla ılgılıo bılgı ıstemıstım lakın gören olmadı sanırım

her neyse ben şu ürünü satın aldım

http://www.apachecycles.com/ape-hanger-gidon-p-852.html

haliyle tellerin uzaması gerekiyor, ustam bana bırak dedi ama sanayi işi tellere pek güvenemıyorum, aynı sitede ise teller çok pahalı dahası honda için olanı yok. bana güvenilir bir gaz ve debriyaj telı temın edebıleceğım yer söyleyecek olan var mı ?
    http://www.louis.de/_30850dab95d3ce9...nr_gr=10037333
    http://www.louis.de/_30850dab95d3ce9...nr_gr=10037426
    Bazıları çok yalama adam
    Allah için ÇALıyoruz hamdolsun..Keriz feneri derneği.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    eyvallah hocam da bızım buraya 25 avro ya yolluyorlar, attığın taş ürküttüğün kurbağa hesabı zira bızım sıtedekı fıyatlara kargoyu ekleyınce pek de mantıklı gelmedı bana, hamam giren terler demek ki gaz ve debriyaj için 300 liratyı gözden çıkarıcaz en az.

teşekkurler yıne de

Motosikleti
    varvarvar
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah hocam da bızım buraya 25 avro ya yolluyorlar, attığın taş ürküttüğün kurbağa hesabı zira bızım sıtedekı fıyatlara kargoyu ekleyınce pek de mantıklı gelmedı bana, hamam giren terler demek ki gaz ve debriyaj için 300 liratyı gözden çıkarıcaz en az.

teşekkurler yıne de
    Bu adamların orada her şehirde hatta her kasabada mağazaları vardır,bir tanıdık varsa elde etmek çok kolaydır.
    Bazıları çok yalama adam

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    hmm bak sen öyle diyince iş biraz değişti ve ürün açıklamasına baktım, hocam bunlar 15 cm daha uzunmuş ya, ben gidonu 40 cm kaldırdım yani mevcut gidondan 25 cm daha yukarıdayım. ama tekrar teşekkürler ilgin için (: varsa başka çözüm yolu açığım yine

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:16 ----------

dostlar bir sorum daha olacak

şu ürün hd için uyumlduur diyor
    http://www.apachecycles.com/platinyum-395-gaz-teli-p-2090.html

ancak anlamadığım nokta şu, altı üstü bir tel, bağlantı noktaları mı farklı da honda için bilgi vermemişler, harley ve honda kıyaslaması yapoan birisi varsa ve söylerse sevinirim.

Varuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Merhabalar,
    Ve dün Ozan'la birlikte oğlanların sezonluk bakımını yaptırdık. Her iki motorun da tüm sıvıları (motor yağı, anti freeze, hidrolik, differansiyel yağı vs), bujileri, filtreleri değişti. Ayrıca sübap ayarları yapıldı. Ayrıca motorumuz için aldığımız ilave aksesuarlar da takıldı. Aşağıda seçtiğim resimleri paylaşıyorum. Motorlarımızın bakımları Ankara Honda Bora'da yapılmıştır. Her bir motor için toplam masrafımız 530 TL civarındadır. Neredeyse 1 tam gün sürdü.

Yola çıkmaya hazırız

Kuryakyn pedal coverlarım takıldı

National Cycle elcik korumalar

Korna kapağı dandik bişey ama şık durdu

Shadow hidrolik kapağı

Selamlar,

ve gidon saati
    Wozy, Komutan1968, speedy2 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Objects in the rear view mirror may appear closer than they are.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Varuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Ve dün Ozan'la birlikte oğlanların sezonluk bakımını yaptırdık. Her iki motorun da tüm sıvıları (motor yağı, anti freeze, hidrolik, differansiyel yağı vs), bujileri, filtreleri değişti. Ayrıca sübap ayarları yapıldı. Ayrıca motorumuz için aldığımız ilave aksesuarlar da takıldı. Aşağıda seçtiğim resimleri paylaşıyorum. Motorlarımızın bakımları Ankara Honda Bora'da yapılmıştır. Her bir motor için toplam masrafımız 530 TL civarındadır. Neredeyse 1 tam gün sürdü.

Yola çıkmaya hazırız
    Motorun gaz tepkisi şahane incekten dönüşte otobandan geldim Orhan abi. Tadı damağımda kaldı sabahta işe motorla geldim (gömlek kravat pantolon)
    Varuna ve osaglam bunu beğendiler.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

şu sinyallerin araba sinyali gibi kendiliğinden söneceği bir yöntem ya da aparat yok mudur...
    Komutan1968 bunu beğendi.

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu sinyallerin araba sinyali gibi kendiliğinden söneceği bir yöntem ya da aparat yok mudur...
    Scooter motorlarda bulunan (Bib - Bib - Bib) sesini veren parçaları taktım. Sinyal yandığı sürece uyarı veriyor unutturmuyor. Farın içinde yeterli yer var oraya sakladım. Tavsiye ederim...

Güzelmiş arastirayim nerden almistiniz komutan

Motosikleti
    varvarvar
    Tüm oto yedek parçacılarından temin edebilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ptim-oldu.html
    Bazıları çok yalama adam

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Benim eski tamirci dükkanında bulunan hurdaların arasından temin etmiştik. her yerde var..

Varuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba arkadaşlar. Boyum 1,83. Dönüşlerde gidon dizime takılıyor, baya acayip şekiller almak zorunda kalıyorum kablo uzatma işine girmeksizin şöyle gidonumu 2-3 cm veya 1 inch yükseltebilsem sanki çok rahat edecekmişim gibime geliyor. Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlarımdan destek bekliyorum.
    Objects in the rear view mirror may appear closer than they are.

Herkese merhaba,

Ön cam için önerilerinizi alabilir miyim?

Şöyle uzun ve geniş olanlardan (biliyorum motorun dengesini bozabilir ama) biraz heybetli olsun istiyorum.

Marka model önemli değil uygun fiyatlı olsun yeter (yani olabilen en uygunu).

Sahibindende sadece cam üreten birini buldum zaten burda da linki var ama aparat yok. İnternette biraz araştırdım aparat da dünyanın parası ayrı ayrı uğraşacağama komple set alınır.

İzmir'de bu işlerle uğraşan bi abimiz var onada gideceğim onunda çalışmaları gayet güzel.

Sizlerinde fikrini alayım istedim.

Teşekkürler...
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

dönüşlerde ne kadar yatabileceğimi bilemiyorum...yani yol durumuna bağlı biliyorum ama motorla ilgili ne kadar yatabileceğini merak ediyorum...

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Ön cam için önerilerinizi alabilir miyim?

Şöyle uzun ve geniş olanlardan (biliyorum motorun dengesini bozabilir ama) biraz heybetli olsun istiyorum.

Marka model önemli değil uygun fiyatlı olsun yeter (yani olabilen en uygunu).
    http://www.ebay.com/itm/DAKOTA-WINDS...&vxp=mtr#sp_cr Takma aparatı dahil her motora olur. Kargo dahil 200$ en kötü +35$ gümrük olur. Yani 410TL

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Spirit'ime hala uygun ön cam bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

Bunu buldum ama bilemedim. Türkiye'ye gönderi yapıyor mu? Değer mi? Yardım edin.
    http://www.memphisshades.com/metric-...bullet-fairing
    Varuna ve Wozy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler