Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı 35onder48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığım çakmagı tekne malzemeleri satan bir dukkanda buldum. Icmeler Bodrum da. yanlısım olmasın ama sanırım 13-15 tl arasında bir fiyatı var. Sadece yuvası ve kapagı. Çakmak yok. Zaten bence gerekte yok

Ben yaz kış Bodrumdayım. Her zaman beklerim.
    Tamamdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Gidonun alt yan tarafı dediğiniz siyah plastık kapaklar uzerine çakmak takılıması uygun değil. Çakmak yuvasına şarj cıhazı takılı durumda gidonu tam sağ veya sol yaparsanız gidon ve takılan cıhaz üst üste gelecek ve gidonun manevrasını kısıtlayacaktır. Bu sebeple bahsedilen çakmağın selenin altında sağ ve solda (kontak anahtarı yanındaki alet edevat yuvası kapağı veya aku muhafaza kapağı) bulunan kapaklar uzerine takılması sanki daha uygun gibi. Fakat sağ tarafa takılırsa şarj aletinin kablosu kızgın egsoza değeceğinden eriyıp yanabilir. Sol kapak üzerine delinerek monte edilmesi daha uygun olur kanısındayım.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Uğur bey foruma bugün üye oldum (Gürol Kıvırcık 06/03/1966 İstanbul)
    okudum okudum okudum keyifle ve katkılarınızdan dolayı içimden teşekkürlerle okudum.
    Sonra o mesajınız çıktı sırada BABAMI KAYBETTİM apışıp kaldım ekran başında acınızı tazelemiş olmanın ağırlığını hissetsemde buradan başsağlığı dilemeden geçip gidemedim sanırım bu aralar seneyi devriye,umarım canınızı acıtmadım ama dedimya geçip gidemedim işte.. G.Kıvırcık
    teşekkür ederim alakanıza.dediğiniz gibi senei devriyesinde bulunuyoruz.Allah'ın rahmeti üzerine olur inşallah.

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol kapak üzerine delinerek monte edilmesi daha uygun olur kanısındayım.
    sakıncası yoksa bence herhanbir yerde tadilat yapmayın derim. bunun için çakmak soketinin güç bağlantısını yaptıktan sonra kablosunu biraz uzun tutarak sol kapak içinde bulunan alet kutu bölümü dediğimiz yerde saklayabilirsiniz. gerektiğinde bu kutuyu açıp soketi dışarı uzatıp kullanabilirsiniz. burada önemli olan çakmak soketi güç kablosunu direk aküye bağlamayın veya bağlatmayın.

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakıncası yoksa bence herhanbir yerde tadilat yapmayın derim. bunun için çakmak soketinin güç bağlantısını yaptıktan sonra kablosunu biraz uzun tutarak sol kapak içinde bulunan alet kutu bölümü dediğimiz yerde saklayabilirsiniz. gerektiğinde bu kutuyu açıp soketi dışarı uzatıp kullanabilirsiniz. burada önemli olan çakmak soketi güç kablosunu direk aküye bağlamayın veya bağlatmayın.
    Sakınca ne demek .. Cok memnun olurum tüm yorumlara.. Cok mantıklı geldi kutu içine olması. fakat danısmak istedigim olay alet kutusu dediğimiz olay Sele yan tarafında kontak anahtarı yanında bulunan portatif kapaklı kutu mu yoksa gidon altı yan plastik alan mı acaba ?

Hazır boyle bir durumda kalınca aklıma 2007 model 750cc icin turkce kullanım klavuzu mevcut mu acaba ? varsa bunu indirebilecegim bir adres biliyor musunuz ? Shadow 750cc C6 2007 model.

Motosikleti
    Bu adrese KALDERA.pdf - 1.1 MB yükledim.
    Alet kutusu ise sol kapağı çıkarın.Anahtarla açılan bölümü göreceksiniz.yeri müsaittir
    osaglam bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Bu adrese KALDERA.pdf - 1.1 MB yükledim.
    Alet kutusu ise sol kapağı çıkarın.Anahtarla açılan bölümü göreceksiniz.yeri müsaittir
    Cok cok tesekkur ederim. Su klavuzu bulmak için 45 gundur aranıyordum. bir turk kahvesi boynumun borcu oldu

Motosikleti
    Cok cok tesekkur ederim. Su klavuzu bulmak için 45 gundur aranıyordum. bir turk kahvesi boynumun borcu oldu
    Forumda daha önceki sayfalarda vardı galiba ama bu klavuzu aradığınızı yazmış olsaydınız beklemezdiniz o kadar..
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [CENTER]Çay teklifini insallah yaza gündoğan'a geldiğimde tamamlarız.
    Özer kardeşim banada haber verirsin giderken,çaydan kahveye çıtayı yükselttik bak..

Motosikleti
    Honda Shadow 750 - 2007
    Valla onlara tek tek girdim ama hepsinin link inden silinmiş dosyalar. yukleme yapamadım. Belki atlamış olabilirim. Olsun kahve ısmarlayacagım varmış ortasından
    Ayrıca Bodrum konusunda; ben turizm otelcilikle uğraşıyorum. Elimden geleni yapmaya calisirim. Haber etmeniz yeterli .

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Forumda daha önceki sayfalarda vardı galiba ama bu klavuzu aradığınızı yazmış olsaydınız beklemezdiniz o kadar..

Özer kardeşim banada haber verirsin giderken,çaydan kahveye çıtayı yükselttik bak..

Ne demek her zaman..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 ----------

Valla onlara tek tek girdim ama hepsinin link inden silinmiş dosyalar. yukleme yapamadım. Belki atlamış olabilirim. Olsun kahve ısmarlayacagım varmış ortasından
    Ayrıca Bodrum konusunda; ben turizm otelcilikle uğraşıyorum. Elimden geleni yapmaya calisirim. Haber etmeniz yeterli .

Bende orijinali var ama çokta fazla birşey bekleme basit açıklamalarla dolu bir katalog bodruma gelirken getiririm.

Motosikleti
    Farklı bir yere tekrar ekledim.BURADAN alabilirsiniz.15-20 saniye zaman sayıyor onada dikkat edin.
    servis manuel,inide isterseniz onuda eklerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Arkadaşlar önceki mesajlarda birkaç shadow spirit alan kullanan arkadaş vardı,bu arkadaşların daha sonra sesleri pek çıkmamış motorlarından memnunlarmı tavsiye ederlermi güzel fiyata 8500 te bir tane var almayl düşünüyorum ne dersiniz?

Motosikleti
    Arkadaşlar önceki mesajlarda birkaç shadow spirit alan kullanan arkadaş vardı,bu arkadaşların daha sonra sesleri pek çıkmamış motorlarından memnunlarmı tavsiye ederlermi güzel fiyata 8500 te bir tane var almayl düşünüyorum ne dersiniz?
    Selamlar..
    Cruiser modelleri içinde shadow veya spirit olsun kullanıcılarının, kendi adıma memnuniyetsizliğini ifade edecek görüşlerinin olduğunu sanmıyorum.

Motoru aldıktan sonra trafikte yaşadıkları olumsuzlukları veya tecrübesizliklerini motora mal edenler olabilir.
    Böyle bir tecrübe veya bilgi paylaşımı görürseniz geneli bağlamadığını bilin..
    Almayı düşünüyorsanız; Spirit modelide size uygunsa teknik açıdan bu yapıdaki bir motora kolay kolay zarar veremez,kıramazsınız..
    Bu arada Enjeksiyonlu ile karbüratörlü yakıt sistemlerinin arasındaki farklılıkları daha önceki yazımda izah etmiştim. Belki faydalı olabilir.
    bu enjeksiyon yakıt sistemleri genelde düşük yakıt sarfiyatı olarak algılanmakta.
    oysa enjeksiyon yakıt sistemi diğer ekipmanları ile bir bütündür.motor üzerine ilave edilen hava kütle ölçer, vuruntu sensörü ,oksijen sensörü gibi parçalardan alınan uygun sinyaller bir beyin ile yakıt yanma odasına uygun karışımı hazırlarlar.
    hava debimetresi ilk gelen havayı analiz edecek nem ,toz vb varsa ona göre sinyal gönderecek oksijen sensörü bu gelen hava ile yorumunu yapıp beyine gönderecek, beyinde en uygun yakıt hava karışımını belirleyip enjektöre ona göre yakıt püskürtecek.. basit anlatımı ile olay bu..
    tabii bir miktar yakıt tüketimi düşecek.ancak tüm bu parçaların belli bir km ömrü var. yol durumuna göre bu dahada kısalabilir. tüm bunlar avrupa normlarına göre bir standart olsada işlevselliğine bakıldığında maliyetleri aşırı arttırmaktan öteye gitmeyecektir.
    en ufak bir sensör arızasında ilk müdahaleyi imkansız kılacak, araç sahibini servis bağımlısı yapacaktır.masraflar ise inanılmaz yüksek.
    enjeksiyonlu bir motoru yakıt düşüklüğü için tercih edenler tüm bu oluşacak masraflarla birlikte çok çok pahalıya gelecektir.

karbüratörlü yakıt sistemine bakacak olursak;
    bununda kendine has eksi yanları var sıralamak gerekirse
    yakıt buharlaşırken ortamdan ısı çeker ve ortam soğur. dolayısıyla havanın içinde su buharı oluşur.
    karbüratör üzerindeki ventüri hava, yakıt kanalları yük kayıplarına neden olur, bu da neticede motorun gücünün düşmesine neden olur.
    ikiden fazla silindirli motorlarda her silindire eşit miktarda yakıt gönderilemez bu da güç kaybına, silindirler arası ısınma ve emisyon farklılıklarına neden olur.
    karbüratördeki yakıtın büyük bir oranı buharlaşır, bu durumda doğabilecek herhangi bir kaçak da yangın tehlikesi ve çevre kirliliği tehlikesi oluşturmaktadır.
    Soğuk havalarda silindire giren karışım çok fakir olduğundan motorun çalışması, ilk hareketi zorlaşmaktadır.
    eğer motor çalışmazsa sürekli marşa basmaktan boğulma tabir edilen olay olabilir..marş motoru arıza yapabilir. yada akü ile sıkıntı çıkabilir.

sonuç olarak karbüratörlü sistem bana göre daha sorunsuz ve işlevseldir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    İlginize çok teşekkür ederim teşekkür ederim Uğur bey
    öncelikle gönlümden geçen spirint değil,fakat shadowlardada fiyatlara baktığımda satan kişilerin 3 yıl önce aldıkları fiyata satmaya calıştıklarını görüyorum öte yandan 2008 aksesuarlı ve performans egsozlu 15500 istenirken 14500 e verilmiyor sonradan 13500 e satılıyor bense hala bunu anlamaya çalışıyorum,sanırım buda benim şanssızlığım,fiyatlar bu durumda olunca yenilerde ABS falan diyoruz fuara gidiyoruz hele gardaş geldik bari sıfırını alak diyoruz ellerinde fuara dahi getirmeye motor yok peehhh,nasıl oluyorda oluyor diye soruyorum?? efendim ABD binicilerine diğer markaların motorlar arızalarından gına gelince adamlar patlama yapmışlarmış milyon adetler ABD ye gidiyormuş üretimde yetişememe durumları falanmış filanmış,demiyor tabi baba krizden korktukta sipariş geçmedik almadık getirmedik,yine günahını almayayım diyorum ABD losangeles bayi adreslerine giriyorum bakıyorum iki tane trışkadan adres var ABD nerede satıyorsa milyon adetleri)) bu nedenlerdendir spiritle ilgilenmem yoksa kafamada takılmıyor degil spiritin 225 adet gelmiş olması ve başkada gelmeyeceği türkiyeye,şase aynı motor aynı sadece elbise farklı deniyor ama... işte yinede kafaya takılmıyor degil ileride oluşabilecek problemlerde ne olur ne yapılır yada yapılamaz.
    Velhasıl bunaldım kaldım..

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Honda'nın malı eskimez....
    kaldera bu işi biliyor.

Motosikleti
    İkinci el satıcılarının tutumları hakkında yorum yapamam ama hondanın web sitesinde shadowun abs li modeli 20400 tl fiyat belirlemişler.

Hondanın burada amacı bu modeli çok satmak değil.Zaten Türkiye,de yüksek adetlerde satılan bir modelde değil..Bu modelin müşteri portföyü farklı bir kesim..Yılda 50 adet satabilmek için diğer markalara rakip olmaya ,cazip hale getirmeye gerekde yok aslında..
    Ne yapılırsa yapılsın satış adetleri yükselmez.
    Diğer ülkelerdede Öyle milyon adetlik satışlar ,siparişler ise hayal ötesi..

Bu nedenlerden ötürü Siparişe göre tedarik etme yoluna gittikleri için stoklarında olmamasıda bir bakıma normaldir.Spirit modelide ürün listesinde hiç yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Spirit zaten birdaha türkiyeye gelmeyecekmiş
    ABS li nin dışındada sıfır shadowda başka seçenek yok,bana kalırsa 2500 lira düşsünler ABS olmasın
    adamların yaptığı aha sana bir kaya nerene istersen orana daya misali
    20400 lira birçok insan için çok ciddi para motora
    Siparişe göre getirme işinide tam anlamadım ben zira sipariş vereyim dedim almıyorlar haziran gibi getireceğiz sizi arayacağız dediler

Motosikleti
    Honda VT750 C4 Shadow
    Herkese merhaba bu foruma ilk mesajım bende yaklaşık 5 aylık bir shadow 750 c4 kullanıcısıyım bu forumdan baya bilgileneceğiz gibi görünüyo.

sormak istediğim kullanıcı arkadaşlara aranızda shadow için sert çanta kullanan varmı varsa nereden temin edebilirim bağlantı parçalarıyla birlikte birde ön cam yaptırmak istiyorum özel kestirmek doğru hareketmi fiyat olarak uygun olsa bile aynı kaliteyi verirmi.

forumu fazla inceleyemedim daha önceyazan varsa kusura bakmasın.

Motosikleti
    Alıntı metinpasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba bu foruma ilk mesajım bende yaklaşık 5 aylık bir shadow 750 c4 kullanıcısıyım bu forumdan baya bilgileneceğiz gibi görünüyo.

sormak istediğim kullanıcı arkadaşlara aranızda shadow için sert çanta kullanan varmı varsa nereden temin edebilirim bağlantı parçalarıyla birlikte birde ön cam yaptırmak istiyorum özel kestirmek doğru hareketmi fiyat olarak uygun olsa bile aynı kaliteyi verirmi.
    Ön cam için özel yapım tabir edilen bir camı düşünmenizi ben şahsen önermem.Bunda camın kalitesinden tutun bağlantı aparatlarına,civatalarına kadar bir takım olumsuzluklar mevcut.Bunun yerine BU SAYFADA NATİONAL CYCLE SWİCHBLADE ÖN CAM fiyatı ve montajı hakkında yazım var.
    Ben bu camdan çok memnunum.Motorlarında cam olmayanlarada tavsiye ederim.Çanta seçenekleri için ise cruiser motorlara uygun bir çok alış veriş siteleri veya hondanın yetkili servislerinde satılmakta.Ama cam ve çanta seti için en az 2000 tl yi ayırmalısınız.

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:54 ----------

Spirit zaten birdaha türkiyeye gelmeyecekmiş
    ABS li nin dışındada sıfır shadowda başka seçenek yok,bana kalırsa 2500 lira düşsünler ABS olmasın
    adamların yaptığı aha sana bir kaya nerene istersen orana daya misali
    20400 lira birçok insan için çok ciddi para motora
    Siparişe göre getirme işinide tam anlamadım ben zira sipariş vereyim dedim almıyorlar haziran gibi getireceğiz sizi arayacağız dediler
    şöyle izah edeyim;
    siz bir üründen örneğin 30 adet satıyorsunuz ve %20 kar marjınız var.60 adet satmanız için neden % 10 kazanasınızki?
    Bu satış stratejisi bayiler için değil distribütör firmalar içindir.bayii karı değişmez.onların kar oranları bellidir.fiyatlarında indirim olduğu zaman onlarda varsa stoklarında bu ürünlerden ithalatçı firmaya fark faturası keserler.
    özellikle shadow için yıllık satış hedefleri bellidir.hedef kitlesi belli olan bir ürünün tahmini satış hedeflerinide çok kurcalamazlar.
    Bunda bir çok etken mevcuttur. Para piyasaları ,siyasi gelişmeler,coğrafi gelişmeler ,firmanın kendi iç dinamikleri, bir önceki yıl satış rakamları vs vs gibi daha bir çok özel nedenler vardır..

örneğin haziranda bir genel seçim var. en kötü senaryoya göre olası bir döviz hareketleri distribütör firmaların şiddetle kaçındığı durumlardandır.

ama alternatif olarak ben size
    sıfır bir cruiser alacak olsam hondanın bu iki modelinden shadowun clasic modelinin karbüratörlü olanını talep ederdim..bayilerden birinde mutlak vardır.

enjeksiyonlu olanını tercih etmezdim. çünkü ne kadar çok elektronik parça o kadar çok dert demektir..sürekli parça bağımlısı sürekli servis bağımlısı olmak demektir.
    ayrıca cruiser in ruhuna da terstir.. bir clasicteki keyfi asla alamazsınız..

ikinci elde temiz clasicler var.en uygun olanın mutlaka sizin için olanıda vardır..

shadowun motoru iyi kullanımda 200.000 km hiç kapak açtırmaması gerekir.kolay kolay kırılamayacak
    bir motoru var.. ikinci elde temizliğine göre 30.000 km ye kadar olanlar alınabilir.
    geçmişteki bir yazımı önerebilirim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Öyle yapıyorum uğur bey hesabımı kitabimida ona göre düşünüp düzenledim 2007 model 6000 km de birtane var işte güçten zaman bulabilirsem önümüzdeki hafta bakacağız.

Motosikleti
    Öyle yapıyorum uğur bey hesabımı kitabimida ona göre düşünüp düzenledim 2007 model 6000 km de birtane var işte güçten zaman bulabilirsem önümüzdeki hafta bakacağız.
    hayırlısı olsun diyelim.Shadow kullanıcılarından nisan ayı başındaki eskişehir motokamp etkinliğine gelmeyi düşünen varmı acaba? Birlikte yol yapmak için fırsat olabilir..hava şartlarıda müsait olur bir aksilik çıkmazsa..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler