Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Fotografı nasıl ekliyorduk aksam evde bende yüklicemde unuttum nasildi
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    izmirli uzun hikaye şimdi resim olayı..imageshack ı dene...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

splex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    arkadaşlar herkese selamlar benim bir sorum olacak benim şansımandan bi ses gelmeye başladı 6 bin devirden sonra başlıyo 3 vitesten sonra oluyo cıt cıt ses geliyo acaba neden olabilir bide
    zincirim cok gevşek ondan olabilirmi....

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 10/40 yag kullanıyorum en son opetin yagını koydum bende aliskanlik oldu yav belki gereksiz ama 600 700 km arası mutlaka degistiriyorum yagıni zinciri yaglatiyorum spreyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Enes sadece sinyalle kutardıysan bunada sükür ben ön arka sinyalleri let yaptım takimi 10 liradan 20 tl ye patladı kendim taktim hem Hesaplı hemde görüntü daha güzel oldu sıkma canini
    sinyalleri detaylı anlatırmısın direk montaj yapılıyormu yoksa kesip biçme işlemi falan oluyor mu benimde durduğumda köpeğimin üzerime atlaması yüzünden sol tarafa düşürdüm sinyal gitti

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı relaxis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde 650 km lik izmir denizli gidiş donus seyahatim olmustu bir hafta once aydın otobanını 100 110 hiç kesmeden gectim 1 1bucuk saat onun dısında en uzun dinlenmem 5 10 dk surdu makinem saat gibi maşallah ama dun nazar deydi yaşli bi amcaya vurdum yaya gecidinde allahtan yavaslayabildim ikimizede bişey olmadı ama yatırmıs oldum motoru cok dikkatli olmak lazım yayalar bile motorsikletleri aractan saymıyor atlıyor yola
    geçmiş olsun bende bir kere bir kadına denk gelmiştim öyle ama benimki yaya geçidi değildi debriyajı çekip kaçmıştım vizörü açıp nasıl kaydıysam yan arabadakiler bile duyuştu

harunbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 2011
    Çok güzel bir gezi olmuş.
    Çadırı ve diğer malzemeleri artçınız taşıdı galiba.
    Böyle şeyleri taşımak için topcase aldım ama çok çirkin duruyor.
    Başa Bela Gelmez Hak Yazmadıkça,
    Hak Bela Yazmaz Kul Azmadıkça...

Motosikleti
    apacheeeeeeee
    Alıntı ali taş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun o hocam benim motora da nazar değdi diyebiliriz gece çalmaya çalışmışlar sanırım yola çıkacağım günün gecesi direksiyon kilidini kırmışlar ama disk kilidini açamamışlar bırakıp gitmişler o disk kilidine verdiğim 40 tl nin her kuruşu helal valla

bu arada direksiyon kilidini yaptırabilir miyim bilen duyan var mıdır?
    sanada geçmiş olsun kardeşim benim arkadaşın apacheyi direksiyon kilidini kırmadan sürükleye sürükleye götürdüler geçen ay yerde lastik izleri vardı ordan anladık suan için en iyi cözüm disk kilidi ve zincir gibi gözüküyor ama calmayı kafaya koyan hertürlü yapar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

bide apache için disk kilidi nerden bulabilirim izmirde yada nette varmı acaba link falan?

Şimdi servis 300 kmde gel yağını değişelim dedi (filtreyide değiştiricem), ama kullanım kılavuzunda 500 km diyor ilk servis için ? Sonçda rodajı düzgün yapıyorum ve 1000 km ye kadar her türlü uyacağım o yüzden 300 de yağ değitireyim diyorum ben.

Birde bazı üye arkadaşlar tam sentetik yağ kullanılmaz ıslak şanzıman diye vites geçişelrinde balata kaçırır deniyor, şimdi konu hakkında bilgim yok, ama bir yerde okudum yeni nesil tam sentetik yağlarda bu sorun kalkmış deniyor doğrumu acaba ? Yoksa yarı sentetik mi alayım, gerçi motoru devirli süren ani gaz açan biri değilim.

Birde tam sentetik yağ kullanıp sıkıntı yaşayan var mı hani debriyaj balatasının kaçırması ile ilgili. Gerçi servise sorcacağım onalr ne derse o tip bir yağ alacağımda hani yinede tecrübeli üyelere sorayım dedim.

Birde motoru çalıştırıyorum devir 1300 lerde jikle ile 30 saniye tutyorum, sonra bir 3-5 dakika ısınsın ve tam yağlama olsun diye bırakıyorum bu arada devirde yükseliyor yani 2000 devire kadar çıkıyor herhalde ısındığından dolayı böyle oluyor ? Yani normal mi ? İlk motorum o yüzden sorayım dedim.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    [QUOTE=M.balibey;2708060]sinyalleri detaylı anlatırmısın direk montaj yapılıyormu yoksa kesip biçme işlemi falan oluyor mu benimde durduğumda köpeğimin üzerime atlaması yüzünden sol tarafa düşürdüm sinyal gitti[COLOR="Silver"]

evet direk monte ediliyor kesme biçme yapmana gerek yok. ön kafa granajını açıyorsun sinyali tutan civatalar ve sinyallerin takılı oldugu jaklar belli zaten jaklardan cıkarıp kafa granajına bağlı oldugu somunlarıda sökünce orjinal sinyaller çıkıyor. ön sinyalleri takarken dikkat etmen gereken led sinyalleri takmadan önce sinyalin üzerine fazladan bir somun tak (orjinal sinyalden cıkan somunları üstüne geçiri ver ben öyle yaptım)ondan sonra yerine oturt arkadan somunu sık yoksa led sinyaller kafa granajının içine gömülüp kayboluyor o yuzden onune birer somun koyarsan kafa granajından dısarda kalıyor arka sinyalleride çamurlugun içinden somunlarını sök çek yerinden çıkart ondan sonra koltugu çıkart arka selenin oralarda yine jaklar var hangileri sinyallere ait bul (burda tavsiyem sinyalleri tek tek sök ledi tak sonra diger sinyali degiştir ki sag sol sinyal jaklarını karıştırmayasın ) sök orjinal sinyali cıkart led sinyali yerine oturt arkadan somununu sık sonra kablosunu tak diğerinide aynı şekil bukadar. biraz karışık oldu galiba ama inşallah yardımcı olabilmişimdir?? :D
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

splex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Eline yüreğine makinana sağlık güzel ve hoş görüntüler.

Alıntı splex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader senin arka amortisörler tersmi duruyo banamı öle geldi...
    Aynen ya bende baktım şimdi harbi ters duruyo enteresan

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150

carbon kaplama :D
    umtuls bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanada geçmiş olsun kardeşim benim arkadaşın apacheyi direksiyon kilidini kırmadan sürükleye sürükleye götürdüler geçen ay yerde lastik izleri vardı ordan anladık suan için en iyi cözüm disk kilidi ve zincir gibi gözüküyor ama calmayı kafaya koyan hertürlü yapar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

bide apache için disk kilidi nerden bulabilirim izmirde yada nette varmı acaba link falan?
    motomaxa bakabilirsin bende masterlockun var iki tane 2 cm ileri yada geri oynamıyor

Motosikleti
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    aynen aynaları gorunce bende sasırdım elımde bıraz var usenmessem yaparım pazar gunu
    www.erkakurye.com

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    @harunbir kampa 4 sirt cantasi ve 1 buyuk cantayla geldik. buyuk canta depo ustunde digerleri artcida olacak sekilde hayal edin bir. motor gorunmuyordu :-) topcase cok yetersiz kalir gunluk kullanim icin belki uygun olabilir ama bu motorun seklini bitiriyor :-) tabi bu eziyetin de bir guzel kismi var. suan deniz manzarali cadirimdan yaziyorum :-P

@splex ve mehmet-gemli evet benim amortisor baslari ters. sifir aldigim bayi 2012 modeldeki iki degisiklikten biri oldugunu soylemisti. ilki de siyah gidon. tabi sonra diger 2012leri gorunce hepsinin ayni olmadigini anladim ama degisen bir sey yok nitekim. boyle daha farkli olmasiysa avantaj :-)
    mehmet_gemli bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150
    Relaxis geçmiş olsun hocam

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynaları bende düşünüyorum
    üzel olmuş...
    eyvallah saol aynalarda güzel duruyor birde ön kafa granaj camında yan kapaklar parça parça yapıldıgı için atıyor tavsiye etmem ben biraz abarttım carbon işini yoksa aynalar ve cam yeterli ve yakışıyor :D

Motosikleti
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah saol aynalarda güzel duruyor birde ön kafa granaj camında yan kapaklar parça parça yapıldıgı için atıyor tavsiye etmem ben biraz abarttım carbon işini yoksa aynalar ve cam yeterli ve yakışıyor :D

ali taş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F

saol aga nem motomaxten aldım masterlock iyi bişi gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler