Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Arka fren sorunu 500km'deyken benim de başıma geldi. Arka fren pompası değişti garantiden ve sorun kalmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee ne gereği var? Tmm gider motor ama fazla gaza gelmemek en iyisi...
    Ölürsem motoru bırakmasın değilmi.Az sonra yine aynı hızla aynı yere girecem.Dostum arzum yaşamak değil zaten.Yaşama arzusu olan salak o viraja o hızla girmez.Sümük salya gidiyorum bakalım.Üç duble viski attım anca 175 keşke mr07 alsaydım.Çok pişmanım yamaha almadığıma.AcıSız olsun diyorum ama korkuyorumda.Çok korkuyorum zor iş ölmek.Yaşarsam yarın yazarım.Büyük ihtimal ölmem.Bu boktan motor yeterince emniyetli.Bu boktan dünya yaşamaya değmez.

Motosikleti
    MT-07
    Belli zaten böyle sürüşle de bak bana ben gitmiyorum mesela. Ölmek kolay yolu. Bunun sakat kalması var. Ondan dolayı kendini savunabileceğin hız, senin en yüksek süratinde. Mt-25 basıyor die öyle mermi gibi gitmiyorum mesela. En kötüsü die düşündüğün bazen ( hatta çoğu zaman ) en kötüsü değildir. Aklının bir köşesinde olsun, sonra gene bas.

Sonunda yatırdım ama arzu etmediğim yerde çok fena bieşey Kask olmasa kafam parçalanmıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Belli zaten böyle sürüşle de bak bana ben gitmiyorum mesela. Ölmek kolay yolu. Bunun sakat kalması var. Ondan dolayı kendini savunabileceğin hız, senin en yüksek süratinde. Mt-25 basıyor die öyle mermi gibi gitmiyorum mesela. En kötüsü die düşündüğün bazen ( hatta çoğu zaman ) en kötüsü değildir. Aklının bir köşesinde olsun, sonra gene bas.
    Çok fena ellerim bacağım heryerim yanıyor.Boynumda acıyor.Bana yavaş gibi geldi ama en az 120 ile girdim aklım çin işi motorlara gitti.Abs olduğunu unuttum yoksa dururdum

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda yatırdım ama arzu etmediğim yerde çok fena bieşey Kask olmasa kafam parçalanmıştı.
    https://i.hizliresim.com/ADBmqB.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Çok fena ellerim bacağım heryerim yanıyor.Boynumda acıyor.Bana yavaş gibi geldi ama en az 120 ile girdim aklım çin işi motorlara gitti.Abs olduğunu unuttum yoksa dururdum
    Hocam yapma etme gözünü seveyim. Yukarıdan okuyarak indim fotoğrafı görünce epey korktum. Artçı pegleri açık, artçı var mıydı? Sana bir şey oldu mu?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    https://i.hizliresim.com/ADBmqB.jpg

Geçmiş olsun inşallah bir sıkıntın yoktur ve hala mt07 diyorsun.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun inşallah bir sıkıntın yoktur ve hala mt07 diyorsun.
    Kenalim onu kendim içinmi istiyorum hala bilmiyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Geçmiş olsun. Harbiden yatırmışsın. Neyse sana birşey olmamış. Önemli olan bu. Acıyı iyi hatırla madem de daha fazlasını yapmaya accık korkun olsun.

Peki beklediğin bu muydu? Sormak istemem acının üstüne ama sormak zorunda hissettim kendimi. Motor tamir olur, kaskın yenisi alınır, yaralar iyileşir. Lakin kafanın değişmesi lazım. Ben asla ve asla içip motora yada arabaya binmem. Ben neyse de ya diğer insanlar? Mt-07 falan direk öldürür. Yapma. Sevenlerine bağlan ve depresif halinden çık.

Bir musibet bin nasihatten iyidir diyorum ve bir an önce iyileşmeni diliyorum.

Not: o yaralar iyileşirken kabuk tutacak ve sertleşecek. Sonra oranı buranı normal kullanırken çıt çıt die bağlı yerlerden kopacak. Sonra sonra daha güzel acıyacak. Kuryelerin bir sözü var; virajda yerde yatacağıma dimdik dönerim daha iyi die...

Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yapma etme gözünü seveyim. Yukarıdan okuyarak indim fotoğrafı görünce epey korktum. Artçı pegleri açık, artçı var mıydı? Sana bir şey oldu mu?
    Sağol hocam.Düşünce açıldı heralde.Düşmek istediğim yerde değilde arzu etmediğim yerde düşünce fena oldum.Kaburgalarımda ağrıyor evdekilere inkar ettim ama endişelenmesinler diye inandıramadım.Üstüm başım belli.Sol bileğim sol bacağım ve kaburgam fena.Motorda birşey yok.Pasta ile geçecek çizikler var.Şarampol mevsim gereği yeşillik doluydu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Geçmiş olsun. Harbiden yatırmışsın. Neyse sana birşey olmamış. Önemli olan bu. Acıyı iyi hatırla madem de daha fazlasını yapmaya accık korkun olsun.

Peki beklediğin bu muydu? Sormak istemem acının üstüne ama sormak zorunda hissettim kendimi. Motor tamir olur, kaskın yenisi alınır, yaralar iyileşir. Lakin kafanın değişmesi lazım. Ben asla ve asla içip motora yada arabaya binmem. Ben neyse de ya diğer insanlar? Mt-07 falan direk öldürür. Yapma. Sevenlerine bağlan ve depresif halinden çık.

Bir musibet bin nasihatten iyidir diyorum ve bir an önce iyileşmeni diliyorum.

Not: o yaralar iyileşirken kabuk tutacak ve sertleşecek. Sonra oranı buranı normal kullanırken çıt çıt die bağlı yerlerden kopacak. Sonra sonra daha güzel acıyacak. Kuryelerin bir sözü var; virajda yerde yatacağıma dimdik dönerim daha iyi die...
    Hacım hesap böyle değildi yahu.Her bir şeyin vakti ve zananı varmış.Motorda birşey yok ama ben iyi darbe almışım.Orayı bu sefer 174 ile döndüm gazı hiç bırakmadım kesiciye gire gire yolun sonuna geldim.Her kesiciye girişte beni 166 km hıza düşürdü.Neyse birdahaki sefere.Boyunluk yoktu,boyunluk elzemmiş.Boynum çok fena.
    Hacım ben kışında böyleydim bilmem hatırlarmışın.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Ah hocam ah..
    Üzdün akşam akşam. Geçmiş olsun. Mümkünse kullanma bir süre kafayı toparlayana kadar.

Motosikleti
    MT-07
    Sağol hocam.Düşünce açıldı heralde.Düşmek istediğim yerde değilde arzu etmediğim yerde düşünce fena oldum.Kaburgalarımda ağrıyor evdekilere inkar ettim ama endişelenmesinler diye inandıramadım.Üstüm başım belli.Sol bileğim sol bacağım ve kaburgam fena.Motorda birşey yok.Pasta ile geçecek çizikler var.Şarampol mevsim gereği yeşillik doluydu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Hacım hesap böyle değildi yahu.Her bir şeyin vakti ve zananı varmış.Motorda birşey yok ama ben iyi darbe almışım.Orayı bu sefer 174 ile döndüm gazı hiç bırakmadım kesiciye gire gire yolun sonuna geldim.Her kesiciye girişte beni 166 km hıza düşürdü.Neyse birdahaki sefere.Boyunluk yoktu,boyunluk elzemmiş.Boynum çok fena.
    Hacım ben kışında böyleydim bilmem hatırlarmışın.
    Sen 1 hafta acı çeke çeke, derin derin nefes alamadan takıl. Bir dahakine normal girersin. Kesiciye sokmak marifet kosaydı R25’ler sinek gibi yapışmazdı sağa sola. Boyunluk önemli tabi ama sen 175 ile düşmedin dikkatini çekerim. Hızın düşmüştür baya. Birde arabayaveya başka birşeye çarpma olayı var. Belimin sağımı halen hissetmiyorum. Gene diyorum yapma. Yaparım diyorsan motoru bırak. Boyunluk elzem ama boyunluk kurtarmaz seni. Dua et hastaneye Ambulansla gitmedin. Yoksa zaten ehliyetine alkolden el koyarlardı. Dominar hız motoru değil. Dominar o kadar kaliteli de değil. Bak adamlar frenlerimiz tutmuyor diyor. Bir dahakine belki freninde olmayacak.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun ama intihar etmenin daha farklı yöntemleri de var. Daha basit, daha acısız ailenin ceset tanımlama zorunda bırakmayacağın...

Ne yaşadın, ne atlattın yada atlatamadın bilemem. Herkesin kendince bir hikayesi vardır. Ben hayata 2012'de sıfırdan başladım. Arkadaşlarımın bazıları ise intihar etti. Aileleri perişan oldu. Ben öyle pek inançlı bir insan değilim. Sana imam hatipoğlu gibi şükrette demem. Ancak yaşadığın sürece kendin için olmasa dahi ailen için mücadele et. Ne yaşadıysan, ne bu hale getirdiyse onu yenmelisin.

Bir kere geldiğin şu dünya da kendini mutlu edemiyorsan dahi başkalarını et.

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    1.14 promil alkollü olarak yakalandım. Ehliyetim 6 aylığına alındı. 1002 TL trafik cezası kesildi. 20 ceza puanı yazıldı. 7 ay sonra kamu davası açıldı. Mahkemede iyi halden 75 gün hapis cezasına çarptırıldım. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.
    Her şeyi geç, alkol kaza riskini artıran bi şey. Umarım akıllanırsınız. Geçmiş olsun.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Geçmiş olsun. Yaşama sevincini ve azmini bu kadar kolay kaybetme hocam.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Motosiklet bir intihar aracı değildir

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bu arada ben ayna uzatma aparatı taktım ve iyi oldu arka görüş.

kdiner ve balıkcı bunu beğendiler.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    @mavellen hocam geçmiş olsun. Aman dikkat, yaşa ki sürmeye devam edesin. Tekrardan geçmiş olsun.

Bu arada arkadaşlar, dominara uygun orijinalden başka disk var mı bildiğiniz? Çapıydı falan pek bilgim yok.
    mavellen bunu beğendi.

Sen 1 hafta acı çeke çeke, derin derin nefes alamadan takıl. Bir dahakine normal girersin. Kesiciye sokmak marifet kosaydı R25’ler sinek gibi yapışmazdı sağa sola. Boyunluk önemli tabi ama sen 175 ile düşmedin dikkatini çekerim. Hızın düşmüştür baya. Birde arabayaveya başka birşeye çarpma olayı var. Belimin sağımı halen hissetmiyorum. Gene diyorum yapma. Yaparım diyorsan motoru bırak. Boyunluk elzem ama boyunluk kurtarmaz seni. Dua et hastaneye Ambulansla gitmedin. Yoksa zaten ehliyetine alkolden el koyarlardı. Dominar hız motoru değil. Dominar o kadar kaliteli de değil. Bak adamlar frenlerimiz tutmuyor diyor. Bir dahakine belki freninde olmayacak.
    Bitti motor işi.Ev halkı motoru satacak.Sabah hastaneye gittik.Kolumda kırık çıktı.Alçıya aldılar.Boynumu hala çeviremiyorum.
    Çok kötü yerleri döndüm ama bisikletle dönülecek virajı dönemedim.
    Kim ne derse desin dominar çok kaliteli bir motor.Şimdi olsa yine alırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mavellen hocam geçmiş olsun. Aman dikkat, yaşa ki sürmeye devam edesin. Tekrardan geçmiş olsun.

Bu arada arkadaşlar, dominara uygun orijinalden başka disk var mı bildiğiniz? Çapıydı falan pek bilgim yok.
    Sağol üstad.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Yaşama sevincini ve azmini bu kadar kolay kaybetme hocam.
    Sağol norton hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ama intihar etmenin daha farklı yöntemleri de var. Daha basit, daha acısız ailenin ceset tanımlama zorunda bırakmayacağın...

Ne yaşadın, ne atlattın yada atlatamadın bilemem. Herkesin kendince bir hikayesi vardır. Ben hayata 2012'de sıfırdan başladım. Arkadaşlarımın bazıları ise intihar etti. Aileleri perişan oldu. Ben öyle pek inançlı bir insan değilim. Sana imam hatipoğlu gibi şükrette demem. Ancak yaşadığın sürece kendin için olmasa dahi ailen için mücadele et. Ne yaşadıysan, ne bu hale getirdiyse onu yenmelisin.

Bir kere geldiğin şu dünya da kendini mutlu edemiyorsan dahi başkalarını et.
    Hayat çok yordu beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah hocam ah..
    Üzdün akşam akşam. Geçmiş olsun. Mümkünse kullanma bir süre kafayı toparlayana kadar.
    Artık kullanamayız heralde.

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlısı olsun. Belki de en iyi karar budur. Ailende kendini imha etme işine sıcak bakmamış belliki...

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    @mavellen , geçmiş olsun. son birkaç mesajını okudum ve oldukça üzüldüm. kesinlikle tanımıyorum seni ama bu psikoljiye girmenin ne sana ne de çevrene faydası var. motosikletinin satılıyor olmasına senin bu durumundan dolayı sevindim. umarım kafanı toparlayacağın bir mola verebilirsin kendine. yaşam şartları maalesef ki fazlasıyla ağır çoğu bireye göre lakin bu intihara götürmemeli insanı diye düşünmekteyim. yapabileceğim herhangi bir şey olursa yazmaktan çekinme. forumdayım genelde hızlı dönüş yaparım. tekrar geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)