Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Merhabalar bende uzun bir aradan sonra tekrar motosiklet sahibi oldum ve dominar 400 ug 2021 model aldım. Fakat daha önce Pulsar da kullandım bana biraz fazla ısınıyor gibi geldi motor. Tabi rodajda olduğu için kesin de olamıyorum. Fabrika çıkışı mrt lastikler ise aşırı derecede kötü onun yerine anlas veinto sport aldım. Başka kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İyi sürüşler herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Trouble - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '21 Dominar 400
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun. Güle güle kullanın .İlk fırsatta bende alıcam inşallah. 2021 model sanırım sizinki. 2021 olanda herhang önemli bir değişiklik var mıdır.
    Ben mt-25 imi sattım titreşim yüzünden dominarı alıcam almışken 2021 olsun istiyorum ama ne zaman gelicek motorlar bilmiyorum.
    Teşekkür ederim, 2021 modelde sanırım Euro 5 olması dışında herhangi bir değişiklik yok.

Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende uzun bir aradan sonra tekrar motosiklet sahibi oldum ve dominar 400 ug 2021 model aldım. Fakat daha önce Pulsar da kullandım bana biraz fazla ısınıyor gibi geldi motor. Tabi rodajda olduğu için kesin de olamıyorum. Fabrika çıkışı mrt lastikler ise aşırı derecede kötü onun yerine anlas veinto sport aldım. Başka kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İyi sürüşler herkese.
    Hayırlı olsun, benim de bir önceki motorum NS200'dü. Pulsara göre bana da çabuk ısınıyor gibi geldi ama motor hacmi daha yüksek olduğu için büyük ihtimalle. Siz titreşim konusunda ne düşünüyorsunuz? Benim motorun aynaları titriyor rölantide, pulsar titremiyordu sanki. Sürüş esnasında gidonda titreşim yok, belirli devirlerde depoda ve ayaklıklarda titreşim hissediliyor ama pulsardan çok farklı tarif edemeyeceğim bir titreşimi var, titriyor ama rahatsız etmiyor diyebilirm kısaca. Lastik konusunda ise pek bir yorumum yok, motosiklet henüz 120 km'de şimdilik bir sorun yaşamadım.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Benimkinde 3.500-4.000 devir civarlarında hafif gidona vuran titreşim oluyor. Ama sadece o aralıkta. Ayrıca 150den sonrada ufak ufak hissettiriyor depo ve gidonda. Onun haricinde ısınma konusunda bir şey diyemeceğim. Alet 30-40 saniye durunca direk fan açıyor.

Fabrika çıkışı mrf'lerin üzerinde mum olduğu için kayma yapabiliyor ona dikkat ediniz. Ben yatış kısımlarına kağıt zımpara yaparak mumu kaldırdım ya da en azından kaldırdığımı düşünüyorum. Şu anda orijinal lastikle güzel asfaltta peg değdirebilecek kadar yatırabiliyorum motoru. Geçen gün çıktığım performans sürüşünde sağ pegi yere değdirebildim

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Evet titreşim pulsardan fazla rolantide aynalar biraz titrediğini gördüm fakat 373cc tek silindir makine sizdekiler de titriyorsa sorun yok demek ki. Ayrıca ısınma durumu da problem gibi durmuyor. Tam kapanma bittikten sonra benimde rodaj bitmiş olur bakımda onu da sorarım. Ekstra olarak spy5000m alarm taktırmayı düşünüyorum.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Arkadaşlar selamlar,

Başlığa hızlıca göz attım ama sorumun cevabını bulamadım. Euro 4 ve Euro 5 Dominar 400 UG'ler arasında emisyon dışında bir fark var mı? 2021 modellerde Euro 5 emisyonlarını karşılamak için daha ağır egzoz kullanıldığı ve başka bir fark olmadığı söylenmiş, doğru mudur?

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    2020 2021 modeller aynı sadece satış stratejisi ucuz olanı ikinci el Temiz olanı alın 0'a yönelmeyin

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Ben de motoru pazartesi günü teslim aldım 2021 model.
    Sürekli istop ediyor. Mt-25,i satıp dominar aldık. Vakit olmadığı için henüz tecrübe edemedim 30-40 km de daha .
    Kullanabilirsem yorumlarımızı yazıcam.

Emrah M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar400
    Arkadaşlar 2017 model dominar yan ayaklık müşürü gerekiyor.Yeni model bulduk ancak uyumlu değilmiş. Bulunduğum bölgede araştırdık ama bulamadık. Acilen yardımlarınızı bekliyorum, motor sezona girişte kısıtlamalar kalktığında yaptı yapacağını :(. . 542 531 37 77 ( her türlü iletişime geçebilirsiniz)

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Emrah M. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2017 model dominar yan ayaklık müşürü gerekiyor.Yeni model bulduk ancak uyumlu değilmiş. Bulunduğum bölgede araştırdık ama bulamadık. Acilen yardımlarınızı bekliyorum, motor sezona girişte kısıtlamalar kalktığında yaptı yapacağını :(. . 542 531 37 77 ( her türlü iletişime geçebilirsiniz)
    Pulsarınki uyabilir bir bakın isterseniz.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    https://www.ekuralkan.com/sehpa-musuru-euro-4

kuralkan sitesinden baktınmı. stokta olmayan ürünlere yok diye yazıyolar. bunda yok diye yazmamışlar. heralde vardır ellerinde.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    https://www.motopit.com.tr/urun/yan-...o-4-mtp0374762

Motosikleti
    Dominar400
    Usta motopitten söylemiş ama 2017 modellere uyumlu değilmiş, parçayı iade etti.kuralkandaki aynı . Motopittekiler 2017 modellere uymaz demiş.Nerden nasıl bulcaz bilmiyom valla.zaten ilk ciktiginda Euro 4 uyumlu değil miydi bu motor.yani 2017lerede uyumlu olması gerekmiyor mu anlamadım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    İptal ettirilmiyor mu?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Usta motopitten söylemiş ama 2017 modellere uyumlu değilmiş, parçayı iade etti.kuralkandaki aynı . Motopittekiler 2017 modellere uymaz demiş.Nerden nasıl bulcaz bilmiyom valla.zaten ilk ciktiginda Euro 4 uyumlu değil miydi bu motor.yani 2017lerede uyumlu olması gerekmiyor mu anlamadım.
    Nasıl iptal edileceğine akşam şemadan bakarım. Kablo çıkar iptal et olmuyor. Arıza lambası yakar.

Arkadaşlar selam, Motorum 2020 dominar 400 ug. Benim motorumda ön fren de durmaya yakın hissedilen dalgalanma var. servise götürdüm temizlik vs yaptılar ama çözüm olmadı. yasaklar bitiyor sayılır artık ve tekrardan götürüp disk değişimi talep edeceğim, bakalım kuralkan ne diyecek yazarım buradan. Diğer bir sorun tam ön fren yaptığında gidondan tak diye en dipte sıkışma noktasında bir ses geliyor ve bunun için de servise gittim ama hidroliğin birinin içine yarım kağıt bardağa yakın yağ ekledi servis ama hiç bir değişiklik olmadı, bu bir dengesizlik de oluşturur mu bilmiyorum...
    Bir diğer sorunum ise 2 defadır egzozum yerinden çıkıyor, sadece arkada kalan somun tutuyor bu durumda ve tehlike arz ediyor. şu an yine boşta egzoz ve gaz verdikçe arası bariz açılıyor egzoz ile gövdeni., servis takıyor yerine ama sadece sıkılama işlemi sanırım ve bu sebeple geri gevşiyor bence. Bir başka servise gitmemi söyledi kuralkan telefonda, deneyip bakacağım. ön kafada hafif bir cızırdama sorunum var ama kaskın içerisinden şimdilik duyulmuyor. Yakıt, tip, güç vs gibi geriye kalan her şeyinden çok memnunum...

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı moneyfold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, Motorum 2020 dominar 400 ug. Benim motorumda ön fren de durmaya yakın hissedilen dalgalanma var. servise götürdüm temizlik vs yaptılar ama çözüm olmadı. yasaklar bitiyor sayılır artık ve tekrardan götürüp disk değişimi talep edeceğim, bakalım kuralkan ne diyecek yazarım buradan. Diğer bir sorun tam ön fren yaptığında gidondan tak diye en dipte sıkışma noktasında bir ses geliyor ve bunun için de servise gittim ama hidroliğin birinin içine yarım kağıt bardağa yakın yağ ekledi servis ama hiç bir değişiklik olmadı, bu bir dengesizlik de oluşturur mu bilmiyorum...
    Bir diğer sorunum ise 2 defadır egzozum yerinden çıkıyor, sadece arkada kalan somun tutuyor bu durumda ve tehlike arz ediyor. şu an yine boşta egzoz ve gaz verdikçe arası bariz açılıyor egzoz ile gövdeni., servis takıyor yerine ama sadece sıkılama işlemi sanırım ve bu sebeple geri gevşiyor bence. Bir başka servise gitmemi söyledi kuralkan telefonda, deneyip bakacağım. ön kafada hafif bir cızırdama sorunum var ama kaskın içerisinden şimdilik duyulmuyor. Yakıt, tip, güç vs gibi geriye kalan her şeyinden çok memnunum...
    Egzoz ile ilgili Facebook sayfasında paylaşım yapılmıştı işinize yarayabilir.
    https://www.facebook.com/groups/baja...9229417983266/
    moneyfold bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    kaptan, müşür soketindeki (müşürün bağlı olduğu taraf. tesisat değil) sarı ile kırmızı kabloyu kısa devre yapıp dener misin?

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Motopitte yedek parca satisi olmasi guzel olmus. Wolf kullandigim donemde hicbir sorun yasamamistim. İslerinde iyiler.

Motosikleti
    Dominar400
    Kabloları kesmekte ise yaramadı maalesef

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Kabloları kesmekte ise yaramadı maalesef
    yazdığımı denedin mi? kabloyu kes yazmamışım ki. kesesen zaten çalışmaz yazmıştım. neyse bulursun parçayı inş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)