Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Sıkışık trafikte affetmiyor fan açıyor. Burada pilot road 4 leri teste devam ediyorum. Sizler için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

His kaybı, kayma, saçmalama yok. Belki orjinal ebatlarda bridgetson battlax s20’lerde aynı avantajı sağlayabilir ama denemediğimden öneremeyeceğim. Güzel bir alternatif olabilir test sonuçlarına göre.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Michelin PR4, R5 candır

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin PR4, R5 candır
    Gerçekten öyleymiş. Takarken tereddüt etmiştim ama parasını resmen hakediyormuş.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Vallahi motorda her şeyden kısılır ama lastikten (hadi bir de fren sisteminden) asla...

Motosikleti
    MT-07
    Eski motorlarımda direk sorgusuz sualsiz değiştiriyordum orjinal lastiklerini ama bu sefer bir bekle 5000km sür falan dediler. Yazında iyi tutunuyor sayılır lastik. Kışa kadar idare ederim dedim ve bittiler. Kışında aklım acaba die kalmıyor. Zorluyorum aldığımdan beridir ama ani gaz açmalarda salma falan yapmıyor.

Sadece arka frene abandığımda abs devreye giriyor. Onun dışında ön frenden daha abs tepkisi almadım, alamadım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski motorlarımda direk sorgusuz sualsiz değiştiriyordum orjinal lastiklerini ama bu sefer bir bekle 5000km sür falan dediler. Yazında iyi tutunuyor sayılır lastik. Kışa kadar idare ederim dedim ve bittiler. Kışında aklım acaba die kalmıyor. Zorluyorum aldığımdan beridir ama ani gaz açmalarda salma falan yapmıyor.

Sadece arka frene abandığımda abs devreye giriyor. Onun dışında ön frenden daha abs tepkisi almadım, alamadım.
    Dominarın ağırlık oranı ön tarafta daha fazla olabilir.orta dozda Abs ye gerek kalmadan yavaşliyor yuksek ihtimalle.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bende tam tersi oldu; 9000km'lik orijinal Dunlop D222'lerle arka freni biraz zorlasam hemen (lastikler freni yere iletemeyip kaydığı için) ABS devreye giriyordu, Road 5'e geçtikten sonra arkada hiç ABS devreye sokamadım (özellikle denemedim, ama eski lastiklerle de özellikle denemiyordum - tamamen aynı kullanım...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Balatalara da bakmam lazım belki de...

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben lastik işini askıya aldım. 1ay kadar daha motosiklet kullanacağım zaten sonrası daha seyrek. Lastik basınçları 20lere düşmüştü o yüzden daha kötü hissettiriyordu orijinal lastikler. Hava basınca kendine geldi. Geçen gün de ilk defa arka tekeri kitledim. Abs girmedi. Slider girdiği anda abandım galiba frene. Ön absyi de fark edemediğim çukurlarda 3-5 kez devreye soktum. Ümraniyenin her yeri kazı, çukur, leş gibi yollar. Gerçi o ara lastik basıncı da düşük kalmış onun etkisi olabilir.

Motosikleti
    MT-07
    Doğal olarak sadece arka tekere abanınca abs devreye giriyor. Bide arka frene ayakla basıyorız die iyice abanabiliyoruz. Ben abs sisteminden çok memnunum. 15600km oldu. 1kez bile ^^acaba?^^ dedirtmedi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Lastik basıncını bana bi anlatın yav,aldığımdan beri hava vurmadım ne durumda bilmiyom

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik basıncını bana bi anlatın yav,aldığımdan beri hava vurmadım ne durumda bilmiyom
    Demekki sen şansını zorlarken, hayatını tehlikeye atıyorsun. Serviste bakıp basarlar genelde ama genede söyleyelim. Sol arka maşada da sticker vardır. Ben yıkarken sökmüşüm. Ön 29 arka 32. 110/70/17 -- 150/60/17 standart lastikle kullanman kaydıyla.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Metzeler Sportec Street için ne dersiniz? Bizim motorlara uygun ebadı var

Motosikleti
    MT-07
    Ben hiç metzeller kullanmadım. Kendi aldığım lastikte geri dönüşler çok iyi olduğu için gözümü kapatıp aldım.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Sende ne var angrypower
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

Raichu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Türkiyedeki dominarlar 2017 model mi hâlâ ? Veya 2018 üretimi mi neden hindistandaki sarı jantlilar gelmiyor?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende ne var angrypower
    Dediğim gibi ben genişlettim tabanı be michelin pilot road4 taktım. Taban genişledi die yere basması ve viraja girişleri değişti ama zerre kaymıyor. Hatta imkanım olsa tekrar İzmir’e gider ve o dandik asfaltta test etmek isterdim. Burada tekerin attığı yerlerde milim kımıldamadı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yeni tabana alışmışsındır artık PR4'lerin profil güzel, çabuk iniyor. (110/150'ye göre farkını bilemem, hiç kullanmadım ama 120/160'lar içinde hantal denemez bir lastik.)

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni tabana alışmışsındır artık PR4'lerin profil güzel, çabuk iniyor. (110/150'ye göre farkını bilemem, hiç kullanmadım ama 120/160'lar içinde hantal denemez bir lastik.)
    Yok yok alıştım. Çok güzeller. Her fırsatta daha çok zevk alıyorum. Viraja yatamıyorum yalnız. Şimdi daha da hızlandığım için hemen bitiyor virajlar
    Bitmeselerde tadına varsam şu virajların

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hafta sonu Dominar kullanıcılarına özel Kuralkan Tuzla Fabrikasında yapılan etkinlikten geriye kalanlar, sırt çantası hediyesi içinde ayriyeten tşk ediyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Ne güzel etkinlik olmuş. Benim motor dün kazada ne oldu bilmiyorum. Polis pelt oldu galiba diyordu. Otoparka çekilmiş, bir ara gidip bakacağım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)