Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı ortakatro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar,bende yamaha bw's 100 kullanıcısıyım. xmax 250 geçmeyi düşünüyorum.ama xmax 250 abs ile xmax 250 momo design arasındaki fark nedir? tam ayrıntılı olarak bilgilenmek istiyorum.yardımcı olabilirmisiniz?
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/scooters/sport/index.aspx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selamlar, bugün xmax 250 abs alarak aranıza katıldım. bütün bayileri aradım, en son maltepede tuna motorda bir adet absli beyaz bulabildim. hep vitesli motorlar kullandığım için bu çok farklı geldi, maltepeden beylikdüzüne geldim ama sanki ilk kez motor sürüyor gibiydim. fren yapacağım zaman ayağım öne gidiyor fren pedalı varmış gibi

trafikte gelirken sağolsun bayan sürücünün biri üstüme çıkıyordu. durduğum yerde motor sağa doğru yatmaya başladı, bir baktım arkamdaki araç tamponu dayamış mal mal bakıyor. allahtan motoru düşürmedim, bağırıp çağırdım ama inşallah yarın birgün çoluk çocuk ezmez o mallıkla.

bu arada motorun içinden basit tamir aletleri çıkmadı, sıfır motorlarda genelde oluyordu, bendekini unuttular mı acaba. bir de öne uzun tur camı
    ve arkaya sisy bar yan sanayi nerden bulabiliriz. herkese kazasız sürüşler...
    mehmetenis bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arkadaşlar ani gelişan bir vespa sevdası yüzünden özenle doldurduğum X-Max'imi acilen satıyorum. Aksesuarlar orjinaldir, tiger egzos X-max 250 için üretilmiş full carbon bir egzosdur. Orjinal aksesuarların fiyatlarını hepimiz biliyoruz, motorda hata kusur boya düşme kaza vs. yoktur, servis bakımlıdır, orjinal tüm parçaları aynaları elcikleri gidon topuzuna kadar durmaktadır ve alıcıya verilecektir.
    Ciddi arkadaşlarla rakam görüşülür.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2500-tl-aksesuarli-hatasiz-209654844/detay/

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    @chopperrider

merhaba öncelikle hayırlı satışlar gayet güzel ve temiz bir motorunuz var.

Benim sormak istediğim soru farlarda xenon mu var acaba ne kullanıdığınızı yazabilir misiniz?

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    merhaba, öncelikle yeni motor alan arkadaşlarıma hayırlı olsun, satanlara da hayırlı satışlar diyim dün bende 2015 beyaz xmax250 alarak aranıza katıldım. daha önce hep vitesli kullanmış biri olarak ilk başlarda tedirgin sürdüğümü söyleyebilirim ancak alışması çok kolay ve ayakları uzatarak sürmek çok rahat. vitesliletdeki gibi depo sıkma yada topuklarla motoru tutma gibi derdi yok.

sormak istediğim frenleri bana biraz hissiz geldi ilk defa sıfır motor aldım acaba ondan mı zamanla değişirmi? birde yakın zamanda plaka ruhsat çıkaran biri varsa hayrına bahsetse ne güzel olur herkese keyifli sürüşler..

bu arada istanbul bahçelievlerdeyim, buluşup tanışmak bi çay içmek isterim ;)

isra... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB500F
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, öncelikle yeni motor alan arkadaşlarıma hayırlı olsun, satanlara da hayırlı satışlar diyim dün bende 2015 beyaz xmax250 alarak aranıza katıldım. daha önce hep vitesli kullanmış biri olarak ilk başlarda tedirgin sürdüğümü söyleyebilirim ancak alışması çok kolay ve ayakları uzatarak sürmek çok rahat. vitesliletdeki gibi depo sıkma yada topuklarla motoru tutma gibi derdi yok.

sormak istediğim frenleri bana biraz hissiz geldi ilk defa sıfır motor aldım acaba ondan mı zamanla değişirmi? birde yakın zamanda plaka ruhsat çıkaran biri varsa hayrına bahsetse ne güzel olur herkese keyifli sürüşler..

hayırlı olsun. çok keyif alacağınıze eminim. ancak malesef motoru ayakla kavramak daha sağlıklı olur virajlarda. ayaklar uzatılmamış- normal yerinde iken depo kısmı sıkılabilir, yada ben topuklarıma sele altında kalan kısmı tutuyordum ayaklarla.
    yüksek hızlarda viraja girince vitesli tecrübelisi olarak reflekslerin yaptıracaktır sana muhtemelen.

frenleri aslında hislidir. hız arttıkça yetersiz hissi verebilir, hassasiyet düşer sadece. önceki motor daha güçlü birşeyse, bunun frenler daha zayıf ve daha hissis gelmiş olabilir.

facebook grupları vs var xmaxla ilgili. buluşmalara gidip karşılaştırabilirsin içim rahat etsin dersen.

hayırlı olsun tekrar

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Herkese merhaba tekrar,

motorum için far ampulleri ve park lambalarını değiştirmek istiyorum.Amacım zenon fara yakın bir beyazlık almak...

Sizlerin deneyimi var mı bu yönde ben park lambası ve far ampulu olarak aşağıdaki ürünleri buldum ancak başka alternatif olabilirmi?

Örneğin 10 liraya satılan led park ampulleri vs iş görür mü?

http://www.n11.com/philips-h7-x-trem...fekt-P48685997

http://www.n11.com/philips-photon-se...7022-P52496913

Merhaba arkadaşlar

Çok severek kullandığım Yamaha Xmax 400 model motorsikletimi satıyorum, şimdiden alacak olana hayırlı kazasız sürüşler dilerim

Detaylar için aşağıda ilanımı paylaşıyorum:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...08687240/detay

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Alıntı ortakatro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar,bende yamaha bw's 100 kullanıcısıyım. xmax 250 geçmeyi düşünüyorum.ama xmax 250 abs ile xmax 250 momo design arasındaki fark nedir? tam ayrıntılı olarak bilgilenmek istiyorum.yardımcı olabilirmisiniz?
    Dostum 2 motor arasında özellik olarak hiç bir fark yok birebir aynı modellerdir. Sadece Momo Design modelinde aksesuar farkı vardır. Çok rahat yumuşak spor sele, spor elcikler, ön ayaklık, gösterge paneli etrafı krom, ön konsolun yanları deri, ön cam spor kısa, özel mat siyah renk. Görünüş olarak momo daha çok ön plana çıkıyor. Bende de momo design var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun bende 1 ay önce almnıştım. İlk zamankarda frenler zayıf olur biraz km yaptıktan sonra frenler tamamen düzeliyor o konuda aklında soru işareti kalmasın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Herkese merhaba tekrar,

motorum için far ampulleri ve park lambalarını değiştirmek istiyorum.Amacım zenon fara yakın bir beyazlık almak...

Sizlerin deneyimi var mı bu yönde ben park lambası ve far ampulu olarak aşağıdaki ürünleri buldum ancak başka alternatif olabilirmi?

Örneğin 10 liraya satılan led park ampulleri vs iş görür mü?

http://www.n11.com/philips-h7-x-trem...fekt-P48685997

http://www.n11.com/philips-photon-se...7022-P52496913

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    Selam arkadaşlar, x max 250 yağ çubuğunu tamirci kırdı, parçası kayıp uzunluğunu net olarak söyleyebilirmisiniz. pasolu yeri hariç kaç milimetre ? birde en alt noktası yağ gösteren yer kaç milimetre iki çizgi arası.

Selamlar.

Az önce foruma üye oldum. 47 yaşından sonra motor sevdasına yakalandım bu sevdanın birazda olsa nedeni yamaha xmax 250 bu modeli almayı düşünüyorum. 29 yıllık şöför ehliyetim var ama malesef A2 ehliyetim yok kötüsü motor kullanmasınıda bilmiyorum.3-4 gündür videoları izliyorum araştırırken bu forumu gördüm. Ehliyet için önce motoru alıp bilen bir arkadaş bulup onun eşligi gözlemleri ile sürmeye alışıp kısmetse ehliyeti alıcam kullanmayı bilip ehliyetim olsa hiç düşünmeden gidip xmax 400 alırdım ama bu acemilikle kullanacagımı sanmıyorum millete göre 250 de fazla momo design almayı düşünüyorumda resimlere baktıgımda selesinin bir kısmı deri bir kısmı kadife gibi gördüm bu kadife kısım yagmurda sorun olmazmı nono desgn kullanan arkadaşların fikri olursa sevinirim. Umarım konu aktiftir tecrübelerinizden yararlanırım. Saygılar.

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Alıntı cabbarahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.

Az önce foruma üye oldum. 47 yaşından sonra motor sevdasına yakalandım bu sevdanın birazda olsa nedeni yamaha xmax 250 bu modeli almayı düşünüyorum. 29 yıllık şöför ehliyetim var ama malesef A2 ehliyetim yok kötüsü motor kullanmasınıda bilmiyorum.3-4 gündür videoları izliyorum araştırırken bu forumu gördüm. Ehliyet için önce motoru alıp bilen bir arkadaş bulup onun eşligi gözlemleri ile sürmeye alışıp kısmetse ehliyeti alıcam kullanmayı bilip ehliyetim olsa hiç düşünmeden gidip xmax 400 alırdım ama bu acemilikle kullanacagımı sanmıyorum millete göre 250 de fazla momo design almayı düşünüyorumda resimlere baktıgımda selesinin bir kısmı deri bir kısmı kadife gibi gördüm bu kadife kısım yagmurda sorun olmazmı nono desgn kullanan arkadaşların fikri olursa sevinirim. Umarım konu aktiftir tecrübelerinizden yararlanırım. Saygılar.
    Merhaba, öncelikle ilk defa motor kullanacaksan 400 lük kesinlikle alma 250 lik bile ağır gelebilir. Ama momo design almayı düşünüyorsan eğer boyun biraz uzun ise olabilir. Yerden yüksekliği biraz fazla benim boy biraz kısa olduğu için ayak uçlarımla duruyorum ama bende sorun yaratmıyor süper bir denge olduğu için alıştım. Ben de bu ay başında Momo Desgn aldım. Söylediğin kadife kısımlara bir şey olmuyor.Deterjanlı süngerle üstünden geçme sadece o iz leke yapabilir. Konforunu rahatlığını anlatmama gerek yok zaten. Çok memnunum motorumdan

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Buralara bayadır uğrayan olmamış öncelikle kendimi hatırlatıyım.yaklaşık 1 ay kadar önce xmax 250 momo almıştım.
    Hava şartları,Nişan koşuşturması derken motora binememiş bayide saklamaktaydım.2gündür kullanıyorum ve ohh dedim kendi kendime.
    Öncelikle eski ekipmanlardan kurtuldum.
    -Nolan N86 Kask
    -Revit Jüpiter mont
    -Revit Striker eldiven ile kendimi donattım.

Daha sonra ise motora,

-Yamaha 50lt topcase(reflektöre park lambası ve fren lambası uyguladım)
    -Yamaha bacak koruyucu
    -Yamaha usb soket
    -Keiti jant stikırı
    -Narva 4500k range power white ampul
    -Photon 6000k mercekli park lambası uyguladım.

Şuan mutlu mesut binmekteyim resimlerini yarın kısmet olursa buraya yüklerim.
    Herkese mutlu sürüşler

BAlisan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250
    Merhaba arkadaşlar.30 Nisan itibari ile Adapazarı Turanoğlundan 2014 model Xmax 250 alarak aranıza katıldım. Motoru daha çıkartmadan sissybarı taktıradak servistan cıkarttım. Ve dün birazcık motorumla vakit geçirme şansı buldum.ön camdan yakınıyordu herkes ve anladım ki gerçekten gerekliymiş. İlk bakımına gittiğimde aküden şarz soketi çıkışı yaptırtmayı düşünüyorum kilitli torpito gözüne. Allah nasip kısmet ederse de ilerleyen zamanda da egzos takmayı düşünüyorum. Sizlere bir sorum olacak birkaç kere de forumlarda denk gelmiştim parkları açık unuttum akü bitti diye. Parka getirdiğimde parklari yanmıyor? Park konusunun ne işe yaradığını ve nasıl işlediği hakkında bilgi verebilecek arkadaşım var mı? Teşekkürler şimdiden..

xmax 250 abs mat gri ile momo renkleri farklı mı acaba? ikisini bir türlü yan yana görüp karşılaştırma fırsatım olmadı.elinde yanyana çekilmiş fotosu olan varmı acaba?

BAlisan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250
    elimde fotoğraf yok ama bayide gördüğüme göre hatırladığım renklerinde ton olarak farklılık var evet.
    Toprak geldik, toprak gidicez.. Önemli olan çamur olmamak...

şu momonun abslisini yapsalar ne kadar güzel olucak ya..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Biraz resim atalım

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    KOPRULU bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 cc ABS
    Merhaba arkadaşlar, ben de aranıza yeni katıldım sayılır. Yaklaşık 1 ay önce X Max 250 cc ABS modelini 0 km. olarak bayiiden aldım. Motorumdan çok memnunum. Geçen yıl X City almıştım X Max ABS bulamayınca. Maddi nedenlerle motoru bu yıl satınca ve tekrar işleri biraz yoluna koyunca, hayalimdeki motoru aldım. Çok memnunum. Tekeriniz düz bassın.

Bu da kara kızıma yaptığım video:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler