Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah kullanma fırsatını buldum. Ayakların tam oturmamasından dolayı taşlı yollarda biraz tıngırdıyor. Ancak ana yollarda gerçekten çok iyi buldum. Kaskımın içinde sinek varmış gibi bir vızıldama varmış onu farkettim sessizlikten siz düşünün
    İstediğin an çıkarma şansın olduğu için tıngırdama çok da olumsuzluk değil. Güle güle kullanın.

Bu arada bugün itibariyle 1.000 KM bakımını yaptırdım. İstanbul'daki yoğun sağanak altında gittim ve geldim. Motor ve şanzuman yağı değişti, lastik basınçları ayarlandı ve fren balataları temizlendi. Ön frendeki sesin ön fren balatasının arka fren balatasına göre daha sert malzeme olması ve araya giren tozların sebep olduğu açıklandı.

Yağ değişimi sonrası motorun sesi, titreşimi ve akıcılığı hissedilir oranda iyileşti. Yaklaşık 20 km kullandım, sağanak yağmurda çok deneyemedim ama ilk izlenimlerim olumul. İlk kez böyle bir bakıma gittiğim için sürdükçe gördüklerimi aktarırım. Bu arada 2016 1.000KM fiyatı 130 TL olmuş.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cole Trickle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax Momo Design
    Merhaba arkadaşlar, Momo Design 250lik motorumu 2.el olarak bir arkadaştan aldım. Motor gayet iyi kondisyonda ancak beni üzen bir sıkıntım var. Benden önceki sahibi olan arkadaş nasıl becerdiyse, gösterge camlarında çizikler yapmış. Huylu biri olduğum için de motor kullanırken her seferinde o çizikler gözüme takılıyor ve canımı sıkıyor. Acaba bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen varmı? Bu çizikleri gidermek yada mümkünse en azından hafifletmek için ne yapılabilir?

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Böyle bir ürün var geçmişte arabamın gösterge tablosu için kullandığımda memnun kalmıştım inşallah seninde işini görür...

Cole Trickle ve MehmeTR bunu beğendiler.

Cole Trickle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax Momo Design
    Çok teşekkürler, hemen alıp deneyeceğim...

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar herkese iyi pazarlar.
    Kafayı yemek üzereyim Şu bacak korumayı uygun fiyatlı nerden nasıl temin edebilirim.
    Kur sebebleri ile 500tl ye yakın fiyatı var .Bilgisi olan bilgilendirirse çok sevinirim.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı ckara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi pazarlar.
    Kafayı yemek üzereyim Şu bacak korumayı uygun fiyatlı nerden nasıl temin edebilirim.
    Kur sebebleri ile 500tl ye yakın fiyatı var .Bilgisi olan bilgilendirirse çok sevinirim.
    hiç boşuna arama,bende senin gibi araştırdım ama yok,ben yamahaya gidip 450 tl ye montaj dahil taktırmıştım,sende bastırıp parayı alıcan,altarnatif yok gibi bişey,bulsan bile aynı fiyata alırsın daha ucuza değil,,
    ikinci el bulamzsın nedeni ise bu bacak korumayı takarken,takıldığı grenaja vida için delik deliniyor,,yani sökersen delikler sap gibi görüneceğinden motorunu satan söküpte satma gibi bir şansı olmuyor,,yamahaya git taksitle taktır başka yolu yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

pardon söylemeyi unuttum,ucuza almanın tabi bir yolu daha var,,motor hırsızlarının çaldıkları motorları parçalayıp satan çıkmacılar var,oralardan 2 ci el bulursun
    ancak başka bir arkadaşın çalınan motorunun parçasını bilerek alıp motoruna takmak ve kullanmak vicdanını rahatsız etmemesı ve 2 tekerlek üstünde gittiğini unutman gerekli

tabi aynı olayın ilerde senin motorununda başına gelebileceğini gözardı etmen lazım

olmaz dersen doğru yamahaya taksitle taktırmaya

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç boşuna arama,bende senin gibi araştırdım ama yok,ben yamahaya gidip 450 tl ye montaj dahil taktırmıştım,sende bastırıp parayı alıcan,altarnatif yok gibi bişey,bulsan bile aynı fiyata alırsın daha ucuza değil,,
    ikinci el bulamzsın nedeni ise bu bacak korumayı takarken,takıldığı grenaja vida için delik deliniyor,,yani sökersen delikler sap gibi görüneceğinden motorunu satan söküpte satma gibi bir şansı olmuyor,,yamahaya git taksitle taktır başka yolu yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

pardon söylemeyi unuttum,ucuza almanın tabi bir yolu daha var,,motor hırsızlarının çaldıkları motorları parçalayıp satan çıkmacılar var,oralardan 2 ci el bulursun
    ancak başka bir arkadaşın çalınan motorunun parçasını bilerek alıp motoruna takmak ve kullanmak vicdanını rahatsız etmemesı ve 2 tekerlek üstünde gittiğini unutman gerekli

tabi aynı olayın ilerde senin motorununda başına gelebileceğini gözardı etmen lazım

olmaz dersen doğru yamahaya taksitle taktırmaya
    Cevap için çok teşekkür ederim kusura bakmayın biraz geç gördüm.
    Asla faturasız mal almam iş hayatımdada normal hayatımda da hırsızlıkmış haydutlukmuş bunun mallarını Allah banada dostlarımada yedirmeyi nasip etmesin.
    Yarın gidip taktıracığım peki bayiler arası fiyat farkları oluyormu hangisinde taktırayım?

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Asla faturasız mal almam iş hayatımdada normal hayatımda da hırsızlıkmış haydutlukmuş bunun mallarını Allah banada dostlarımada yedirmeyi nasip etmesin.
    Yarın gidip taktıracığım peki bayiler arası fiyat farkları oluyormu hangisinde taktırayım?
    Bayileri tek tek arayın bence. Çok bir şey oynayacağını sanmıyorum ama.

Motosikleti
    tebrik ederim seni,keşke herkes senin gibi düşünse,ozaman çalınan motorun parçalarını satacak kimse olmayınca hırsızlıkta en aza düşer

bayiler arası 10 tl farketmez, liste fiyatı hepsinde aynı,işçilikte hemen hemen aynı,en iyisi telefonla arayıp sormak,peşin verirsen iskonto yapıyolar onu biliyorum,,birde ellerinde varmı yokmu onuda öğrenin,,size en yakın olana gidin derim,karta 9 taksit yapıyolar ben öyle yaptırmıştım,,kardeşler yamaha Bayrampaşa rami

Herkese merhabalar. Gecen hafta 2015 xmax250 alarak tekrardan xmax'e goru dondum. Daha onceki eski kasa xmax 250de olmayan bir sorunla karsi karsiyayim. Motosikletimin kontagini actigimda kadran selamlarken gelen enjeksiyon veya beyinden geldigini dusundugum inilti seklindeki ses kadran selamlamasindan sonra kesiyor ancak motoru calistirinca devam ettigini hissediyorum. Bu ses sizin motorlariniZdada ayni sekilde devam ediyormu. Kontrol icin motorunuz calisiyorken kulaginizi gosterge paneline yaklastirirsaniz hissedebilir duyabilirsiniz. Cvplariniz icin tskler

Motosikleti
    arkadaşlar telefonu açıkta bırakan telefon tutucular yüzünden,trafikte dururken veya dur kalk ilerlerken,hırsızın yavaşça yaklaşıp aniden telefonu kapıp kaçması ve sen ne olduğunu anlayıp motoru kenara çekip bırakana kadar telefonu çalan hırsızın 2 sokak arkaya kadar kaçıp kaybolması bizimde ardından bakakalıp telefondan olmamız son zamanlarda iyice arttı,,

yamahanın orijinal telefon kutusu 350 tl fiyatı var,güzel ancak büyük telefonlar içine sığmıyor,iphone 6 ancak sığıyor plus modeli sığmıyor,bu durum diğer marka telefonlar içinde geçerli,o yüzden biraz uğraşıp kendi telefon kutumu kendim yaptım,kasa ince sac,komple karbon fiber folyo kapladım,kapak menteşesine yay koydum tek haraketle açılıp kapak açık durabiliyor,telefon üzerinde işlem yapıp tekrar tek elle bastırarak kapatılabiliyor,kapağın alt kasasına yapıştırdığım kuvvetli mıknatıs üst kapağı kapatınca tutuyo ve bırakmıyor,

kapağı açmak için tek el ile altta bulunan küçük çıkıntıdan tutup kaldırmak yeterli,tutucu motora cıvata ile bağlandığından hırsızın alıp kaçması olanaksız,telefona 4 binlira verince insan ister istemez böyle çözümler bulabiliyor ,,paylaşmak istedim arkadaşlar

kesinlikle telefonu açıkta bırakıp tek hamlede hırsızın telefonu kapıp kaçacağı tutucuları alıp kullanmayın,çok üzülürsünüz

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Mirable, ötekiben, eminemre ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı Cole Trickle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Momo Design 250lik motorumu 2.el olarak bir arkadaştan aldım. Motor gayet iyi kondisyonda ancak beni üzen bir sıkıntım var. Benden önceki sahibi olan arkadaş nasıl becerdiyse, gösterge camlarında çizikler yapmış. Huylu biri olduğum için de motor kullanırken her seferinde o çizikler gözüme takılıyor ve canımı sıkıyor. Acaba bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen varmı? Bu çizikleri gidermek yada mümkünse en azından hafifletmek için ne yapılabilir?
    selamlar daha önceki forumlarda okumuştum camlarda ki çizikleri yok etmek için MEGUIARS PLASTX diye malzeme kullanıyorlarmış çok da memnunlarmış.
    kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar telefonu açıkta bırakan telefon tutucular yüzünden,trafikte dururken veya dur kalk ilerlerken,hırsızın yavaşça yaklaşıp aniden telefonu kapıp kaçması ve sen ne olduğunu anlayıp motoru kenara çekip bırakana kadar telefonu çalan hırsızın 2 sokak arkaya kadar kaçıp kaybolması bizimde ardından bakakalıp telefondan olmamız son zamanlarda iyice arttı,,

yamahanın orijinal telefon kutusu 350 tl fiyatı var,güzel ancak büyük telefonlar içine sığmıyor,iphone 6 ancak sığıyor plus modeli sığmıyor,bu durum diğer marka telefonlar içinde geçerli,o yüzden biraz uğraşıp kendi telefon kutumu kendim yaptım,kasa ince sac,komple karbon fiber folyo kapladım,kapak menteşesine yay koydum tek haraketle açılıp kapak açık durabiliyor,telefon üzerinde işlem yapıp tekrar tek elle bastırarak kapatılabiliyor,kapağın alt kasasına yapıştırdığım kuvvetli mıknatıs üst kapağı kapatınca tutuyo ve bırakmıyor,

kapağı açmak için tek el ile altta bulunan küçük çıkıntıdan tutup kaldırmak yeterli,tutucu motora cıvata ile bağlandığından hırsızın alıp kaçması olanaksız,telefona 4 binlira verince insan ister istemez böyle çözümler bulabiliyor ,,paylaşmak istedim arkadaşlar

kesinlikle telefonu açıkta bırakıp tek hamlede hırsızın telefonu kapıp kaçacağı tutucuları alıp kullanmayın,çok üzülürsünüz
    Hocam elinize ve emeğinize sağlık. Tasarımı da hiç fena değil.

Motosikleti
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam elinize ve emeğinize sağlık. Tasarımı da hiç fena değil.
    sagolasın,tasarımda güzelliğe pek bakmadım,en işlevsel ve kullanışlı nasıl olur diyerek deneye deneye kendi garajımda el emeğiyle yaptım,ama çok kullanışlı ve pratik oldu

piyasada buna benzer bişey bulamadığım için mecburen elde yaptım,,suni deriden fermuarlı uyduruk bişeyler buldum ama kullanışlı ve pratik değillerdi,telefonu içine koymak için fermuarı açman gerek,seyir halinde telefona dokunman gerektiğinde fermuarı açman telefonu çıkarıp eline alman ve bunun içinde motoru durdurman gerek,çok kullanışsızdılar,ayrıca suni deri fermuarlı kapların motora bağlantısı okadar zayıftıki,hırsız istese telefonu kap ile birlikte alabilirdi

ben bunu yaparken seyir halinde tek hareketle kutuyu açıp telefona müdahale edebilme ve tek hareketle kapatabilme,gibi pratik olmasına ayrıca hırsızın kutuyu alıp kaçamayacak kadar sağlam olmasına özen gösterdim ki öylede oldu,,okadar sağlam olduki kutudan tutup motoru komple havaya kaldırabilirsin deforme olur ama yinede kopmaz

birde motorda orijinal hiç bir yeri bozmadım,civatasını sök al,başka motora tak,o şekilde
    eminemre bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Leopar geri döndüüüüüü x max,im gri leoparım

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Cumartesi diz örtüsü ve el korumaları söktüm. İyi oldu valla özlemişim efil efil gezmeyi

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi diz örtüsü ve el korumaları söktüm. İyi oldu valla özlemişim efil efil gezmeyi
    Atkı bere mi tişörtle gezmek mi
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    XL beden kapalı kask bagajına sığıyor mu?

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XL beden kapalı kask bagajına sığıyor mu?

2X Nolan N86 XL + kaskların ortasına kilit, kaskların içine balaklava yazlık eldiven.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 cc
    Arkadaşlar merhaba bugün İnazuma mı sattım yarın xmax almayı planlıyorum ama aklımda 1-2 soru var 1. Si koltuk altı bagaj yeterli mi xl çene açılır kask bir mont ve bir pantolon sığar mı mesela 2. İse arkaya çanta mı taktırmalı alt bagAj yeterli ise işime yaramaz yoksa sissy bar mı taktırsam hangisi daha şık durur 3. Başka alınması gereken aksesuar var Mıdır teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler