Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Stickerları nerede yaptırıyorsun. Nereye sorsam satıyoruz ama yapmıyoruz diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Bu arada arkadaşlar bir hatırlatma daha yapayım. İlk rodaj bakımı 1000 km. Ondan sonraki bakım 5000 ve sonraki bakımlar 5000 km de bir. Servis size 300o km de bir gelmeniz gerekiyor diye bilgi veriyor ama o tamamen servisin para kazanma bahanesi. 5000 km de bir götürün ne garantisi bozuluyor nede motora bir zarar veriyor. Size verilen cevap genelde Türkiye trafiginden dolayı 3000 km de bir getirin ne olur ne olmaz diye aldanmayın sakın. Benden size bir tavsiye az para almıyor sonuçta servis.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    resimler görünmüyor

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    bugün 1000 bakımı için daytona'ya gidicem 100 tl dediler umarım memnun ayrılırım.

peaceable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,
    Çok az bir tecrübem olsada uzun araştırmalarım sonucu 2013 model xmax 250 kavuştum.
    Bir kaç sorum olacak size
    *en küçük bir sette bile çok zıtlatıyor ve süspansiyonu biraz sert gibi geldi bu normalmi
    *Arka çanta taşıma demirini daha uyguna gelmesi için yaptırabileceğim bir yer varmı

Teşekkürler

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 1000 bakımı için daytona'ya gidicem 100 tl dediler umarım memnun ayrılırım.
    Merhaba,

Hayırlı olsun öncelikle.Xmaxlerin genel olarak amortisörleri serttir.Biraz spor tarzda scooterlerdir.
    Ancak buna dayalı olarak yol tutuşu ve viraj kabiliyeti çok iyidir.

Arka çanta demiri olarak ise farklı markaların(kappa,givi yada daha ucuz markalar) Bunların çanta demirleri diğerlerine nazaran daha uygun fiyatlıdır.

Yamahanın orjinal setini alırım derseniz komple set 1250tl gibi bir rakama geliyor
    mehmetenis bunu beğendi.
    Metehan Akçakaya B rh(+)

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Hayırlı olsun öncelikle.Xmaxlerin genel olarak amortisörleri serttir.Biraz spor tarzda scooterlerdir.
    Ancak buna dayalı olarak yol tutuşu ve viraj kabiliyeti çok iyidir.

Arka çanta demiri olarak ise farklı markaların(kappa,givi yada daha ucuz markalar) Bunların çanta demirleri diğerlerine nazaran daha uygun fiyatlıdır.

Yamahanın orjinal setini alırım derseniz komple set 1250tl gibi bir rakama geliyor
    X-max hangi modelden bahsediyorsun 2014 ve 2015 de süspansiyon mükemmel derece yumuşak. Genelde sert lafını sanırım daha eski modeller için kullanıyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Alıntı peaceable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Çok az bir tecrübem olsada uzun araştırmalarım sonucu 2013 model xmax 250 kavuştum.
    Bir kaç sorum olacak size
    *en küçük bir sette bile çok zıtlatıyor ve süspansiyonu biraz sert gibi geldi bu normalmi
    *Arka çanta taşıma demirini daha uyguna gelmesi için yaptırabileceğim bir yer varmı

Teşekkürler
    2013 modelini bilmiyorum ama yeni kasa 2014 ve 2015 modellerde motor ne çukuru nede tümseği hissettiriyor. Süspansiyon mükemmel derece güzel. Ya eski, kasalarda öyle. Yada senin motorda süspansiyonda bir problem var.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Xmax'in süspansiyonları yumuşak mı?

Valla yapacağım çok bir yorum yok.Ya siz xmax dışında fazla bir scooter kullanmamışsınız yada

bu işi anlamıyorsunuz

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax'in süspansiyonları yumuşak mı?

Valla yapacağım çok bir yorum yok.Ya siz xmax dışında fazla bir scooter kullanmamışsınız yada

bu işi anlamıyorsunuz
    2014 ve 15 modellerinden bahsediyorsunuz değilmi. Eski kasalarını kullanmadığım için bir şey diyemiyorum. Her marka yeni model scooter kullandım x-max teki rahatlık ve konforu bulamadım. Ne çukur ne tümsek hisettirir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı caprice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 ve 15 modellerinden bahsediyorsunuz değilmi. Eski kasalarını kullanmadığım için bir şey diyemiyorum. Her marka yeni model scooter kullandım x-max teki rahatlık ve konforu bulamadım. Ne çukur ne tümsek hisettirir.
    Ayrıca benim bahsettiğim 250 cc olanı. 400 lerde biraz sert onu biliyorum onuda kullandım çünkğ. Eğer 400cc olandan bahsediyorsan tamam ama 250 cc için aynı şeyi diyorsan kesinlikle yanlışın var

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    [QUOTE=motodevil;3613086][
    Sen kullandığın motoru bilmiyorsun burada insanlara birde yorum yapıyorsun.
    Süspansiyon ne demek biliyorsun değil mi ondan şüphe ettim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Boşuna yazmama gerek yok kullananlar bilir zaten .

Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim ama,
    Karşılıklı çelişen konuşmalar var en iyisi yarın kardeşlere götürüp göstermek bakalım nediyecekler.

Sissy bar ve arka çanta taşıma demirini hazır değilde el işçilikli yaptırabileceğim tanıdığınız bir ustanız varmı.

Motosikleti
    kymco super 8
    Merhabalar arkadaşlar... çeşitli motorlar kullandıktan sonra... en son xmax le yola devam ediyorum... 20.000 kmde 2011 model dün satın aldım... saolsun arkadşta tanıdık cikti... temiz motor haliyle 3 - 5 cizigi var... ama sorun degil... motor aksami cok temiz... Bir kac sorum olucak yardim edeceginizi umuyorum

1- kullanici klavuzunu nereden temin ederim internettende indirebilirim...
    2- kimler nereye goturuyor servis olarak yetkili yada yetkisiz ikiside olur anadolu yakasinda olmasi sartiyla
    3- lastikleri ne kadar hangi marka
    cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim ama,
    Karşılıklı çelişen konuşmalar var en iyisi yarın kardeşlere götürüp göstermek bakalım nediyecekler.

Sissy bar ve arka çanta taşıma demirini hazır değilde el işçilikli yaptırabileceğim tanıdığınız bir ustanız varmı.
    Dostum çelişkili hiç bir şey yok aslında 4 arkadaş x-max abs , x-max düz ve x-max momo design aldıq ve süspansiyon sert tümsek hisettirme zıplatma kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Diğer arkadaş neden böyle bir şey yazdı anlamışta değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar... çeşitli motorlar kullandıktan sonra... en son xmax le yola devam ediyorum... 20.000 kmde 2011 model dün satın aldım... saolsun arkadşta tanıdık cikti... temiz motor haliyle 3 - 5 cizigi var... ama sorun degil... motor aksami cok temiz... Bir kac sorum olucak yardim edeceginizi umuyorum

1- kullanici klavuzunu nereden temin ederim internettende indirebilirim...
    2- kimler nereye goturuyor servis olarak yetkili yada yetkisiz ikiside olur anadolu yakasinda olmasi sartiyla
    3- lastikleri ne kadar hangi marka
    cevaplariniz icin simdiden tesekkurler
    Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
    Kullanım kılavuzu servisi verebilir sanırım kopya olarak.
    Yetkili servis olarak Ataşehir Anadolu Yamaha öneririm. Ben çok memnunum. Hem ilgi hem alaka hemde kalite, hemde bakımda oldukça iyiler.
    Lastikleri sakın ucuz diye çin malı taktırma michelin city grip'den farklı bir lastik almanı tercih etmem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Alıntı caprice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çelişkili hiç bir şey yok aslında 4 arkadaş x-max abs , x-max düz ve x-max momo design aldıq ve süspansiyon sert tümsek hisettirme zıplatma kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Diğer arkadaş neden böyle bir şey yazdı anlamışta değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
    Kullanım kılavuzu servisi verebilir sanırım kopya olarak.
    Yetkili servis olarak Ataşehir Anadolu Yamaha öneririm. Ben çok memnunum. Hem ilgi hem alaka hemde kalite, hemde bakımda oldukça iyiler.
    Lastikleri sakın ucuz diye çin malı taktırma michelin city grip'den farklı bir lastik almanı tercih etmem.
    Lastik fiyatlarıda 400 - 450 arası bir fiyat çıkar çiftine

BlackStaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selamlar,
    Bu hafta itibariyle ben de yeni bir X-Max 250 ile aranıza katıldım. Bazı konularda yardımınıza ihtiyacım var bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

1.) Ben yaklaşık 70 kg ağırlığındayım eşim ise 50 kg, rodaj esnasında bazı yerlerde artçı ile binilmemesi tavsiye ediliyor, kullanım kitapçığında artçıya ilişkin herhangi bir bilgi yok. Sizce rodaj esnasında artçılı kullanım herhangi bir sıkıntı yaratır mı ?

2.) Kullanım kılavuzu ilk 1000 km'de 4000rpm'i uzun süreli geçmeyin diyor ancak bu uzun süreli kavramı biraz subjektif sanki Uzun süreli ile kasıt ne kadarlık bir süre olabilir ?

3.) Motoru zincirlerken genelde arka tekerlek kullanılır zinciri bağlamak üzere ancak kullandığım garajda yüksekten geçiyor barlar. Acaba artçı el tutamaçlarından bağlamak güvenli midir ?

Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Alıntı BlackStaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,
    Bu hafta itibariyle ben de yeni bir X-Max 250 ile aranıza katıldım. Bazı konularda yardımınıza ihtiyacım var bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

1.) Ben yaklaşık 70 kg ağırlığındayım eşim ise 50 kg, rodaj esnasında bazı yerlerde artçı ile binilmemesi tavsiye ediliyor, kullanım kitapçığında artçıya ilişkin herhangi bir bilgi yok. Sizce rodaj esnasında artçılı kullanım herhangi bir sıkıntı yaratır mı ?

2.) Kullanım kılavuzu ilk 1000 km'de 4000rpm'i uzun süreli geçmeyin diyor ancak bu uzun süreli kavramı biraz subjektif sanki Uzun süreli ile kasıt ne kadarlık bir süre olabilir ?

3.) Motoru zincirlerken genelde arka tekerlek kullanılır zinciri bağlamak üzere ancak kullandığım garajda yüksekten geçiyor barlar. Acaba artçı el tutamaçlarından bağlamak güvenli midir ?

Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürmek nasip olur inşallah.
    Yamaha rodaj döneminde artçı ile kullanım sorun teşkil etmez önemli olan ani gaza yüklenerek kalkışlar ve 90 üzeri hızda çok fazla gitmemek. Mesela 5- 10 dakika 100-110 hızla gidiyor isen 30 dakika 70-90 arası hızla gitmen gerekir. Ara sıra 100 ve üstü hızlarda yapmak gerekir. Rodaj döneminde özel bir yağ konuluyor parçaların daha iyi performas göstermesi için. Rodaj dedikleri sadece bu.
    Zincir konusuna gelince teker daha güvenli tabiki ama orasıda olabiilirmi emin değilim.

Daha önce 10 yıllık Honda Bally kullanıcısıydım.Buradaki her insan gibi 250 cc x max görünce.Artık yeter dedim.Merak edenlere yaş 51, boy dersen fukara 1.65....3 kez bayi ye gidip,üzerine defalarca oturup,yan ayaklı ,yan ayaksız deneyip, olmaz derken(yetişmedi kardeşim ayaklar),biraz cambazlıkla neden olmasın dedim momo design aldım.Formu başından sonuna okudum..Biraz cambazlıkla (örnek ben)adam gibi kontrol ediliyor 180 kg lık alet..Boyda sıkıntı olmuyor takmayın..Durmaya yakın sola doğru kıymetlinizi biraz kaydırın...Sola yatın..Hepsi bu..Frenler dediğiniz gibi başta biraz hissiz gibi ama rodajı aşmış olan bir Xmax kullandım hem fren hem süspansiyon yumuşuyor.Aksesuar alacaklara bana itibar etmeden feyizoğlu na ait yorumları okumalarını tavsiye ederim ..Reklamla sıkıntım yok..Çünkü aramızda 1200 km var..(Anadoluyadım)Sebebini nette araştırın..Ama ceket almak için orayı tercih ettim.Ceket alacaklara tavsiyem..Kesinlikle vucutlarına yapışan ceket alsınlar yoksa averaj hızlarda bile içine hava girip paraşüt etkisi yapıyor.2 gün sonra şimdi fark ettim bende de anahtarla seleyi açtığımda ve tık sesi gelmesine rağmen sele açılmıyor..Burada her arkadaş sadece orasında burasında ,ama mesela 2015 modellerde yol bilgisayarı epey karışık ve hiç konuşan yok..Arka bagaj 880 TL (demiri dahil)..Çanta arkası sisy_pad 115 tl..arka çantaya takılıyor.Rodaj süresince 5.00 lt leri görebilirsiniz ama max 1000 km sonrası çok sıkıştırmazsanız 100/3.3 harcamanız olur..Sanki ders verir gibi sert ve uzun oldu ..Ukalalık yaptı isem affola..Yalın bir dille anlatmak istedim..her maxarkadaşın yolu açık kazasız ,belasız sürüşleri olsun..Saygılarımla..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    slm bu günlerde aklımı kurcalayan bir model olarak şuan için ilgi odağım... aslında gönlüm pcx desede 2 kişi bineceğimden 250 lik olması lazım... dolayısyla yamaha olacak... bakalım uygun krediler ile yakında benim olabilir...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Arkadaşlar mrb,

süspansiyonla ilgili hafta sonu kardeşlere gittim,hiçbir sıkıntısı yok maşallah dediler,
    galiba benim tecrübesizliğimden kaynaklı hüsnü kuruntular olabilir
    Neyse içim rahatladı.
    Birde 1 depoyla şehir içinde 260 km normalmidir. motorum 2013 xmax 250 düz

Herkese kazasız keyifli sürüşler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    istanbulda özellikle şu bayiden alın dedğiniz bayi varmı motoru... mümkünse anadolu yakasında....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    X-MAX MOMO DESİGN
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda özellikle şu bayiden alın dedğiniz bayi varmı motoru... mümkünse anadolu yakasında....
    Ataşehir Anadolu Yamaha veya Maltepe Tuna ama aldıktan sonra servis dersen Ataşehir Anadolu Yamaha derim. Tunadan aldım motoru ama servis için Ataşehir dekini kullanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Arkadaşlar mrb,

süspansiyonla ilgili hafta sonu kardeşlere gittim,hiçbir sıkıntısı yok maşallah dediler,
    galiba benim tecrübesizliğimden kaynaklı hüsnü kuruntular olabilir
    Neyse içim rahatladı.
    Birde 1 depoyla şehir içinde 260 km normalmidir. motorum 2013 xmax 250 düz

Herkese kazasız keyifli sürüşler.
    Şehir içi için normal sayılır. Uzun yolda 300 ve üstüne çıkıyor. Ama sanırım bp deki benzinle sanki daha uzun km yol yapıyorum. İstersen sende bir dene

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler