Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar,

Bir süredir bu gruptaki yazıları arasıra okuyorum. Elektriksel arızalar dışında herkes memnun gözüküyor. Benim de yaz kış hergün kullandığım bir xmax'ım var. Şu an 11000'de. Maalesef ben memnuniyet konusunda sizlerle aynı duyguları paylaşamıyorum. Örneğin 3000 km'de hava manifold lastiği yarıldı. Zor zar en yakın servise gittim. Yapıştırılmış şekilde kullanarak 20 gün parça bekledim sonra değişti. 7000 km'de kalkışlarda anormal titreme yapmaya başladı. Debriyaj balatası aşınmış dediler. Açıp temizlediler(para karşılığı) fakat düzelmedi. Hala genelde her kalkışta titriyor. Sıkışık trafikte bayağı rahatsız ediyor. Balata 110 euro. Beldeyama balatanın 7000 km'de aşınmasını garantiye sokmuyor. Sarf malzemesi imiş. Şimdilik idare etmeye çalışıyorum. Zaten değiştirsen de bir süre sonra yine olur dediler. Ayrıca motora genelde baktığımda bazı rahatsız edici ayrıntılar görüyorum. Örneğin gidonu tam olarak bir tarafa çevirdiğinizde, gidonu tekerleğe bağlayan boru gözüküyor. Bu borunun bu gözüken kısmı tamamen paslanmış. Başka bir xmax'a baktım. o da aynı şekilde. Örneğin ön çamurluğu tutan vidalar paslanmış. Xmax benim ilk motorum. Bilemiyorum ben mi çok fazla titizleniyorum. Ama çin malı bir motorun 3 katı para verip aldığım motordan beklentilerimin fazla olması da normal sanırım. Benim gördüğüm kadarı ile benim kullandığım gibi hergün ve her hava koşulunda kullanmaya pek elverişli değil belki. Benim öğrenmek istediğim bunların sadece bana mı olduğu yoksa bunlar diğer maxi-scooterlarda da olabilen sıradan sorunlar mı. Ben mi fazla büyütüyorum?

Selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alişveriş Işi Biraz Da şans Işi Diye Düşünüyorum..bazen En Kaliteli Mali En Pahalli Fiyata Alirsin Amma Nedense Hep Ariza çikarir...bu En çok Elektronik ürünlerde Yaşanir..bence Sende Böyle Bir şanssizlik Yaşamişsin.ama Ne Olursa Olsun Beldeyamanin Malinin Arkasinda Durmasi Gerekişyor Diye Düşünüyorum..az Değil Dünyanin Parasini Veriyoruz..herkez Ufak Tefekte Olosa Sorunlar Yaşiyor Ama Motorsiklet Işi Sevgi Işi Olduğundan Kimse Sevdiğinin Kusurlarini Görmüyor Yada Dillendiremiyor..kim Sevgilisinin Kusurlarini Veryansin Yapabilmiş Ki..seviyoruz Sonuçta...

chimenth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

akü problemi_2

slm tekirdağ

öncelikle cevabın için teşekkürler, bu sorun sen de olmuş. sendeki sorun tam olarak neydi, onu yazabilirsen sevinirim. ayrıca beldeyama servisi ara demişsin kastettiğin beldeyama merkez mi yoksa herhangi bi yamaha servisi mi? motor şu an serviste zaten servis sorunu tespit etmeye çalışıyo. sorun aküde mi yoksa elektirik sisteminde mi diye bakıyolar. umarım kolay yolla hallolur.

Motosikleti
    Honda 600RR Hannspree

Beginner

Merhabalar herkese, uzun bir araştırmadan sonra yeni başlayacak birisi olarak bana en eygun olan x-max 250 de karar kıldım. hem görünüm açısından çok hoş hemde burada yazılanlara göre herkes motordan memnun. şu anda 2.el x-max 250 arayışım sürüyor, 6000-7000 ytl arasında bütçe ayırmayı planlıyorum. tanıdıgınız motorunu satan varsa bilgilerini yazarsanız cok sevinirim. ben istanbul maslakta oturuyorum. tesekkürler...

burak

lidergs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA WR250R

Selam Arkadaşlar

NİHAYET GEÇEN HAFTA DYLAN 150 Mİ SATIP SIFIR X-MAX 250i ALDIM HENÜZ 300 KM DE. GERÇEKTEN KULLANIM AÇISINDAN SON DERECE ZEVKLİ VE PRATİK. AYNI ZAMANDA ÇOK KIVRAK. TAM BİR ŞEHİR İÇİ KULLANIM MOTORU. TABİ PERFORMANS OLARAK DA UZUN YOLDA ZEVK VERİR HERHALDE RODAJ DA OLDUĞU İÇİN BASAMIYORUM. KARBÜRÖTÖRLÜ VE ENJEKSİYONLU MODEL ARASINDA NE FARK VARDIR KULLANANLAR VARSA ARTISI EKSİSİ NEDİR? YAZARMISINIZ.!!

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı chimenth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm tekirdağ

öncelikle cevabın için teşekkürler, bu sorun sen de olmuş. sendeki sorun tam olarak neydi, onu yazabilirsen sevinirim. ayrıca beldeyama servisi ara demişsin kastettiğin beldeyama merkez mi yoksa herhangi bi yamaha servisi mi? motor şu an serviste zaten servis sorunu tespit etmeye çalışıyo. sorun aküde mi yoksa elektirik sisteminde mi diye bakıyolar. umarım kolay yolla hallolur.
    SELAM..ARIZAYI KISACA ÖZETLİYEYİM..BENİM MOTORUMDA SENİNKİ GİBİ BAŞLARDA HAFTADA BİR AKÜ BOŞALTMAYA BAŞLADI ZAMAN GEÇTİKÇE DE NEREDEYSE İKİ GÜNE BİR BOŞALTIR OLDU..SERVİSLER ÇÖZEMEYİNCE BENDE BELDEYAMA MERKEZİNİ ARADIM..ÇOK GÜZEL İLGİLENDİLER ARIZAYI BİLDİKLERİNİ VE BANA EN YAKIN SERVİSE BİR PARÇA GÖNDERİCEKLERİNİ GİDİP TAKTIRMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER..FAKAAAT BEN SERVİSE GİDERKEN YOLDA MOTOR DUMAN DUMANA STOP ETTİ HEMDE SEYİR HALİNDE ŞEHİRLER ARASI YOLDAYKEN..NEYSE ÇEKİCİ FİLAN BULUP MOTORU SERVİSE TAŞIDIK..SELENİN ALTINDAKİ BAGAJI SÖKTÜKLERİNDE OLAY MEYDANA ÇIKTI..MEĞER DAHA MONTAJDA ELEKTRİK SOKETLERİ TAM SIKILMADIĞI İÇİN ARK YAPIP ERİMİŞ..BAŞLADA MOTORUN AKÜYÜ KISMEN ERİME ARTTIKÇADA TAMAMEN ŞARJ TEMESİNİ ENGELLEMİŞ VEEE EN SONUNDA DA İFLAS ETMİŞ..BELDEYAMANIN GÖNDERDİĞİ PARÇAYI TAKTILAR..SOKETİ DEĞİŞTİRDİLER VE ALLAH A ÇOK ŞÜKÜR OGÜNDEN SONRA AKÜ ŞARJCISININ YOLUNU UNUTTUM..NEREDEYSE AKRABA OLACAKTIK ADAMLARLA...

İŞTE ARIZA BÖYLE BİRŞEY....

chimenth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

slm tekirdağ

tekirdağ!
    öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. dün servisten aldım motoru. aküyü uzun süre şarj edip elektrik sistemini komple kontrol etmişler. elektrik sisteminde sorun yok dediler. aküde de sorun yok görünüyo dediler. motoru kullan eğer yine akü boşalırsa aküyü değiştiricez dediler. motordaki sorun sendeki sorunla aynı değil sanırım, öyle olsa motoru sökünce anlarlardı diye düşünüyorum. umarım sorun çözülmüştür. bi daha olursa napıcam bilmiyorum.
    akü değiştirmek çözüm gibi gelmiyo bana. bakalım hayırlısı artık...
    ilgin için tekrar teşekkür ederim. gerekirse tecrübelerine başvurucam yine
    selamlar...

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Elimizden Ne Gelirse...her Zaman...zaten Bunun Için Buradayiz..paylaşacağiz Ki Daha Kolay Daha Kesin çözelim..selamlar..

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Alıntı tekirdağ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimizden Ne Gelirse...her Zaman...zaten Bunun Için Buradayiz..paylaşacağiz Ki Daha Kolay Daha Kesin çözelim..selamlar..
    Bana ne tavsiye edersin acaba

lidergs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA WR250R

Kaza Yaptik

X-MAX LE KAZA YAPTIM.....
    ÖOTOR HAŞAT BENDE FAZLA BİŞİ YOK.....!!

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    geçmiş olsun............................

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Bişey olmaması sevindirici. Heralde yavaştın, yada koruman vardı. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı ozertr59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana ne tavsiye edersin acaba

ALLAH AKIL FİKİR VERSİN DERİM...
    GİTTTTİİİİİİİİİİİİİİ CANIM MOTOR...
    YOLDA KARŞILAŞINCA ÇOK BAKARSIN ARKASINDAN......

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    ALLAH AKIL FİKİR VERSİN DERİM...
    GİTTTTİİİİİİİİİİİİİİ CANIM MOTOR...
    YOLDA KARŞILAŞINCA ÇOK BAKARSIN ARKASINDAN......
    Ben Daelim i kaçırdığıma üzüldüm,Yamaha xmax aldığıma pişman oldum onda o konforu bulamadım onun için sattım. sende Daelim e binsen öyle düşünmezdin, ben 140 la gidiyom sen 150 ile gidiyon aramızdaki en büyük fark bu ama konforda benim motorun yanına gelemezsin, bir tur vereyimde sende Daelim ' ci olursun, bugün Çanakkaleye geziye gidiyoruz arkadaşlarla cumartesi pazar ordayız.Bekleririz.....

Alıntı lidergs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,gileradan sonra yamahaya alışamadın galiba yinede sana bir şey olmamış

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İkinci el piyasasını öğrenebilir miyim x-max in
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

nehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ---- Suzuki DL 650
    Geçmiş olsun...İnşallah kısa zamanda kavuşursun motoruna...

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Allah geçmiş etsin arkadaşım..Canına sağlık..Motorunun tamir sürecini bizlerle paylaşırsan sevinirim..Allah kimseye vermesin amma en azından tamir sürecini parçaların bulunurlabilirliğini paylaşalım..Tekrar geçmiş olsun.

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    isteyen olursa satılık xmax var çok temiz haberiniz olsun

bu arada sevgili arkadaşım sanada çok çok geçmiş olsun, sende bişey yoksa fazla da dert etme, yaptıracaksan parçalar sorun değil hemen temin ediliyor.
    let it be

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    abi geçmiş olsun sende bişey yoksa iyi de, motorun kaskosu felan var mıydı?
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

SELAM..ARIZAYI KISACA ÖZETLİYEYİM..BENİM MOTORUMDA SENİNKİ GİBİ BAŞLARDA HAFTADA BİR AKÜ BOŞALTMAYA BAŞLADI ZAMAN GEÇTİKÇE DE NEREDEYSE İKİ GÜNE BİR BOŞALTIR OLDU..SERVİSLER ÇÖZEMEYİNCE BENDE BELDEYAMA MERKEZİNİ ARADIM..ÇOK GÜZEL İLGİLENDİLER ARIZAYI BİLDİKLERİNİ VE BANA EN YAKIN SERVİSE BİR PARÇA GÖNDERİCEKLERİNİ GİDİP TAKTIRMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER..FAKAAAT BEN SERVİSE GİDERKEN YOLDA MOTOR DUMAN DUMANA STOP ETTİ HEMDE SEYİR HALİNDE ŞEHİRLER ARASI YOLDAYKEN..NEYSE ÇEKİCİ FİLAN BULUP MOTORU SERVİSE TAŞIDIK..SELENİN ALTINDAKİ BAGAJI SÖKTÜKLERİNDE OLAY MEYDANA ÇIKTI..MEĞER DAHA MONTAJDA ELEKTRİK SOKETLERİ TAM SIKILMADIĞI İÇİN ARK YAPIP ERİMİŞ..BAŞLADA MOTORUN AKÜYÜ KISMEN ERİME ARTTIKÇADA TAMAMEN ŞARJ TEMESİNİ ENGELLEMİŞ VEEE EN SONUNDA DA İFLAS ETMİŞ..BELDEYAMANIN GÖNDERDİĞİ PARÇAYI TAKTILAR..SOKETİ DEĞİŞTİRDİLER VE ALLAH A ÇOK ŞÜKÜR OGÜNDEN SONRA AKÜ ŞARJCISININ YOLUNU UNUTTUM..NEREDEYSE AKRABA OLACAKTIK ADAMLARLA...
    Selam..
    Aynı arıza bende de var ve 3 haftadır beldeyamadan parça bekliyorum. Az önce konuştum, daha 10 gün sonra gelir dediler.. Bu arada şarj problemlerim 2-3 günde bir tekrarlamaya başladı, sabah işe gitmek için hazırlanıp da motorun çalışmadığını görmek gerçekten çok sinir bozucu oluyor..
    Tdağ, senin motora kabloyu taktıktan sonra aküyü değiştirmen gerekmedi mi? Ben akü iyice bitti artık diye düşünüyorum, fabrikasyon bir arızadan dolayı akünün ömrü tükendi, ama beyefendiler sarf malzemesi diye aküyü garanti kapsamına almıyorlarmış, bir kabloyu 1 ayda getiremeyen zihniyetten daha iyisini bekleyemezdim zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler