Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    freedom 250
    -kullanıcısı olarak tavsiyem alacağın motorun montajını kontrol etmen sonradan bir sıkıntı çıkmaması açısından ayrıca diğer kısımlarıda kontrol etmelisin göstergeler,korna,sinyal vs.
    -vites geçişlerini ben çok sert bulmadım baya rahat zamanla yumuşamışta olabilir bana hep aynı gibi geldi ama genel olarak rahat sadece boşa geçerken bazen zorlayabiliyor
    -benzin göstergesi benim motorumdada bozuktu daha sonradan uzun yola çıkınca göstergeye güvenmediğimden birkaç kez tamamen depoyu doldurup boşaltınca geçti ayrıca camıda zamanla çatlayabiliyor göstergenin
    -bunların haricinde motorla 800km ye yakın yol gittim ve daha sonrada bir o kadar dönüş yolu boyunca hiç sıkıntı yaşamadım ve bakımlarını düzenli yaptırınca gayet rahat gittiğini hissedebiliyorsun fazla bir titreşimi yok en azından eski 150lik motorumdan sonra bana öyle geliyor.
    elvis52 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    metal aksam yönünden ne düşünüyorsunuz peki arkadaşlar? hani kasası filan çok mu uyduruk? yani 6 bin tl lik motordan zaten çok kaliteli bir yapı beklemiyorum tabikide,piyasada bu fiyata alacağım her çin malı motorda durum aynı olacak bunu biliyorum sadece çok abartı uyduruk bir yapıda mı bunu sormak istedim sizlere.

Motorun kullanıcıları bu model hakkında karşılaştıkları olumlu-olumsuz noktaları yazarsa hepimiz daha iyi bilgilenmiş olacağız. Bir de dışarıda çektiğiniz fotoğrafları koymanızı rica ederiz

Benim merak ettiğim bu modelin kronik problemleri ve kaç paraya çözüm bulduğunuz.

Tecrübelerinizi aktarırsanız çok sevinirim.

merhaba arkadaşlar... bende freedom 250 alacağım 1 aya kadar. bahsettiğiniz bazı sıkıntılar vardı plastik aksamla alakalı... fakat bir kullanıcıyla canlı görüştüm ve burada bahsettiğiniz sıkıntıları yaşayıp yaşamadığını sordum... kesinlikle hiç birini yaşamamış... hiç bir sıkıntısının olmadığını söyledi... sanırım bu arkadaş biraz ballı çıktı freedom konusunda...

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Arkadaşlar merhaba 20 günlük Falcon Freedom 250 kullanıcısıyım. Motoru beğenerek aldım. Şuan en büyük sıkıntım sesi istediğim gibi ses alamadım ama sürdükçe sesi güzelleşmeye başladı.
    Motorun seriliği yol tutuşunu beğendim zevkli bir motor ve gerçekten çok fazla dikkat çekiyor bu motorun en güzel tarafıda bu zaten

DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    arkadaşlar motorun rölanti ayarı nerden yapılıyor mümkünse birisi bi resim atarak gösterebilirmi..rölanti çok yüksek geliyor düşürmem lazın

Bu motoru almayı kafaya koydum ve konunun baya takipcisiyim. İşe başladım birkaç aya alacağım inşallah da arkadaşlar da sormak istediğim şeyler var.
    Daha önce motor sürmemiş birisi olarak zorlanır mıyım? Sürebilir miyim?
    Stickerlar nasıl çıkartılıyor motorun üstünden.
    Ve motorla ilgili ipucu verirseniz kasktı montuydu neler önerirsiniz. Ayrıyetten motorun ne ihtiyaçları olacak zamanla neler yapmam lazım bilgilendirirseniz sevinirim. Motor kullanıcıları bizzat ulaşırsa bana daha da çok sevinirim

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Alıntı Kurttanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru almayı kafaya koydum ve konunun baya takipcisiyim. İşe başladım birkaç aya alacağım inşallah da arkadaşlar da sormak istediğim şeyler var.
    Daha önce motor sürmemiş birisi olarak zorlanır mıyım? Sürebilir miyim?
    Stickerlar nasıl çıkartılıyor motorun üstünden.
    Ve motorla ilgili ipucu verirseniz kasktı montuydu neler önerirsiniz. Ayrıyetten motorun ne ihtiyaçları olacak zamanla neler yapmam lazım bilgilendirirseniz sevinirim. Motor kullanıcıları bizzat ulaşırsa bana daha da çok sevinirim
    Daha önce motor sürmemiş birisi olarak aldım bende. Zorlanmadım. Kullanabilirsin.
    Stickları fön makinesiyle sıcak hava tutup misineyle dibinden geçerek kaldırabilirsin.
    Kask konusunda Sharp testlerinden yüksek puan almış kasklardan birini almanı tavsiye ediyorum. Bununla ilgili bir çok konu bulabilirsin forumda. Mont konusunda da aynı şekilde bir çok konu mevcut.

Bilgilendirme: Dün gece durduk yere hız göstergem ve km sayacım bozuldu. Devir saatim, akü göstergem ve vites gösteren elektronik kısım çalışıyor. Daha servise gidemedim. Umarım garantiden değiştirirler.

Motosikleti
    TRK 502
    Arkadaşlar şansımıza sezon uzun devam ediyor sürüşlere devam ediyoruz.deneyimlere gelince motor başlangıç olarak ideal daha forumun başında da yazdığım gibi bu fiyata alınabilecek ilk 3 motordan biri olduğunu hala düşünüyorum.basit aksaklıklar oluyor tabi benim ayaklığımın vidası düştü çözümleri basit oluyorbir de son yazışmalarda gözlemlediğim şey koruma ve kıyafetler sorulmuş benim tavsiyem korumalıklarınızı motora göre değil kendi güvenliğinize göre almanız piyasa da güvenli olan kask,mont,eldiven,dizlik vs.hepsini inceleyin ve bunu daha sonra alırım demeyin hep korumalıklı geziniz en azından İstanbul şartları bunu gerektiriyor.bende Nolan N86 mat siyah kask ve richa nın boomerang model tam korumalı mont var.motorun performansı gayet güzel sesi bir süre sonra değişiyor daha tok bir sesle karşılaşacaksınız arkadaşlar.ufak tefek somun civata düşmeleri gösterge arızaları yaşanabiliyor arasıra tüm civataları sıkmanızı öneririm fren ve debriyaj kumandaları dahil...iyi sürüşler

DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    arkadaslar rica ediyorum motorun rölanti ayarı nerden yapılıyor öğrenmem lazım. rölanti yüksek geliyor

Motosikleti
    freedom 250
    yanlış hatırlamıyorsam motorun sağ tarafında debriyaj telini orada 2 adet vida olması lazım 1 tanesi onu ayarlıyor motor çalışırken oynatarak ayarlayabilirsin

2 gündür yorumları okuyorum valla motor hakkında tereddütlerim vardı ama yorumları görünce sorun kalması diyebilirim. Sekil olarak çok iyi gerçekten iron 883 yaninda çok sönük duruyor. İlk alacağım motor bu olacak. 5.990 tlye mat siyahını buldum teknik özelliklerini tam bilmiyorum ama iyi midir kötü mü bilgim yok yardımcı olun lütfen

Babam regal raptor daytona 250 daha iyi bir motor diğeri güç bakımından iyi değil almışken onu alalım diyor aklıma giriyor da sizce hangisi? Şekil olarak ikisi de gğzel ama daytona biraz daha şekil gibi 0 alacağım değer mi görüşlerinizi söyler misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

10 binlik motor çünkü hani ona vereceğine bunu al çok daha sağlam güçlü ve şekil dediğiniz bir şey var mı ? Yolsa bu en iyisi midir 10 bin tl için alınacak

Merhabalar arkadaşlar, bugün 5000 km de freedom 250 mi aldım, nasip olursa vlog çekimi yapmayı düşünüyorum. Bu başlığı sık sık kullanırım artık. Hepinize keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Hayırlı uğurlu olsun. Bizimde bir Vlogger'ımız olacak sonunda !!
    AKIN17 bunu beğendi.

Değerli arkadaşlarım merhabalar, yaklaşık on gün önce aldım Freedom'u. Geçen süre zarfında hava muhalefeti sebebiyle çok fazla olmasa da kendimce inceleme fırsatı buldum. Genel anlamda bir şikayetim yok motorumdan, aksine gerçekten keyif alıyorum kullanmaktan. Artı ve eksilerini aşağıda ki gibi sıralıyorum.

Artıları:

- Çok rahat bir oturuş pozisyonu ve artçı rahatlığı. (Rahat bir oturuş pozisyonu ile sıkıntısız yol yapıyorum, artçı olarak yanımda bulunan herkes çok memnun kaldğını söylüyor.)

- İvmelenmesi çok güzel, anlık gazlamalara hemen tepki veriyor. Hız meraklısı bir insan değilim ama anayol da 100 km. 4. vites de gördüm.

- Yakıtını kuruş hesabıyla hesaplamadım çünkü tam doldurmadım daha hiç ama 20 Tl. ile 3 gün şehir içinde bol bol geziyorum.

- Fabrika lastikleri şu ana kadar bana bir problem çıkarmadı, zira ıslak zeminde de ve yağmur yağarken de kullandım.

- Fren sistemi orta seviye.

- Herhangi bir yerinden şıkırtı, haşırtı gelmiyor, stabil bir yapısı var.

- Yol tutuşu güzel, rahatsız edici bir titreşim yok.

- Amörtisörleri güzel, çok sert bir yapısı yok, ben memnunum.

-Çok güzel bir görüntüsü var, bakışlar sürekli üzerimde, marka modelini, kaçlık olduğunu soranlar ve fotoğraf çektirmek isteyenler çoğunlukta

Eksileri:

- Kilometre sayacı arızalı (günlük Km. hesabı yapmak istiyorum ben farketmeden 200-300'lere çıkıyor.)

- 2. vites de asılınca boğuluyor önce sonra toparlıyor.

- Vites geçişleri biraz kabaca ve boşa almak bazen can sıkıyor. (Boşa aldım diye debriyajı bırakınca geçmemiş oluyor ve zıplıyor

- İlk marşta çoğu zaman stop ediyor, hafif gaz vermek zorunda kalıyorum.

- Zincir koruması kırılıyormuş, bende olmadı ama önceki sahibi garantiden değişmiş.

- Elektronik vites göstergesi arızalı, 3. ve 5. vites de lambası yanmıyor, ilk aldığımda yanıyordu.

- Malzeme kalitesi çok güzel değil ama kopup gidecek gibi de değil, fiyatına göre orta seviye.

- Benzin göstergesi çalışıyor (Kronik bozuk diyenler için söyledim.)

Şimdilik tarafsız görüşlerim bunlar. İleri ki zamanlarda görüşlerimi bildiririm tekrar. Bu arada oto kuaför işi yapıyorum, motoruma hergün bakım yapıp, çeşitli uygulamalar yapıyorum.

Yapılan uygulamalar:

Scholl Concepts S40 hare giderici cila

- Soft 99 Fusso Coat 12 (1 yıl garantiiş boya koruma)

- Würth deri bakım ve koruma kremi(sürücü ve artçı selesine)

- Würth 6 ay garantili Motor motor koruma (Motor bloğuna)

- Würth dış plastik ve tampon parlatıcı (muhtelif siyah yerlere)

Kafanızı şişirdim hakkınızı helal edin. Saygılarımla.

polo34 ve ilker41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Alan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun kazasız yolculuklar.
    Bende şubat ayı gibi almayı düşünüyorum. Kuba SL 200 ile Freedom 250 arasında kalmıştım. Bu motorda karar kıldım. Fakat Sl 200 ün parçalarının internette bulunması beni bu motordan uzaklaştırıyor. Mesela SL 200 ün bujisi depo plastikleri elektronik aksamlar vb gibi bütün orjinal parçaları internette mevcut. Herhangi bir sorun olduğunda bunları temin edebilirsiniz ama aynı durum falcon için geçerli değil sanırım. Bozulursa tek çare servise götürüp fabrikadan getirttirmek. Sizce bunlar öneml mi,dert edilmelimi sorun olurmu ?

Fabrikanın mağduriyet yaşatacağını sanmıyorum, zira servisinde diğer bi freedom un eksik parçalarının 3 gün içinde geldiğini gördüm. Sol sinyal, depo üstü, basamak plastiği vs.

Motosikleti
    Tecrübeli olmak böyle birşey yaptırdığın boya bakımları için seni tebrik ediyorum. Tozlu şekilde motoru güneşte bırakmayın arkadaşlar. Benim motor gölgeli gölgeli renk değişimleriyle doldu.
    AKIN17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Ben bu motoru ilk motor olarak aldım motor geldiğinde bir motorun nasıl çalıştırıldığını bile bilmiyordum, yeni alacaklara elimden geldiğince yardımcı olacağım ilk olarak masraflardan başlayayım.
    Motorun kendisi sıfır aldım = 5300 tl Çekmeköy Doğan Motor
    Nakliye =50 tl
    Anahtar parası = 20 tl
    motor örtüsü=60 tl (sirkeci)
    1.kask 145 tl
    2.kask 100 tl
    eldiven= 60 tl
    telefonluk =40 tl
    boyunluk=15 tl
    ruhsat 180 tl
    plaka=12 tl
    hgs kayıt min ücret=45
    Sigorta=1.138 lira ANADOLU SİGORTA fiyatın bu kadar yüksek olmasının sebebi benim ilk aracım ve 96 doğumlu olmam.

Motor kullanmayı youtube dan izleyerek öğrendim bu motorun üzerinde de çok rahat öğrendim sadece bir kez üzerime devirdim bir kez de kaygan zeminde kayıp motoru taksinin altına yolladım bana bir şey olmadı çok şükür taksici baktım tatava yapıyor tamponun altından biraz boya sökülmüştü, e adam da haklı 30 lira verdim gitti.Motorun koruma demiri yamulmuştu elimle düzelttim ama sapasağlam hala.Montajı yapılırken motorun soğukta çalıştırmak için bir teli oluyormuş onu takmamışlar o tür şeylere dikkat edin bence ben bilmediğimden aldık öylece.Doğan motor sağolsun faturayı bugün elinde yarın elinde abi diye diye 2 hafta sonra ulaştırdı sağolsun onlarıda önceden konuşmakta fayda var.Şimdilik karşıya gidip gelebiliyorum motorla bi sıkıntısı akarını kokarını görmedim ama ufak tefek arızalar var;km saati bozuk, tel yok dedik, başka da bir şey yokmuş gerçi.İşte bu tür sorunları da 300 km bakımında konuşcaz firmayla bana değiştiririz dediler hadi bakalım. bir sorusu olan varsa video isteyen olursa atarım bende alırken bakmıştım internette falan bu motorun hiç videosu yok.
    anilcanmutlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)