Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Cankurtaran sahil

Rumeli Kavağı
    elvis52 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr 125 r
    Arkadaşlar yanlara heybe canta taktıracağım. Çanta demiri bulamadjm yardımcı olabilirmisiniz. Bu arada motoru bugun ilk bakıma götürdün motor 400 km de. Yavas yavas açılıyo motor. Sesi falan daha ii olmaya başladı

Motosikleti
    Koltuk altından monte edilen heybelerden takabilirsin. Ama yan heybeler çok küçük kalıyor. Çünkü egzosa değiyor. Eğer olursa Armode AR-501 kodlu sissy barlı arka deri çantadan almayı düşünüyorum. 110 lira fiyatı.

Motosikleti
    falcon freedom 250
    arkadaşlar ilk uzun yolumu yaptım yaklaşık 800 km üç gün içinde aydından manisa ya manisadan balıkesire ve balıkesirden aydına direk döndüm herkeste olduğu gibi zincir koruma plastiği kırıldı ama önemli bi parça değil zaten onun dışında motorun çekişi fena değil sürekli artçımla beraber bindik titreşim var ama abartılacak düzeyde değil saatte ortalama 100 110 km ile sorunsuz gitti saatte bir sigara içmek için falan durdum yakıtı da tahminimce 16 17 kuruş civarında km başı herkese keyifli sürüşler

barbaryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaslar ehliyetimi yeni aldim. Motor icinde iki marka arasinda karasizim biri falcon digeride kuba superlight onerilerinizi bekliyorum

Motosikleti
    freedom 250
    yakında uzun yola çıkmayı düşünüyorum ama henüz lastiklerimi değiştirmedim bugün servise sordum anlas diye bir marka söylediler ve yumuşak lastikmiş sizce bu lastikler iyimidir yada önerebileceğiniz başka marka var mı ?

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    merhaba, bende sl200 almaya karar vermiştim fakat falcon görür görmez daha çok beğenip fiyatındanda ötürü onu aldım...şuan birinci haftasında, daha 30.km de ama şunu net söyleyebilirim, motor hızlanması inanılmaz...Çok atik...Trafikte 4. viteste sakin ilerlerken, bianda atağa kalkabiliyor...ben daha yeni olduğundan son hızları zorlamadım fakat hiç zorlanmadan 100 de buldum kendimi...

+Motorda kesinlikle titreme yok...Derli toplu gidiyor.
    +Oturak rahat, oturma pozisyonuda çok rahat.Sl200 de bu rahatlığı alamamıştım.
    +Çok seri hızlanıyor.
    +Frenlemesini gerçekten sevdim, sıkıntı vermiyor.
    +görünüşü gerçekten çok güzel
    +ön çamurluk plastikmiş ama hiç öyle göstermiyor.
    +Bundan sonra freedomların zincir muhafazası ve ön çamurluk saç gelecekmiş ve serviste değiştirilecekmiş.

-Vites geçişleri çok sert ve Boşa almak çok zor.
    -Boşta gösterse dahi debriyajı bırakınca gidiyor, tam geçmiyor.sanırım ayarsızlık var(biraz daha düzelmezse servise gideceğim)
    -Aynalar berbat, arkadan hiçbirşey gözükmüyor.Ayna plastik ayna gibi net değil ve çok ufak.kesinlikle hakimiyeti etkiliyor.hemen değişmeli.
    -Ayna boyu çok kısa
    -Benzin göstergesi kronik bozuk.
    -Uyumlu ön cam piyasada yok.

%Lastikler hakkında net bişey söyleyemeyeceğim çünkü referansım yok.Fakat Dragstar 750 sahibi arkadaşımı çağırdım ve motoru denettirdim.Epey tur attıktan sonra, viraj, hız, fren denemeleri yaptı ve motorun hem görünüşünü hemde gidişini çok sevdi.Lastiklerinde normal olduğunu söyledi, fakat ıslakta dikkat etmem gerektiğini söyledi.

Şimdilik benden bukadar,maalesef deneyimledikçe sizlere bilgi aktaracağım.

*Bu arada en kötü süpriz trafik sigortasında oldu.Yaşım 33 - istanbul - ilk motorum - 500 den aşağı sigorta bulamıyorum...fiyatlar %100 artmış eylüle diyor acentalar.Bunu bilseydim 4 eylülde motoru almazdım vazgeçerdim...

elvis52 ve Exclusive34 bunu beğendiler.

DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    Tekrardan merhaba arkadaşlar,internette motor ile ilgili türkiyeden veya türkçe pek bilgi olmadığı için bende bu motoru falcon gibi çinden getirip üretimini yapan yabancı firmaları araştırdım biraz. 2 tanesini zaten burdaki çoğu arkadaş görmüştür birisi çindeki orjinal firmanın videoları 2nci ise rusyadaki wels isimli firma.
    falconda dahil bu bildigimiz 3 firmada motoru aynı şekilde satıyor,fakat uzunca bir süre internette gezintiden sonra neyle karşılaştığıma inanamayacaksınız,belki bazılarınız görmüş olabilir ama görmeyenleriniz için özellikle bu motora sahip olanlar için çok iyi birşey diye tahmin ediyorum.

Firmanın ve motorun linki : http://irbismotors.ru/Garpia

Motorun üstündeki uyumlu ön cam,depo üstü gösterge grenajı,farklı sisy bar eklentisi ve çanta tutucu yani kısaca freedom 250 ye tam uyumlu çok fazla güzel parçalar var ve daha kaliteli görünüyor açıkcası incelemekte fayda var. daha iyi anlayan birileride var ise benle birlikte diğer herkesi bilgilendirirse sevinirim

hatta bir tanede ayrıntılı videosu var buyrun : www.youtube.com/watch?v=WrdkZcP5L7Q
    elvis52 bunu beğendi.

Motosikleti
    Araştırma için teşekkürler. Arka ve yan çanta demiri çok iyiymiş. Ben işin aslı sadece arka çanta demiri arıyorum ama bulursam böyle birşey de alabilirim. Arka çanta demiri uydurabilen arkadaş var mı aramızda ?

merhabalar ben de falcon freedom 250 almak istiyorum ilk motorum olacak aklımda bazı soru işaretleri var;

ben motorun fazla masraf çıkarmasını istemem,yolda kalırsam da ne yapacağımı bilemem(tamir bilgim,el becerim yoktur)o nedenle dayanıklı bir motor arıyorum herkes ybr/cbf dedi ama 190 dan uzun kişiler için o motorlar biraz küçük kalıyor.komik duruyor.o nedenle ben de amerikan tarzı motorlara yöneldim.

ankara'da yaşıyorum o nedenle servis meselesi benim için önemli bakımlarını kaça yaptırıyorsunuz motorunuzun? yağ ve yağ filtresi değişimini kendim yapmayı öğrenmem çok mu zor olur? yedek parça-servis olayı ankara içinde nasıldır? motoru kullananlar cbf150 ile motoru kıyaslayabilir mi bir de?

teşekkür ederim şimdiden yorumları okuyorum "çin malı motor alınmaz" diye düşünmüyorum kesinlikle,sadece aklımda kalan sorular bunlardır.ayda 1-2 kere uzun yol gidiyorum motor aldıktan sonra arabayı bir kenara bırakmayı düşünüyorum :D

Alıntı anilcanmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sipariş verildi. Geldiğinde fotoğrafları paylaşıyor olacam.
    Motor geldi mi? Durumu nasıl?

Motosikleti
    Hocam fotoğrafları ben paylaştım konuyu okumanı tavsiye ediyorum
    Arka çanta takamadım. Armode AR-501 alacaktım uymadı. Kaynak yaptırmak gerekti. Şirinevler yakınında kaynak işlerini nereye yaptırırım bilemedim o yüzden yaptırmadım. Yan ya da arka çanta taktıran kimse varsa fotoğraflarını bekliyoruz. Benim niyetim anahtar kilitli birşey almak aslında.

Motosikleti
    freedom 250
    bende armode çanta aldım demirsiz kullanıyorum çantalar doluyken sıkıntı olmuyor

birde egzoz sesi için neler yapabiliriz yada bir değişiklik yapan var mı ?
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam bende bu modele bakmıştım, üstten öylece koltuğa bırakıyorsun zor olmuyor mu öyle? Yani şu anlamda malum kaldırıp götürebilirler, koltuğun altından takamıyorsun egzosa çarpıyor.

Edit: Adminler acaba konu ismini Falcon Freedom 250 kullanıcıları olarak değiştirebilir misiniz ?

Motosikleti
    freedom 250
    evet biraz zorlukları var zaten sadece uzun yola çıkacağım zaman alıyorum ve öylece çantayı bırakıp gidemiyorum şimdilik zaten böyle çok kullanışlıda olmuyor çanta boş gezilmiyor biraz hızlanınca havalanıyorlar hemen ayrıca ilk aldığımda bağları düzgün yapamadığımdan egzoz tarafındakinin altı azıcık yandı sonradan düzgün bağlayabildim ama demiri olsa çok daha hoş olurdu

Alıntı anilcanmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende bu modele bakmıştım, üstten öylece koltuğa bırakıyorsun zor olmuyor mu öyle? Yani şu anlamda malum kaldırıp götürebilirler, koltuğun altından takamıyorsun egzosa çarpıyor.

Edit: Adminler acaba konu ismini Falcon Freedom 250 kullanıcıları olarak değiştirebilir misiniz ?
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/149287-falcon-freedom-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Arkadaşlar aranızda lastiği değiştiren var mı ?Değiştiren olduysa hangi markayala değiştirdi bilgi verirseniz sevinirim...

Motosikleti
    honda cbr 125 r
    Arkadaşlar ilk uzun yoluma çıktın yaklaşık 600 km.yolculuk gayet rahattı. yolda giderken km göstergesi bozuldu garantiden değiştirttim onu.bide son zamanlarda motorda 2 kişi olduğumda ilk kalkışta motor tam ısınmamışken sanki ayaklık açıkmış gibi ayaklık yere sürtüyor gibi bir ses geliyor debriyajı bırakında tamamen ses gidiyor. bunun sorunu neden olabilir

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Debriyaj balatandan gelebilir ses bi baktirsan iyi olur.

Motosikleti
    TRK 502
    Heybeyi koltuk altından geçirin benim fotolarda görürsünüz çok daha kullanışlı

canneerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, bu konuyu ben de takip ediyorum bir suredir ve bu ay icinde ciddi olarak almayi dusunuyorum..
    -Kullanicilarin yeni alicilara motorla ilgili herhangi bir uyarisi ve bilinmesi gereken bir olumsuz durum var midir?
    -Vites gecislerinin cok sert olmasi cok yazilmisti bu durum sonradan duzeliyor mu?
    -Kronik bozuk denilen benzin gostergesi duzeltilebiliyor mu?
    - Bir de ben genel olarak Kuba SL200 ile arada kaldim, ilk gozume carpan bu motorun tel jantli olmasi oldu, bu herhangi bir dezavantaj yaratir mi akort bozulmasi gibi?
    Tesekkurler,

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)