Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Abilerim, kardeşlerim merhabalar. İlk motor olarak almayı düşünüyorum. Şu an için başka bir motor alabilme durumum yok. Akraba bayii aracılığıyla alacağım.
    2015 model yeni model ancak belki kullanan vardır. Titreşim durumu nasıldır ? Temiz bakarsam şayet çok sorun çıkarır mı ? Servis ağı nasıldır ? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor yakışıklıymış gerçekten,
    Farlar falan gayet hoş olmuş,
    Sağlamlığı ne derecedir bilemiyorum ama,,,

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    kuba sl200 benzeri.. ama daha güçlü.. tipini beğendim..

Akraba bayi arkadaşa sor bakalım.. parça konusunda sıkıntı yaşamayacaksam alırım.. servis işini geç.. bakımını zaten kendin yapmalısın...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Cumadan sonra birlikte fuara gideceğim kendisiyle. Parça olayını da sorarım sizler ve kendim için. Dün fuarda sordum 6200 dediler fiyatına. Kuba SL250 6500 olmuş 2015 modelleri. 2014 ile hiçbir farkı yokmuş.

Bir sorum olacak üzerindeki plastik yazıları depodaki ve motordaki yazıları iptal edebilir miyiz sizce ?

Malum siteden fotoğraflar için link paylaşıyorum. Umarım yasak değildir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01454889/detay

Motosikleti
    kuba sl250 değil sl200 yani 200cc... falcon için 5.990 fiyat var.. 6200 fazla..

parasını verip motoru aldıktan sonra yazıları silmenin bir sakıncası olmaz...

Motosikleti
    Hyosung GV650
    geçen sene fuarda görmüştüm biraz inceledim. evet görüntü filan gayet güzel ama malzeme kalitesini beğenmemiştim. ne yalan söyleyeyim depoya dokundum bildiğin teneke. tabi şuda var nekadar ekmek okadar köfte. daha kaliteli birşey isteyen ona göre para vermek durumunda. inşallah motoru sattıktan sonra basıp giden ve milleti yedek parçasız bırakan firmalardan olmaz.

Motosikleti
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuba sl250 değil sl200 yani 200cc... falcon için 5.990 fiyat var.. 6200 fazla..

parasını verip motoru aldıktan sonra yazıları silmenin bir sakıncası olmaz...
    Bana söylenen fiyatı söyledim. Ve Falcon'dan bahsederken o motor 250cc olduğu için yanlışlıkla yazmışım Kuba için. Salih_T bu tavrının sebebini sorabilir miyim ? Motor almayı düşünen ancak alamayan kişiler olabilir. Almayıp almış gibi davrananlar da var sizde haklısınız. Ancak herkese bu yönde tavır sergilemeniz mantık dışı.

Bugün fuardaki yetkili fiyat soranlara bayiiler 7000 liradan satıyor dedi. Kimse ne dediğinin tam olarak farkında değil orada. Arkadaş fiyatlara sahibinden de bakmış fiyat 5990 diyor ancak 6250 de var ki bana ilk söylenen fiyat oydu. Öğrendiğim kadarıyla balansör varmış. Parça sıkıntısı yok dediler.

İlker41 bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Güzel motor Falcon iyidir ya pek servis agı yok ama bazı çinlilerle aynı bende çelik kmt var falcon crayz ile aynı kasa.

Bende bu bayiden FALCON SHARP 200 bu modeli istemiştim yarı peşin yarı senet ile vade ama kabul etmediler.

kanuni phontom yada z one 180 e verilecke para ile bunu alırım.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    Alıntı anilcanmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana söylenen fiyatı söyledim. Ve Falcon'dan bahsederken o motor 250cc olduğu için yanlışlıkla yazmışım Kuba için. Salih_T bu tavrının sebebini sorabilir miyim ? Motor almayı düşünen ancak alamayan kişiler olabilir. Almayıp almış gibi davrananlar da var sizde haklısınız. Ancak herkese bu yönde tavır sergilemeniz mantık dışı.

Bugün fuardaki yetkili fiyat soranlara bayiiler 7000 liradan satıyor dedi. Kimse ne dediğinin tam olarak farkında değil orada. Arkadaş fiyatlara sahibinden de bakmış fiyat 5990 diyor ancak 6250 de var ki bana ilk söylenen fiyat oydu. Öğrendiğim kadarıyla balansör varmış. Parça sıkıntısı yok dediler.

http://i.imgur.com/6X9fZ2g.jpg
    http://i.imgur.com/Pg1sU7u.jpg
    http://i.imgur.com/rqEPGtH.jpg
    Aman kardeş yanlış anlama vakit sıkınıtısından kısa kısa yazdım.. yazdıklarımda tavır falan yok.. Motosiklet alırken yaptığın araştırmada doğru kararlar vermen için yazılanlar.. ayrıca falconun bu modelide 223 cc.. Tipi rengi çok güzel...Yine de tavsiyem alacaksan pazarlıkla uygun fiyata almaya bak.. Fazla bulunan bir model olmadığı için satarken ikinci elde fazla zarar etmeyesin...

Motosikleti
    Hyosung GV650

http://i.imgur.com/6X9fZ2g.jpg
    http://i.imgur.com/Pg1sU7u.jpg
    http://i.imgur.com/rqEPGtH.jpg
    dostum bu motoru 7000 liraya satmaya kalkarlarsa arkanı dön ve direk oradan uzaklaş. görüntü gerçekten güzel ama bu motor 7000 etmez. 7000lere çıktınmı direk regallere lifanlara filan bakman lazım. bu motorun ederi 5500-6000 arası. fuardada görmüşsündür deposuna filan dokunduysan bildiğin teneke.

Motosikleti
    Salih kardeşim yanlış anladığım için kusura bakma. Motoru bayiinin alış fiyatından üzerine hiç kar vermeyerek alacağım. 5200 liraya gelecek sanırım. Bu durumda alınabilecek bir motor gibi duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?
    Birde merak ettiğim birşey var. Sizce zorlanır mıyım bu modelle ? Sonuçta başlangıç motorum olacak.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu motoru 7000 liraya satmaya kalkarlarsa arkanı dön ve direk oradan uzaklaş. görüntü gerçekten güzel ama bu motor 7000 etmez. 7000lere çıktınmı direk regallere lifanlara filan bakman lazım. bu motorun ederi 5500-6000 arası. fuardada görmüşsündür deposuna filan dokunduysan bildiğin teneke.
    Kardeşim depo teneke diyorsun da deponun kalın veya sağlam olması avantaj değildir. Zaten deponun üzerinde yük falan taşımayacaksın bu yüzden çelik veya titanyum olacak değil ya. Bir de kaza anında delinmeyip içeri göçmesi gerekir bu yüzden ince (nam-ı diğer teneke) olarak yapılır ki delinip benzinin akmasın.

Salih kardeşim yanlış anladığım için kusura bakma. Motoru bayiinin alış fiyatından üzerine hiç kar vermeyerek alacağım. 5200 liraya gelecek sanırım. Bu durumda alınabilecek bir motor gibi duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?
    Birde merak ettiğim birşey var. Sizce zorlanır mıyım bu modelle ? Sonuçta başlangıç motorum olacak.
    5200 lira iyi fiyat. Bence tip olarak çok güzel bir motosiklet. Belki biraz zorlar ama alışırsın sonuçta çok güçlü değil. Alışana kadar dikkatli olmak gerekir.
    Find what you love and let it kill you.

Motosikleti
    Motoru yakından görme yada test etme şansım olmadı ama Görünüş olarak hoş.. fiyatta 5.200 seviyelerinde ise neden alınmasın. Sis farı.. sisy bar.. koruma demiri hali hazırda zaten mevcut..

Cruiser tarz motorların gidon açısı ve dönüş kabiliyeti commutere göre biraz daha az. ama Cruiser istiyorsan bu genel bir durum.. Bulunduğun yerdeki trafik çok yogun değilse bu da problem olmaz. Ayrıca çok ağır bir motosiklet değil. başlangıç için ağırlığı uygun.. Gücüde yerli yerinde ne çok ne az.

Benim tek çekincem yedek parça olur. çünkü acemisin illa bi tarafları arızalanacak, kırılacak.. yedek parça sıkıntısı çekip motosikletten soğumanı istemem. Akrabana sor, parçada sıkıntı çekmezsin diyorsa ben olsam alırdım..

Ben salcano Wolf aldım 3.000 TL ye hem başlangıç olması açısından hemde trafikte zorlanmayayım diye.. Cruiser olarak Hyosung gv250, rks Cruiser250, lifan lf250b lere çok baktım.. fiyatları uygun değil.. birde commuter türünün rahatlığına alıştım gibi...

Motosikleti
    Bilmediğimden soruyorum öğrenmek ayıp değildir Motorun yanındaki kol ne işe yarıyor. Marş mı ? Çözemedim bir türlü.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Evet ayak marşı.

Motosikleti
    Bu arada, ayak marşı candır...

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Fuarda gördüm. Param olsa riski göze alır satın alıp asker yeşiline boyatırım. Deli güzel bir cruiser olur diye düşünmüştüm.
    motosero ve hgdr bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Fuarda çekilen videosu,,,

https://www.youtube.com/watch?v=gDlLcDAtut8

Bu da aynı motor olsa gerek, sadece markası farklı,,,

https://www.youtube.com/watch?v=N8BHw8xIb-Q

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chopper/cruiser dediğin heybetli olur. bunun msx gromdan farkı yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)