Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TRK 502
    Arkadaslar freedom suruslerim devam editor 1500 km tukendi 300 km durmaksizin yol gittim bu arada motor gittikce gidiyor en sevdigim yonu gercekten yakit tuketimi oluyor.130-120 km lerde 7000 devirde kayipsiz gidiyor stabilize yola da girdim.tek dezavantajı Hava sicakliginin da etkisi ile lastikler artik cok güven vermiyor ama virajlara giriş yatış donuş yarıçapı güzel motor aslında vermek istediğini veriyor potansiyeli bu kadar diyebiliriz.1000 km bakımını da yaptırdım.herhangi bir arızasını da gozlemlemedim su ana kadar bu fiyata galiba alınabilecek motorların ilk 3 une girer diye düşünüyorum.
    Funkyman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    7000 devirde 120-130km nası yapıyor ? Bu motorda o kadar tork var mı, 250'lik su soğutmalı racing'ler anca o kadar düşük devirde o hızlara çıkabiliyo. Vites oranlarınız nasıl 1. viteste 8000-8500 devir civarında kaç km hız yapıyo ? Ben de Cg modifiye yaptım da ideal dişli oranlarını araştırıyorum.

DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    İşte bize bu tarz resimler,bilgiler ve konusmalar lazım. Vakit ayırıp paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim umarım başkalarındanda devamı gelir.

Ayrıca birisi inceleme videosu çekse efsane olur

bende artık falcom kullanıcısıyım yakında tüm izlenimlerimi paylaşacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Yaklaşık 10 yıldır motosiklet kullanıcısı olarak 15 gün önce yeni aldığım falcom fridom motorum hakkımdaki izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim…
    Motorun fiyatı bayinin kar oranına göre yaklaşık 5500 ile 6500 arası değişmektedir. Motorun genel görünümü çok hoş ve heybetli hemen dikkat çekiyor. Motorun serviste kurulum aşamasında maalesef ustaların gelişigüzel iş yapmasından dolayı bazı sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz. Mesela benim başıma gelen vites pimi tam sıkılmadığı için yolda düştü ve vites atamaz oldum ama sonradan buldum ve kendim hallettim. Alacak arkadaşlara tavsiyem serviste sonra tüm parçaları tek tek kontrol edip sıkmaları.
    Motorun silindir hacmi 223 cc ağırlığı 140 kg yakıt tankı 12 litre 18 litre kesinlikle değil çünkü yedek hariç 50 tl ye doluyor. Motorun lastikleri çok kötü sayılmaz bir müddet idare eder. Kaborta plastik çok kaliteli sayılmaz. Benzin göstergesi tam çalışmıyor çok şaşırmadım çünkü hiçbir çin motorunda zaten doğru gösterdiğini görmedim. Km sayacı hatalı geldi servis halledemezse yenisiyle değişecek.
    Motorun ivmelenmesi iyi yol tutuşu fena sayılmaz frenlerde güzel titreşim çok fazla yok ayrıca sürüşü çok rahat ve konforlu insanı yormuyor. Yakıt sarfiyatını tam olarak ölçemedim çünkü km sayacım arızalı. Motorda yağ radyatörü olduğu için motor daha hızlı soğuyor ve performans düşmüyor. Hız olarak rahat 100 ü görüyor zaten yarış motoru değil cok fazla bir şey beklememek gerek. Vites geçişleri biraz sert ama zamanla yumuşayacağına inanıyorum. Ufak tefek sorunlar hariç kronik bir soruna rastlamadım. Yedek parçaya gelince zatan falcomun fabrikası konyada ve pazarlama müdürüyle görüştüm sıkıntı yaşanmadığını belirtti. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim ki bir japon motoru ile elbette kıyaslanamaz ama parasına göre gayet iyi.Hor kullanılmaz ise ve bakımları yapılırsa sahibini üzeceğini zannetmiyorum.
    karacabeg ve yuti bunu beğendiler.

Motosikleti
    freedom 250
    şimdiye kadar gözlemlediğim zaten 7 bin devri geçemiyor ama 120-130 u geçiyor gibi ibrenin sonuna geldikten sonra bile hızlandığını hissedebiliyorsun vites geçişleride racing kadar yüksek devirlerde değil

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    bayılıyorum bu motora çok güzel. biraz resimlerini paylaşın da forum renklensin.

Motosikleti
    honda cbr 125 r
    Arkadaşlar motorum 250km de motor sabahları ilk çalıştırmamda gaz vermezsem stop ediyor. Rolantide durduğunda stop ediyor hemen. Bunun nedeni be olabilir.

Motosikleti
    freedom 250
    aynı sıkıntıyı bende yaşıyordum jikleyi açıp çalıştırınca sıkıntı ortadan kalkıyor en azından tekrar yapmadı ama yinede servise götürdüğün zaman sorabilirsin

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Fotoğraf olan atsa ya, merak ettim son durumlar nedir?

DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    Lütfen bir tanecik inceleme videosu çekilsin artık vlog yapan birisi yokmu

Motosikleti
    freedom 250
    kısaca yaşadığım sıkıntılar
    -ilk yaşadığım arıza kilometre telinin kopması oldu onu garantiden sipariş ettim
    -sissy barın içindeki deri kısım yolda giderken düştü durunca fark ettiğim için bulamadımda büyük ihtimalle montajdan kaynaklı bi hata ve sıkıntılı parça elimde olmadığından garantiyede girmiyor
    -yolda giderken motorun yüksek hıza çıkınca aniden boğulup çalışmayı durdurması ve motor tamamen durmadan çalışmaması
    -zincir koruması zincirin gevşemesinden dolayı kırıldı
    2.haftamda bu sıkıntıları yaşadım.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Ilk çalıştırmada jikle ile çalıştırıp kapatıyorum bende. Arkadaşlar İstanbul'da olan kimseler varsa konumuzda bir buluşma ayarlayabiliriz. Videolar, fotoğraflar çekip merak eden arkadaşların merakını giderebilir kendi kulübümüzü yavaştan kurabiliriz. facebook.com/anilcanmutlu beni ekleyebilirsiniz buluşma için.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı enver12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısaca yaşadığım sıkıntılar
    -ilk yaşadığım arıza kilometre telinin kopması oldu onu garantiden sipariş ettim
    -sissy barın içindeki deri kısım yolda giderken düştü durunca fark ettiğim için bulamadımda büyük ihtimalle montajdan kaynaklı bi hata ve sıkıntılı parça elimde olmadığından garantiyede girmiyor
    -yolda giderken motorun yüksek hıza çıkınca aniden boğulup çalışmayı durdurması ve motor tamamen durmadan çalışmaması
    -zincir koruması zincirin gevşemesinden dolayı kırıldı
    2.haftamda bu sıkıntıları yaşadım.
    Yaşanan durumlar gerçekten üzücü ve düşündürücü. Markası ne olursa olsun sıfır bir motor alıyorsunuz sonuçta. Benim merak ettiğim şey devletin ithalattan önce böyle kalitesi düşük ürünlere nasıl ithalat izni verdiği. Bunları gerçekten denetleyen bi mekanizma yok mu?

Motosikleti
    TRK 502
    Stop etmesi rölanti ayarının düşüklüğü yada gaz telinden olabilir başta bende de olmuştu kendim düzenledim düzeldi.bi de daha 250 km desin rodaj sonrası motoru açarsan rölanti ayarın düzenine kavusur

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Bide arkadaslar jikle çekili gezenler var motor yüksek devirde boğulur malumat...

Motosikleti
    freedom 250
    ben iki türlüde denedim ama yinede boğuluyor tamamen kapalıda hiç çalışmıyor zaten onun ayarını tam olarak nasıl yapıyorsun ?

Motosikleti
    TRK 502

Iron883 yanında hiç te hoş durmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Rölanti mi gaz teli mi gerçi ikisi dip dibe sağ yanda gaz telinin motor kelebeğine bağlantısı var orada Yaylı bir vida göreceksin parçaların Arasında gözükür saat yönünde çevirirsen yani sıkarsan rölanti artar tam tersi azaltır düz orta bir tornavida işini görür ha tabii ben ayaklığı iptal ettim yatık çalışırken kolay oluyor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Beyler performans nasıl 130'u rahat görüyor mu ? İbresinde sorun olabilir araba km saati ile kıyasladınız mı ?

Arkadaşlar motoru ilk aldığımda malisef stop etme sorununu bende yaşadım ama sonradan kendim çözdüm tamamen kalbülatör ayarı ile alakalı.Rölantisi ya çok düşük oluyor yada hava ayarı bozuk oluyor ama çözülmiyecek bir sorun değil.Motorun en başta km sayacı arızalı çıkmıştı.Yaklaşık 3 gün içinde fabrika yenisini gönderdi şimdilik bi sıkıntı yok şükür.Şu anda 500 km civarında olduğunu tahmin ediyorum hız olarak ta rahat 100 ü görüyor ama çok sıkıştırmak istemedim. Açıldıkca bu hızın artacağını tahmin ediyorum.Sorusu olan varsa yazsın yardımcı olmaya çalışayım...

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    falcon 150cc kullandım, ben böyle titreme görmedim, cg lerden bile fazla

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Bu motoru bi düşünüyodum, çok hoşuma gitmişti ama Türkiye'ye getiren(sanırım) şirketin şu tanıtım videosunu izleyince soğudum nedense :D

Mengu16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)