Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Falcon Freedom 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DegasTrol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    havalar mis gibi oldu,fırsattan istifade detaylı bir temizlik yaptım. fabrikadan çıkmış gibi oldu kuruyunca :D

CANEReis, polo34, sedatruski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ARKADAŞLAR BENDE ARANIZA KATILICAM İNŞAALLAH PAZAR GÜNÜ 2015 model 1100 km olan motora bakmaya git cem 4.250 ye anlastik nasıl sizce bide motor hakkıda her türlü bilgi istiyorum sizlerden yasım 28

Motosikleti
    Mondial 125 ZNU
    Alıntı Çapırc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BENDE ARANIZA KATILICAM İNŞAALLAH PAZAR GÜNÜ 2015 model 1100 km olan motora bakmaya git cem 4.250 ye anlastik nasıl sizce bide motor hakkıda her türlü bilgi istiyorum sizlerden yasım 28
    kardeşim motor gayet güzel bende aynı kilometrelerde aldım 2016 sını. Bende debriyaj sıkıntısı var çok sert debriyajı ve ben scooterdan geçtiğim için çok zor geldi sen direk başlarsan sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Motorun duruşu görüntüsü zaten tartışılmaz. Bence 4 250 ye alacaksan kesinlikle kaçırma derim göstergelerine bak hepsi çalışıyor ise al. Ha birde bilen bir arkadaşınla git sürün önce motoru bi dinleyin sonra al sürmeden alma.

Eyvallah saol bilgilendirdigin için ben arkadaşımla git cem çat pat biliyoruz ikimizde nelerine dikkat etmeliyim alırken motorun

Motosikleti
    Lifan 250B
    Motor gorunus itibariyle kusursuz diyebilirim. Sesi de ayri bir tatli. Yolda gittiginde donup motora bakanlari izlemek ayri bir tat...

Yeni aldim ben de motoru, sifir 2016 model... ilk 100 kmyi devirdim. Ve diyebilirim ki motor hem cekis bakimindan hem de yol tutusu bakimindan bekledigimden cok iyi cikti. Yolda giderken serit kaplayan bir motor. Trafikte araclarin(taksicilerin bile) saygi gosterebildigi bir motor.

Teknik acidan ozelikle motor aksani bakimindan bir analiz yapamayacagim. Cok yetkin degilim cunku anladigim bir konu degil. Aldigim ve ilk kez surdugum hissiyatimi yazmaya calistim sizlere.

Benim bu motoru almamdaki basrollerden biri bu forumdu. O yuzden aldigimda biraz fikir sahibi oldum. 2016 modeli icin bayi ve fabrika temsilcisi ile gorustum ve 2015 modele nazaran kronik arizalarinim giderildigini soylediler. Ama ben motoru aldigimda ilk 10 km de benzin gostergesinin paneli catladi. Onun haricinde diger kronik belirtiler basgostermedi.(belki bunun.icin erkendir) cok elzem.bir problem degil gorebiliyorsunuz benzin gostergesini. Cok dert etmeyin yani. Ayrica bana plastik aksaminin da guclendirildigini soyledi iki tarafta. Ben cok kalitesiz gormedim.

Simdilik benden bu kadar surmeye devam ettikce paylasim yapacagim.

brigantes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    beyler heybe taktıran varmı ? internetten nereden alabilirim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

http://www.motosikletaksesuarlari.com/ARMODE-Chopper-motosiklet-cantasi-SHADOW-AR-750-DERi-cANTA_941.html şu uyar mı acaba ?

Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    internetten alma dostm. mağazaya git motorunla birlikte deneyerek al. tam olmayabiliyor çunku,bazılarının egzosa falan yapısmıs yani sen kendin gör al bnce

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı DegasTrol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internetten alma dostm. mağazaya git motorunla birlikte deneyerek al. tam olmayabiliyor çunku,bazılarının egzosa falan yapısmıs yani sen kendin gör al bnce
    dostum bursada var mı öyle biyer ? internette ucuz oluyor genelde

Motosikleti
    Mondial 125 ZNU
    arkadaşlar motorsiklet titriyor 70 i görünce aceba debriyajdan mıdır bu debriyaj bana neler çektirdi valla aladğımı alacağıma pişman etti

Şimdiye kadar bu motora dair arayıp da bulamadığım bütün cevapları aldım arkadaşlar onun için öncelikle teşekkürler. Özellikle ilk motor kullanıcıları bu motoru tercih edip kullanabildiklerini görmek beni sevindirdi. Benim de ilk kez bi motorum olacak ve artık almaya karar verdim. Yalnız tek sıkıntı motoru kaç liradan almamız lazım. Boluda bi adam da sıfır buldum 2015 model.adam 6500 diyo + kask. Sizce uygun mudur ? Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı Coldblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar bu motora dair arayıp da bulamadığım bütün cevapları aldım arkadaşlar onun için öncelikle teşekkürler. Özellikle ilk motor kullanıcıları bu motoru tercih edip kullanabildiklerini görmek beni sevindirdi. Benim de ilk kez bi motorum olacak ve artık almaya karar verdim. Yalnız tek sıkıntı motoru kaç liradan almamız lazım. Boluda bi adam da sıfır buldum 2015 model.adam 6500 diyo + kask. Sizce uygun mudur ? Şimdiden teşekkürler.
    aralık 2015 de 5bine almıştım. 2015 model daha 1000 km deydi. tabi yazın fiyatlar artıyor genel olarak. bence kaskı kendin al adamın kaskını napıcan. bu kask özel birşey sonuçta kullandıkça kirleniyor. kullanılmış almanı tavsiye etmem. fiyat olarak da 6000 e düşür bence.

Motosikleti
    MT09 SP
    Arkadaşlar herkese merhaba bende bir falcon sürücüsü olma yolunda ilerliyorum bu sayfada neredeyse 1 haftamı harcadım tek tek yorumları okudum ve herkes gerçekten çok detaylı ve güzel bir çalışmayla bize bilgilerini paylaşmış yeni alacaklara ve kullananlara verebilecek tüyolarını vermiş bu konuda herkese teşekkür ederim özellikle Anılcan ve Sedat Bey'e teşekkürlerimi iletirim aklımda hiç bi soru kalmadı sizin sayenizde diyebilirim. Klasik bir sorum olucak çok klasik sadece cevaplarsanız sevinirim
    Boy 175 kilo 80 Ehliyet kursuna başvurdum motor kullanmayı orada öğreneceğim ve gerçekten motora dair hiç bir bilgim yok bu benim hayatımdaki ilk motorum olucak inşallah o da sizlerin bilgisi sayesinde demek istediğim bu motorun altından kalkabilirmiyim? Gerçekten hiç motor bilmeyen birisine yardımcı olurmu apaçilik yapıp kasksız dolaşmam güvenlik önlemlerini alırım onda bi problem yok fakat kafamdan şu cümleyi atamıyorum : ''Bu motor büyük ve hiç motor bilmiyorum gerçekten yapabilirmiyim? ''

Tekeriniz düz bassın Allah kaza bela vermesin. İyi günler dilerim tüm motorcularımıza

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    İlhan hocam merhaba. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Alan arkadaşların çoğunun ilk motoru zaten Freedom 250. Fiyat-performans konusunda diğer motorların bir tık önünde bizce. İyi ve kötü yanları var. Onların hepsini burada ve facebook sayfamızda yazdık. Bu fiyata alınabilecek en iyi görüntülü motor diyebiliriz.
    Ve unutmadan gerçekten yapabilirsin.
    elvis52 bunu beğendi.

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Herkese merhaba ben tayfun.. Bende 2. el bir freedom aldım daha birkaç gün oldu alalı size sorularım olucaktı.. Motorla giderken bi zırıltı geliyo alt taraftan genelde gazı bıraktığım anda yapıyo tahminim zincir üzerindeki plastik koruma titriyo gibi ama tam emin değilim, birde kırmızı ışıkta duracağım zaman vites düşmüyo mesela 4üncü viteste kalıyo stop edip tekrar çalıştırıyorum ve boşa alırken bazen zorlanıyorum tutturamıyorum ya 1e atıyo yada 2ye yardımcı olursanız sevinirim. Son olarak bakırköy veya bağcılara yakın deneyimli bir freedom kullanıcı arkadaş varsa görüşebilirmiyiz motorumu kullanmasını isticem Herkese iyi sürüşler tekeriniz düz bassın...

sedatruski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Hayırlı olsun Enteresan dedin ve 2 gun sonra aldin demek cihazi. kazasiz belasiz surusler diliyorum kardesim. bakim icin ben bin km de bi vodalari sıktırıp kullanim yogunluguna gore de zincir yaglatiyorum 10 liraya halloluyor usta bi bak bakalim bi ariza sikinti varmi dedim gecen gun ortaca sanayi de yeni ustamdir artik kendisi adam bakti ilgilendi para bile almadi. arada sanayi havasi almak iyidir ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

eIlhangenc hocam hliyeti al ekipmani kuşan otur üstüne gazla git dostum. gencecik adamsin 150 kiloluk motor bu oyle korkulacak biseyi yok.heybetli sert durusunun arkasinda narin ve yumusak kedi gibi bi motor bu. sev onu ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

tayfun kardesim hayirli olsun oncelikle.
    vites gecislerine alisacaksin zamanla. daha erken vites dusurmeye basla kirmizilarda vitesi 4 e alinca debriyaji yavasca birakip tekrar sik 3 e at o aradaki g3cis sirasi da debriyajin nerde rahatladigini bir de vitesin tam geçtiğini anlayinca cozeceksin olayi. benim karakizda bazen yapiyodu ilk 500 km de cok sert abaninca vitese 1.5vites gecmeye calisiyo gibi oluyo zorlaniyo vites kitleniyo gibi oluyodu dogru oranlarda basmayi cozunce sıkıntı kalmadi. eger baska bi sıkıntı yoksa sayet benimki gibiyse alisinca daha rahat oluyo hersey. bosa almak beni de ugrastiriyo. acaba ben mi sorunluyum diye bi iki farkli motor da denedim viteslemeyi. heralde bizimki biraz kasıntı.
    elvis52 bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Eyvallah saolasın.. Vites sert zaten çok rahat geçmiyo dediğin gibi ışığa gelmeden vites düşürünce bi sıkıntı olmuyo ama acemilik olduğu için 4 veya 5inci viteste giderken debriyaja basıp duruyorum vites kitlenip kalıyo

Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    çok normal bişey bu.. motosikletler durdugu yerde kolay vites geçmezler tekerin dönmesi lazım. boşa alırkende biraz ileri geri yapın rahatça geçirebilirsinz. ayrıca motor deli gibi titriyor diyen arkadas titreyen motor görmemiş sanırım, bizim motorda balansör var ve işini gayet iyi yapıyor tapa gaz giderken bile rahatsız edici bir titreşimi yok. Regal raptor,Küba süperlight gibi titreşim makinalarıyla kıyaslanamaz bile.

Hatta ön dişliyi 16 lık dişli ile değiştirin hem vites araları uzasın hem titreşim kesilsin hemde son hızınız artsın. torkuda öyle aman aman düşürmüyor hissetmiyorsun bile makinada gereğinden fazla tork var zaten
    elvis52 bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Yorum icin tesekkurler disli degistirme cok mantikli nasil oldugunu bilmiyorum ama eger vites gecislerini uzatiyosa bende yaptirayim peki maliyeti ne kadari bulur birde benim elektrik tesisatinda bi problem var acaba garantiye sokuyolarmi?

Motosikleti
    Sevmeyen Bizden Değildir
    16lık ön dişli 10-20 lira arası bişey. elektrik tesisatınıda servisinle bi görüş onlar baksın ona göre bişeyler derler. sonucunuda yazarsın buraya

Motosikleti
    CBR600R
    Öncelikle herkese merhaba,
    Uzun zamandır yazdıklarınızı itina ile okuyorum. Üye olmak bu güne kısmetmiş
    Bende bazı arkadaşlar gibi Superlight200 ile Freedom 250 arasında kalıp seçimimi freedom'dan yana kullananlardan olacaktım! Ta ki bu gün noterde almaya niyetlendiğim motorun üzerinde haciz olduğunu öğreninyece kadar :(

Ama azimliyim! Bi kaç sahibinden ilanı ile görüşme yaptım!
    Yarın Allah kısmet ederse bende bir freedom sahibi olarak aranızda olacağım.
    Herkese hayırlı ramazanlar.
    Tekeriniz düz bassın!

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)