Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 Tracer
    170 km hız civarı sonrası başlayan tank slapping sizlerde de var mı? Tek kişiyken oluyor benim gözlemlediğim, iki kişiyken herhangi bir sıkıntı göremedim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Sür ki yaşadığını hisset!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onr ayaztuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Evet bütün tracer larda var yüksekhızlara çıktığında spor motor sürer gibi öne egilirsen ve gidonu biraz kendine doğru sıkarsan sorunu ortadan kaldırmış olursun

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Acaba gidon amortisörü mü araştırsanız?

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    haftasonu pistte deneyimleyip buraya video koycaktım fakat aksilik oldu giremedik bende sıkıntıdan çıkıp biraz gazladım, tank slapping olayı olabilir dikkat etmek gerekiyor

https://youtu.be/CtNhf0Cr2rM

Motosikleti
    Yamaha MT09 Tracer
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haftasonu pistte deneyimleyip buraya video koycaktım fakat aksilik oldu giremedik bende sıkıntıdan çıkıp biraz gazladım, tank slapping olayı olabilir dikkat etmek gerekiyor

https://youtu.be/CtNhf0Cr2rM
    Gorefest, piste gittiğinde de video ve yorumlarınla düşüncelerini paylaşırsan çok sevinirim. Ara ara sende tank slap e girmişsin gördüğüm kadarıyla, motosiklette tek başına mıydın, herhangi bir yük falan var mıydı? Tank slape önlem olarak yaptığın bir şey var mı?

Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba gidon amortisörü mü araştırsanız?
    Gidon amortisörü değerlendirilebilir, lakin mühendislerin bu olayı göz ardı etme sebebi nedir anlamış değilim, konuyla ilgili Yamaha Türkiye ve Japonya'ya da yazmak gerek sanırım.
    Sür ki yaşadığını hisset!

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    rake açısı daraldıkça slapping teknik olarak normal karşılanıyor.
    bunu engellemenin en iyi yolu gidon amortisörü uygulamak.
    mesela f800s gibi bazı BMW modellerinde bu parça standart ekipman olarak geliyordu.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    yüksek hızlarda ön tarafın hafiflemesi ve sallanması standard süspansiyon ayarlarından kaynaklanıyor arkadaşlar. Ben biraz sertleştirdim ve oldukça düzeldi; ön süspansiyon ön yükleme 4 çizgi'ye indirdim, geri sekme ise en sert'den 4 tık yumuşak. Arka süspansiyon ön yükleme 5'e getirdim, geri sekme ise en sert'den 1 tur yumuşağa doğru. Çantaları takıp da deneyeceğim ayrıca.
    Palakadir bunu beğendi.

Tracer ile pistte bir tur

https://youtu.be/3AGqK-vJh94

S.
    Erhan Erdil bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha tracer-2015
    Tracer için puig parçalarını temin edebileceğimiz İstanbul'da bir yer var mı? Özellikle cam, motor koruma demiri ve alt sakal ilgimi çekiyor.

Merhaba,tank slapping için çözüm çok basit. gidonun altında( iç kısımda) bulunan halkayı bir tur kadar sıkınca sorun ortadan kalkıyor..Bilginize...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Alıntı oct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    170 km hız civarı sonrası başlayan tank slapping sizlerde de var mı? Tek kişiyken oluyor benim gözlemlediğim, iki kişiyken herhangi bir sıkıntı göremedim.

Merhaba,tank slapping için çözüm çok basit. gidonun altında( iç kısımda) bulunan halkayı bir tur kadar sıkınca sorun ortadan kalkıyor..Bilginize...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek hızlarda ön tarafın hafiflemesi ve sallanması standard süspansiyon ayarlarından kaynaklanıyor arkadaşlar. Ben biraz sertleştirdim ve oldukça düzeldi; ön süspansiyon ön yükleme 4 çizgi'ye indirdim, geri sekme ise en sert'den 4 tık yumuşak. Arka süspansiyon ön yükleme 5'e getirdim, geri sekme ise en sert'den 1 tur yumuşağa doğru. Çantaları takıp da deneyeceğim ayrıca.
    Sanırım bu ayarlar motorun yüküne göre farklılık gösterecektir. Farklı kilodaki bir kişi veya artçılı sürüşler için aynı sonucu vermeyebilir.
    Ayrıca yanlış ayarlar tehlikeli olabilir diye düşünüyorum, yeterli bilgisi olmayanlar servis de yaptırsa iyi olur.
    Ön taraf hafiflemesini elcik korumaları söküp test eden olmuş mu merak ediyorum.
    Senin yaptığın bu değişikliklerin konfora etkisi nasıl oldu?

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı Emrah Bayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Sonrada gidon bilyalarını elimize alıyoruz.
    EGELİ bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Selam herkese,

Tracer bana biraz sert geliyor bozuk yollarda falan konforunu pek beğenmiyorum.

Bu haftasonu servise gidip arka amortisörü 2 tık gevşettireceğim. (şu an 4de 2 ye aldıracağım) Ön amortisörlere de ayar yaptırmaya gerek var mı? Sadece arka amortisör ayarı yeterli mi daha konforlu sürüş için?

Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için.

Merhaba,
    Bu benim düşünüp ürettiğim bir yöntem değil.Yamaha Türkiye'nin servis talimatıdır.Faydası olur diye yazmıştım...
    Gidon rulmanıyla bir ilgisi yoktur.Kolay gelsin..

Motosikleti
    Yamaha MT09 Tracer
    1-Motosiklete ne kadar yük bindirildiği
    2-Buna bağlı olarak amortisör ayarlarının konumu
    3-Lastiklerin basıncı
    4-Sürüş stili
    gibi etkenler göz önüne alındığında tank slap olayı minimuma indirilebilecek o zaman.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bu ayarlar motorun yüküne göre farklılık gösterecektir. Farklı kilodaki bir kişi veya artçılı sürüşler için aynı sonucu vermeyebilir.
    Ayrıca yanlış ayarlar tehlikeli olabilir diye düşünüyorum, yeterli bilgisi olmayanlar servis de yaptırsa iyi olur.
    Ön taraf hafiflemesini elcik korumaları söküp test eden olmuş mu merak ediyorum.
    Senin yaptığın bu değişikliklerin konfora etkisi nasıl oldu?
    Konfor azaldı tabii ki ama benim için daha önemli olan virajlarda motor çok daha dengeli. Henüz çantaları takıp yüklü halde denemedim ama haftaya uzun bir tura çıkıyorum, ona göre yorumlarımı yazarım.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Orjinal arka çanta taşıyıcısını hiç beğenmedim, shad'ın ki de pek estetik gelmedi, aranızda givinin taşıyıcısını almış, alacak, sipariş etmiş olan veya düşünen var mı, en güzel o gibi gözüküyor şu an.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Givinin tasima demirini tracera takili olarak gordum. Urun guzel. Ancak uzerine tablayi ayri almaniz veya yaptirmaniz gerektiğini haturlatayim.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Givinin tasima demirini tracera takili olarak gordum. Urun guzel. Ancak uzerine tablayi ayri almaniz veya yaptirmaniz gerektiğini haturlatayim.
    maalesef tabla ayrı paraya satılıyor ve orjinalle aynı paraya geliyor, plastik bir parçayı da 150tl'ye satmaları ayrı bi kazık, bir arka çanta maliyeti ortalama 1000tl oluyor :( Bugün bir aksilik olmazsa alacağım, resimleri paylaşırım

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef tabla ayrı paraya satılıyor ve orjinalle aynı paraya geliyor, plastik bir parçayı da 150tl'ye satmaları ayrı bi kazık, bir arka çanta maliyeti ortalama 1000tl oluyor :( Bugün bir aksilik olmazsa alacağım, resimleri paylaşırım
    Tablayı 20 tl ye herhangi bir demir doğramacı da yaptırabilirsiniz bence.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)