Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    cam şık olduğu kadarda kullanışlıysa alınabilinir, gerçi ben orjinal cam'a alıştım sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha x city
    arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
    tecrübeli arkadaşlara konunuzla alakalı olmasa da hayati bir soru sormak istiyorum.
    ben yaklaşık 2 yıldır çalıştığım resmi kurumun aracı olan yamaha x city yi kullanıyorum.motosiklet kuruma geldiğinden bu yana 9000 km yaptım ve 2 yıldır mesaim motosikletin üzerinde geçiyor (en azından zaman olarak).şimdi bu sürede bu mesai şartlarında bu kadar az km yi nasıl yaptın dediğinizi duyar gibiyim şöyle ki çalışma alanım yaklaşık (hatta maksimum) 10 km çapında ara sokaklarda ve genellikle sıkışık trafikte nispeten küçük bir şehirde olduğu için.
    ben kurum motosikletinden önce de vitesli motosiklet (bana ait olmamak kaydıyla) az da olsa kullandım yani vitesli motor nedir az çok biliyorum. yaklaşık iki ay önce de çalıştığım bakanlığın açtığı güvenli sürüş teknikleri eğitimini yine vitesli ybr 125 motosikletlerle tamamladım.
    zaten içimde varolan motosiklet aşkı son iki yıldır alevlenmiş durumda ve mt-09 tracer tarzı tourer ve çok yönlü hırçın bir motosikletin hayallerini kuruyorum ancak şu an öyle bir motosiklet benim için fazlasıyla tehlikeli olacağını bildiğimden bu tarz bir motosiklete geçmeden hangi motosikletleri ne kadar süre/km kullanmam ve hangi eğitimleri almam gerektiği hakkında bana yardımcı olabilir misiniz? ben 2 yıllık bir yzf r25 yada mt-07 (ikisininde sınıfı farklı biliyorum ancak seçenek olarak bana iki sınıftan da bunlar cazip geldiği için yazdım) tarzı nispeten sakin motosiklet tecrübesinin yeterli olabileceğini düşünmüştüm. acaba yanlış mı düşünüyorum? yaşım 26 yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Benzeri sorular cok soruldu, üzerine cok tartışma yaşandı forumda. Aslinda forumda arama yaparak cok daha fazla cevaba ulasabilirsin. Eğitimin her türlüsü sürekliliği herzaman gerekli, yerinde ve 26 yaşında olsam eğitim ile r25 alirdim. Hem mesleginden hemde hayatindan olmaman için... selamlar.

Ek olarak: hırçın atin tekmesi pek olur

Motosikleti
    yamaha x city
    Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzeri sorular cok soruldu, üzerine cok tartışma yaşandı forumda. Aslinda forumda arama yaparak cok daha fazla cevaba ulasabilirsin. Eğitimin her türlüsü sürekliliği herzaman gerekli, yerinde ve 26 yaşında olsam eğitim ile r25 alirdim. Hem mesleginden hemde hayatindan olmaman için... selamlar.

Ek olarak: hırçın atin tekmesi pek olur
    ben bahsettiğiniz cevapların bi çoğunu okumuşumdur ancak aradığım kişisel kullanımıma göre kişisel bi cevaptı ve sizden aldım büyük ihtimalle dediğiniz gibi yapacam çok teşekkürler
    papirus00 bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı yvz23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
    tecrübeli arkadaşlara konunuzla alakalı olmasa da hayati bir soru sormak istiyorum.
    ben yaklaşık 2 yıldır çalıştığım resmi kurumun aracı olan yamaha x city yi kullanıyorum.motosiklet kuruma geldiğinden bu yana 9000 km yaptım ve 2 yıldır mesaim motosikletin üzerinde geçiyor (en azından zaman olarak).şimdi bu sürede bu mesai şartlarında bu kadar az km yi nasıl yaptın dediğinizi duyar gibiyim şöyle ki çalışma alanım yaklaşık (hatta maksimum) 10 km çapında ara sokaklarda ve genellikle sıkışık trafikte nispeten küçük bir şehirde olduğu için.
    ben kurum motosikletinden önce de vitesli motosiklet (bana ait olmamak kaydıyla) az da olsa kullandım yani vitesli motor nedir az çok biliyorum. yaklaşık iki ay önce de çalıştığım bakanlığın açtığı güvenli sürüş teknikleri eğitimini yine vitesli ybr 125 motosikletlerle tamamladım.
    zaten içimde varolan motosiklet aşkı son iki yıldır alevlenmiş durumda ve mt-09 tracer tarzı tourer ve çok yönlü hırçın bir motosikletin hayallerini kuruyorum ancak şu an öyle bir motosiklet benim için fazlasıyla tehlikeli olacağını bildiğimden bu tarz bir motosiklete geçmeden hangi motosikletleri ne kadar süre/km kullanmam ve hangi eğitimleri almam gerektiği hakkında bana yardımcı olabilir misiniz? ben 2 yıllık bir yzf r25 yada mt-07 (ikisininde sınıfı farklı biliyorum ancak seçenek olarak bana iki sınıftan da bunlar cazip geldiği için yazdım) tarzı nispeten sakin motosiklet tecrübesinin yeterli olabileceğini düşünmüştüm. acaba yanlış mı düşünüyorum? yaşım 26 yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    mt07 alan kaza yapıyor alma.

Motosikleti
    yamaha x city
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07 alan kaza yapıyor alma.
    evet mt 07 ve 09 ile ilgili bütün yorumlar çok agresif oldukları yönünde zaten şu durumda performans olarak bana bi kaç gömlek fazla.
    ama tracer tam benlik gibi duruyo çok iyi makine
    şu an r25 ile duke 390 arasında kalmış durumundayım bakalım hayırlısı.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Ufak bir gezi yaptım aşağıdaki linkte;

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/151127-5-gunluk-ihlara-urgup-haci-bektas-ilgaz-ve-daday-gezim.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puig ön cam biraz esniyor. Orjinal cama göre daha fazla sallanıyor çünkü orjinal camda 4 yerden tutuyordu buda öyle. Şimdilik 150-160 hızlarında bir sıkıntı yaşamadım ama dediğiniz gibi 200+ hızlarda sorun çıkabilir gibi.
    Aldığım camı bi 2000 km civarı deneme fırsatım oldu son gezide ve herhangi bir sıkıntı çıkmadı. 200 üstü hızlarda da sağlam duruyor cam, pek fazla titreme yapmıyor ve işe yarıyor gerçekten rüzgar sesini bayağı kesiyor. Tavsiye ederim alacak arkadaşlara.

Motosikleti
    Shad yan çantalar burada güzel gözüküyor. Motor bayağı aksesuarlı.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    shad yan çantaları bende çok beğendim, yurtdışından mı almıştınız?

Motosikleti
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shad yan çantaları bende çok beğendim, yurtdışından mı almıştınız?
    Ben almadım çanta henüz araştırırken çantaları video youtubeda denk geldi
    Topcase düşünmüyorum şimdilik yan çantalar bence güzel ve yeterli. Yan çantalar türkiyede var ama bağlantı demirleri yok malesef.

Fransız bir sitede buldum uygun fiyata buradan sipariş vermeyi düşünüyorum demirleri haftaiçi. Gümrük uğraştırmaz inşallah.
    https://ixtem-moto.com/Support-valises-laterales-Shad-3P-SYSTEM-(Y0MT95IF)-Yamaha-MT-09-TRACER_p123465.html

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Anes moto ya sordunuzmu shad distribütör kendisi , tracer ve mt09 için yan çanta demiri var idi diye biliyorum .
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Motosikleti
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anes moto ya sordunuzmu shad distribütör kendisi , tracer ve mt09 için yan çanta demiri var idi diye biliyorum .
    Evet sordum. Varmış ellerinde ama bitmiş tekrar ne zaman gelir belli değilmiş. O yüzden ben de yurtdışından sipariş verdim yan çanta demirlerini bakalım ay sonuna doğru elime geçer umarım.
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha tracer-2015
    Puig tur camını nereden, kaç TL'ye aldınız? Link verebilirseniz ben de sipariş etmeyi planlıyorum.

Motosikleti
    Alıntı LegalRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puig tur camını nereden, kaç TL'ye aldınız? Link verebilirseniz ben de sipariş etmeyi planlıyorum.
    Abi ben onu almanyadan aldım da geldim türkiyede yok malesef. "Louis.de" sitesinden sipariş vermiştim almanyaya gidince bulunduğum şehirdeki louis mağazasından teslim aldım. louis türkiyeye satmıyor sanırım başka site bulup sipariş verirsen %20 gümrük vergisi ödeyip alabilirsin.

https://www.louis.de/en/artikel/puig-tourenscheiben-spezial-haltesatz-m-abe-fuer-yamaha-mt-09-tracer/10006801?filter_bike_id=3283&list=91276714

Motosikleti
    yamaha tracer-2015
    Bir de, elcik koruma üzerine monte edilen led.leri nereden buluruz bilen var mı? Fiyatı nedir?

[IMG]Yamaha MT-09 Tracer 2015 Model Sport Touring Motor Sahibinden ikinci el 38.250 TL - 224490086.html[/IMG]

Motosikleti
    En son gezimdeki videolardan ve fotograflardan video yaptım. İyi seyirler

LegalRider ve Erhan Erdil bunu beğendiler.

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Arkadaşlar Selamlar,

Motorunuzda hangi marka ve model yağı kullanıyorsunuz ? Yağı değiştirmeyi düşünüyorum.Motulün 10w 40 4t tam sentetik yağını almayı düşünüyorum.Bizim makinalarda tam sentetik kullanabilir miyiz ? Önerilerinize ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı Malik_Ugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar,

Motorunuzda hangi marka ve model yağı kullanıyorsunuz ? Yağı değiştirmeyi düşünüyorum.Motulün 10w 40 4t tam sentetik yağını almayı düşünüyorum.Bizim makinalarda tam sentetik kullanabilir miyiz ? Önerilerinize ihtiyacım var.

Teşekkürler.
    Manualinde;
    "Recommended engine oil grade: API service SG type or higher, JASO standard MA" yazıyor.

http://www.hepsiburada.com/motul-10w40-motosiklet-yagi-4-litre-5100-p-OTFE47138
    Buradaki açıklamada da yazıyor aynı standartlar.

"SAE 10W - 40" için -10 derece ile 40 derece arasında kullanımı uygundur diyor. Sanırım istanbul içinde yeterli viskozite değerleri.

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    teşekkür ettim üstadım, yağ konusu malum sıkıntılı.Yağdaki kodları araştırdım ama emin olamadım.Link'ini gönderdiğin yağdan alacaktım isabet oldu.

Motosikleti
    yok
    s.a arkadaşlar,

bursadayım sıfır tracer alarak aranıza katıldım

a modu
    standart mod
    b mod

tam olarak nedir detaylı bilgisi olan varmı?

saygılar

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)