Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Merhaba abilerim kardeşlerim bizim motorlarda redline varmı benim motor bi defaya mahsus redline yaptı boşta gaz verdim vutututu yapınca afalladım ama bi dahada yapmadı üzüldüm aslında redline girmesi güzel bişey biz yaptırabilirmiyiz böle bişey
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RiddeX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Gidon yükseltme aparatı nasıl bulabilirim Rx3i evo için?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı RiddeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltme aparatı nasıl bulabilirim Rx3i evo için?
    Hemen her gidon yükseltme aparatı uyuyoki motor özel bi aparatı yok sadece satıcıyla irtibata geçin o gerekli bilgiyi verecektir size
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Alıntı orhanyıldızz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba debriyaj balatamı değiştireceğim. İnternetten aşıp ustaya değiştirtmeyi düşünüyorum. Aşağıdaki ürünü satıcıya sordum, zongshen ürünü olsugunu söyledi. Alsam bi sorun yaratırmı?

Birde motor yağı hangisini kullanmalıyız, hangisini tavsiye edersiniz?

https://urun.n11.com/yedek-parca/mondial-rx3i-evo-debriyaj-balata-benma-P215151007

Mondial yedek parça sitesinde (mondialyp.com) debriyaj balatası 40 tl. Stoklarında var mı sormak lazım. Haybeye 2 kat para vermeyin.

Şu ana kadar aynı yağı kullandığımdan kıyaslama yapıp kullandığım yağ iyi mi kötü mü bir şey diyemiyorum. Şu kadarını söyleyeyim tam sentetik yağları bizim motur çok sevmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Merhabalar!

Bildiğiniz üzere akü beni yarı yolda bırakmıştı. İkinci kez marş almayınca, "mitmuallim" ve "odo" sayesinde bildiğimiz Orbus 12v 14 ah (6dzm14) aküyü sipariş vermiştim. Bu gün akü geldi ve motora taktım. Yaptığım işlemleri tek tek fotoğraflamıştım ancak bir şekilde resimler bulanık çıkmış.

Aküyü dik şekilde monte ettim. Öncesinde akü yuvasını söktüm ve kabloları uygun şekilde konumlandırdım. akü kutup kablolarının ucundaki bağlantının tırnak şeklinde çıkıntı yapan kısımları tıraşladım (Vidanın girdiği yer).

Bulanık da olsa motorun üzerinde bir resmini paylaşıyorum.
    bursalıali ve dolphin38 bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı U uR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial yedek parça sitesinde (mondialyp.com) debriyaj balatası 40 tl. Stoklarında var mı sormak lazım. Haybeye 2 kat para vermeyin.

Şu ana kadar aynı yağı kullandığımdan kıyaslama yapıp kullandığım yağ iyi mi kötü mü bir şey diyemiyorum. Şu kadarını söyleyeyim tam sentetik yağları bizim motur çok sevmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Merhabalar!

Bildiğiniz üzere akü beni yarı yolda bırakmıştı. İkinci kez marş almayınca, "mitmuallim" ve "odo" sayesinde bildiğimiz Orbus 12v 14 ah (6dzm14) aküyü sipariş vermiştim. Bu gün akü geldi ve motora taktım. Yaptığım işlemleri tek tek fotoğraflamıştım ancak bir şekilde resimler bulanık çıkmış.

Aküyü dik şekilde monte ettim. Öncesinde akü yuvasını söktüm ve kabloları uygun şekilde konumlandırdım. akü kutup kablolarının ucundaki bağlantının tırnak şeklinde çıkıntı yapan kısımları tıraşladım (Vidanın girdiği yer).

https://i.hizliresim.com/VrQkRv.jpg

Bulanık da olsa motorun üzerinde bir resmini paylaşıyorum.
    Ben yatay olarak yuvaya yerleştrmiştim.Yuvayı sökmeyi düşünemedim. Ama bu daha mantıklı ,benim ki 11 ay oldu hamdolsun sorunsuz kullanıma devam.. bilvesile kaldera nicli abimize bu bilgiyi paylaşıp bizi ikna etmesi, yıllarca sorunsuz kullanırsınız diyerek 2 yılda bir akü sorunu yaşamaktan bizi kurtardığı için bir kez daha teşekkürler.. Bilgi paylaştıkça bereketleniyor..
    Güle güle kullanın
    Vesselam..
    bursalıali, KOBRA62 ve dolphin38 bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar!... Geçen yaz sonu 2015 rx3 evomu almıştım.Stop sorunu iş güç ve bulunduğum şehir soğuk bir bölge olduğu için motosikletime doyamadan garaja çekmiştim.Çin den yine bu forumdan öğrendiğim delphi marka oksijen sensörü sipariş verdim.Tahmin edileceği gibi stop sorunu %99 bitti.Naci63 abinin tavsiyesi ile ayrıca subap ayarları 0.07 emme 0.09 egzos olarak ayarlandı,yapılmadan önce 0.07-0.07 imiş.Motorda bariz bir rahatlama oldu çok şükür.Stop etme korkusundan kurtulduk.Ayrıca yine kaldera, mitmuallim ve odo adlı kullanıcılar sayesinde bitmiş akümü orbus 14 amper aküyü yan olarak taktım zannedersem akü derdinden kurtuldum.Amperin yüksek olması gerçekten çok faydalı.Şimdi Anlas Çapra 130-90-15 arka lastik siparişi verdim.Bu lastik işinide halledince motosikletim çok iyi duruma gelecek inşallah.Buradan faydalı bilgilerinden dolayı naci63,mitmuallim ve odo ya Teşekkür ederim.Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Ayrıca uzun bir aradan sonra yazmışken soruyum ustam motosiklet için 10/60 önerdi sizce yağ bakımında hangi yağ kullanmalıyım.
    bursalıali, _chaotic_, Naci63 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Fabrika yarı sentetik 10/40 yağ öneriyor bildiğim kadarıyla.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Alıntı nickname05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrika yarı sentetik 10/40 yağ öneriyor bildiğim kadarıyla.
    Bende öyle tahmin ediyordum.Ancak motor bloğunun içinden gelen bir ses varmış, benim anlayamadığım ve bu ses fabrikasyon hatası tüm rx3 lerde var dedi.O sesi kesmek için diye 10/60 koyacağız dedi.Tahminime göre biraz daha katı bir yağ,sesi keser ancak bence uzun vade de motora zarar verebilir.
    Bilgi için Teşekkürler.
    bursalıali bunu beğendi.
    2018 RKS Winner 200 (2019-)2015 Mondial RX3i Evo (2017-2019)2007 Kawasaki Versys 650 (2010-2012)

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı dolphin38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar!... Geçen yaz sonu 2015 rx3 evomu almıştım.Stop sorunu iş güç ve bulunduğum şehir soğuk bir bölge olduğu için motosikletime doyamadan garaja çekmiştim.Çin den yine bu forumdan öğrendiğim delphi marka oksijen sensörü sipariş verdim.Tahmin edileceği gibi stop sorunu %99 bitti.Naci63 abinin tavsiyesi ile ayrıca subap ayarları 0.07 emme 0.09 egzos olarak ayarlandı,yapılmadan önce 0.07-0.07 imiş.Motorda bariz bir rahatlama oldu çok şükür.Stop etme korkusundan kurtulduk.Ayrıca yine kaldera, mitmuallim ve odo adlı kullanıcılar sayesinde bitmiş akümü orbus 14 amper aküyü yan olarak taktım zannedersem akü derdinden kurtuldum.Amperin yüksek olması gerçekten çok faydalı.Şimdi Anlas Çapra 130-90-15 arka lastik siparişi verdim.Bu lastik işinide halledince motosikletim çok iyi duruma gelecek inşallah.Buradan faydalı bilgilerinden dolayı naci63,mitmuallim ve odo ya Teşekkür ederim.Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Ayrıca uzun bir aradan sonra yazmışken soruyum ustam motosiklet için 10/60 önerdi sizce yağ bakımında hangi yağ kullanmalıyım.
    Kendi adıma rica ederim, faydalı olduk ise bu bize mutluluk olarak yeter,
    Önümüzdeki 2 ay içinde laslikleri bende değiştireceğim, Anlaş var kafamda tam net olamasamda , taktığınız zaman fotoğraf /video ve kullanım farkı hakkında bilgi verirseniz ufuk açıcı olacaktır,
    yağ olarakda yazın 15/50 kışında daha çok 10/40 konuşuluyor, motul7100 tavsiye eden çok benim garanti bitti gibi, ilk yağ değişimimi motoul 7100 düşünüyorum..

Sağlığınız ve keyfiniz yerinde olsun ..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi adıma rica ederim, faydalı olduk ise bu bize mutluluk olarak yeter,
    Önümüzdeki 2 ay içinde laslikleri bende değiştireceğim, Anlaş var kafamda tam net olamasamda , taktığınız zaman fotoğraf /video ve kullanım farkı hakkında bilgi verirseniz ufuk açıcı olacaktır,
    yağ olarakda yazın 15/50 kışında daha çok 10/40 konuşuluyor, motul7100 tavsiye eden çok benim garanti bitti gibi, ilk yağ değişimimi motoul 7100 düşünüyorum..

Sağlığınız ve keyfiniz yerinde olsun ..
    vesselam..
    Tabiiki gelsin fotoları atarım buraya ayrıca kullanıp gözlemlerimi bildiririm ama şunu da belirteyim çok motosiklete bindim hayatım da rx3 ün orijinal lastikleri kadar kötüsünü görmedim.Korka korka sürmektense bir an evvel değiştirmek lazım.
    Ayrıca yağ tavsiyesi için teşekkürler.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. İnşallah lastik te istediğiniz gibi çıkar.
    bursalıali, KOBRA62 ve dolphin38 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Yunus rx3i evo 3. motorum . Evoyu 0 aldım ve şu an 13300 lü kmlerdeyim. Cst marka Zongshen'in taktığı lastiklerden yalnızca öndeki jantı 19 yaparak yine Cst ile değiştirdim . Yalnızca motorun ilk 500 km rodaj devresi esnasında lastikten yana biraz sıkıntı hissettirmişti. 500 km yi geçtikten sonra
    birdaha lastikte sorun yaşamadım . 2 buçuk senedir aynı Çin malı lastikle 2 defa Bursa - Çeşme, İzmir
    6 - 7 defa da Bursa - İstanbul yaptım . Yani bu 13000 km nin en az 5000 kilometresini şehir dışı yolda ve senenin nerdeyse her gününde kullandım. Tamam lastik biraz sert ,biraz odunumsu ama gitmek
    istediğim hiç bir yere de ben gitmiycem demedi. Şu fark var ki sürüş esnasında araçlar arasındaki mesafeye her zaman çok dikkat ederim. Ve iki tekerinden yirmi iki tekerine kadar her kullanıcıya yoldaki araçlar arasındaki mesafeye çok dikkat etmelerini tavsiye ederim. Şehir dışı süratimi de o andaki trafik durumuna göre ayarlarım . 80 ile 120 arasında değişir. 2018 kasımda lastiklerimi yenilemeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:36 ----------

Arzum Capra ama o gün şartlar ne gösterir bilemem . Birde ben 120 kilo olduğum için motorum kayma ve kaydırma yapamıyor olabilir mi? Sevgiler.
    KOBRA62, nickname05 ve dolphin38 bunu beğendiler.

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Bende öyle tahmin ediyordum.Ancak motor bloğunun içinden gelen bir ses varmış, benim anlayamadığım ve bu ses fabrikasyon hatası tüm rx3 lerde var dedi.O sesi kesmek için diye 10/60 koyacağız dedi.Tahminime göre biraz daha katı bir yağ,sesi keser ancak bence uzun vade de motora zarar verebilir.
    Bilgi için Teşekkürler.
    Ustanın o sesi 10/60 yağ ile kesme ihtimali yok ne yazık ki. Ben önce ustanın sesin nereden geldiğini anlamasını öneririm. Bence o ustan bu öneriyi yapmaya devam etmekten de tiz vazgeçmeli, bu da böyle biline...

Motosikleti
    Evet aynen Sevgili Efraim'in de dediği gibi ,evonun orijinal sesinin bu olduğunu anlayamayacak ve bu sesi değiştirmek için uğraşacak ustanın yanıñda 5 dakika bile durmayıp hemen oradan topuklamak gerekir.
    Bu evoyu çizen Zongshen mühendisleri ,bu sesi azaltmayı düsünmemişler de, çok akıllı Kayseri'li usta mı bu konuda çözüm üretecek . Yunus Sen o ustanın yanına bir daha uğrama kardeşim. Kendi motorunun sağlığını düşunüyorsan. RX3İ EVO yapısı itibarıyle gürültülü bir makinadır . Bu sesi azaltmaya çalışmak
    abesle iştigaldir. Evolarınızın tadını çıkarmaya bakın. Saygı ve selamlarla.
    dolphin38 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Yunus rx3i evo 3. motorum . Evoyu 0 aldım ve şu an 13300 lü kmlerdeyim. Cst marka Zongshen'in taktığı lastiklerden yalnızca öndeki jantı 19 yaparak yine Cst ile değiştirdim . Yalnızca motorun ilk 500 km rodaj devresi esnasında lastikten yana biraz sıkıntı hissettirmişti. 500 km yi geçtikten sonra
    birdaha lastikte sorun yaşamadım . 2 buçuk senedir aynı Çin malı lastikle 2 defa Bursa - Çeşme, İzmir
    6 - 7 defa da Bursa - İstanbul yaptım . Yani bu 13000 km nin en az 5000 kilometresini şehir dışı yolda ve senenin nerdeyse her gününde kullandım. Tamam lastik biraz sert ,biraz odunumsu ama gitmek
    istediğim hiç bir yere de ben gitmiycem demedi. Şu fark var ki sürüş esnasında araçlar arasındaki mesafeye her zaman çok dikkat ederim. Ve iki tekerinden yirmi iki tekerine kadar her kullanıcıya yoldaki araçlar arasındaki mesafeye çok dikkat etmelerini tavsiye ederim. Şehir dışı süratimi de o andaki trafik durumuna göre ayarlarım . 80 ile 120 arasında değişir. 2018 kasımda lastiklerimi yenilemeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:36 ----------

Arzum Capra ama o gün şartlar ne gösterir bilemem . Birde ben 120 kilo olduğum için motorum kayma ve kaydırma yapamıyor olabilir mi? Sevgiler.
    Ali abi öncelikle merhabalar! Kazasız sürüşler dilerim.Daha önce farklı marka model motosiklet kullandığım için; muhtemelen o lastikler çok kaliteliydi o yüzden rx3 ün lastiğini sevemedim dediğin gibi mesafeyi çok iyi korumak gerekiyor. Ön çok sorun çıkarmıyor ama arka lastik hemen kızaklıyor. Gerçi motosikleti durduracak olan da ön fren ama olsun arka da virajlarda çok iş görüyor gelsin bakalım artık deneyimleyeceğiz.
    Bu arada abi nick dolphin (yunus) demek ama ismim Ferhat çalıştığım birim icabı öyle bir isim kullandım. (ah ah ... İzmit Yunuslar ne günlerdi)
    Saygılar abi.
    bursalıali bunu beğendi.
    2018 RKS Winner 200 (2019-)2015 Mondial RX3i Evo (2017-2019)2007 Kawasaki Versys 650 (2010-2012)

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Ali abi öncelikle merhabalar! Kazasız sürüşler dilerim.Daha önce farklı marka model motosiklet kullandığım için; muhtemelen o lastikler çok kaliteliydi o yüzden rx3 ün lastiğini sevemedim dediğin gibi mesafeyi çok iyi korumak gerekiyor. Ön çok sorun çıkarmıyor ama arka lastik hemen kızaklıyor. Gerçi motosikleti durduracak olan da ön fren ama olsun arka da virajlarda çok iş görüyor gelsin bakalım artık deneyimleyeceğiz.
    Bu arada abi nick dolphin (yunus) demek ama ismim Ferhat çalıştığım birim icabı öyle bir isim kullandım. (ah ah ... İzmit Yunuslar ne günlerdi)
    Saygılar abi.
    Ayak fren pedalını bir tık aşşağı aldır ayak fren pedalı hafiften yukarıda ve genellikle basılı gidiyor millet duracağı zamanda basmaya başlayınca son noktasını buluyor diskin kızaklıyor bir dene bence.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak fren pedalını bir tık aşşağı aldır ayak fren pedalı hafiften yukarıda ve genellikle basılı gidiyor millet duracağı zamanda basmaya başlayınca son noktasını buluyor diskin kızaklıyor bir dene bence.
    Olabilir aslında biraz aşağı aldırıyım bakalım fark olacak mı.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Değerli kardeşim Ferhat hatamızın affolması temennisiyle. Bu arada Senin Şahsında bütün güvenlik ve emniyet güçlerine ,bütün ülkem adına sonsuz şükranlar. Şehadet şerbetini içenlere Rabbimden mağfiret gazilerimize acil şifalar, sizlere de başarılarınızıñ devamı dileklerimi göndermek istiyorum . İyi ki varsınız. C. Hak sizleri bizim yanımızdan hiç uzaklaştırmasın. Bizlerden sizlere sonsuz selam, sevgi ve hürmetler. ZülCelal hepinizi korusun. O'na emanet olun.
    Naci63 ve dolphin38 bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Şehadet şerbetini içenlere Rabbimden mağfiret gazilerimize acil şifalar, sizlere de başarılarınızıñ devamı dileklerimi göndermek istiyorum . İyi ki varsınız. C. Hak sizleri bizim yanımızdan hiç uzaklaştırmasın. Bizlerden sizlere sonsuz selam, sevgi ve hürmetler. ZülCelal hepinizi korusun. O'na emanet olun.

Amin. Amin. Amin.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Değerli kardeşim Ferhat hatamızın affolması temennisiyle. Bu arada Senin Şahsında bütün güvenlik ve emniyet güçlerine ,bütün ülkem adına sonsuz şükranlar. Şehadet şerbetini içenlere Rabbimden mağfiret gazilerimize acil şifalar, sizlere de başarılarınızıñ devamı dileklerimi göndermek istiyorum . İyi ki varsınız. C. Hak sizleri bizim yanımızdan hiç uzaklaştırmasın. Bizlerden sizlere sonsuz selam, sevgi ve hürmetler. ZülCelal hepinizi korusun. O'na emanet olun.
    Estağfurullah abi ne demek.Güzel duygu ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Şırnakta görev yaparken yakın 2 arkadaşımı kaybettim acısını ve ailesinin acılarını çok iyi bilirim. O yüzden her şehit haberinde kahroluyorum, uyku uyuyamıyorum. Rabbim tez zamanda ülkemizi terör belasından kurtarsın. Sağlıcakla kalın sizlerde Allah a emanet olun.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)