Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rx3i EVO
    [IMG][/IMG]

Heidenau k60 scout arka lastik bence şıkta durdu makinede
    bursalıali, mitmuallim ve U uR bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak fren pedalını bir tık aşşağı aldır ayak fren pedalı hafiften yukarıda ve genellikle basılı gidiyor millet duracağı zamanda basmaya başlayınca son noktasını buluyor diskin kızaklıyor bir dene bence.
    Kaç tane ustaya gittim hiçbiri yapamadı fren pedalını alçaltma işini. Herkes aynı şeyi söyledi: 'Bunun pedal ayarlı değil sabit yapılmış.'
    Rica etsem detaylı tarif eder misiniz pedalın nasıl aşağıya alınacağını?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç tane ustaya gittim hiçbiri yapamadı fren pedalını alçaltma işini. Herkes aynı şeyi söyledi: 'Bunun pedal ayarlı değil sabit yapılmış.'
    Sayın forumdaşım şöyle trif ediyim frene basınca fren pompasına doğru giden üstünde lastik körüğü olan bi parça var parçayı o parçayı fren manetine bağlandığı pimi sökün frenden ayırın o körüklü çubuk serbest kaldığı zaman körüğü sıyırın aşağıya doğru içinden civatası (somonu)olan parça cıkacak iştr uzatırsanız fren öaneti yukarı kalkar kısaltırsanır yani toplarsanız fren maneti aşağıya doğru inecektir ayağınıza uygun ölçüye alınca somonu sıkın üstüne körüğü geçirin sonrada pimi yakın işlem tamamdır aslında çok basit bi şey bende ayağıma uygun ölçüye aldım rahat frenleme yapabiliyorum ayağımı basamaktan çekmekten frene getirebiliyorum[COLOR="Silver"]
    bursalıali, bektanist ve U uR bunu beğendiler.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Güzel anlatmış arkadaş o gittiğin ustalarada selam söylersin artık. bazı usta olduğunu zanneden vatandaşlar çok bilgisiz.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alıntı RoDida adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın forumdaşım şöyle trif ediyim frene basınca fren pompasına doğru giden üstünde lastik körüğü olan bi parça var parçayı o parçayı fren manetine bağlandığı pimi sökün frenden ayırın o körüklü çubuk serbest kaldığı zaman körüğü sıyırın aşağıya doğru içinden civatası (somonu)olan parça cıkacak iştr uzatırsanız fren öaneti yukarı kalkar kısaltırsanır yani toplarsanız fren maneti aşağıya doğru inecektir ayağınıza uygun ölçüye alınca somonu sıkın üstüne körüğü geçirin sonrada pimi yakın işlem tamamdır aslında çok basit bi şey bende ayağıma uygun ölçüye aldım rahat frenleme yapabiliyorum ayağımı basamaktan çekmekten frene getirebiliyorum[COLOR="Silver"]
    18.000 km boyunca çile çekmişim boş yere Teşekkür ederim anlatım için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Umarım yanlışlıkla bu fiyatı yazmışlardır, yoksa çok gülerim

bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    18.000 km boyunca çile çekmişim boş yere Teşekkür ederim anlatım için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Umarım yanlışlıkla bu fiyatı yazmışlardır, yoksa çok gülerim

https://i.hizliresim.com/BLbqqG.png
    Rica ederim ne demek forumumuz böyle durumlar için var ayrıca takdiriniz için bnde teşekkür ederim sayın efemontana sayın bektanist
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Yeni lastik takılmadan önceki hali orjinal cst.

Anlaş çapra 130-90-15 takılmış hali.

Uzaktan bir görünüm daha.

Ortalama 100 km civarı temkinli kullanmam gerekiyor.lastik üzerindeki mumsu yapı gidene kadar ancak şunu söyleyeyim şimdiden fark etmeye başladı kızaklama çok zor yapıyor duruş mesafesi azaldı. Usta da öyle söyledi duruş mesafen yarı yarıya azalacak diye.
    RoDida, U uR, mitmuallim ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2018 RKS Winner 200 (2019-)2015 Mondial RX3i Evo (2017-2019)2007 Kawasaki Versys 650 (2010-2012)

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ferhat Kardeşim yeni lastiğini ağız tadıyla kullanman dileğiyle. Hakikaten yakışıklı olmuş. Şu an km
    nerelerde? Selamlarla.

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferhat Kardeşim yeni lastiğini ağız tadıyla kullanman dileğiyle. Hakikaten yakışıklı olmuş. Şu an km
    nerelerde? Selamlarla.
    Sağol abi daha iyisi senin olsun. Şu an 9000km civarında bunun 1000km bende, 8000km benden önceki sahibinde olmuş abi. Saygılar abi.
    bursalıali bunu beğendi.
    2018 RKS Winner 200 (2019-)2015 Mondial RX3i Evo (2017-2019)2007 Kawasaki Versys 650 (2010-2012)

selamun aleykum
    hayirli olsun dolphin kardes bende bunlardan set siparis ettim 1 ay sonra takacaklar iste durumlar ne alemde lastik cok etkiledi mi cevaplarsan sevinirim
    selamun aleykum
    bursalıali ve dolphin38 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Alıntı RealityOfSth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum
    hayirli olsun dolphin kardes bende bunlardan set siparis ettim 1 ay sonra takacaklar iste durumlar ne alemde lastik cok etkiledi mi cevaplarsan sevinirim
    selamun aleykum
    Aleyküm selam RealityOfSth valla çok kullanma imkanım olmadı. Ancak evden çıkarken belli bir hız da duruş mesafem ile takıldıktan sonra duruş mesafemi kontrol ettiğimde 3 de 1 azalma var. Lastiğin üzerin de ki mumsu yapı azalınca ustamın dediğine göre yarı yarıya azalma olacak.Eskiden frene biraz sert bastığımda kızaklama yapıyordu arka taraf, Anlaş taktıktan sonra aynı sertlik bastığımda sonuç bayağı iyi motosiklet neredeyse durma noktasına geldiğinde çok az kızaklama yaptı o da çok normal.Fren mesafesinden ziyade virajlarda hafif yatmaya korkuyordum.Tamam bu motosiklet super sport değil onun gibi viraj almasını beklemiyorum ama (lastik kaynaklı) motosiklet iyi değildi.Lastik değiştikten sonra viraj denemem de bariz iyileşme var. Bütçemi düzelteyim ön lastiği de değiştireceğim.Kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim.
    bursalıali bunu beğendi.

selamun aleykum
    dolphin38 verdigin bilgiler icin tesekkurler csd ile viraj konusunda ben de problem yasamaktayim. dedigin gibi olursa viraj keyfim giderek artacak
    selamun aleykum
    dolphin38 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ferhat, paylaştığın bilgiler için teşekkürler. Yani yerli malından vaz geçmeyin derken boşuna söylemedik. ( Ne kadar da tevazu sahibiyim!!!) Aradığım ölçü Anlas'ta bulunduğu müddetçe ben hiç bir yabancı lastiği motoruma takmam. En güzel yollara,yıllara, virajlara.Selamlarla.
    chetaq bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS WİNNER200
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferhat, paylaştığın bilgiler için teşekkürler. Yani yerli malından vaz geçmeyin derken boşuna söylemedik. ( Ne kadar da tevazu sahibiyim!!!) Aradığım ölçü Anlas'ta bulunduğu müddetçe ben hiç bir yabancı lastiği motoruma takmam. En güzel yollara,yıllara, virajlara.Selamlarla.
    Rica ederim Ali abi. Yani abi bizim de kaliteli mallarımız varken neden yurtdışına gitsin para. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO

Bursalı Ali abim, İstanbuldan Bursaya geçerken yolu azcık uzatıp bu fakiri ziyaret etti. Sohbet ettik çay içtik,hayata ve motora dair fikirlerimizi paylaştık sağolsun varolsun..
    bursalıali, dolphin38, RoDida ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

selamun aleykum abilerim kardeslerim
    motosikletim su anda 6000 km ye dogru ilerliyor ve malumunuz bakim icin yer bakmaktayim. benden onceki sahibi moto arasa goturmus ve memnun kaldigini soyledi. soyle bir problem dizisiyle muzdaribim.
    1) motosikletim 5 litre/100 km ye yakin tuketimi var
    2) 100 km sonrasi motor sanki verme artik gidemem diyor
    3) yaklasik 20 defa stop etti (10 gun icerisinde farkli zamanlarda)
    bunlarin cozumu icin sizin onerileriniz nelerdir elbette ozkan motora gittigimde de bu problemlerimi iletecegim

selamun aleykum
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı RealityOfSth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum abilerim kardeslerim
    motosikletim su anda 6000 km ye dogru ilerliyor ve malumunuz bakim icin yer bakmaktayim. benden onceki sahibi moto arasa goturmus ve memnun kaldigini soyledi. soyle bir problem dizisiyle muzdaribim.
    1) motosikletim 5 litre/100 km ye yakin tuketimi var
    2) 100 km sonrasi motor sanki verme artik gidemem diyor
    3) yaklasik 20 defa stop etti (10 gun icerisinde farkli zamanlarda)
    bunlarin cozumu icin sizin onerileriniz nelerdir elbette ozkan motora gittigimde de bu problemlerimi iletecegim

selamun aleykum
    aLEYKÜM SELAM YAKIT İÇİN DEPOYA BENZİN koyduktan sonra depo kapağını bastırmaz iseniz birinci kademede kalıp benzin uçup gidiyor, bir yıldan fazla bend 5 lt civarında yaktım şehir içinde, sonrasında 4 lt ye düştü zaman zaman forumda paylaşırım ..
    diğer konular ustanın maharetine bırakın kolay gelsin..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Kıymetli RX3İ evocu Arkadaşlarım , 11 mart pazar günü Mithat Hocamın da sağ olsun paylaştığı gibi İzmit'de buluştuk ,3-4 saat anlattık. Hava harika,
    manzara ve sahil muhteşem ( Tütünçiftlik iskele ve kafe si),sohbet de tadından yenmez cinsinden olunca, vaktin nasıl geçtiğini anlayamadık. Sonra bizim
    köye (Bursa) devam ettim . İst den çıkarken depomu doldurmuş ve km yi sıfırlamıştım. Bursa'ya ulaştığımda km 243 gösteriyordu. 8.655 litre ve 49.22 lira
    benzin aldı. 100 km de 3.5 litre ve 20.02 kuruş km deki yakıt maliyeti. Motorumu seviyorum. tabii ki Sizleri de. Esenliklerle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:16 ----------

Süratim de yolun durumuna göre 80 ile 120 km arasında çoğunluğu da 90 la 100 arasındaydı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

Kıymetli RealityOfSth benzin alırken temiz yakıt bulunduran yerleri özellikle arıyor musun ? Çünkü Evo temiz olmayan benzini hiç sevmiyor . Benim 2 defa başıma geldi . Çoğunlukla traktörlere motorin satan kenar ve uzaktaki bir bayiden 3 - 5 ay arayla iki defa benzin aldım . Her ikisinde de o depoyu
    bitirinceye kadar anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. İlk defasında daha seyrek olarak stop etme problemi yaşadım . O depo bitip de temiz benzini koyunca yavaş yavaş kendi kendine düzeldi. O gün niye olduğunu anlayamamıştım . Bir kaç ay sonra aynı bayiden bir daha hemen sonra aynı problemi daha da
    kuvvetli olarak yaşayınca aklım başıma geldi. Deponun içerisine yanmayı kolaylaştırıcı maddeler ilave ederek kurtardım . Bir daha da O bayi bana bedava
    yakıt verse yine motoruma koymam. Sevgilerle.
    RoDida bunu beğendi.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Cok saolun.bende rasgele gezerken gozume carpti.xtreme max in fren ayakcigini ayarladim sayenizde..
    bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

selamun aleykum
    mitmuallim umarim benim de oyle olur. yaşadıklarını paylastigin icin tesekkurler
    bursaliali hocam ben bir defa shell den sonrasinda yakitimi hep bp den aldim farkli bir yakit istasyonuna guvenmiyorum.
    selamun aleykum
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)