Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Amortisör yağı neden değiştirilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

vay arkadaş ne kadar ilgisiz bir hal almaya başladı evo sayfası. kimse cevap yazmıyor, gelen giden yok, arada yazın çizin, bişeyler paylaşın evo kardeşliği bitmesin. lütfen...

bursalıali ve odo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coorai arkadaşım benim tahminim daha önce sökmediklerinden erkekliğe .... sürdürmek istemiyorlar sanırım. Sen sökeriz diyen ustaya aşağıda vereceğim linki veya fotoğrafları göster. O zaten usta gözüyle bir kez baktığı zaman olayı anlar. İşyerinde internet varsa bilgisayardan yoksa mecburen bir çıktı alıp götürüp göstermek lazım sanırım. Burada yapılan işlem amortisör yağlarını değiştiriyor.
    http://www.cscmotorcycles.com/Articles.asp?ID=263
    Adam tüm işlemi detaylı bir şekilde anlatmiş. Keşke mondialın da web sayfasında böyle bir servis bolumu olsa.
    bursalıali bunu beğendi.

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    merhabalar değerli arkadaşlarım ve saygıdeğer büyüklerim,
    sizler ile benim motorumda stop olayı ile alakalı bilgi amaçlı yazı paylaşıyorum, kesin çözüme ulaşan varsa rica ediyorum bana çözüm sonucunu söylesin, ya da benim gibi aramızda şanssız bir kullanıcı varmı aynı kaderi paylaştığım, Evet uma dan yetkili kişler saolsun istediğimiz yedek parçaları her zaman gönderdiler ve arayıp bilgi verdiler.
    motorumu aldığım 30.08.2015 den itibaren stop etme sorunu yaşayan ben, bu sorunlar ile neler değiştiğine ve sonuuna değineceğim...
    1- oksijen sensörü , regülatör , akü , egzozst değişimi yapıldı, stop etme olayım halen daha devam
    2- egzoz yine sorun yaşattı ve garantiden değişim talep edildi - sonuc 3. egzozsta şuanlık sorun yok düzeldi diyebilirim.
    3- buji kablosundan şüphelendik buji kablosu talep ettik, stop sorunundan dolayı
    4- stop sorunundan dolayı , oksıjen sensörü ve ecu değişimi yapıldı , sonuc yine stop ediyor,
    5- map sensörü değişimi yapıldı , sonuc yine stop ediyor
    6- tekrardan ecu gönderimi yapılacak sonucu bende merak ediyorum,
    7- bütün soketli fişler motor sökülerek kontrol sağlandı 1 tane soketten şüphelendik değiştik ama sonucc yine stop ediyor

gözlemlemelerim, ben motorumu aldığım günden beri rolanti devir göstergesi ilk çalıştığında 2 ila 2,5 arasında bu tamam normal, fakat ısınınca 2 ve 1,2 arasında devamlı dalgalanma yapıyor, sonucunda ise hersefer olmasada sıklıkla stopa düşüyor.
    sübap ayarı 2 sefer yapıldı,
    bu arada ilk kalkışta debriyaja basıp vitese koyarken kırılacakmış gibi vites dişli sesi geliyor debriyajımızda bir sıkıntı olabilirmi accaba ?
    motorumdan 11.000 km ye kadar stop sorunu hariç gayet memnunum, artık gerçekten can sıkıcı bi hal almaya başladı, bugün yarın düzelir dedim her sefer kendimi avuttum ama sanırım rx3 lerin içerisinde bu kadar sorunlu tek makina bana rastladı, vallahi teklif gelse bana firmadan kusurlu mal diye yenisini hemen kabul ederim hatta 2016 modeline hemen atlarım sanırım 2016 larda sorun tamamen çözülmüş diye duydum.
    sabırlar biraz daha bekleyeceğim bu arada aklınıza gelen muhtemel ihtimaller varsa rica ediyorum söleyinde belki çözüm olursunuz.
    sevgi ve saygılarımla....
    bursalıali bunu beğendi.
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tukish39 abi,

Çok çok geçmiş olsun.
    Eski sayfalara göz atıyorum da, senin mesajının olmadığı sayfa yok neredeyse. Seni forumdan kim,kimler soğuttu yoksa motor mu soğuttu? tamam sağlık problemleri de var ama o da bir yere kadar diye tahmin ediyorum. Seni, ben dahil bir çok kişi seviyor ve takip ediyor, aramızdan fazla uzaklaşma. İlla motor olacak diye birşey yok boş muhabbet de yaparız.

Sağlıcakla.
    Eyvallah kardeşim sağolasın.Yıllardır servise gitmeden işlerimi hallettiğim için,bu son 1 yıl yordu beni.Bakalım hayırlısı artık.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    "hatta 2016 modeline hemen atlarım sanırım 2016 larda sorun tamamen çözülmüş diye duydum."

benimki 2016 stop sorununu senin kadar yaşadım ve anlattığın parçaların hemen hemen tamamı bendede değişti. en son bir ay önce fabrikaya motoru götürdüm tam bir gün kaldı. yaklaşık 1500 km dir sürüyorum. bir kaç kez ilk çalıştırmada rölentide stop etti. onun dışında problem yok . ne ekzos nede başka bir durum.

sibop ayarlarını önceki sayfada ayna639 nikli arkadaş 07-09 mm olarak aydındaki ustaya ayarlattığını önceki sayflarda yazmıştı, bende 4000km bakımını aynı ustaya yaptırdım ve aynı oranları yaptı ondarmıdır fabrika bakımındanmıdır bilmem ama stop sorunu %98 bitti gibi .
    birde bu ayarlardansonra motoru viteste iken gazı bıraktığımızdaki egzosdaki pötürdemede gitti.

motoru ve kullanımını seviyorum. umarım herkesin sorunu biterde bu motorların arızalarını değilde keyfini bolca konuşur yazarız..
    vesselam..
    bursalıali ve GÖNDEN bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    motoru ve kullanımını seviyorum. umarım herkesin sorunu biterde bu motorların arızalarını değilde keyfini bolca konuşur yazarız..
    vesselam..

inşallah sorunlarımız çözülürde dediğiniz gibi keyifli yazışmalar yaparız, bu dediğiniz subap ayarı normal sentil mi yoksa , bulunması zor olan inç lik sentil ile mi yapıldı acaba ?
    bursalıali bunu beğendi.
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    TÜM İSLAM ALEMİNİN VE EVO'CULARIN KURBAN BAYRAMINI,EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARIM

GÖNDEN, oguzyener, mitmuallim ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    metzeler tourance lastiklerim geldi. Uygun michelin bulamadım. Mecburen Mitas yerine de metzeleri tercih ettim. Mitasa göre çiftine sadece 60 TL fazla ödedim. Kısmetse bayramdan sonra taktıracağım. Maliyeti soracaksınız.Hemen söyleyeyeim. ön-arka lastik:612 TL, kargo 22 TL, sök-tak (muhtemelen) 30 TL. Toplam: 664 TL.

Herkesin mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, nice dini ve milli bayramlarımızı sağlık ve mutluluk için geçirmemizi Rabbimden niyaz ederim. Selamlar.
    bursalıali ve turkish39 bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    "inşallah sorunlarımız çözülürde dediğiniz gibi keyifli yazışmalar yaparız, bu dediğiniz subap ayarı normal sentil mi yoksa , bulunması zor olan inç lik sentil ile mi yapıldı acaba ? "

O nu bilmiyorum ama AYDIN/ İncirliova da POWER MOTOR aHMET ISSI USTAYI telefonla arayıp bilgi alabilirsiniz zira o bölgedeki motorlarımızın iyi servislerinden biri diye biliyorum .takip edebildiğim kadarıyla..

vesselam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeler tourance lastiklerim geldi. Uygun michelin bulamadım. Mecburen Mitas yerine de metzeleri tercih ettim. Mitasa göre çiftine sadece 60 TL fazla ödedim. Kısmetse bayramdan sonra taktıracağım. Maliyeti soracaksınız.Hemen söyleyeyeim. ön-arka lastik:612 TL, kargo 22 TL, sök-tak (muhtemelen) 30 TL. Toplam: 664 TL.

Herkesin mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, nice dini ve milli bayramlarımızı sağlık ve mutluluk için geçirmemizi Rabbimden niyaz ederim. Selamlar.
    Hayırlı olsun. güle güle kullanın ,aradaki farkları yazarsınız kullandıktan sonra inşaallah..
    Bu arada formulax kullandığınız içi lastikleri mi kullanacaksınız yoksa yeniden mi formulax kullanacaksınız?
    ben formulax kullandıktan sonra üç ay geçti havasını sanırım bir kere kontrol ettim.. sorunsuz gidiyoruz şimdilik..
    Herkes için ağız tadında bir bayram geçirmeniz dualarımla..
    vesselam..
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    İç lastikleri kullanmaya devam edeceğim. inşallah sorun olmaz. Eskisi 70 yanak bu ise 80 yanak. iç lastik açısından çok fark olur mu acaba?
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar merhaba;

İsmim Onur, aranıza yeni katıldım.

Daha önce GV250 ve MCT kullanıcısı idim, dün itibari ile 2016 turuncu renk Evoma kavuştum. Ankara'da ikamet eden arkadaşlarla tanışmak isterim. Muhakkak bir araya gelinip turlar düzenleniyordur, katılabilmeyi çok isterim.

Herkesin bayramı şimdiden kutlu olsun.
    bursalıali, mitmuallim, Naci63 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RX3i evo
    İç lastikleri kullanmaya devam edeceğim. inşallah sorun olmaz. Eskisi 70 yanak bu ise 80 yanak. iç lastik açısından çok fark olur mu acaba?
    Naci abi aynı içlastikle kulanabilirsin hiç bir sıkıntı yaşatıcağını sanmıyorum sonuçda yine 17 inç lastik kulanıyosun sadece yanak 1.2mm 1.5mm civarıydı sanırım o oranda bi büyüme gerçekleşiyo yani içlastik dediğin zaten genleşebilien birşey yani 35ps basınç olan bir lastiği istenirse 45 kadar bile şişirebilirsin ki nakadar şişerse okadar alanı doldurucaktır mühim olan jant ebatı değişmesin. Basınç olayına söyle örnek veriyim otomobil galerilerinde arabalar daha diri dursun diye 80-90ps hava basıyolarmış ilk duyduğumda şok olmuştum ama benzinlikte başıma gelen bi olayda ben hava için sıra beklerken yeni alınmış bi pasat sahibi havaları konturol ediyodu dedi bana kaç olması lazım dedim normali 32-35 arasıdır dedim e bu 85 diyo dedi dedim abi yenimi aldın aracı evet dedi dedim böle böle.. alla allah manyakmı bunlar dedi dedim valla bilmiyorum bu arada lastiklerin hayırlı olsun bende motorumu tamire verdim bekliyoruz şimdilik zaten kolum sargıdan çıkalı 3 gün oldu ama kaslarım çok zayıfladığı için hareket ettirmek çok zorlanıyorum büyük acılar ağrılar başladı ama geçicek inş.. motorumuda alınca inş bende michelin anakee 3 veya pirelli mt60 düşünüyorum fiyatları baya tuzlu lakin canımızdan önemli değil [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör yağı neden değiştirilir?
    neden değiştirilir şöyleki eğer çok ser bi amortisörünüz varsa veya çok yumuşaksa daha ince yağ veya daha kalın yağ koyularak yumuşaklık veya sertlik sağlanabilir. Bunların harici değişmesi için bir sebep yok tabi kece den yağ kaçakları gibi sıkıntılar yoksa!

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:07 ----------

Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

Daha önce GV250 ve MCT kullanıcısı idim, dün itibari ile 2016 turuncu renk Evoma kavuştum. Ankara'da ikamet eden arkadaşlarla tanışmak isterim. Muhakkak bir araya gelinip turlar düzenleniyordur, katılabilmeyi çok isterim.

Hoşgeldin aramıza hayırlı uğurlu olsun kaza bela görmezsin inşallah güzel günlerde kulanırsın

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

Hoşgeldiniz. Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi aynı içlastikle kulanabilirsin hiç bir sıkıntı yaşatıcağını sanmıyorum sonuçda yine 17 inç lastik kulanıyosun sadece yanak 1.2mm 1.5mm civarıydı sanırım o oranda bi büyüme gerçekleşiyo yani içlastik dediğin zaten genleşebilien birşey yani 35ps basınç olan bir lastiği istenirse 45 kadar bile şişirebilirsin ki nakadar şişerse okadar alanı doldurucaktır mühim olan jant ebatı değişmesin.
    Çok teşekkür ederim Erd0 kardeş. Yüreğimi ferahlattın. Rabbim sana da acil şifalar versin. Yanak 13 mm artıyor. Bu da arka tozluğa sürtme ihtimalini doğuruyormuş. Bakalım ne olacak. Bir de teker çapı 27 mm arttığından toplamda %4.5 fark ortaya çıkıyor. Yani tekerin her turda katettiği yol %4.5 artacak. (her dönüşte yaklaşık 15-16 cm yapıyor). Bakalım bu km sayacını ve hızı nasıl etkileyecek.
    bursalıali bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Hic bir sıkıntı olmaz
    Zamaninda 4.60 18 dış lastiğe 3.50 18 iç lastik taktim daha büyüğünü o zaman bulamamıştım
    2 yıl oldu halen takili
    Sorun yok.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli Onur evonu en güzel en sağlıklı ve en mutlu günlerde kullanman
    dileğiyle. Sevgili Erdo en kısa zamanda aramızda olman ümidiyle. YÜCE YARADAN bütün insanlık alemine akıl fikir nasib eder inşallah. MUBAREK
    kurban bayramı insan kanı değil Rabbimin bu vazife için yarattığı hayvanların kanlarının aktığı bir bayram olmasını temenni ediyorum.
    mitmuallim bunu beğendi.

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Uşak enduro kulübümüzle düzenlediğimiz Denizli'ye bağlı güney şelalesi ve Adıgüzel barajı gezimizi keyfle tamamladık keyfli eğlenceli,lezzetli ve dostlarla muhabbet dolu bir gezi oldu (iyi seyirler)
    bursalıali, badircik, Carew1928 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Rıfat manzaralar harikulade. Motorlarınız ise daha da güzel. Ellerinize
    sağlık. Bizleri bu vidyolardan mahzun bırakma. Tekrardan bütün alemiislamın bayramı mübarek olsun.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Bir hata tespit ettim; dijital ekran yazıları düzensiz olarak gidip geliyor:( henüz 200 km oldu. Bayii aradım aküden olabilir, garantiden değişir dediler. Sizce alakası olabilir mi? Deneme yanılma ile sonuca ulaşmalarını istemiyorum.

Çalışır durumda yada sadece kontak açık fark etmiyor. Hiçbir düzen tespit edemedim.

Mutlu bayramlar.
    bursalıali ve Carew1928 bunu beğendiler.

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rıfat manzaralar harikulade. Motorlarınız ise daha da güzel. Ellerinize
    sağlık. Bizleri bu vidyolardan mahzun bırakma. Tekrardan bütün alemiislamın bayramı mübarek olsun.
    Teşekürler ☺ elimden geldiğince anıları ölümsüzleştirmek adına videoya alıyorum imkan olduğu sürece herzaman memnuniyetle paylaşırım. Herkese iyi bayramlar diliyorum..
    bursalıali bunu beğendi.

riderburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR 1000 K8 - MONDİAL RX3İ EVO
    Herkese iyi bayramlar arkadaslar kamp icin marmaris cubucaka geldik cok sukur. Ankara marmaris yolculugu cok keyifli ve rahat gecti. Persembe gunu tekrar yola cikicam.Radyatore antifriz eklemek istiyorum kapagi cevirdim ama cikmiyor. Bu kapagi acmanin bir yontemi var mi ? Icindeki antifriz ankaraya goturur ama ben yine antifriz eklemek istiyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)