Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farın bağlantı soketi veya motorunuz 16 model sanırım eğer öleyse usb ve çakma girişlerinin soketleride göstergenin altında yer alıyor ve gelişi güzel orda duruyorlar! Bir kontrol edin derim belki yüksek devirden bir anda kompozisyon bırakılınca titreşim den dolayı tirim sesi yapıyor olabilirler. veya tur camına birşey değiyor olabilir. bunlara ek olarak tur camı ve göstergeyi tutan kısım biraz gevşek duruyor vidaların aralarında lastik vardır. Zaten kafayı şöyle hafif elinizle oynatırsanız salla baş olduğunu görürsünüz! Bu durum sizi yanıltmasın öle olması lazım sıkı bir şekilde olursa daha çok ses yapar yoldaki titreşimi bozukluğu o lastikler emmesi için biraz gevşek montaj yapılmıştır.
    2 bin bakımı esnasında farı biraz yükseltmiştik , biraz daha ileri göstersin diye , ilk fırsatta kontrol edicem , teşekkürler

ben sürekli uzunlar açık kullanıyorum , zaten aydınlatma yetersiz , sislerle beraber ancak farkediliyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 bin bakımı esnasında farı biraz yükseltmiştik , biraz daha ileri göstersin diye , ilk fırsatta kontrol edicem , teşekkürler

ben sürekli uzunlar açık kullanıyorum , zaten aydınlatma yetersiz , sislerle beraber ancak farkediliyorum.
    Uzunlarla kullansam baya söverler bana
    bazı şeyleri eklemek istiyorum başına gelen olabilir veya ilerde başınıza gelebilir.
    Konumuz Kontak kabloları siyah ve kırmızı kablolarımız benim gördüğüm kadarıyla kablonun et kalınlığı ince bu sebeple sağa sola gidon hareketlerinde sıcak soğuk etkisiyle kablolarda çatlama ve kopma yaşanabilir.
    şahsen benim başıma ocakta yağan kardan sonra başıma geldi geçici olarak kendim kabloyu uzatarak bağlayıp bantlamıştım. ama içime sinmediği için etli ve kalın bir kabloyla sıfırdan hat çektik.
    açıkcası 2 kablo çekiliyor ama ulaşması güç olan bir yer olduğu için iyi uğraştırıyor.
    artık kafam bu konuda rahat malum uzun yola gidebilen biriyim başıma dağ başında gelsin istemem.
    Bu konuyu anlatma sebebim başına gelen olabilir geçici çözüm yerine kalıcı çözümü benimsemeniz.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5,20 120 bakla
    selamlar, 2016 için de ölçüler aynı mıdır?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim tosun benzini kafasına göre içmeye başladı şehir içinde 100 km'de 4-4,5 litre yakana tosunum bugün sisteme karşı çıkar gibi bir tutum sergileyip benzin içmeye tövbe etti galiba.
    Şehir içi 250 km yol yaptık Tosunumla 7,6 litre benzin aldık. 100 km 3,04 litre uzun yolda bile 3,1 litrenin altına düşememiştim.
    Alıntı dogueksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, 2016 için de ölçüler aynı mıdır?
    aynıdır ama servise sormak lazım
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tosun benzini kafasına göre içmeye başladı şehir içinde 100 km'de 4-4,5 litre yakana tosunum bugün sisteme karşı çıkar gibi bir tutum sergileyip benzin içmeye tövbe etti galiba.
    Şehir içi 250 km yol yaptık Tosunumla 7,6 litre benzin aldık. 100 km 3,04 litre uzun yolda bile 3,1 litrenin altına düşememiştim.

aynıdır ama servise sormak lazım
    ilginç 6000 km bakımından beri şehir içinde 5 lt yi aşağıya inemedim. 8000 km bakımına az kaldı .. usta nerelere dikkatli bakmalı acaba?
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç 6000 km bakımından beri şehir içinde 5 lt yi aşağıya inemedim. 8000 km bakımına az kaldı .. usta nerelere dikkatli bakmalı acaba?
    hiç bir şey yapmadım hatta yanlışımmı var diyede şaşırdım. uzun yola giderken bile çantaları sökmüştüm bu değeri yakalıyamamıştım çantalar takılı vaziyette şehir içinde ilk defa bu rakamı gördüm. benim arka dişli 40 diş ama uzun yola çıktığımdada 40 dişdi ve bu değeri yakalıyamamıştım. işin tuhaf yanı epeydir ölçüm yapmıyordum geçen bi ölçüm yapim dedim sonuç bu çıktı. bu arada 3 çantada toplamda 30 kg yük var sürekli.
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bektan aynı aküyü 2 ay önce ben de taktım. Bildiğiniz gibi 3 aydır bypass operasyonu sebebiyle motoru kullanamayınca akü iflas etti. Değiştirdik.
    Bu battery meter kaç kuruş? Bir sitesi neyim var mıdır acep? Paylaşılırsa seviniriz. En güzel yıllara, en tatlı yollara, en mutlu km lere.
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    Ali abi ürünü çinde buldum ordan sipariş verdim. daha başka ürünlerde var ama bu su geçirmez olduğu için daha iyi gibi. bağlantı şemasıda bu

tekrar geçmiş olsun abi.

https://tr.aliexpress.com/item/Free-...429012129.html
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150

Mondial Rx3i Evo yardım

s.a. cümleten iyi forumlar. 1 yıldır tvs apache ve mt07 kullanıcısıyım. tvs yi iş için yaz-kış her gün kullanıyorum. mt yi hafta sonları ve özellikle uzun yollarda çok nadir kullanıyorum. tvs nin parça kıtlığı ve usta sorunundan bıktığımdan ve gün içinde çok fazla km yaptığımdan 2 motorumuda satma kararı aldım. mt07 malum çok yaktığı ve hayli masraflı olduğundan ilk sattığım motorum oldu. tvs yi de yaz başında satmayı düşünüyorum ve bunların yerine bütün amaçlarıma yönelik ekonomik tek bir makina düşünüyorum. 3-4 aydır araştırmadayım. servisimin mondial bayiisi olmasından dolayı ve çok güvenmemden dolayı Mondial Rx3i Evo ağır baskın geliyor ancak gün içinde 200-250 km yol yapıyorum, motorumun min. sürede yatma lüxü oluyor bu yüzden düzgün ve hızlı bir tercih yapmam gerekiyor.

kullanan abilerim-arkadaşlarım ve kardeşlerime sorularım olacak;

1- bir kaç kronik sorundan bahsediliyor, bununla ilgili görüşleriniz nelerdir? çok fazla start\stop yapıyorum marş problemi dert olurmu?
    2- uzun yol çok yapacağımdan yolda derede kalma ihtimalim ne oranda dır? (tvs den nefret ediyor hale gelsem bile hakkını yemem, uzun yolda hiç bırakmadı)
    3- oksijen sensörü yüzünden sanırım, bir çok kullanıcı yakıtın değişkenliğinden söz etmiş bunun aslı astarı çözümü vs nelerdir?

örnek vermem gerekirse; izmirde yaşıyorum tvs ile izmirden istanbula iş için geze geze gittim. 1 gün orda konaklamamdan sonra yine geze geze antaltata şirketimizin eğitimine gittim ve ordan izmire geldim. çok kısa bir süre içerisinde çok fazla yol yaptım. tvs uzun yolda ne şişti ne aksırdı ne öksürdü. 2011 model bir araca göre ve 1500 cc lik ufak bir hacmine ragmen bence karşılıgını fazlasıyla verdi. mondial bu konuda düşündürüyor. varmıdır bunları test eden gözlemliyen bana yardımcı olabilecek? bu motoru almayı çok istiyorum ancak biraz korkuyorum malum birkaç kronik sorundan. bu yüzden yolda kalır, motoru serviste atırırsam patronuma hesap vermesi dert olabilir.

bu konuda bana yön gösterecek, yardımcı olabilecek abilerim-arkadaşlarım ve kardeşlerime şimdiden teşekkür ederi hayırlı sabahlar dilerim..

tekeriniz düz bassın kazasız belasız!..
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Sıkıntı yok merak etme. Ayrıca Titrek TVS'ye göre çok daha rahat edersin. Ama Tvs'den biraz daha fazla yaksa da eminim ki kendini daha güvende ve konforlu hissedeceksiniz. Servisiniz iyiyse, güveniyorsanız gerisini merak etmeyin. Bu konudaki en iyi yorumu size Adnalı nikli arkadaşımız yapar. Hem Tvs hem de RX3 ile çok tecrübesi var. Selamlar.
    bursalıali, Erd0 ve smyrna_35 bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli Onurcan <symirna_35> Sen RX3İ yi bizlere soruyorsun . Bense sana motosiklet değil servis tavsiyesi yapacam. Geçen
    yaz Evo ile Bursa'dan Çeşme'ye gittim,iki ay orada kaldım , sonra evime döndüm. Çeşme'de motorumun arka freni sıkıştı hiç hareket edemez hale geldim. Garantideki motor olduğu için Mondial servisine götürdüm. Şimdi adını hatırlayamadığım usta benim
    sorunumu hemen halletti. Sağolsun, benden 5 kuruş para almadı. Uma fabrikaya da en ufak rapor tutmadı. Hemde işinin ehli bir
    insan. Elleri dert görmesin. RX3İ ile 2 defa Bursa İstanbul birde Bursa Çeşme yaptım. Şu an yaklaşık 7500 km deyim. Şimdiye
    kadar beni yolda bırakmadı. Seyahat rahatlığı olarak nü mt07 den daha üstündür.130 km bana yeter dersen hiç düşünme al. Nasip olursa yaza Çeşme Çiftlikköy'de görüşmek üzere . SELAMLAR.
    sezgingulmez, Erd0, smyrna_35 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    mt07 yi bırak, 4 silindirli japonlardan evo'ya geçen çok, bi kere ucuz parça, motor ucuz şanzıman kaliteli, sürüş konforu var vs.. bu konuda önceki sayfalarda çok sorulmuş.ama evonun rağbeti artıyor. yaza rahat 15 in üstüne çıkar. bunların sebebi japon motorları sağolsun. crf bile 17.500 oldu.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    üstadım öncelikle teşekkür ederim. abi yakması dert değil çünkü tvs de gitmediğinden daha fazla gaz açıyorum daha fazla yakıyor emsallerinden. dediğin gibi abi titrek tvs hem yoruyor hem yakıyor (gaz açmamdan dolayı) benim daha çok çekinmemin nedeni çok araştırdım oksijen sensörü ve malum marş sıkıntısı. şehirler arasında yolda kalmak problem yaratır benim için. siz sorun yaşadınızmı hiç? şuana kadar gözlemleriniz nedir. şimdiden teşekkür ederim, umarım uzun km lerce sorun yaşamadan binersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

üstadım kesinlikle haklısınız. TVS de motordan çok usta problemleri yüzünden yürütemiyorum. parçası yok, parçasını buluyosun ustası yok. motoru 3.000 tl ye aldım kazadan sonra 1600 tl şuan için net masrafım var ancak halen olmadı istediğim gibi. halen bir ses bir problem. izmirde 5-6 ustaya gittim şuanki ustam eski tvs servisi, şuan mondial yetkili servisi. bu yüzden ilk başlarda bu motoru düşünmüştüm. ancak servise birkaç mondial da parça temininde problemlerini gördüm motorları aylarca yattı bu yüzden tereddütte kaldım. izmirde servis işi olan herkese kesinlikle üçyol köstence köprüsünün orda zafer bey in servisini şiddetle tavsiye edebilirim. aşırı ilgili, bilgili ve yardım sever biri. sagolsun tvs yi de adam etti/ediyor. mt 07 ile çok fazla uzun yol yapmadım. tvs ile kıyı şeridini gezdim desem yalan olmaz. 130 çok bile esasında benim için tvs den sonra esasında işim yüzünden inazuma düşünüyordum ancak parçaları pahalı olmasından dolayı ve pekte tipini sevmediğimden vazgeçip duruyordum. bir aksilik çıkmazsa yaz başında rx3i yi almış bulunurum. fikrimi çok olumlu anlamda değiştirdiniz çok teşekkür ederim. yaza 2 rx3i ile çeşmede görüşmek dileğiyle selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

hocam zaten mt07 benim için çok referens olamaz. motor sınıf olarak çok yukarda hacim olarak. ehliyetimin yetersizliğinden de binemedim. gazlamak için çok az bindim. 200-250 cc de bi çok alternatif denedim evo da dahil. evo çok hoşuma gitti. nasip olursa yaz başı bende bir değişim yapacağım. aynen mt07 yi sıfır olarak 20.000 tl ye aldık, şuan 22.000 tl 2. elleri.. bu zamlarla dahada artar.. evo güzel bir alternatif umarım fiyatını dahada arttırmazlar ..
    bursalıali bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı smyrna_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım öncelikle teşekkür ederim. abi yakması dert değil çünkü tvs de gitmediğinden daha fazla gaz açıyorum daha fazla yakıyor emsallerinden. dediğin gibi abi titrek tvs hem yoruyor hem yakıyor (gaz açmamdan dolayı) benim daha çok çekinmemin nedeni çok araştırdım oksijen sensörü ve malum marş sıkıntısı. şehirler arasında yolda kalmak problem yaratır benim için. siz sorun yaşadınızmı hiç? şuana kadar gözlemleriniz nedir. şimdiden teşekkür ederim, umarım uzun km lerce sorun yaşamadan binersiniz.[COLOR="Silver"]
    Sizi yolda bırakacak hiç bir sorunu yok. Ben şu an yaklaşık 7600 kmyi geçtim. Neredeyse her hafta sonu 200-250 kn gezerim. Çok şükür beni yolda bırakacak bir sıkıntı yaşamadım. Bir ara sönme problemi oldu ama o da yanlış sübap ayarından kaynaklandı. Doğru ayarla sorun çözüldü çok şükür. Ama o problem bile yolda bırakan birşey değildi. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Yeter ki servisiniz düzgün olsun.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günaydınlar...
    Dün Fb ta, Evonun enjeksiyon sistemini iptal edip, karbüratör takan bir arkadaş gördüm, kendisi burada mı acaba, bizi biraz aydınlatsa...
    bursalıali bunu beğendi.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Aldım sonunda bende evoyu hondadan sonra iyi geldi 8200 km şuan sorun yok maşallah, bozuk yola girdim çıktım yine sorun yok gidişinde de bişey yok, bu hafta İzmir'den Bodrum'a bakalım uzun yolda nasıl . Yalnız biraz yakıyor sanki depoyu fulledim suan 170 km oldu ikinci çizgiye indi :/ biraz devirli kullanıyorum acaba ondan mı oluyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07 yi bırak, 4 silindirli japonlardan evo'ya geçen çok, bi kere ucuz parça, motor ucuz şanzıman kaliteli, sürüş konforu var vs.. bu konuda önceki sayfalarda çok sorulmuş.ama evonun rağbeti artıyor. yaza rahat 15 in üstüne çıkar. bunların sebebi japon motorları sağolsun. crf bile 17.500 oldu.
    Ben o ben cbf600 den sonra güzel oldu, amortisörle çok hoşuma gitti. Bakım, parça vs ucuz, şekil güzel, gidişi normal bence güzel yani. Mt07 alan birde havalı sele bişey alsın İstanbul'dan Ankara'ya arkadaşın motoru götürdüm indim sonra toto yok gitmiş, sırtım felç, dizler ağrı sızı he ama ben 190 biraz debelendim sığayım diye hedef küçültmekten heder oldum :/ ama gidişi güzel şimdi Allah için güzel gidiyor arkadan 2 tane radar cezası göndermişler az kalsın arkadaşlığım bozuluyordu
    bursalıali ve smyrna_35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i evo
    valla buradaysa bizede söylesin nasıl oluyor çünkü kolombia da bu motor karbüratör ile satılıyor keşke bizim ülkede de böyle olsaydı dedim hep. Çünkü hava ayarı rolanti ayarı yap devam nakadar çok elektronik demek okadar arıza sebebi ve okadar para demek bence başka bir halta yaradığı yok! ayrıca karbüratörün homurtusunun keyfide başka bişide yok
    bursalıali ve kdiner bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3i evo

bu video da karbüratörlü rx3 sesinin farkını duya bilirsiniz özelikle ilk çalıştırdığında dikat edin
    bursalıali, mitmuallim ve Salih_T bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar motorumun sahibindene ilanını koydum bilginize.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7490287/detay/
    bursalıali ve gokangunes bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=nqnnoGXOIyw
    bu video da karbüratörlü rx3 sesinin farkını duya bilirsiniz özelikle ilk çalıştırdığında dikat edin
    Güzel eğlenmiş..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)