Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bazı arkadaşlar önyargıdan bahsetmiş ama..Kalitenin tesadüfen 1 ürün ile yakalanacağı düşüncesine kapılmak bence extra önyargıdır

NE zamanki Zohngsen üretimi bir ürün x marka kaliteli bir ürün gibi 10.yılında yada 5.yılında hala diriliğini ve teknik performansını büyük ölçüde koruyor ise.O zaman bende önyargılarımdan kutulacağım..

Ancak halen böyle bir ürün yok.Önyargıya sebep olacak binlerce çinli mağduru motosiklet kullanıcısı var ama..
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    arkadaşlar , biliyorum yanlış anlaşılacak ama fırsat olarak gördüğüm bi durumdan yararlanmak için motorumu satabilirim. sahibinden e koyamıyorum. motosiklet.com da var. (henüz kategorisini açmamışlar ama , rx3 olarak aratın) motorda bi sıkıntı yok. kredi kartına taksitte yapabilirim. ilgilenenler mesaj atsın.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Kardeş, senin ilanı göremiyorum...

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    özel mesaj ile ulaşabilirmisin?

Motosikleti
    rx3
    hız konusunda direk %10 - 9 civarı iyimser ölçüyor makina .. aslında 90 92 ile gidiyorsun ama göstergen 100 km saati gösteriyor. yakıt tüketimide beklediğimden fazla. Daha 3000 km deyim 4.5 lt nin altını göremedim. Sizin tüketimler ne durumda.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Hiz durumu gps lemi kontrol ettiniz. Bendeki sapma cok daha fazla cunku. Yakit olcumu yapmadim henuz. Yarin bi olcum yapabilirim herhalde.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ne yani bu motorun dijital göstergesi orta halli bi 150'lik çinliden daha fazla mı gösteriyo. 90'la giderken GPS'te 92 gösteriyodu Ya benim km saati çok doğru yada sizin gps'lerde sorun var. Bide şu kıyaslamaları lütfen telefon gps'i ile değil navigasyon cihazı ile yapalım arabalar için üretilmiş.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar önyargıdan bahsetmiş ama..Kalitenin tesadüfen 1 ürün ile yakalanacağı düşüncesine kapılmak bence extra önyargıdır

NE zamanki Zohngsen üretimi bir ürün x marka kaliteli bir ürün gibi 10.yılında yada 5.yılında hala diriliğini ve teknik performansını büyük ölçüde koruyor ise.O zaman bende önyargılarımdan kutulacağım..

Ancak halen böyle bir ürün yok.Önyargıya sebep olacak binlerce çinli mağduru motosiklet kullanıcısı var ama..
    En çok ben bahsediyom
    Öncelikle her zaman bahsettiğim,insan ne istediğini bilecek yönünde.Ayrıca internet gibi bir nimet var elimizde.Bu nimet marka kavgası için değilde,herkesin aldığı herhangi bir markayı kullanan ''asla kullanmayan birinden değil'' değerlendirilirse daha verimli olur.Hazır istediğim gibi bir motor çıkmışken,hemde Pulsar almak için yanıp tutuşurken malesef 10 yıl bekleyemem,bekleyene de bişey diyemem.Zaten ömür su gibi geçiyor.7000 TL bi motora verilirmi kavgası yaparken motor oldu 9000 TL Herşeyde bir hayır vardır.23 yıllık motosiklet hayatımda hep ülkemizde adı yeni duyulmuş motorların ilk kullananlardan biri oldum nedense.Hepte elinde patlaaaacak bu beee didiler çok bilmiş motor kullanmayan insanlar.İlki Bajaj Chetak 13-14 yıl kullandım.Mondial Cub 6 yıl kullandım,Mondial Drift 3 yıl kullandım.Özellikle mondialden yana etrafta duyduğum abuk subuk şikâyetleri kendim hiç yaşamadım.Ama servislerinin dangalaklıklarını çok gördüm.Görmeye de devam ediyorum.Kullanıcı olarak servisleri siz yönlendirmek zorundasınız.Yani servis haricinde az çok eliniz anahtar tutacak,motor sökün toplayın demiyorum.Az biraz ilgi diyorum.Bu ilgiyi her motor ister.Mondialin ya da başka bir çinlinin ağzına tezek bırakan bi adama ne verirsen ver ona da aynısını yapar.
    cenkito, sgmarf ve aSuBaYaH bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialin ya da başka bir çinlinin ağzına tezek bırakan bi adama ne verirsen ver ona da aynısını yapar.
    buna katılmıyorum

cunku çinliye mebla az olunca insanın gözündeki degeride az oluyor.

adam çinliyi dagıtır ama japona gözü gibi bakar
    turkish39 ve asde06 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna katılmıyorum

cunku çinliye mebla az olunca insanın gözündeki degeride az oluyor.

adam çinliyi dagıtır ama japona gözü gibi bakar
    Beleş ya da yarı fiyatına ver bak noluyo
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    arabamdaki 2 adet gps ile telefonumu kontrol ettim ve hepsi aynı şeyi gösteriyor diyorum. bildiğiniz başka bişey varsa bide onu deneyeyim. haa bide piranha nın motosiklet için ürettiği gps i var elimde. onuda bağlayım bi ara. sizi km konusunda ikna etmek için 3 tane gps kullandım. hala ikna edemedik. bu motorun iyi - kötü olduğu hakkında yazdıklarımıza da inanmalarını bekleme turkish39 ;)

Motosikleti
    rx3
    eşim hız sabitleyici ile 90 giderken denedik. aynı hızla gidebilmek için 98 100 arasında gezdim. aracım standart lastik ve janta sahip kalibrasyonu tam sıfır alınmış bir araç. diğer arabamla da deneyeceğim.benim motorun kalibrasyonu bozuk olabilir. son hız olarak 149 km yi görüyor. benim göstergeye göre 130 kmsaat oluyor tabi...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maydonoz olup yazayım araya , 5. viteslisi, 34 dellorto karbüratörlüsü , süpermoto 17 inçler, 13 ön, 40 arka dişli ile 160 küsürü gördüm, çok afaedersiniz hemde domalmadan baston yutmuş kadarda dik değil relax pozisyonda.

Tabii bendeki apachi xz250rm , bayaa kilo farkı var , manuelde 115 kilo kuru ağırlık desede tahminen sade motorum ıslak 130 vardır , bende 75 .

Rx3'e gelince EFİ injeksiyon daha çok optimum yakıt tasarrufuna ayarlı olsa gerek , tabii ağırlığıda cabası kaç kilo idi bu mahluk? tekerler de cücük tabi.

Unutmadan Megelli 250r ile aynı motor desek daha doğru olur.6 vites ve efi.
    Apachi 250 Supermoto ile gidona kapanmadan rüzgardan rahatsız olmadan 160 km yapan biri vardı bu konuda, muhtemelen onların da km saati arızalı, bu yüzden hızlı gittiğini sanıyor ve rüzgardan rahatsız olmuyor.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apachi 250 Supermoto ile gidona kapanmadan rüzgardan rahatsız olmadan 160 km yapan biri vardı bu konuda, muhtemelen onların da km saati arızalı, bu yüzden hızlı gittiğini sanıyor ve rüzgardan rahatsız olmuyor.
    Bendeniz oluyorum buyrun,? , dediğin üzere Apachi XZ250RM süpermoto 40 diş ile , versiyonlar farklı besleme farklı ,vites şanzumanlar farklı, güç farklı , tabii tam ve doğru demesemde defalarca çeşitli capon motolar ile, ve vectra ile ölçüm teyit edilmişti, şu sıralar motor yorgun olduğu halde! , rahatlıkla yapabilir, tabii yazdıklarımı isbat için tutup çocuk gbi kimseyi ikna edecekte değilim.

Kaani olmaz isen senin şu meşhur göstergesi az gösteren çinkonu , hatta hindu pulsarını getiriver 35 yaşımdan sonra çılgınlık edip sırf beyimizi ikna etmek için kapışalım nasıl?

Motosikleti
    RX-3 EVO
    ODO, hız konusuna katılıyorum, motosikletler %10 otomobil % 5 hata payı vardır zati...! bence bir sıkıntı var 6000 km yol yaptım 4,0 litreyi hiç bulmadı tüketim hep 3,5-3,7 arasında kaldım....

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Yanlis anlamadiysam araba ile motoru yanyana gorutup gostergelerdeki rakamlari soylediniz. Arabanin gostergeside fazla gosterdigi icin aradada hala %10 fark oldugundan neredeyse benim soyledim rakamlara geliyorsunuz. Arabalarin fazla olctugu kanisini bitek sahibi oldugum honda crv 2002 arac kiriyor. Gps ile birebir ayni gosteriyor. Benim bildiklerim icinde tabiki.

Dun yakit olcumu yapma sansim oldu. Depomu kendim , belirledigim bir noktaya kadar tamamen doldurdum . sonrasinda 153 km dag yollarinda gezdim(asfalt) . tekrar kendim daha once belirledigim noktaya kadar yakit doldurdum. 4.53 lt yakit aldi. Yani 100 km de 3 lt gibi muthis bir rakam. Yanimda 125 cc bir scooterli arkadasim vardi. Ort olarak 70-90 km araliginda seyehat ettik. Yolda cok daha fazlasina musade etmiyordu zaten. Yakit ile ilgili fotograf mevcut ama daha sonra ekleyebilirim.
    Yolculuk sirasinda bir kere uygun bi alanda son hiz denedim. 140 tan (gostergedeki 140 ) sonra depo tokatlama denen sey olmaya basladi. Hemen hizimi azalttim. Sanirim on tekerlekte balas ayari yok. Yada degistirdigim arka canta dengesini bozdu. Bilemiyorum.
    Sele rahatsizlik verdi. Sekli yan durmus"C" ye benzedigi icin bi turlu rahat edemedim. Belki alisirim ilerleyen zamanda.

Motosikleti
    rx3
    benim oksijen sensöründe (Lambda)arıza var. Bu gün lambda sensörünün soketini gevşettim 3.44 lt ile gezdim. Motor arıza lambası yaktı sadece. Fabrikadan yeni sensör bekliyorum şimdi. Yakıtın fazlalığı bundan anlaşılan. Megelli kullanıcılarıda soketi gevşetip kullanıyormuş. Egsozdan veri almadan çalıştı ecu ve daha az yaktı ... birde rölantide gezme oluyor ara sıra stop ediyordu. Soketi gevşetince hepsi geçti.
    ake bunu beğendi.

Benim GPS te arabadan 10 km düşük gösteriyor. Burada güvenilir olmayan arabanın ölçtüğü mü? yoksa GPS in değerleri mi? Bence GPS sorunlu çünkü bazen konumu 25-30 mt hatalı gösteriyor. Bu demektir hızıda yanlış ölçebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Motoru 2 gün oldu teslim alalı. Fakat beyaz su kabında su seviyesi gözükmüyor. Kapaktan bakınca peteğin sütünde hayal meyal su gözüküyo. Sizce su ilavesi yapmalımıyım.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    hayırlı olsun.

arka fren tertibatını fotoğraflayıp yükleyebilecek biri varmı? bişey kontrol etmem lazım.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim oksijen sensöründe (Lambda)arıza var. Bu gün lambda sensörünün soketini gevşettim 3.44 lt ile gezdim. Motor arıza lambası yaktı sadece. Fabrikadan yeni sensör bekliyorum şimdi. Yakıtın fazlalığı bundan anlaşılan. Megelli kullanıcılarıda soketi gevşetip kullanıyormuş. Egsozdan veri almadan çalıştı ecu ve daha az yaktı ... birde rölantide gezme oluyor ara sıra stop ediyordu. Soketi gevşetince hepsi geçti.
    birde rölantide gezme oluyor ara sıra stop ediyordu. Soketi gevşetince hepsi geçti. burda bağsettiğiniz sensör hangisi acaba bilgi vermeniz mümkünmü.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)