Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Arkadaşlar, öğrendiğim bir bilgiye göre bu motorun mondial kısmı sadece stickerlarmış. rus bir firma tarafından üretilip tüm parçaları rus malıymış. mondial sadece sticker takmış. bu iyi bir şey sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayır, motor çin markası Zongshen'in motoru. Rus olan da M1nsk... M1nsk de bunu onlardan alıp markasını bastırıyor fakat onlarınkinde 17" arka lastik ve başka bazı farklılıklar var. Bu yine de iyi bir şey çünkü M1nsk eski bir firmadır, motorları sağlamdır. Kötü olsa bu motoru satmazlardı.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    kullanıcı arkadaşlar, hala detaylı bir inceleme, bilgi paylaşımı olmadı. rodajlar bitmedimi?

Motosikleti
    RX-3 EVO
    5500 km oldu, keyif ilk anki gibi devam ediyor, ilk motorum ve bu makinadan büyük başka makinaya binmedim,geçen hafta ilk kampımı Geyikli/ Çanakkale'de Yaptım. Hava filtresi temizliği, zincir yağlama/temizleme, yağ Değişimi rutin faaliyetler.... Yakıt ortalama 150-160 krş. 100-110 km makinamın rahat ve iyi hissettirdiği sürat aralığı, 120 ve üstü vibrasyon Başlıyor, sağ pad biraz fazla titreşim yapıyordu araya şamriyel sorunu çözdü, şehir içinde ve sıcak havalarda rampa sararken hararet artıyor fanlar deli gibi Çalışıyor kontrol gerek..1000 km bir su seviyesini kontrol gerekiyor.....

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı sgmarf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Yakıt ortalama 150-160 krş. 100-110 km makinamın rahat ve iyi hissettirdiği sürat aralığı, ....
    Hocam, bırakın kuruş hesabını, motor kuruş yakmaz, benzin yakar. Biz ne bilelim kimin benzini nerden kaça aldığını?!?
    100km'de ne kadar benzin yakıyor onu söyleyin. Tüm dünyada 100 km'de kaç litre yaktığıdır ölçü, bi bizde km'de kaç kuruş yaktığı. İlginç milletiz vesselam.
    Mengu16, tozluklu, mitmuallim ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Ben: Kardeş motorun yakıt tüketimi nekadar
    O: Abi 20 liralık benzin aldım 5 kere çarşıya bir kere karşıya gittim hala depoda benzin vardı.
    Ben : Hımm anladım galiba..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    120 sonrası titreşim rahatsız ediyorsa hoş değil. 120 düşük bir hız sayılmaz ama 130 - 140 civarı başlasa daha iyi olurdu.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 sonrası titreşim rahatsız ediyorsa hoş değil. 120 düşük bir hız sayılmaz ama 130 - 140 civarı başlasa daha iyi olurdu.
    250 cc tek silindirli bir aletten bahsedildiğinin farkındasın değilmi? yada transalp, tenere, crossrunner gibi bir konuya yazmak istedinde buraya yazdın yanlışlıkla.
    dyavol-77 ve asde06 bunu beğendiler.

çaylakcıbır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 - Ninja 250R - -GSR 600 - CRF250 L
    Arkadaşlar son bir haftadır baya araştırdım motoru görünüm nedeniyle hepinizin olduğu gibi benim de oldukça ilgimi çeken bir motor oldu..
    Ancak kafamı kurcalıyan şeylerden biri bu motor 1 yıl içinde ne kadar değer kaybeder?
    Bunun dışında morotun oldukça pozitif yorumlarını yapanlar oluyor ancak hiç şu huyu ve özelliği çok kötü yorumu göremedim.
    Şu an nerdeyse almaya karar vermiş durumdayım sizde bu kararımdan caymak için geçerli bir sebep var mı?
    Onur.. Huzur.. Gurur..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc tek silindirli bir aletten bahsedildiğinin farkındasın değilmi? yada transalp, tenere, crossrunner gibi bir konuya yazmak istedinde buraya yazdın yanlışlıkla.
    Evet yanlışlıkla yazdım.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    kayseriden bir arkadaşımız 9250 ye kadar düştü. motor daha 500km de. ne diyorsunuz arkadaşlar? bu motor tutmasa bile bundan daha alt fiyata gider mi? zarar etmek istemiyorum açıkcası

Motosikleti
    RX-3 EVO
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, bırakın kuruş hesabını, motor kuruş yakmaz, benzin yakar. Biz ne bilelim kimin benzini nerden kaça aldığını?!?
    100km'de ne kadar benzin yakıyor onu söyleyin. Tüm dünyada 100 km'de kaç litre yaktığıdır ölçü, bi bizde km'de kaç kuruş yaktığı. İlginç milletiz vesselam.
    Kardeş benim hesabım bu bi zahmet(sanırım sen bu ülkede yeni başladın yaşamaya) kendi hesabını yap ne diyeyim sana ...kuruş yakmaz??? ne içiyorsun kardeş...?
    asde06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı sgmarf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş benim hesabım bu bi zahmet(sanırım sen bu ülkede yeni başladın yaşamaya) kendi hesabını yap ne diyeyim sana ...kuruş yakmaz??? ne içiyorsun kardeş...?
    "Senin hesabın" da yanlış hesaplamışsın. km'de 150-160 kuruş 1,5-1,6 tl demek. 100km'de 150 tl mi yakıyor senin makina?!!? Anlaşılan sizin kafaya ulaşacak birşey içmemişim.(Hesabın sonundaki bir"0" fazla onu anladık da siz gözden kaçırmışsınız sanırım.)

Hesabı doğru yapıp öyle verseniz de benzinin litresini kaça aldığınızı belirtmeden o da çok işe yaramazdı, ancak genel bir bilgi verirdi. Sizin amacınız "bilgi vermek/bilgi almak"tan çok "haklı olmak/olmaya çalışmak" izlenimi yarattı bende ki bu karşılıklı konuşmaya istekli olduğum bir kişi yapısı değil benim, o yüzdendir ki bu, bu konu başlığı altında size/sizin mesajınıza yönelik son mesajım.

Tekeriniz düz bassın, motorunuzu iyi günlerde kullanın.
    Kalın sağlıcakla.

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayseriden bir arkadaşımız 9250 ye kadar düştü. motor daha 500km de. ne diyorsunuz arkadaşlar? bu motor tutmasa bile bundan daha alt fiyata gider mi? zarar etmek istemiyorum açıkcası
    Bence bu motor alayım 1-2 sene sonra satarım düşüncesi ile alınmaz. Ve bu motoru alıp hemen satmak isteyen arkadaşların endişeside bu bence. Kendi piyasa rayicini Mondial markası ile koruyamaz..

Aprilia koruyamıyor.. Kawasaki koruyamıyor.. Bu motor bence ort.5 yıl kullanmak için alınır. Yoksa piyasadaki kaderi CRF250 gibi olur. İlk önce çok talep gördü ancak sonra bu balon hızla söndü..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Neden satıyormuş 500 km'deki motoru ?

Motosikleti
    RX-3 EVO
    maktama işte derviş fikir zikir olayı aslında anlamak zor değil esas konuya gelince bak işte hesaptan anlıyormuşun bence çok detaya inme basit düşün sorunları kolay aşarsın netekim şu anda bu makinanın ne yaktığını biliyorsun........................................ ...........

Güvenli,keyifli sürüşler .....

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki düşecek.
    2013 model mondial drift 1750 . 2000 liraya satılıyor. Sıfırı 3000 lira. Forumda konusu var, adam Kazali ybr yi 1800 liraya sattı. 3500 lira pert kaydı olan ybr.

Bu motorun akibetinin bu olacağını en baştan yazdık zaten. Uzun yıllar bineceksen tamam, ama al sat yaparsan mondial de hem musteri bulamazsın hem de zarar edersin. Ha diyince satman için düşük fiyat vermen lazım 6.7 gibi. Bu motoru 9 a da alsan yine zarar edersin.

Yok satmam, ben biniciyim dersen o zaman al.

Öncelikle turkish39' a selamlar, Cesaretini göstermiş Bu paraya alınabilecek en güzel ve en makul enduro motoru almış, Bu motoru ve fiyatı beğenmeyen veya başka 250cc motorlarla kıyaslayan arkadaşlar şunu dikkate almalı bence, bu Motorun kıyasladığınız motorlarla tek ortak noktası motoru ve 6 vites olması kullanım tarzı tamamen farklı ve eşsiz, piyasada bu motorun muadili başka bir motor yok şu anda ve düşük bütçeli enduro kullanmak isteyen arkadaşlar için iyi bir seçenek. Bu tarz bi motoru alan kişi zaten en az 2 yıl biner ve açıkçası belli bir değer kaybını göze alır, ben BMW F650gs kullanıcısı olarak motoru başarılı buldum, alanda kehyifle binsin, arkadaşlar aldığım motor değerini kaybetmesin diye düşünüyorsanız bence CBF alın 150cc. binersinizde satarsınızda.

Ama motor işine keyif için biniyorsanız uzun yol yapacak ve enduronun zehirini almak istiyorsanız bu makina en uygunu
    turkish39, sgmarf ve asde06 bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı gockhanpasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle turkish39' a selamlar, Cesaretini göstermiş Bu paraya alınabilecek en güzel ve en makul enduro motoru almış, Bu motoru ve fiyatı beğenmeyen veya başka 250cc motorlarla kıyaslayan arkadaşlar şunu dikkate almalı bence, bu Motorun kıyasladığınız motorlarla tek ortak noktası motoru ve 6 vites olması kullanım tarzı tamamen farklı ve eşsiz, piyasada bu motorun muadili başka bir motor yok şu anda ve düşük bütçeli enduro kullanmak isteyen arkadaşlar için iyi bir seçenek. Bu tarz bi motoru alan kişi zaten en az 2 yıl biner ve açıkçası belli bir değer kaybını göze alır, ben BMW F650gs kullanıcısı olarak motoru başarılı buldum, alanda kehyifle binsin, arkadaşlar aldığım motor değerini kaybetmesin diye düşünüyorsanız bence CBF alın 150cc. binersinizde satarsınızda.

Ama motor işine keyif için biniyorsanız uzun yol yapacak ve enduronun zehirini almak istiyorsanız bu makina en uygunu
    Aleykümselâm.Bazı arladaşlar haliyle çekingen duruyor,bazıları da sırf eleştirmek için yazıyor.İkinci el için hesap kitap yapmadım,sürekli motor değiştiren biri değilim.Uzun vadede kullanmak istediğim için bu motoru aldım.ÖNEMLİ OLAN ne amaçla aldığınızdır.Motosikletten az çok anlayan biri,RX3 için abartılı bir şekilde olumsuz düşünmez.Servisle ilgili herşeyi,yetkililere ulaştırıyorum.Az çok bişeylerin yoluna gireceği inancımı kaybetmedim.İnşallah ileriki zamanlarda hepimiz güzel şeyler olacağını göreceğiz.
    Bu forumda beni takip eden bir çok kişi olduğundan,tarafsız olmak zorundayım.İlk izlenimlerim hep olumlu yönde.Bazı arkadaşlarım hiç olumsuz şeyler yazmıyorsun diyolar.Oysa ne varsa onu yazıyorum.Kullandıkça motoru daha fazla tanıyorum.Bu yüzden yanlış yorumlarda bulunmak istemiyorum.
    Dediğiniz gibi;Motor işine keyif için biniyorsanız uzun yol yapacak ve enduronun zehirini almak istiyorsanız bu makina en uygunu.
    Tekeriniz düz bassın.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    '06 Kawasaki Er6-N - '19 Yamaha MT 25 ABS
    Ne kadar değer kaybedeceğine şöyle bir bakalım ;
    1- Ülkemizde uygun vergi oranı itibariyle 125 cc makine ve 250 cc makine aynı vergiyi veriyor
    2- Ülkemizin yolları çok ta düzgün değil
    3- Millet olarak en azından piknik yapmak içinde olsa asfalttan çıkıyoruz
    4- Yakıt olarak ekonomik limitimiz ort. 4lt/100 km olduğunu varsayarsak
    5- Yedek parça bulunabilirliği ve dışarıdan getirtebilme kaynakları çeşitliliği (Yunanistan, Avrupa, Rusya, Çin, Amerika vs.)ve yerli yaygın yedek parça
    6- Pazar alışverişi için dahi olsa bagaj hacmine ihtiyaç
    7- Arkamızda eşimizi dostumuzu rahat bir şekilde taşımak ve denize, gezmeye gitme ihtiyacımız
    8- Yollarımızda sollama harici yüksek hızlarda (>120 km/h) seyretmenin ekonomik ve güvenlik sorunları

Düşünülürse bu motor bence ülkemizde çokta değer kaybetmez gibi geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)