Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam olarak satış psikoljisi markayı ilk defa duydum,güzel bir kask alınıp reklamcıda tasarlatabilirsin,renk uyumu için kask almak saçmalık olur.
    Bende aynı fikirdeyim.Burada paylaşmak istedim benzer bir durum yaşayan arkadaşlar illaki vardır.
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Lem marka kasklar arai shoei den sonra piayasaya giren saglam kasklardandir ben ls2 vardı mavi renk mecburiyetten aldim 200 liraya motora kasksiz binmemek icin lanet olsun ki, bayiden uzaklasinca çıkardım benimseyemedim kaskı ondan sonra eski honda sahibi olduğum icin honda bayiine uğradım bu lem marka kasklari tavsiye ettiler, simdi satabilirsem ls2 yi lem arai shoei ucunden birisine yonelicem

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı fikirdeyim.Burada paylaşmak istedim benzer bir durum yaşayan arkadaşlar illaki vardır.
    Hocam bende honda bayiinde gördüm denedim inceledim. Benim incelediğim modelin iç malzeme kalitesi (sünger ve plastik kısımlar, vizör mekanizması vs...) beni pek memun etmedi. Ayrıca markayıda internette baya araştırdım. Çok köklü ve eski bir italyan kask üreticisiymiş. Fakat bir ara krizde iflas edip fabrikayı kapatmışlar. Uzunca bir süre piyasadna uzak kalmışlar.
    Yakın tarihte yeniden üretime ispanyada başlanmış.

Sharp testine girmiş modelleri şunlar: Lem Kask Sharp testleri

Genesis modeli sharptan 4 yıldız almış. Başka modelleri nasıldır bilemem.

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende honda bayiinde gördüm denedim inceledim. Benim incelediğim modelin iç malzeme kalitesi (sünger ve plastik kısımlar, vizör mekanizması vs...) beni pek memun etmedi. Ayrıca markayıda internette baya araştırdım. Çok köklü ve eski bir italyan kask üreticisiymiş. Fakat bir ara krizde iflas edip fabrikayı kapatmışlar. Uzunca bir süre piyasadna uzak kalmışlar.
    Yakın tarihte yeniden üretime ispanyada başlanmış.

Sharp testine girmiş modelleri şunlar: Lem Kask Sharp testleri

Genesis modeli sharptan 4 yıldız almış. Başka modelleri nasıldır bilemem.

Teşekkürler bende benzer bilgilere rastladım.İspanyada üretildiğini bilmiyordum.Üzerinde kaskın arka tarafında italyan bayrağı var italyan markası italyada yapılıyor falan demişlerdi hatta ls2 kasklar da italyan geçer ama çinde üretiliyor gibi bir konuşma da geçti.Linkten bakınca sanırım genesis modeli bakmış olduğum model.
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı oguzyamann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bi sorum olcak bilgisi olan arkadaşlara motorumun 10bin bakimi geldi hatta gecti bugün oil yazisi yanip sonmeye başladı kışın motoru kullanmiyicagimdan bakim yaptirmak istemiyorum fakat suan havalar güzelken kullanmak istiyorum bu durumda motoru bir kac gün kullanmak cok mu sakıncalıdır hic riske atma kapat kullanma yada bakimini yaptir mi dersimz tavsiyeleriniz nelerdir
    Bende 5000 km deyim, oil isigi yaniyor, ayni sekilde biraz gecirsek bakimi zarari olurmu aceba, ayni durumdayim yani. Kışın cok fazla hatta neredeyse hiç binmeyecegimden dolayi baharda guzelce yagini degistirip binmek daha uygun olur gibi geliyor, doğrumu dusunuyorum aceba?

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı Nvzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen olduk valla manisanın neresinde oturuyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Sanırım hiç duyulmamıştır bu yağ markası Mondoil diye bir marka bayağı kalıyo zincir üzerinde ama ben kaliteli bir yağla tekrar yağlayayım en güzeli
    Saruhanlı da oturuyorum hergün merkez e gidiyom ordan izmir her yerdeyim :D

motul c4 zincir spreyi al bir cok kişi motul kullanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 5000 km deyim, oil isigi yaniyor, ayni sekilde biraz gecirsek bakimi zarari olurmu aceba, ayni durumdayim yani. Kışın cok fazla hatta neredeyse hiç binmeyecegimden dolayi baharda guzelce yagini degistirip binmek daha uygun olur gibi geliyor, doğrumu dusunuyorum aceba?
    motorlarımız yüksek devir çeviriyor 5000 km beklemişsiniz cogu kişi 3000-4000 de giriyor. bakıma ben 1000 bakımndan snra 4000 de girmiştim ve burdaki bir çok arkadaşımda bu km lerde girdi . sonuç olarak motoru eski pis yagıyla yatırmamanızı öneririm bakımını yapın en kötü castrol 10-40 koyun idarelik yazın 1000 km kullanr degiştirirsinz .

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    1000 bakimindan sonra yağ değişimi bakımla beraber 5000de mi yoksa her 2000binde yağ degisimi var mı?

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    beyler r25 ilanlarına bakıyorum nerdeyse yarısı cc yükselteceğimden satılık yazıyor. Yanlış anlamayın ama çoğu kişi bunu ilk motor olarak aldı. taş çatlasın 7 aylık mevzu ne kadar km yaptında , tecrübe edindin de cc yükseltiyorsun demezlermi adama. ??

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nvzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen olduk valla manisanın neresinde oturuyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Sanırım hiç duyulmamıştır bu yağ markası Mondoil diye bir marka bayağı kalıyo zincir üzerinde ama ben kaliteli bir yağla tekrar yağlayayım en güzeli
    Motul le bi deneyin bence. Ben farkını gördüm yada kulağımda alışmış olabilir. Şimdi duymuyorum yani

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul le bi deneyin bence. Ben farkını gördüm yada kulağımda alışmış olabilir. Şimdi duymuyorum yani
    sağolasın. En kısa sürede deneyeyim o markayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saruhanlı da oturuyorum hergün merkez e gidiyom ordan izmir her yerdeyim :D

motul c4 zincir spreyi al bir cok kişi motul kullanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

motorlarımız yüksek devir çeviriyor 5000 km beklemişsiniz cogu kişi 3000-4000 de giriyor. bakıma ben 1000 bakımndan snra 4000 de girmiştim ve burdaki bir çok arkadaşımda bu km lerde girdi . sonuç olarak motoru eski pis yagıyla yatırmamanızı öneririm bakımını yapın en kötü castrol 10-40 koyun idarelik yazın 1000 km kullanr degiştirirsinz .
    senin işler bayağı yoğunmuş o zaman. bende somada oturuyorum bir gün denk geliriz inş. motul marka yağıda alıcam en kısa zamanda sağolasın
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Atormentado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 Sfc Snappy x -- Yamaha Yzf r25
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler r25 ilanlarına bakıyorum nerdeyse yarısı cc yükselteceğimden satılık yazıyor. Yanlış anlamayın ama çoğu kişi bunu ilk motor olarak aldı. taş çatlasın 7 aylık mevzu ne kadar km yaptında , tecrübe edindin de cc yükseltiyorsun demezlermi adama. ??
    Malesef böyle kardesim bizim memlekette özgüvenden bol şey yok 500 km yaptıktan sonra artık motogp pilotlarına ben daha iyi sürerdim gözüyle bakarlar zaten 250 cc ye böyle güzel motorlar yapılmasa o kişiler başlangıç motoru olarak direk 600 lük te alırlardı

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bayiden 0 motosiklet aldım diyelim plakayı ruhsatı kendim yapmak istedim bayi bana geçici plaka veriyormu arkadaşlar ?
    brooklynnn bunu beğendi.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Beyler bugün motorum 10150km maşallah lakin motor yağı 500km önce değişti ve 8000'de bakımını yaptırdım uzun yola çıkıcaktım diye. bugün 10.000'i geçtikten sonra fark ettim yol bilgisayarında OIL yazısı yazıp sönüyor yağ seviyesine falan baktım bi sıkıntı yok neden böyle yapıyor bilen var mı?

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bugün motorum 10150km maşallah lakin motor yağı 500km önce değişti ve 8000'de bakımını yaptırdım uzun yola çıkıcaktım diye. bugün 10.000'i geçtikten sonra fark ettim yol bilgisayarında OIL yazısı yazıp sönüyor yağ seviyesine falan baktım bi sıkıntı yok neden böyle yapıyor bilen var mı?
    Bizim motorlarda yağ sensoru sadece yağlamada var,
    Oil yazisi tamamen yazilimsal bir is yani bayii yag degisiminden sonra yag kmsini sıfırlamamistir korkmanıza gerek yok
    Bu gibi arkadaslar icinde söyle bir hatirlatma yapalım akillarinda bulunsun,
    Bakimdan sonra mutlaka gostergeye bakınız yag km sayacı sifirlanmis mi diye
    Birde erken bakima girenler standart bakim kmsi yaziliyor 969'da girdim 1000km yazılmış garanti kağıdına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Arada ilk motoru olmayanlarda var hocam gömme bizi😀 ayrıca motoru aldım ama cok rahat çıktığı hizdan sonrasi, benim icin hiz degil boşa sarfiyat,
    Niyetim cbr650F ti sebebini merak eden akadaslarima tube'a cbr650F akrapovic exaust yazip kirmizi jant şeritli motora bakiniz ama onu alsamda gözüm benim R25'e bakar bu tasarımda keske cc yuksek araclar olsa
    Bide bilmiyorum baktınız mi ama ben dusuk hizda golgesine bakarken motorun ön kısımdan H2 suruyormusum hissine kapiliyorum bilmem farkeden var mi

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    valla dostum ilk motor olarak aldıklarını nerden biliyosun bilmiyorum şahsen bizim manisada 12 tane felan r25 var çoğunla muhabbetim var hiçbirininde ilk motoru deyil geçiş hep birde motoru alıp 600 cc sanip hüsrana ugrayanlarda var onları tanımıyorum ilanlarda görmüştüm. birde 7 aylk sürede ne kdr yapmış olabilirler diosun ben 5 ayda 12 bin km yaptım daha fazla gezemedim iş güç nakit yetersizligi arkadaş var onun dedin gibi 6 ay felan oldu 25 bin km oldu motor daha 1 aydır yatıyor okullar acılınca yatırdı gerisini sen düşün :D ben şahsen daha satılık a cıkarcaktım motoru çok düşündüm aile laf yapmasın die beklicem ama 600 cc ye geçmek istiyorum yaza belki yaza kadar devam sürmeye.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nekadar tuttu bakim ucreti ?

İridyum buji nerden alabiliriz bilen yok mu?

Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı Ardatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İridyum buji nerden alabiliriz bilen yok mu?

Burada enduro motor yarislarinda sponsor olan GÖKÇAYIR motor var istersen oraya sorup var ise sana kargolatabilirim,
    Ben cbfde kullanmistim 65 liraya aldım iridyum bujiyi

Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada enduro motor yarislarinda sponsor olan GÖKÇAYIR motor var istersen oraya sorup var ise sana kargolatabilirim,
    Ben cbfde kullanmistim 65 liraya aldım iridyum bujiyi
    Sorarsan sevinirim onların r25 için kaç türü modeli oluyo onun göndericeği marka model ve fiyat alırsan iyi olur şimdiden sağol haber bekliyorum

Motosikleti
    YZF R25
    Motorun ön kısmını düşüren arkadaşlar var mı acaba ? Varsa kaç cm düşürdüler ve fotoğraf ile gösterebilirler mi ? Merak ettim. Sanki bir kaç cm yüksek gibi geliyor ama kararsız kaldım düşürüp düşürmemekte...

Ayrıca arka kısımdaki kuyruk gibi olan çamurluğu sökeceğim.Biraz tipsiz duruyor. app mi yoksa pleksi plaka mı önerirsiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)