Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar bu far gece gündüz hep yanıyor ben zaten normalde farı hep açık giden biriyim ama merakımdan soruyorum bunu kapatmanın bi yolu var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu far gece gündüz hep yanıyor ben zaten normalde farı hep açık giden biriyim ama merakımdan soruyorum bunu kapatmanın bi yolu var mı?
    Motor elektrikçisi yapar. Fara giden elektrik yoluna bir anahtar yaptırırsın iş görür.

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Fabrika çıkışlı olarak farı kapatmanın bir yolu yok, illaki kapatacağım dersen gidonun altında enerji giriş kablosu var kesip araya anahtar koyabilirsin, ama kattiyen önermem cbr125 ime yapmıştım daha önce, yakması gereken enerjiyi yakamadığı için giderken göstergeler açılıp kapanıyordu km saçmalıyordu, r25 de de aynı durum olacağından eminim
    Bune bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tek far yanması simetri açısından rahatsız ediyorsa, uzunları açıp gezebilirsin gündüz. Hem çift far yanıyor, hem gündüz olduğundan diğer sürücüleri fazla rahatsız edici olmuyor, hemde trafikte daha fazla dikkat çekiyorsun.

Benim bildiğim güvenlik amaçlı konduğu için orjinalliğiyle oynamadan kapatmanın bir yolu yok.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler R25 imi 1000 bakımı için servise bıraktım az önce. Tahmini ne tutar yaklaşık olarak dedim? 220 TL gibi bir rakamdan bahsettiler, şok oldum.

Yağ olarak yamalube 15W50 R yağ koyacaz, filtre değişecek vs vs dediler. Az bi indirim yaparız dediler de pahalı geldi bana.

Forumda okuyorumda çok daha uyguna bakım yaptıran arkadaşlar olmuş. Bu fiyat pahalılığı Bursa yamaha bayii Start motora mı özgü yoksa beni mi yiyiyo bu servis arkadaşlar? Bir standart servis ücreti yok mudur yamahada?

Her servis tuttuğunu mu öpüyor? anlamadım ben bu işi beyler? yorumlarınızı bekliyorum...
    Ben inegol bayi inde 150 tl ye yaptırdım. Motoru mu yikattilar, zincirimi yagladilar vs.
    Ben memnunum. Ayrıca 250 cc makineye 15 50 yağ konmasini anlamıyorum. Arkadaşlar bu makine 10 40 kullanıyor. 15 50 daha kalın bir yağ. 36 beygir ve 14000 devir çeviren makine için çok uygun değil. 15 50 yağ ile bizim motorlarimiz 4. Viteste bile devir kesiciye girmekte çok zorlanır. Ben tam sentetik 10 40 koydurdum. Asla yarı sentetik kullanmayın. Şu an benim makine 5. Viteste 173 te devir kesiciye giriyor. 6. Viteste 193 gördü ve inanin 196 rahat görür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın yaptırmayın, yamaha servis bayi fiyatı sabittir ilk bakımda. Şu şekilde 50 tl işçilik 35 tl yağ 25 tl filtre şeklinde 110tl dir. Sakın ola uğramayın bidaha o bayiye ve şikayet edin. Verdiğim fiyat İstanbuldaki 3 servisten aldığım fiyat diğer yerlerdede öyle dediler sabit herşeyin fiyatı bakımda.
    Yanlış anlamayın fakat 2 litre 10 40 tam sentetik yağ 35 tl olamaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 7 bine ayarlayamadim, en düşük ayar 8000 den başlıyor.
    Arkadaşlar 7000 e ayarlanıyor. 7000 ile 13500 du sanırım başlangıç. Bitiş ise 8000 ile 14500 aralığı.
    Bence bi daha kontrol edin. Ben su an 1100 de başlatıyorum 13000 de sonduruyorum. Bu şekilde ayarladim. 13000 devir üzerinde kullandığımda ışığın yanması dikkatimi dağıtıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla uzun yol yapan biri değilim eğer alırsam ki kullanımın %90' şehir içi %10'u şehir dışı yollar olmak üzere kullanmayı düşünüyorum. Kısacası bana şehir içinde ne gibi olumsuzluklar yaşatabilir öğrenmek istiyorum kullanan arkadaşlardan ? Bir İstanbul trafiği olmasa kadar Bursa trafiğide bir epey zorlar kullanıcıları. Kullanım genel olarak Bursa ve Yalova şehirlerinde olucak şehir içi olanı.
    Bursa şehir içinde kullanılabilecek en ideal r makine diyebilirim. Ben kıvrakligina hayranım. Ahmet kardeşim bilir bursa kent meydanı ile Beşevler konak Mahallesi iki kişi olmama rağmen sadece 8 dakika sürdü.
    Samet Özkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Mustafa_uz bakımda kullandığız sentetik yağın markası nedir? Bir de neden ısrarla tam sentetik olsun dediniz?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    bidahakine gittiğim 3 bayiye söylerim daha pahalı yaparlar bana yağı milletçe 3 liralık yağı 50 e almayı seviyoruz (motul repsol için değil yamalube için geçerli sözlerim)

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Yeni sevkiyat zamlı gelecekmiş,arkadaşıma mt-07 bakmaya gitmiştik o arada sordum,15.000 olması bekleniyormuş

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa_uz bakımda kullandığız sentetik yağın markası nedir? Bir de neden ısrarla tam sentetik olsun dediniz?
    Tam sentetik yüksek devir ve sicaklik için daha uygun. Yarı sentetik çok daha erken kopuruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Bu arada arkadaşlar bu sabah saat 5 30 sularinda başıma geleni sizlerle paylaşmak istiyorum.
    İşten eve dönüyorum. Hava da yağış ciselemeye başladı. Dümdüz yolda 120 km hızla gidiyordum. Önümde çok hafif rampa ya başlıyordu yol bende hizimi dusurmem ek için çok hafif gaza yüklendim. Yok ıslak olduğu için gerçekten çok hafifçe gaz açtım. Motorun arkası birden bıraktı kendini. İnanın beni baya korkuttu. Arkadan sonra on de bıraktı. Yaklaşık 30 derecelik salınımlar başladı pes peşe. Nasıl düşmedim nasıl kurtardim inanin bilmiyorum. Motoru kendine getirmeyi basardigimda hızım 118 idi. Hemen 80 ne düştüm. Önümdeki ışıklarda durdum. Motora hiç yüklenmeden kalkisimi kalkisimi yaptım. 4. Vitese almak üzere iken 55 km hızda arka tekrar bıraktı. Bu kez yavaş olduğum için bir sıkıntı olmadı.
    İşin özeti arkadaşlar imkanı olanlar en kisa surede orjinal lastikleri hemen atsın. Rodaj dan sonra motor farklı bir karaktere burunuyor. Lastikler bu karakter için hiç ama hiç uygun değil.
    Hepinize kazasız belasiz keyifli sürüsler diliyorum.
    nexus7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bugun temin ettim 14350 liraya antalyadan sabit fiyat bu sekilde ama zam gelebikir diyorlar ustune 300 500 cok mutluyum ilk motorum tum isteklerimi sekil surus keyfi hiz olarak karsiladi....Harika bi kasadi var 600 luk le nerdeyse ayni diyebilirim...

Alıntı FrekansR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun temin ettim 14350 liraya antalyadan sabit fiyat bu sekilde ama zam gelebikir diyorlar ustune 300 500 cok mutluyum ilk motorum tum isteklerimi sekil surus keyfi hiz olarak karsiladi....Harika bi kasadi var 600 luk le nerdeyse ayni diyebilirim...
    Hayırlı olsun, sırada mıydınız yoksa stoklarında mı var ?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hayırlı olsun, dozajında kullanmazsanız ilk motorunuzsa eğitimde yoksa patlarsınız dikkat edin.

Motosikleti
    Yamaha R25
    antalyaliyim manavgatta isim bardi gordum geverken gireyin dedim sansima son siyah kalmis istedimde bi renkti aradim ayirdilar hemen bugunde aldik ) kyhmko 100 kullandim 1 yil honda shadow suruyodum arada onerilerinise acigim evet ilk vitesli motorum cok begenerek aldim.kasasini 125ligini istiodum fiyat olarak arafaki farka bakinca 250lilik gercekten cok agir basti inerilerinisi bekliyorum arkadaslar....bu arada motor yok satuonus her gelen seride 300er 500 erzam gelir diyorlar bilginize..

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Motosiklete oturuş şeklinizden bile eğitim almanız gerektiği aşikar,bence aksatmadan direk eğitime gidin yoksa büyük ihtimalle patlarsınız çift silindir oluşu daha çok gaz kontrolü gerektiriyor.

Motosikleti
    Dominar D400
    Hayırlı olsun FrekansR25. Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Hayırlı olsun motorunuz, bende sıra bekliyorum. motorlar gelmiş gümrükteymiş ve bu hafta büyük hafta gelirmiş bayinin dediğine göre. Fakat fiyat artışı konusunda birşey demedi. canım sıkıldı şimdi...

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Dolar şuan 2.70 lerde yani kritik eşikte, zam gelebilir de gelmeyebilirde, suanki 14500 liralik fiyatlandırma, dolar 2.50 lerde iken 2.70 olacağı varsayılarak yapılmıştı. Dolar 2.75 leri bulursa zam %99 yapılacaktır. Bu sefer doların 2.90 - 3 TL olacağı varsayılarak yapılacaktır. Buda en az 500 liralık zam demektir.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Tesekkurler arkadaslar egitimini yillardir motordan inmeyen bi arkadastan alicam kesinlikle dogrudurbilk kez oturdugum icin anlasiliyordur acemilik yabas yavas orenicez ins bekleyen arkadaslarada simdiden hayirli olsun yamaha hakkini vermis...

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayarlayabilen varmı 7000 e
    Ben ayarlamıştım dostum 7000 de baslayip 7500 de sonuyordu. Ilk 1000 den sonra da 8500 de yanmaya baslayip 9000 de sonuyordu. Hala da öyle kaldi unutuyorum değiştirmeyi. Neyse çok önemli bir sorun değil, bozuk fln derken takılıyorum yanlış anlama üzerinde nazar varsa motorun gitsin diye dedim
    My bike, my world, my rules. . .

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ayarlamıştım dostum 7000 de baslayip 7500 de sonuyordu. Ilk 1000 den sonra da 8500 de yanmaya baslayip 9000 de sonuyordu. Hala da öyle kaldi unutuyorum değiştirmeyi. Neyse çok önemli bir sorun değil, bozuk fln derken takılıyorum yanlış anlama üzerinde nazar varsa motorun gitsin diye dedim
    ama cok üzdün kırdın beni peki sen hiç bardağı kırdıktan sonra kırık bardakla su icmeyi denedin mi tamam şaka

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)