Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı FrekansR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu koruma takozu nedir ne ise yarar ve bu kirmizi arka lastigin oraya koydugumuz sehpanin gorevi nedir ne ise yarar yardimci olabikirmisiniz 2 sorum icin.Ve sormak istiorum site icinde motoru mereye koymayi tercih ediyorsunus tesekkurler
    Koruma takozu kazada veya herhangi bir durumda motor yan yatar suruklenir vs olur ise grenajlara zarar gelmemesini önlemesini sağlayan bir takoz. Google a yazarsanız çıkar. Sehpa arka tekerleği kaldırır zincir yağlamak bakım yapmak için kolaylık sağlar servislerde bu sehpaları kullanır. Motoru guvenlıklı kapalı otopark hariç heryerden çalarlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha R25
    Tamam sitese yasiyorum ben guvenlik yok otoparki acik acilir kapanir otomatik kapasi var nasil bi onlem almaliyim.tesekkurler

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apartman girişine koyabilirsin hocam..
    Ayrıca alarmlı disk kiliti, grade 80 tersane zinciri ve kaliteli kilit alıp şase üzerinden sağlam bir yere bağlayıp üzerini branda ile kapatabilirsin..
    Bir diğer önlemde site yönetimi izin verirse kapalı bir garaj yapabilirsin.. Aklıma gelenler bunlar..

Motosikleti
    Yamaha R25
    Cok tesekkurler kardesim saolasin

Cok tesekkurler kardesim saolasin
    A.ık ve güvenliği olmayan bir otoparka motorunuzu bırakmayın. Götürürler. Özellikle SS motorları takip ediyorlar. Kilit zincir vs dayanmaz hırsızlara. Canınız yanmasın diye söylüyorum bunları.

Kapalı ve güvenilir bir garaja bırakın motorunuzu. Dışarıda kilitli kapı olan bir yer olsun.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rade-80-a.html

Yukarıdaki link zincir hakkında bilgi sahibi olmanı sağlar hocam.. Arkadaşın birisi başlık açmıştı.. Bir göz at istersen..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ji-yapimi.html

Buda garaj yapımı ile ilgili link belki ilgini çeker fikir edinirsin hocam..

Motosikleti
    Yamaha R25
    Sizle konustuktan sonra siteyi kesfe ciktim bu grade zinciri nerden alabilirim r25 icin hangi kalinlik uygun olabilir acaba..
    Bu motor yarim kaldirilcak burdan ve nirda branda ve grade zincirle yangin merdivenine baglamak sizce nasil bir fikir tesekkurler

Hocam Antalya'daydın sanırım.. Bu şekilde alarmı disk ve grade 80 zincir iyi bir kilitle iş görür.. Tabi kapalı bir alan olsa daha iyi olurdu.. Zinciri limanda çalışan arkadaşıma sordum fakat tersane bölgesi olmadığı için bilmediğini söyledi.. Ama illa ki satılan biryer vardır.. Linkteki arkadaş 80x110 almış ama daha güvenli olsun istersen 80x130 alıp iyi bir kilitle bağlayabilirsin..

Motosikleti
    Yamaha R25
    Evet antalya lara Kardesim alarm ve disk urunleri varmi kullandiginiz ne onerirsiniz acaba tesekkurler cok ilginis icin

Ne demek hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu.. Abus marka kilitleri herkes öneriyor.. Alarmlı disk kilitleride var araştırabilirsin..

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    Artago Security 32X Alarmlı Disk Kilidi

http://www.hondamototal.com/pzvv~u~a...li-disk-kilidi

http://youtu.be/oxGogWKyzrA

İsteğe bağlı olarak elektronik alarmı devreye sokmadan, sadece disk kilidi olarak da kullanılabilir

Alarm + Uyarı
    Alarm+Uyarı fonksiyonu, özel 32 sensör, gerçek hırsız saldırısı ile disk kilidinin motosiklet üzerinde unutulması arasındaki farkı elektronik olarak analiz etmektedir.ilk hafif harekette kısa bir bip sesi ile sizi uyaran sistem kendini gerçek bir saldırı konumuna ayarlar.Darbeler devam ettiği takdirde ise Alarm sistemi devreye girer. Bu sayede uzun pil ömrü ve cihazın etkin olarak kullanılması sağlanmaktadır

Üçlü Güvenlik Fonksiyonu
    Maksimum seviyede Homologe KİLİT / ALARM / UYARI
    S.A.A. Kilit Mekanizması
    Özel S.A.A. Inox kilit mekanizması ile sınıfının en güvenli kilidi
    360 Sensor Position
    Her pozisyonda kusursuz çalışmayı sağlayan gelişmiş sensör
    IP67 Standartı Su Geçirmezlik
    Özel O-Ringli Hermetik elektronik modülü sayesinde maksimum su geçirmezlik
    Ergonomik Dizayn
    Kompakt ve funksiyonel yapısı ile motosikletinize uygun olduğu kadar, elinizde rahatta taşınabilir
    Kolay Değiştirilebilen ve Uzun Ömürlü Pil Yapısı
    Artago 32X ve 32S i rakiplerine karşı en büyük üstünlüklerinden bir tanesi sistemin heryerde bulabileceğiniz AAA pil ( ince kalem pil ) ile çalışıyor olmasıdır.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Motosikleti
    Yamaha R25
    Rodaj tam olarak nedir r25 lerde 1000 km kadar simdi bizim gitmemis gerek bir hiz limitimi var

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Rodaj tam olarak nedir r25 lerde 1000 km kadar simdi bizim gitmemis gerek bir hiz limitimi var
    Şakamı bu?

Hoccam R25'in rodajı şu şekilde, asĺında kitapçıktada yazıyor ama ben tekrar edeyim..
    Rodaj motor parçalarının yeni olduğundan dolayı birbirine belli kmlerde alışma sürecidir.. Bu süreç önemlidir motor sağlığı açısından ve sabır ister..

İlk 1000 km 7000 devir üzerinde uzun süreli kullanışlar yapma.. 7000 devire kadar kullan.. 1000km'den sonra yağ bakımını yapıp (rodaj bakımı, zaten 1000 km olunca ekranda oil yazıp duruyor anlarsın) 600 km boyunca 8500 devirin üzerinde uzun süreli sürüşler yapma.. 8500'de vites değişimi yap diyor anlican.. Tabi kitapçık böyle diyor diyede illa vitesi 7000 de veya 8500 de atmak için uğraşma yeri gelir 5000 de atarsın yeri gelir 6000 de onlar rodaj süresince üst sınır..

Rodaj döneminde ani kalkışlar duruşlar agresif sürüşler yapmamaya çalış.. Sabit devirlerde uzun süreli sürüş yapma, devir oynat.. Rodajını şehir içinde yap ve bitir.. Bu şekilde yapabilirsin hocam.. Sabır çok önemli sabırsız olma..
    Safety First bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar c.tesi koruma takozu taktırıcam, yamaha kardeşlerden almama ragmen 50 tl işçilik söyledi kendimiz takamaz mıyız zaten parçayı onlardan almama ragmen 50 tl de işçilik parası kazık değil midir?

Lastiği bizde satıyoruz dedi, lastiği motolastikten 9 taksit yaptırınca tam 800 tle alıyorum. Yamaha bayinden lastik alıp taktıran var mı? Ne kadara taktılar başka bir lastikçidemi taktırsam acaba?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam koruma takozunu elinizde takılacağınız yerdeki civataya uygun alyan anahtarı (allen de deniyor) varsa çok rahat kendinizde takabilirsiniz.
    Bende baya baya araştırdım takoz işini, oradan biliyorum.
    Hepi topu 1 civata sükülüp geri takılıyor. Hadi takoz kafasını da 1 civatayla sıkın olsun 2 civata. Takozları servisin takması 10 dk sürmüyor, 50 tl fazla bence. Gidin 15 TL ye alyan anahtar seti alın kendiniz takın hocam. O parayı boşuna vermeyin.
    yamahanın orjinal koruma takozuysa (frame sliders diye geçen orjinal parça) onun için grenaj sökülmesi gerekebilir. Ona birşey diyemem.
    Benim lafım şu şekil olan takozlar için :

Lastik konusunda istanbul hakkında bilgim yok hocam. Ancak bende rossolarımı motolastik.com dan aldım. Bursada 60 TL ye balans ayarlı taktırdım. (serviste değil, başka yerde)

Motosikleti
    XJ6N
    Takoz bu, bi arkadaşa söyliyeyim onla takabilirsek sadece alıyım ve servis randevusunu iptal edeyim, ciddi ciddi 50 tl istiyorlar saatlik servis ücreti imiş. Lastikler hakkında 50 tl takım ücreti balans dahil ve lastikleride 770 tle satıyorlar (motolastikte kargo ve 9 taksit artışı ile 800e gelıyor tam lastikleri taktırırım artık obur aya

https://motoliz.com/urun/60801/pro-n...ma-takozu.html

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam aynı siteden aynı takozun mavi rengini sipariş verdim 2 gün önce Bugün de aradım durumunu sordum, takoz stoklarında yokmuş, 1 haftaya gelir, gelince göndeririz dediler.

Gelince ben kendim takacağım inşallah. Az biraz eli anahtar tutan bir arkdaşınızla çok rahat takarsınız. Olur da takamazsanız(çok küçük bir ihtimal) yine serviste götürüp taktırırsınız. Bence kendiniz denemeden servise o parayı vermeyin derim...

Motosikleti
    Yamaha R25
    Tesekkurler cok

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aynı siteden aynı takozun mavi rengini sipariş verdim 2 gün önce Bugün de aradım durumunu sordum, takoz stoklarında yokmuş, 1 haftaya gelir, gelince göndeririz dediler.

Gelince ben kendim takacağım inşallah. Az biraz eli anahtar tutan bir arkdaşınızla çok rahat takarsınız. Olur da takamazsanız(çok küçük bir ihtimal) yine serviste götürüp taktırırsınız. Bence kendiniz denemeden servise o parayı vermeyin derim...
    öyle yaparım, burası kardeşler yamahanın sitesi. Siyah stokta var dediler maviyi bilemedim öyle yapıcaz ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)