Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 4-5 depoyu 97 oktan aldım. 4.3ten 4e düştü ortalama tüketim. Tek sıkıntım şu orjinal yağ. Vites geçişleri cart curt diye.
    Vites geçişlerinde takır tukur ses yaşayan arkadaşlar vites geçişlerinizi seri hale getirmeyi deneyin.
    Vites atmadan önce boşuluğunu alıp atın ses mes kalmaz.Debrajı sıkıp arada boşluk bırakıp vitesi çekiyorsanız ses duymanız normal.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motoankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites geçişlerinde takır tukur ses yaşayan arkadaşlar vites geçişlerinizi seri hale getirmeyi deneyin.
    Vites atmadan önce boşuluğunu alıp atın ses mes kalmaz.Debrajı sıkıp arada boşluk bırakıp vitesi çekiyorsanız ses duymanız normal.
    Boşluk yok ondan eminim. Motoru ilk çalıştırdığımda 3-5 km vitesler pamuk gibi. Ne zaman yağ ısınmaya başladımı geçişler sertleşiyor.
    Yağla ilgili olduğunu sanıyorum. 4000e geldi alet. 4500 gibi olsun bakıma sokcam. Bakalım yeni yağın ne kdar faydası olacak.

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşluk yok ondan eminim. Motoru ilk çalıştırdığımda 3-5 km vitesler pamuk gibi. Ne zaman yağ ısınmaya başladımı geçişler sertleşiyor.
    Yağla ilgili olduğunu sanıyorum. 4000e geldi alet. 4500 gibi olsun bakıma sokcam. Bakalım yeni yağın ne kdar faydası olacak.
    Boşluk dediğim ayağınla vites arasındaki boşluk.Araba gibi vites değiştirdiğinizde her motorda ses olur.
    Gayet iyi anlıyorum seni yağın tabi ki önemi var ancak motul 7100'de de aynı ses gelmekte.
    İşin tekniği seri vites değişimi.Ustaya defalarca çok sesli diye gittim castrol ve motul yağlarını denedim fayda etmedi.
    Ustayla beraber yola çıktığımızda hiç bir ses takırtı tukurtu duymadım.Tamamiyle acemilikten ileri geliyor.Vites geçişlerinde motoru hiç boşluğa düşürme otomatik vites hızını yakala ses mes kalmaz.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    motul yag koyun kaymak gibi geçiyor vitesler

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motoankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşluk dediğim ayağınla vites arasındaki boşluk.Araba gibi vites değiştirdiğinizde her motorda ses olur.
    Gayet iyi anlıyorum seni yağın tabi ki önemi var ancak motul 7100'de de aynı ses gelmekte.
    İşin tekniği seri vites değişimi.Ustaya defalarca çok sesli diye gittim castrol ve motul yağlarını denedim fayda etmedi.
    Ustayla beraber yola çıktığımızda hiç bir ses takırtı tukurtu duymadım.Tamamiyle acemilikten ileri geliyor.Vites geçişlerinde motoru hiç boşluğa düşürme otomatik vites hızını yakala ses mes kalmaz.
    Allah allah. Deniyecem dediğinizi. Motuldan çok memnundu herkes bende motul adlım ama dediğim gibi bakımı bekliyorum.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Toprak17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksozdaki patlama çıtlama sesleri bendede oluyo ben okadar sorun etmiyorum ancak benim sıkıntım olan mevzu 1 ile 4. Vites aralığında vites arttırıp düşürürken kemikli oluyo ve tak tuk seslee yapıyo motorum 1400 km de rodajda yamalube tam sentetik zorunlu koymak zorunda kaldım acaba yağ yüzünden mi böyle vites geçisleri çok rahatsız ediyor şehir içinde falan tak tuk geçince motorun şeklini o ses bitiriyo resmen yardımcı olabilcek yada böyle durum yaşayan varmı
    O çatırtı benden de geliyor korkuyorum çökecek bi gün motor komple aşağıya

semihbalcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    RidetoLive., maydin02, zulu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    bi cevap veren olsa çok ıyı olurdu . boyum 185 kilom 95 motorda bır sorun olurmu altımda çokmu kucuk kalır ?

Newbie2015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Yolda bi tane bulup otur dene ama bence cok kucuk olur

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    abi şimdi oturup denerim biz motorcular hırsızlara zatne kısgınız bide hırsız muamelesi görmek istemem :D hatay antakyada olan abilerim kkardeşlerim varsa bi ulaşırlarsa bana çok sevinirim temmuz sonunda almayı planlıyorum test etmedende hemen atlamak ıstemıyorum motoru alayım diye butun forumuda okudum ne yapıyım bı akıl verin

RidetoLive. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 Raceblue
    dostum benim boyum 185 kilomda 80 civarı.1 aydır kullanıyorum motoru altıma çok yakıştığını söylüyolar bende memnunum motorumdan.daha önce büyük makinalarda sürüp oturma şansım oldu aslında kalıp olarak farklı sadece.Birde oturuş pozisyonu rahat ve çok yatmadığın için bi problem olmuyor bende.malum boy uzun kollar uzun omuzlar geniş motorun üstünde biraz dik oturunca çok kasıntı duruyo insan bende sevmem zaten. o yüzden sırttan braz kambur kollarda yere paralel dizlerimlede depoyu tutuyorum problem olmuyo.sen yine biri görürsen rica et üstüne otur.kimsenin ters tepceğini sanmıyorum genelde iyi niyetli oluyo 2 teker arkadaslar

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    eyv sagolasın kardeşimm

Arkadaslar bnm anlamakta zorlandigim bi konu var simdi bu bizim r25 lerin lansmandan beri surekli cikis yasayip bulunmaz hint kumasi muamelesi gordugu ikci el sahiplerinin yenisinden daha cok para istedigi gunler nereye gitti bakiyorum ilanlara ama rodaji yeni bitmis yada henuz bitmemis motorlara13500 isteyenler cogalmis biz ikinci el almak icin sordugumuzda noluyordu da yeniden daha cok para isteniyordu sizden yenisinden daha cok paraya alacagima 2 ay bekler rodajimi kendim yaparim diyordum bi tarafiniza mi kacti simdi o 15500 ler 15750 ler gecmis olsun o cakal tayfasina

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Herkese Merhaba. Motoru alıp kullanan herkese Hayırlı olsun.Forumu başından beri takip etmekteyim.Cbr 250r kullanıcıyım kardeşimle birlikte.Bende kendi motorumu alma zamanım geldi r25 çok beğenmeme rağmen İzmirdeki bayisi hafta sonu pazar günü kapalı oldugu için gidip görme şansım bir türlü calıstıgım için olmadı izmirde bana hafta içi yada hafta sonu buluşup görmemi sağlayabilicek birilikeri var mi ? Şimdiden teşekkürler tekeriniz düz bassın.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    iftardan 1 saat önce ki zamanımı temizlik e ayırdım ve sonuç pırıl pırıl bi R25 :D

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    CraCheR bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    ondekı camı mavıye kaptlatman ancak bukadar yakışabilirdi bayıldım

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ondekı camı mavıye kaptlatman ancak bukadar yakışabilirdi bayıldım
    Kaplatmadım direk mavi cam aldım dostum

Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    olsun ben bayıldım kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:52 ----------

http://www.hepsiburada.com/tex-2030-artci-tutunma-aparati-p-OTTEX2030

arka tutumak için bunu buldum belki işinizi görür
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

CraCheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1)Ybr 125 2)R25 3)Fazer 6 4)Fazer 8
    Arkadaşlar merhaba, herkese güzel ve güvenli sürüşler dilerim...

Yaklaşık 1 hafta 10 gündür forumu en başından beri okuyorum anca sonuna gelebildim valla çok mutluyum

Geçen hafta r25'imi aldım ve şuan 600km civarında yol katettim. Rodaja doğru yaklaşmaktayım.(bi an evvel bitse diye bakıyorum)

Üstündeki IRC lastikleri değiştirmedim daha fakat iyi bi lastik değil onu anladım. (Vites düşüşlerinde falan arka çok oynuyor)

Herkesinde belirttiği gibi motor 8000 devirin üstünde kuduruyor. Gerçi çok çıkmadım üst devirlere, genelde 7000i geçmiyorum. Araç sollarken vs 9000 gördüm o kadar.

Benim sorum biraz genel olacak; Yedek kaskınızı yada eşyalarınızı artçı selesinin üstüne nasıl bağlıyorsunuz ve taşıyorsunuz. Mesela ben izmitten istanbul'a giderken artçı kaskımı yanımda götürmem gerekiyor. İstanbulda turlarken arkadaşlarımda benimle beraber motora biniyorlar. Bunun için nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler, tekeriniz düz bassın

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    File ile baglayabilirsiniz. 5-10 tl gibi bişeye alırsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)