Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    ilk olarak jantı kapatıyorum( zinciri temizlerken şeritlere yag yapısıyor ve sıkıntı oluyor ).
    [IMG][/IMG]

Zinciri temizledim 5 dk kurumasını bekledim( normalde zinciri temizledikten sonra motoru komple yıkarım ama bu sefer vaktim yoktu ) .
    [IMG][/IMG]

Ve mutlu son sabaha kadar kurumasını beklicem normalde Motul c4 kullanıyorum sıcratmıyordu. bakalım arkadasn aldıgı ıpone renkli yagı sıcratma yapacakmı.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    000000 ve CraCheR bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha r25
    beyler motorumda 1000 kmde yamalube ile bakımını yaptırdım.2300 kmde motul koydurdum.ve son kez 5000 bakımında ıpone ile değiştirdim. şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim motul yağda çığır açmış. kesinlikle motulden başka yağ koymam motoruma bundan sonra. ıpone kötü değil tabiki ama bi motul değil.
    ozzzzz80 bunu beğendi.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Senin kadar net konuşan olmamıştı. Tşkk

Motosikleti
    Yamaha R25
    Motulun hangisini kullandiniz acaba bende alicam kararsizim 7100 mu 300v mi

Alıntı spinachristi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motorumda 1000 kmde yamalube ile bakımını yaptırdım.2300 kmde motul koydurdum.ve son kez 5000 bakımında ıpone ile değiştirdim. şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim motul yağda çığır açmış. kesinlikle motulden başka yağ koymam motoruma bundan sonra. ıpone kötü değil tabiki ama bi motul değil.
    Hangi motulden kullandınız. 5100-7100-300v. Birde 10-40mı yoksa 15-50 mi kullandınız.

Motosikleti
    yamaha r25
    5100 10-40 koydurdum. zaten düşük cc için pek önermiyorlar 7100ü. aradaki farkları şöyle söyleyebilirim. yamalube ta motoru çalıştırdım ısıttım giderken 1. vitese atınca bi vurma oluyodu.ileri doğru ittirme şeklinde. 1. vitesten 2. vitese geçişte gelen küt sesi vardı. üst devirde titreşim vardı.motul koyunca herşey değişti resmen. titreşim yok vurma yok 2. vitese geçerkenki küt sesi yok. vites pedalı pamuk kıvamında. ıphone yamaluba a göre iyi bir yağ. bi motul değil. sanki yamalube ile motulü karıştırmışsın tadında.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    motul yagını servıse gıderken kendın mı aldın yoksa orda varmıydı bıde servıs motulu koydurturken bısey dedımı garantı konusunda. bende motul koydurtmayı dusunuyorum ama servıse gıdınce koymam fln derlerse sıkıntı olmasın o yuzden soruyorum. sevısı ızmoto da yaptırıyorum bu arada.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Motulden iyisi yok. Garantiyi bozmaz ama kendiniz goturmelisiniz yagi. Motul candir

Motosikleti
    YAMAHA R25
    bırde yagı kaçtan aldınız. ben basmanede bı yerde buldum motulun 4 lıtre yagı 120 lıra dedı kampanyamı ne varmıs sız kactan aldınız?

Motosikleti
    yamaha r25
    motulu çok yakın bi arkadaşımdan aldım. parada ödemedim. yağ değişimini kendim yaptım.filtre değişimi yapmadım. zaten 5000de bir değişio diye.en büyük korkum serviste bunda motul var garantiden çıkar denmesiydi. gitmeden önce garanti belgesini güzelce okudum. hiç bir şekilde kesinlikle yamalube kullanın ibaresi yoktu. hatta kalkıp kocaelinden dadaş motora düzceye gittim bunun için. ordada ipone koydular. yani yağdan kaynaklı garanti bozulmuyor. sadece servislerdeki amaç yağı da kendi satıp ondan kar elde etmek. yamalube konusundada şöyle bi durum varmış. belirli bi tonajın üzerine bayiler çıktığında yamaha ücretsiz belirli miktarda yağ gönderiyomuş.diretmelerinin sebebide buymuş.bide karlılıkları daha fazla tahminimce.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    eyvlh kardesım sagol cevpladıgın ıcın. 5000 bakımında bende motul koydurtucam 4000 suan. bıde onceden yazmıstım gosterge sorununu benden baska kımsede olmuyomu. kontagı actıgımızda saga dogru kayıyo ya bende bazen o yazılar kaymadan dırek ana ekran gelıyo yanı yazılar kaymadan kaymıs gıbı hazır hale gelıyo gosterge basına gelen varmı.

Motosikleti
    XJ6N
    Yahu motulu nasil anlasin servism 2 lt sini ben 65 tle aldim.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha r25
    Alıntı ybrdenr25e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvlh kardesım sagol cevpladıgın ıcın. 5000 bakımında bende motul koydurtucam 4000 suan. bıde onceden yazmıstım gosterge sorununu benden baska kımsede olmuyomu. kontagı actıgımızda saga dogru kayıyo ya bende bazen o yazılar kaymadan dırek ana ekran gelıyo yanı yazılar kaymadan kaymıs gıbı hazır hale gelıyo gosterge basına gelen varmı.
    buna dikkat etmedim hiç. bi farklılık gelmedi ama gözüme

Motosikleti
    XJ6N
    Yahu motulu nasil anlasin servism 2 lt sini ben 65 tle aldim.

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu markanın yaptığı gibi Yamaha da yeni model konusunda hiç bir kesin bilgi vermiyor.

Temmuz'da gelecek dedikleri Nmax piyasada yok, Mt-25 gelir mi gelmez mi belli değil.

Şubattaki fuarda Haziran'da bayilerde olacak denilen karenajlı Pulsar da bir muamma.

Hani desem ki ülkede satılmıyor, ulan piyasanın içinden geçmişsin binlerce r25 satmışsın, Xmax satışı dünyada rekor kırmış, Mt-7 peynir ekmek gibi gitmiş, hala neyin hesabını yapıyorlar / yapamıyorlar bilemiyorum.

Lanet olası Japonlar, alacam bir Mondial senede 10 model garanti ake
    Cevap için teşekkür ederim hocam. Dediklerinize kesinlikle katılıyorum.
    2-3 aydır bi araştırma içerisinde kaldım. kafayı yedirecek, CBR250R diyordum. CB125E ile aynı jantı kullanması, bayilerinin umursamazlığı, Soba borusu gibi egzozu artık gözüme batmaya başladı. 1-2 daha Fazla veriyim en azından Güzel bir ürün aliyim dedim ama sonuç kötü.

İstanbulda ikinci eller uçmuş gitmiş. 16-17 isteyenler var.
    Arada bir iki tane mantıklı buldum. onda da kararsızım.

15bin'e koruma takozları, Pilot Lastikleri ile veren bir arkadaş var 2-3 binde motor. olmadı onu alacağım.
    Ahmetcan45 ve Sokollu bunu beğendiler.
    ,

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Lightning adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 aydır bi araştırma içerisinde kaldım. kafayı yedirecek, CBR250R diyordum. CB125E ile aynı jantı kullanması, bayilerinin umursamazlığı, Soba borusu gibi egzozu artık gözüme batmaya başladı. 1-2 daha Fazla veriyim en azından Güzel bir ürün aliyim dedim ama sonuç kötü.

15bin'e koruma takozları, Pilot Lastikleri ile veren bir arkadaş var 2-3 binde motor. olmadı onu alacağım.
    Ben rosso2 li koruma takozlu r25 imi satiyorum. Ilgilenirseniz om atabilirsin

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    motul yagını servıse gıderken kendın mı aldın yoksa orda varmıydı bıde servıs motulu koydurturken bısey dedımı garantı konusunda. bende motul koydurtmayı dusunuyorum ama servıse gıdınce koymam fln derlerse sıkıntı olmasın o yuzden soruyorum. sevısı ızmoto da yaptırıyorum bu arada.
    Motul 7100 yada 300v al kahramanlar burak21 den al en uygun orası veriyor. servise git ben motul kullanmak istiyorum de koyamayız diyemezler öyle bi hakları yok. onlar sana ilerde makinede bi sıkıntı cıkarsa garanti karsılamaz derler tamam de koyuyorlar :D ben randevuyu izmotodan almstm vazgeçtm manisada yaptırdm motul 300v koydurtdum 4 binde girdim ve filtreyide degiştirtdim her bakımdada degiştirmeye devam edicem :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

bırde yagı kaçtan aldınız. ben basmanede bı yerde buldum motulun 4 lıtre yagı 120 lıra dedı kampanyamı ne varmıs sız kactan aldınız?
    yagı en uygun burak21 veriyo diye söylemiştim ama sizin bu sordugunuz ya büyük bi ihtimalle 5100. 7100 yada 300v kullanmaya calısın daha kaliteliler burak21 de motulun katalog u var her seyi ve 5100 standart yagı - 7100 bi üst kaliteli yagı- 300v en kaliteli yagı
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

gösterge olayı bendede oluyo ara sıra kontagı actıgımda direk 0 oluyo yazılar gidip gelmiyor ama bu genelde yoldan gelince sondurdukten 4- 5 dk sonra actıgımda oluyo . hani sen video ya cekip izmotoya göstercektin noldu o iş ? .

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lightning adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tasarım ve parça kalitesi görüşü kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Bir sezon kadar cbr250 kullanan birisi olarak, sık sık test ettiğim r25'in performansını çok beğendiğimi söyleyeyim. Bu konuda itirazı olan yoktur herhalde. Sanırım çoğu kişi de sizin gibi düşündüğünden yeni kasa cbr (çift farlı) trafikte fazla görülmez oldu. Satışlarının ciddi oranda düştüğünü düşünüyorum.

Irc idare edilecek bir lastik değil. Zaten yapacağınız masrafları halihazırda yapmış bir motor bulabilirseniz almanızı öneririm. 16bin yazan adam motorunu satmak istemiyordur zaten merak etme.

Yousuffer arkadaşın (Erman) motosikleti de size uyar, sanırım 1 ay olmadı Diablo Rosso takılalı. Alıcı olmasanız bile ulaşın size yardımcı olur.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Yaklasik 50 kadar video cektim hic birinde denk gelmedi videoyu kapatiyorum aciyom kontagi bozuk calisiyo.sinir krizine girdim ama yakalicam o ani gostercrm izmotoya 5000 bakimina kadar cekince burayada atarim videoyu ayni arizasi olanlar alsinlar gostersinler videoyu servise.

Motul 5100 15-50 yağ koydurmamın bi sakıncası olurmu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)