Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı hsyr25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖNCELİKLE S.A ARKADAŞLAR BENDE R 25 VARDA ŞİMDİ 2 LASTİK ARASINDA KARARSIZIM ROSSO 2 Mİ PİLOT STREET Mİ
    AYRICA Bİ EGZOZDA ÖNERİRSENİZ O DA İYİ OLUR.
    VEDE SON OLARAK SAĞLAM Bİ KASK SİZCE HANGİSİ
    Rosso III
    akrapovic kisa tüp degil uzun tüp komple sistem
    Shoei,arai otesini tanimam,
    Ben gecici olarak ls2 aldım mavi beyaz satıcam kendim arai getirtiyorum 2bine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA R25
    eyvallah sağolasın rosso 2 olmaz mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso III
    akrapovic kisa tüp degil uzun tüp komple sistem
    Shoei,arai otesini tanimam,
    Ben gecici olarak ls2 aldım mavi beyaz satıcam kendim arai getirtiyorum 2bine
    rosso 2 olmazmı

Kask olarak arailerin kalıbı biraz farklı denemeden almayın. Ben bell m5x kullanıyorum. Çok rahat ve güzel bir kask.

Şu motorun füme rengi yada mat siyahını çıkarmayacaklarmı iki renge kaldık.

Selamlar, foruma yeni katıldım. Ehliyetimi yeni aldım. İlk motorum olucak. Motor henüz alınmadı maddi durumlardan kaynaklı bahar gibi alınıcak. Büyük bir ihtimalle R25 olucak. Renk ise düşünmeden siyah Kaskım ve eldivenim hazır. Diğer korumalar sırayla alınıcak. Şimdiden ufak tefek aksesuarlara başlıyım diyorum. Far ampülü, park ampülü, füme cam gibi işlere girişeceğim

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı KutayEcevit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, foruma yeni katıldım. Ehliyetimi yeni aldım. İlk motorum olucak. Motor henüz alınmadı maddi durumlardan kaynaklı bahar gibi alınıcak. Büyük bir ihtimalle R25 olucak. Renk ise düşünmeden siyah Kaskım ve eldivenim hazır. Diğer korumalar sırayla alınıcak. Şimdiden ufak tefek aksesuarlara başlıyım diyorum. Far ampülü, park ampülü, füme cam gibi işlere girişeceğim
    Ekipman tamamlayın, eğitim alın. Kalan paraylada r25 e yetmıyorsa başka motor alın. R25 başlamak çok saglıklı durum değil arkadaşlar

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    H7 H7 al artık alll
    Geçen hafta aldım bile. Takması kaldı
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Bugün motosikletime Denizli'de Doğuş Oto Yıkama & Kuaför'de "Pasta Cila Boya Koruma & CarPro Seramik Kaplama Uygulaması" yaptırdım. Bundan sonra çizik gibi belalarla uğraşmayacağım için şanslıyım Denemenizi tavsiye ederim..

Süper görünüyor, hayırlı olsun, maşallah. Tekeriniz düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Ekipmanlarım tam sayılır, kaskım eldivenim var. Mont ve dizlik eksik şu anda dizlik zaten çok pahalı olmadığı için saymıyorum bile.
    Kaskım Arai Access 2
    Eldicen Dainese eldiven
    Motor olarak karar verdim %99 R25 olucak.
    Dr. Fatih bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaşlar, kızanlar, küsenler olacak ama demeden edemeyeceğim. Yeni motora başlayacak arkadaşlar, illa R25 le başlayacağım diye diretmeyin.

Tavsiyem şudur ki; efendi efendi 125-150cc bir motor alın, önce sürmeyi bunlarla öğrenin. Hiç motor kullanmamış adamlar R25 alıyor, sağa sola patlatıyor, birde kazadan sonra diyorlar ki motor grenajları çok dandik, kaza yaptım parçalandı...
    Araba mı bu her yanı demir olsun? Plastik gülüm plastik o grenaj. Demir/Çelik yamulur, sert plastik çatlar/parçalanır. Bu kadar basit.

Yeni başlayana çok uygun bir motor değil R25. Performansı yüzünden demiyorum sadece bunu. Yeni başlayan adam bazı şeyleri deneyecek, motoru sürmeyi öğrenecek, yeri gelecek stop ettirecek, yeri gelecek teker kitleyip kayacak, yeri gelecek dönüş manevrası yaparken ön freni sıkıp motoru devirecek. En ufak kazanızda yan grenajın çizilecek veya kırılacak. Anında 1000TL lik olacaksın. Maddi gücün yoksa, yemenden içmenden artırıp alıyorsan bunları göz önüne alın arkadaşım.

Forumda o kadar garip şeyler okudum ki bugüne kadar:

-Yok efendim motor hareket ederken zincirden hafif ses geliyor normal mi? (tüm zincirli motorlarda var o ses güzel insan)
    -Egzozdan pat pat sesi geliyor, sorun mu var? (motoru kompresyona sokmuş deli gibi, farkında değil, motor kompresyonu ne onuda bilmiyor zaten..)
    -Vites geçişleri sorunlu, vites düşüremiyorum rahat. (5. vitesde giderken fren yapıp durmuş, durduğu yerde 5den 1e atmaya çalışıyor...)
    -Fren pedalı ufak rahat basamıyorum, sorun mu var? ( araba freniyle karıştırdı herhalde )

vs vs...

Yeniden diyorum ki R25, motosiklet öğrenmeye başlamak için en uygun motor değil. Bu size bir abi tavsiyesidir. Düşük cc çok daha fazla hata affeder, devirdiğinizde masraf çıkarmaz, bazı şeyleri daha rahat deneyeceğiniz için çok daha hızlı sürüş teknikleriniz gelişir.

Benim param çok, illa R25 olacak diyenler de buyursun alsın, kendi fikri, kendi yaşamı, saydı duyarım...
    Ahmetcan45, PysLre ve yeniii bunu beğendiler.

Aldığımda ilk iş camı füme yapacağım, takoz takacağım, ampüller değişecek led ampül takmayı düşünüyorum Photon led ampül var onlardan, parklarda led olunca ilk etapta tadından yenmez. Tabi onlardan önce bir seramik boya koruma yapılıcak.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Merhaba arkadaşlar. R25 veya MT25 almayı düşünüyorum. Merak etiğim konu r25de kronik bir sorun var mı ? Birde basarsan çok basmazsan az yakıyor deniliyor. Bu konuda en az ve çok kaç lt. yakıyor belirtebilir misiniz ? Teşekkür ederim şimdiden

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Tum motorlar basardaniz çok basmazsaniz az takar, ekipmanim tam arai kaskin var ise hani pantolon? Hani bot ? Ayagina acimiyomusun arkadasim?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı KutayEcevit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanlarım tam sayılır, kaskım eldivenim var. Mont ve dizlik eksik şu anda dizlik zaten çok pahalı olmadığı için saymıyorum bile.
    Kaskım Arai Access 2
    Eldicen Dainese eldiven
    Motor olarak karar verdim %99 R25 olucak.
    5 parça ekipmandan sadece 1 tanesini almışsınız, ekipmanınız Nasıl tam sayılıyor anlamadım. Neyse onu geçelim...

R25 gibi bir motor (hatta herhangi bir ss) dizlik ile sürülmez. 1 ncisi o dizlik güvenli olmaz. Dizlik seni darbeden kısmen korur, sürüklenmeden korumaz. İkincisi o dizlik motoru haritaya çevirir, çizik içinde kalır motor.

Dizlik veya pantolunu ve montumun eksik olduğunu ve tamamlayacağımı bir kaç mesaj önce söyledim zaten. Kii zaten motordan önce onları tamamlıyacağım onlar olmadan motora binmem zaten.

Motosikleti
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. R25 veya MT25 almayı düşünüyorum. Merak etiğim konu r25de kronik bir sorun var mı ? Birde basarsan çok basmazsan az yakıyor deniliyor. Bu konuda en az ve çok kaç lt. yakıyor belirtebilir misiniz ? Teşekkür ederim şimdiden

Şu ana kadar bilinen kronik bir sorunu çıkmadı. En düşük 3,4lt - en yüksek 6,2lt yakıt tüketimi ortalamalarını gördüm.

Standart uzun dönem kullanım ortalamam ise 4lt diyebilirim.

Arkadaşla bende R25 alacağım (tabi öncesinde YBR 125 de öğrenip kendimi hazır hissettiğimde. Ancak şu kask mevzusunu bir türlü çözemedim. Maksimm 1200 civarı verebilirim kaska, incelediğim kadarıyla bu fiyata ortalamanın üstü güvenli bir kask bulunabiliyor. Bu motorlada fiziksel görünüş yönünden uyumlu bir kask önerebilirmisiniz.

Motosikleti
    Alıntı tyrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşla bende R25 alacağım (tabi öncesinde YBR 125 de öğrenip kendimi hazır hissettiğimde. Ancak şu kask mevzusunu bir türlü çözemedim. Maksimm 1200 civarı verebilirim kaska, incelediğim kadarıyla bu fiyata ortalamanın üstü güvenli bir kask bulunabiliyor. Bu motorlada fiziksel görünüş yönünden uyumlu bir kask önerebilirmisiniz.

1200TL ye çok iyi bir kask alabilirsin merak etme bütçen çok iyi. Kaskın motor rengine uyumuna çok takılma, marka ve model daha önemli. Çünkü 1-2 yıl sonra motoru satarsın başka renk motor alırsın ama kask seninle kalır. (Her yeni motorla yeni kask almayacaksan eğer)

Her renge uyumlu olması için düz siyah renk veya siyah üzerine sade desenli bir kask alabilirsin. Gayet şık durur. Yada (benim de yaptığım gibi) motoru unut ve desen tasarımı en çok hoşuna giden kaskı al.

Nekadar renkli, canlı tasarımlı kask alırsan trafikte okadar görünür olursun. Buda bir avantajdır, unutma. Düz siyah kıyafet ve simsiyah bir kask karizmatik durabilir ancak dikkat çekici ekipmanlar farkedilebilirlik olarak çok daha avantajlıdır.

Aklıma gelen modeller ise AGV K-5 , Shoei XR 1100 , Shark Speed R, Marushin 999 RS.
    Bu modeller çoğunlukla tavsiye edilen ve senin fiyat aralığına uygun olanlar.

Bu modellerden mutlaka deneyerek kafana en uygun olanı almanı öneririm.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1200TL ye çok iyi bir kask alabilirsin merak etme bütçen çok iyi. Kaskın motor rengine uyumuna çok takılma, marka ve model daha önemli. Çünkü 1-2 yıl sonra motoru satarsın başka renk motor alırsın ama kask seninle kalır. (Her yeni motorla yeni kask almayacaksan eğer)

Her renge uyumlu olması için düz siyah renk veya siyah üzerine sade desenli bir kask alabilirsin. Gayet şık durur. Yada (benim de yaptığım gibi) motoru unut ve desen tasarımı en çok hoşuna giden kaskı al.

Nekadar renkli, canlı tasarımlı kask alırsan trafikte okadar görünür olursun. Buda bir avantajdır, unutma. Düz siyah kıyafet ve simsiyah bir kask karizmatik durabilir ancak dikkat çekici ekipmanlar farkedilebilirlik olarak çok daha avantajlıdır.

Aklıma gelen modeller ise AGV K-5 , Shoei XR 1100 , Shark Speed R, Marushin 999 RS.
    Bu modeller çoğunlukla tavsiye edilen ve senin fiyat aralığına uygun olanlar.

Bu modellerden mutlaka deneyerek kafana en uygun olanı almanı öneririm.
    Teşekkür ediyorum doğru söylüyorsunuz motor değişir renkte her renge uyumlu olanı almak mantıklı. Aklımda bir model var Shark Explore-r, çok yönlü bir kask ama sanki bu çok yönünden dolayı malzeme biraz o fiyata göre zayıf kalmış. Ayrıca sadece gözlüklü şekliyle sanırım R25 e güzel gitmez.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    1 aydır bekledigim malzemelerim sonunda geldi :D
    [IMG][/IMG]
    KutayEcevit, SuleymanE ve volkankpt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)