Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesajını gördükten sonra özellikle dikkat ettim ama ben de öyle bi' ses yok dostum.
    Daha önce burada da yazan arkadaşlar olmuştu hatta bi kısmının hoşuna gidiyordu bu patırtı ama ben rahatsız olmaya başladım iyice, müsait bi anında dener misin düşük sürat yüksek devir 1 ila 3. vitesler arası giderken 10 bin devri geçip sonra birden gaz kesmeyi? Tam olarak bunları yapınca patlatıyor egzoz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Merhaba; R25 in kirmizisi memlekete getirilecek mi? Konu hakkinda bilgisi olan var mi?

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı semihbalcioglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 10-15 yıl scooter-maxi scooter kullandıktan sonra artık vitesli motora geçeyim dedim ve uzun zaman cruiser ve naked motor araştırdıktan sonra bir anda r25 e vuruldum pek tarzım olmasa da hayaldeki mt07 den önce bununla öğrenmek istedim ve çok da iyi etmişim. harika bir motor. bu kadar kolay ve zevkli olduğunu bilmiyordum. Şimdi birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim:

1- Henüz 60km de ve asfaltta kullanıyorum hep. rodaja dikkat edip 7000i geçmeden ve sık sık vites değiştirerek alıştırmaya çalışıyorum. 1000km-6000km-vs. genel bakımı dışında zincir yağlaması, yağ kontrolu fln ne gibi şeylere dikkat etmem gerekir ve mesela kaç km de bir zincir yağlamalı temizlemeliyim? bu iş için kaldırma sehpası şart mıdır? bu konularda oldukça acemiyim.

2- Farların üzerindeki minik park lambası bence çok gereksiz olmuş. en azından beyaz renk olsaymış daha şık durabilirdi sanki. bunu değiştiren var mı? varsa nereden nasıl temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

3- Kask olarak LS2 FF396 Diablo CR1 ve Nolan N86 arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim veya başka önerebileceğiniz o ayarda kask var mı? pek bilgim yok bu konuda.

4- Lastik konusuna girecektim ama bana çok da kötü gelmedi üzerindekiler çok fazla zorlayıp sınırlarında kullanmayacağım zaten motoru. o yüzden en azından bir süre irc lerle devam edeceğim.

5- bir de motor için branda bakıyorum ama hangileri kaliteli sıcak egzosta erimeyecek yağmur çamur geçirmeyecek, öneriniz varsa çok iyi olur.

Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için. bir iki fotoğraf ile sizlere merhaba derken, güvenli ve keyifli sürüşler diliyorum.

http://i58.tinypic.com/b84ol5.jpg

http://i59.tinypic.com/2n7eidx.jpg
    hayırlı olsun aramıza hoşgeldin sormuş olduğun konular 131 sayfalık dilim içerisinde var baştan okumanı özellikle tavsiye ederim ben kısaca tekrardan açıklamaya çalışayım.
    1. 300 - 400 km de bir yağlamaya çalış. cbr 125 imde sehpa olmadan ayak üzerindeyken hafif yana yatırıp yağlayabiliyordum r25 i alınca sehpa şarttı yağlamayı sehpa ile yapıyorum.

2. ben park lambasını değiştirmedim yamaha servisleri her konudan problem çıkaracak gibi konuşuyorlar yağı bile yamalube kullan birşey olursa garanti kapsamayabiliri buradaki servis bile dedi elektrik aksamı ile ilgili aynı şeyler geçerlidir, servisine sor onlar değiştirirse değiştir.

3.ls2 den uzak dur n86 güzeldir, agv de gözden geçir.

4.Lastik konusunda kavga çıkacak yakında :D cbr125 imden örnek vereceğim irc sert hamur vardı r25 de irc yumuşak hamur var idare ediyorum ama vites küçültmelerde kendini belli ediyor, zengin olsan diablo rosso2 yi 5000 km de bir değiştiririp pist lastiği kullanırdım ama durum el vermeyince kalite olarak biraz daha düşük ama daha uzun dayanan micllen pilot taraftarıyım para durumunu ayarlayınca michllene geçeceğim. (öğrendiklerime dayalı sadece kendi fikrimdir hiç bir tartışma ortamı yaratmak istemem)

5.feyzioğlundan aldığım bir branda vardı 47 liaraya ama şuan bitmiş tex marka branda var iyi gibi yorumlardan yola çıkarak öğrenebilrisin.
    semihbalcioglu bunu beğendi.
    Happy birthday to you gangsta. (sana gelmediğim gün öldüğüm gündür gülüm)

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Otoparkta şağ ön tarafı farın Altını komple çizmişler, r25 stickerı zarar Görmüş. Anlaşırsak sağ krenajı komple değiştireceğiz anlaşamazsak boyanacak ve yeni sticker alacağız. Durduk yere Başımıza iş aldık iyi mi?

Sıfır krenaj fiyatı hakkında bilgi sahibi olan var mı?

RidetoLive. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 Raceblue
    Dostum çatırtı sesi bende de var ve daha sonradan başladı.DeDeviri biraz yükseltip ani gaz kesince çatırtı ççıtırtı geliyo ve rahatsız ediyo.bazi arkadaşlarda da varmis servis problem olmaz diyor ama ben rahatsizim
    Bune ve ziya6 bunu beğendiler.

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otoparkta şağ ön tarafı farın Altını komple çizmişler, r25 stickerı zarar Görmüş. Anlaşırsak sağ krenajı komple değiştireceğiz anlaşamazsak boyanacak ve yeni sticker alacağız. Durduk yere Başımıza iş aldık iyi mi?

Sıfır krenaj fiyatı hakkında bilgi sahibi olan var mı?
    260 tl civarı olması lazım yanlışta hatırlıyo olabilirim.

sticker dahil geliyor.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    O kadar ucuz mu yahu.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı RidetoLive. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çatırtı sesi bende de var ve daha sonradan başladı.DeDeviri biraz yükseltip ani gaz kesince çatırtı ççıtırtı geliyo ve rahatsız ediyo.bazi arkadaşlarda da varmis servis problem olmaz diyor ama ben rahatsizim
    Aynen böyle, tahminimce biraz fazla yakmasının sebebi de bu çiğ benzini atmasından dolayı. İyice apaçiye bağladık yahu Neyse yine de tek derdimiz bu olsun.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    http://tinypic.com/view.php?pic=k4i05k&s=8#.VaLThvk5_IV

Dizlikler depoyu ve kenarları baya hırpalamaya başladı. Stomp Grip veya başka bir şeyler kullanan, öneride bulunabilecek var mı?

Motosikleti
    YAMAHA R25
    ıdrisgrkn bende tam onu yazcamtım venomun dızlıklerını kullanıyorum gecen gun 400 km yol yaptım eve gerı geldıgımde deponun cızıldıgını farkettım pasta fln yaptım ama tam olarak gecırmedı yıne bellı bı mıktar cızık bellı bı caresını bulan varmı ya ?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    260 tl civarı olması lazım yanlışta hatırlıyo olabilirim.

sticker dahil geliyor.
    Ön bilgi için teşekkür ederim yarın konuşacağım Yamaha kardeşler ile. Fayans taşırken sağ tarafı nasıl çizdiler halen Aklım almıyor.

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    boyum 185-190 arası aynad<n tek başıma ölctugum ıcın emın degılım D: kilomda 95 acaba r25 bana kucuk gelırmı sıkıntı cıkartırmııı ?

selamlar,

istanbul ici 0 race blu satan biryer varmı bildiğiniz? Bir kaç bayiye sordum ancak stok yok dediler.

Toprak17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Eksozdaki patlama çıtlama sesleri bendede oluyo ben okadar sorun etmiyorum ancak benim sıkıntım olan mevzu 1 ile 4. Vites aralığında vites arttırıp düşürürken kemikli oluyo ve tak tuk seslee yapıyo motorum 1400 km de rodajda yamalube tam sentetik zorunlu koymak zorunda kaldım acaba yağ yüzünden mi böyle vites geçisleri çok rahatsız ediyor şehir içinde falan tak tuk geçince motorun şeklini o ses bitiriyo resmen yardımcı olabilcek yada böyle durum yaşayan varmı

Newbie2015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Bendede hafif ses var o normal bites gecislerinde. 1500km yaptim toplamda motor dun sileye giderken farkettim cigerleri acildi ya. O zincir sesi inanilmaz azaldi cok cok nadir fark ediyorum. Egzoz sesi bendede var gazi motor isinmadan cokca acinca yanmayan yakit pat pat ediyor bunda bisey yok diye biliyorum rahatsiz etmesini anlayamadim? Zaten kalasnikofla sikiyorlar gibi patlamiyor. Kucukken bakkaldan aldigimiz o patlayan zimbirtilae gibi bi ses cok diil yani buluttan nem kapmayin o ses ciksin diye ugrasan arkadasim var
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Istanbul icinde 0 yamaha r25 stogunda olupta satan biyer varmi bildiginiz:

semihbalcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    @hardmusty teşekkürler cevaplarınız için çok yardımcı oldu. iyi günler, iyi sürüşler

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kardeşim benim boyum 1.92 kilom 91 ve motora oturunca bacakların o cılız depoyu kavramasıyla öküz gibi gözüküyoruz. Sanki 600cc gibi bi hava oluşuyo Ama küçük gelmez kesinlikle ben Marttan beri kullanıyorum çok memnunum.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    ROSSO 2 diyorum ve susuyorum, ircden sonra varya yaşam pınarı gibi lastikmiş hayran kaldım
    Espaniole bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    son 4-5 depoyu 97 oktan aldım. 4.3ten 4e düştü ortalama tüketim. Tek sıkıntım şu orjinal yağ. Vites geçişleri cart curt diye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)