Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlker kardeşim takoz konusunda aynı şey benim de dikkatimi çekmişti evet bende de aynı şekilde sağ taraftaki koruma takozuna dizim bazen ucuna değiyor fakat sol tarafa hiç değmedi. Bir sorun değil sanırım takozlarn bulunduğu konularla alakalı birşey aksi taktirde takacak başka yer yok.
    aslına bakarsan evet kardeşim, takacak fazla bir yer yok fakat içime kuşku düşüren soldakini 2 dk da taktılar, sağdaki ile 10 15 dk boğuştular.Ne oluyoruz töğbe estağfurullah durumlarına falan geldim bir ara.Şasi deki vida deliğinin canını okuyacaklar sonra al başına belayı.Farklı bir yere falan mı taktılar acaba diye aklıma geldi, danışmak istedim.

Sende de aynı ise tamam kardeşim, sorun yok

Senin rodajın bu aralar ne alemde ?
    Kısmet olursa önümüzdeki hafta ilk 1000 lik part ını bitirip bakımını yaptıracağım.Geriye kalıyor son 600.Allah sabır versin bizlere
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    koruma takozları konusunu kafaya takmayın beyler. Takozların şaseye bağlandığı sağ ve sol kısımlar simetrik değil. Grenaja olan uzaklıkları da biraz faklı. Bu yüzden koruma takozlarına dikkatlice motorun üzerinden bakınca birisi diğerinden biraz daha uzun ve çok az daha geride gözüküyor. normal bir durum.
    2 takoz da eşit boyda imal edilmiş. Ancak takozun takıldığı sağ ve sol kısımlarda ufak lokasyon farkı mevcut. Kafaya takılacak dert edilecek bir durum yok takozlarınız normal yani

Yeni motosiklet alan arkadaşlara motorları yeniden hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah
    !Lk£® ve omer58 bunu beğendiler.

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslına bakarsan evet kardeşim, takacak fazla bir yer yok fakat içime kuşku düşüren soldakini 2 dk da taktılar, sağdaki ile 10 15 dk boğuştular.Ne oluyoruz töğbe estağfurullah durumlarına falan geldim bir ara.Şasi deki vida deliğinin canını okuyacaklar sonra al başına belayı.Farklı bir yere falan mı taktılar acaba diye aklıma geldi, danışmak istedim.

Sende de aynı ise tamam kardeşim, sorun yok

Senin rodajın bu aralar ne alemde ?
    Kısmet olursa önümüzdeki hafta ilk 1000 lik part ını bitirip bakımını yaptıracağım.Geriye kalıyor son 600.Allah sabır versin bizlere
    Montajda neden o kadar zorlandılar ki acaba ? ben sanayide bu işlere yatkın bir oto kaportacı arkadaşımın yanına gittim.Ön arka aks koruma ve motor koruma set olarak aldım montaj için abartmıyorum 10 dk ya sürdü ya sürmedi.

Bu hafta içi neredeyse binemedim bugün epey hasret giderme fırsatım oldu. şu an 399 km deyiz OOO sen süpersin günlük yoğun bir kullanımın var demekki ilk bakıma gelmişsin. Tın tın tın da rodaj bitmiyor be kardeşim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma takozları konusunu kafaya takmayın beyler. Takozların şaseye bağlandığı sağ ve sol kısımlar simetrik değil. Grenaja olan uzaklıkları da biraz faklı. Bu yüzden koruma takozlarına dikkatlice motorun üzerinden bakınca birisi diğerinden biraz daha uzun ve çok az daha geride gözüküyor. normal bir durum.
    2 takoz da eşit boyda imal edilmiş. Ancak takozun takıldığı sağ ve sol kısımlarda ufak lokasyon farkı mevcut. Kafaya takılacak dert edilecek bir durum yok takozlarınız normal yani

Yeni motosiklet alan arkadaşlara motorları yeniden hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah
    Teşekkürler amin, hepimiz için için inşallah
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAMAHA YZF R25 başlangıç motoru olur mu arkadaşlar?
    Yedek parça fiyatları nasıl?
    Titreşim var mı?
    Cevaplarsınız sevinirim

İyice kararsız kaldım pulsar 200ns 200rs abs tvs apache 200 abs YZF R25 arasında gidip geliyorum
    sorumu bi zahmet yanıtlarsınız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Alıntı omer58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bir ay bekledikten sonra motorumu teslim aldım resimdekinden daha güzel duruyor tavsiyeleriniz, ya da dikkat etmem gereken şeyler varsa yazabilirsiniz. İstanbul da buluşma falan olur mu toplanıp sürüş yapsak. Hepinize kazasız sürüşler, Allah isteyenlerin gölnüne göre versin.
    http://<a href="http://hizliresim.co...oL.jpg</a></a>
    koruma takozunu kaça taktınız?

Motosikleti
    Honda CB650F

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Ben motorun yanında taktırdığım için indirimli taktırdım ama normal fiyatı 190 tl.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Ben motorun yanında taktırdığım için indirimli taktırdım ama normal fiyatı 190 tl.
    başlangıç motoru olarak tavsiye eder misiniz? yedek parça fiyatlarından memnun musunuz?

Ya 2016 da r25 e zorunlu trafik sigortasını en ucuza nerde yaptırabiliriz?

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Ön park farını uygun renkli çıkartmayla iptal ettim sanki yokmuş gibi oldu nasıl olmuş sizce? Güzel güneşli pazar günlerini seviyorum

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    başlangıç motoru olarak tavsiye eder misiniz? yedek parça fiyatlarından memnun musunuz?
    Kardeşim YouTube'a baksan en az 10 tane motovlogger başlangıç motoru olmaz diyor. Bence de olmaz. Parça fiyatları da ne yazık ki pahalı daha uysal bir alet ile başlaman daha iyi olacaktır.

CieM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R - 2015
    arkadaşlar önümüzdeki ay kredi çekip alıyorum fakat aklımı kurcalayan bir şey var o da trafik sigortası.
    22 yaşındayım istanbul küçükcekmecedeyim ilk aracım olacak. sizce minimum kaç civarında yaptırılabilir. 500 e yaptıran da duydum 1500 e yaptıran da bunun bir ayarı yok mudur? fazladan bin tl kredi çekmem gerekiyor saglıklı bilgiye ulaşamazsam. teşekkürler herkese. mat gri efsane

Motosikleti
    Alıntı FİCEX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya 2016 da r25 e zorunlu trafik sigortasını en ucuza nerde yaptırabiliriz?

Trafik sigortası olayı başlı başına malesef muamma hocam.Kendi başıma geleni paylaşayım.Antalya'da yaşıyorum.R25'imi aldığımda İstanbul ve 3-4 farklı Antalya'da yer alan farklı iş yerlerinden teklifler aldım.Yaş 29 bu resmi olarak üzerime 2.motosikletim.552 TL - 2000 Tl+fazlası çıkan rakamlara teklif aldım.Mecbur bu trafik sigortasını yaptırağım diyerek sigortacıma Anadolu Sigorta 550 TL yaptırmak için gittim.Sigortacım da anlamadı Poliçe hazırlanırken hasarsızlık indirimi çıktı 552 TL'den 316 TL'ye düştü ve hemen poliçeyi kestirdim.
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Kardeşim bu motorla hemen her video çeken kişi zaten olmayacağını söylüyor şansını zorlama bence. Bencede olmaz benim 4. motorum bi önceki motorum da pulsar idi o belki olabilir oda senin kullanım tarzına bağlı yedek parça fiyatlarına hakim değilim ancak ucuz olmadığı kesin.

Motosikleti
    R25
    Alıntı CieM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar önümüzdeki ay kredi çekip alıyorum fakat aklımı kurcalayan bir şey var o da trafik sigortası.
    22 yaşındayım istanbul küçükcekmecedeyim ilk aracım olacak. sizce minimum kaç civarında yaptırılabilir. 500 e yaptıran da duydum 1500 e yaptıran da bunun bir ayarı yok mudur? fazladan bin tl kredi çekmem gerekiyor saglıklı bilgiye ulaşamazsam. teşekkürler herkese. mat gri efsane
    ya mesajını gördümde bende aynı durumla karşılaştım(bu arada konuda misafirim motorum ybr :D) trafik sigortaları zamlanmadan önce 1000 küsür lira çıkmıştı ybr ye bende babamın üzerinde yaptırmıştım motoru 350 liraya öyle bir seçeneğin olacaksa aklında bulunsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı orhngolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim YouTube'a baksan en az 10 tane motovlogger başlangıç motoru olmaz diyor. Bence de olmaz. Parça fiyatları da ne yazık ki pahalı daha uysal bir alet ile başlaman daha iyi olacaktır.
    parça fiyatlarına örnek verebilir misiniz? grenaj vs.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25

Başlıkta bu konu daha önce yazıldı konuşuldu.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Arkadaşlar motorun henüz evrak işlemlerini yapmadım sigorta yüksek çıkıyor, size sorum motorun faturası kesildi şimdi ikametgahımı il dışına aldırsam plaka hangi ilden çıkar? Lütfen bilgisi olan varsa çok makbule geçer.

nadirende olsa motor bazen tek marşta çalışmıyor sizede oluyor mu servislik bir durumu varmıdır?

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar motorun henüz evrak işlemlerini yapmadım sigorta yüksek çıkıyor, size sorum motorun faturası kesildi şimdi ikametgahımı il dışına aldırsam plaka hangi ilden çıkar? Lütfen bilgisi olan varsa çok makbule geçer.
    araba için böyle bir durum söz konusuydu.ikametgah ankara olduğu için istanbuldan aldığımız arabaya ankara plaka çıktı.
    ama detayını bilemiyorum, araştırmak lazım.

Alıntı onur694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nadirende olsa motor bazen tek marşta çalışmıyor sizede oluyor mu servislik bir durumu varmıdır?
    Motosiklet zor marş alıyor, bunda kaynaklı ara ara tekte almayabiliyor.
    O da marşa uzun süre basmamamız kaynaklı.2 sn civarı basılırsa rahat çalışıyor zannımca.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Arkadaşlar iyice kafam karıştı zincir yağı almak istiyorum. Tavsiyeler motul c4 ve temizleme için c1 olarak geçiyor.Siz neler kullanıyorsunuz.Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    c4.
    temizlemeye boşuna alma iki kere temizledini bitiyor bu.
    Gazyağı. Litresi 5 tl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)