Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osmaniye bayiinde pulsar 7350. Düşünen arkadaş varsa kaçırmasın.
    şimdi aradım hocam bayiyi 9000tl fiyat verdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj da ''modaya'' uydu (Japonlarla kaşık atma yarışı)....
    The Power of The Dreams.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Morâl yerin dibinde,ne fuar,ne pulsar,ne motor hevesi kaldı.Motoru bırakmanın vakti geldi sanırım.20 yılı geçti zaten
    hamzarat, EKONOMİ ve meki 60 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Pazartesi gününden itibaren bajaj ürünlerinin fiyatı aşağıdaki gibi olacaktır;

1. PULSAR 200 NS:8.451 TL
    2. DİSCOVER 125 ST: 4.399 TL
    3. BOXER 150: 2.914 TL

Sitemizdeki güncelleme hafta başında yapılacaktır.

Saygılarımla...
    Ekrem bey siz yetkiliydiniz sanırım. Kusura bakmayında, 8500 tl + plaka ruhsat = 9000 tl. Kusura bakmayın ama turşusunu kurar bayiler bu fiyattan bu ürünün. Tamam çok sattınız, 7000 tl idi, japon 150 cc hava soğutmalı saçma sapan motor veriyordu o fiyatlara, alternatifi yoktu motorun o fiyat bandında, sattı. 9000 tl dediğiniz bantta motor çok. 2014 de sınıfının satış birincisi olan bu model 2015 yılında satış sonuncusu olur demedi demeyin. Benim bile skalama girmişti pulsar, 8000 tlye kadar tamam demiştim ama bu fiyat fahiştir. 2 daha koyar kore alır vatandaş. Hatta 3 daha koyup japon alır. Olmadı mı, 2 yaşında japon alır aynı paraya, herkes biliyor ki sıfır pulsar kadar baş ağrıtmaz 2 yaşında japon.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Edit diyecektim, düzenleme seçeneği yok

Malum sitede 9000 TL'ye sym wolf dolu 2014 model, 2013-2014 model inazumalar var yine yakın fiyatlara düşük kmli falan. Suzuki bu, 2 tane sıfır pulsar gömer. 2014 de ülkeye 7 bin tlye giren motorun 2015 başında 2 bin tl'ye yakın zamlanması dövizin kuruyla falan açıklanamaz. Bariz "baya sattık, biraz fiyat yükseltip kar marjımızı yükseltelim" mantığıdır bu. Satamayınca düşer yine o motorun fiyatı, ama hem marka imajı zedelenmiş olur, hem insanlar aslında pulsarın tek seçenek olmadığını görmüş olur.

Dolayısı ile Ekrem bey, size hayırlı satışlar. Ben bir ara size özelden soru sormuş, pulsarcı arkadaşlarla telefon ile irtibata geçip bazı konularda fikir edinmiş, ciddi ciddi yaz başlamadan pulsara terfi etmeyi düşünmeye başlamışken firmanızın fiyat politikası sayesinde vazgeçtim. 200 cc tek silindir hindistan malı motor sonuçta. Çinlinin bir tık üzerinde olsa da japonun da 1 tık (bence 2) altında bir motor. O yüzden japonların fiyat politikalarına uymak, onlarla yarışmak size kaybettirir.
    dyavol-77, maktama, KocaReiSs ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    2 sene mondial drifti kullanıp niyetim pulsar almaktı.7370 ti 7900 küsür oldu hadi 8000 lira desek yinede alacaktım ama bu kadarı maalesef fazla oldu.Teşekkürler kuralkan.He nolur 2 yıl sonra değilde 3 yıl sonra bi inazuma yada cbr 250 alır keyfime bakarım.Bu topiğide yer imlerinden kaldırıyorum
    mücahit_89 ve meki 60 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bajaj Discover 125 ST: 4399 TL
    Yamaha YBR 125 ESD: 4900 TL Az daha koyar ybr alır vatandaş.

Pulsarın fiyat harbiden japon 250 nakedleri zorluyor.

Birtek boxer kalıyor bajajın iş yapacağı. Hayırlı satışlar.

Not; Enigmanın dediği gibi, ben de yer imlerinden kaldırıyorum.
    meki 60 bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav salı günü adam ağlıyordu 2014 ler elimizde kaldı diye
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bajaj in fiyat politikasini takdir ediyordum dune kadar. Motor bu para eder etmez orasiyla ilgilenmiyorum ki ben de fuarda 2015 pulsar alacaktim. Konu su ki Boxer fiyatini dusururken ozellikle Discovery in fiyati neden yukseldi?

Hatirlayan arkadaslar yazarsa daha iyi olur. Gecen sene Discovery nin ve Boxer in fiyati neydi simdi ne oldu? Discovery e doviz vs vurdu da Boxer hangi parayla ulkeye ithal ediliyordu?

Bakin malum sitedeki ikinci el ilanlarina. Discovery 46 adet, Boxer 16 adet ikinci el ilani var. Bu ne demek oluyor. Boxer satmamis vs.vs...

Demek ki neymis ticaret dost tanimazmis.
    Yanlis anlasilmasin bu dusunceler beni baglar. Alana almayana kimse karisamaz. Herkez parasinin efendisidir.Olay zam gelmesi eder etmezi degildir, uygulanan fiyat politikasidir.
    Bu vesileyle dunden itibaren Pulsar bitmistir. Selametle.
    hamzarat, efendy06, meki 60 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

show'a kalktı bajaj.

sedat0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 150
    çok yanlış bir fiyat politikası 1 senede 2 kere fiyata zam geldi benim bildiğim her yıl ve aynı motorda biraz değişiklik olur fiyat farkını korsun sen aynı motora hiç değişiklik olamamış paso zamlıyosun fiyatı.Aksine fiyatı düşmesi gerekirken.Sonuçta aynı motor değişiklik yok yıl değişiyor motor aynı kalıyor arabadada böyle olur fiyatı düşmesi gerek.

Değerli arkadaşlar;

Hiçbir zaman yapılan fiyat ayarlamaların tasvip edilmediğini, sevilmediğini biliyorum. Ama şuna emin olan her zaman sizlerin tarafınızda oldum ve elimden geldiğince de olacağım. Bu fiyatın birçok sebebi olmakla beraber sadece 2014 yılı fuar zamanı 2,18 olan usd kurunun, bugün 2,50 ‘ler seviyesinde olduğunu hatırlamamız yeterlidir. Bunun haricindeki artan maliyetleri saymıyorum bile. Bir yıldır bir şekilde tanışıyoruz. Dolambaçlı yolları sevmem de, bilmem de. Sizlere hep açık olma gayretinde oldum. Olduğum sürece de böyle yürüyecek. Evet, ülkemizdeki ücret artışları belli, satın alma gücünde son dönemde zorluklar yaşanıyor. İşsiz genç nüfus sayısında artış yaşanıyor. Motorsever arkadaşlarımızın hayallerini yıkmak, bozmak gibi bir düşünce bile beni derinden yaralıyor. Ama zorunluluk olmasa bu yapılmaz. Birçok markayı da göreceksiniz ve görüyoruz. Başkaca çareleri yok. İnşallah 2015 yılı fiyatımız başka bir olağanüstülük yaşanmadığı sürece bu şekilde devam edecek. Bunun tersi bir durum olursa da geri dönüş yapmaktan şeref duyarım, hiç merak etmeyin. Tüm bunlara karşılık fiyat-performans kıyaslaması açısından PULSAR 200 NS modelimizin avantajlı durumda olduğunu açıkça söyleyebilirim.

Tekrar hayırlı geceler dilerim.

Saygılarımla…
    emc2, tekoklava ve ellaksakir bunu beğendiler.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Değerli arkadaşlar;

Hiçbir zaman yapılan fiyat ayarlamaların tasvip edilmediğini, sevilmediğini biliyorum. Ama şuna emin olan her zaman sizlerin tarafınızda oldum ve elimden geldiğince de olacağım. Bu fiyatın birçok sebebi olmakla beraber sadece 2014 yılı fuar zamanı 2,18 olan usd kurunun, bugün 2,50 ‘ler seviyesinde olduğunu hatırlamamız yeterlidir. Bunun haricindeki artan maliyetleri saymıyorum bile. Bir yıldır bir şekilde tanışıyoruz. Dolambaçlı yolları sevmem de, bilmem de. Sizlere hep açık olma gayretinde oldum. Olduğum sürece de böyle yürüyecek. Evet, ülkemizdeki ücret artışları belli, satın alma gücünde son dönemde zorluklar yaşanıyor. İşsiz genç nüfus sayısında artış yaşanıyor. Motorsever arkadaşlarımızın hayallerini yıkmak, bozmak gibi bir düşünce bile beni derinden yaralıyor. Ama zorunluluk olmasa bu yapılmaz. Birçok markayı da göreceksiniz ve görüyoruz. Başkaca çareleri yok. İnşallah 2015 yılı fiyatımız başka bir olağanüstülük yaşanmadığı sürece bu şekilde devam edecek. Bunun tersi bir durum olursa da geri dönüş yapmaktan şeref duyarım, hiç merak etmeyin. Tüm bunlara karşılık fiyat-performans kıyaslaması açısından PULSAR 200 NS modelimizin avantajlı durumda olduğunu açıkça söyleyebilirim.

Saygılarımla…
    Üstadım sizin iyi niyetinizden şüphem yok.Zaten sizin gibi,kullanıcılara bu denli temasta bulunan adam da yok...

Ama bir motosiklet kullanıcısı olarak diyorum ki;televizyonlarda şurada burada,motosiklet kullanıcı kitlesinin artması için konuşan satıcı distiribitör marka yetkilileri vs herneyse...Vatandaşın beğendiği talep ettiği motosiklet'lere zam'dan başka ne yaptınız acaba?
    meki 60 bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Bütün malzemelerimi almıştım, geriye bir tek pulsarı alması kalmıştı. Malzemeler bir kenarda bekleye dursun, ben bu motoru almıyorum...
    efendy06, meki 60 ve EKONOMİ bunu beğendiler.

Motosikleti
    wolf-s
    bende almayı düsünuyordum ama artık vazgectım 2 lira fazla verip japon alırım daha ıyı
    efendy06, meki 60 ve hamzarat bunu beğendiler.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Evet motosiklet sevdası adı üstünde. Duygusal yani diğer motorlu araçlara göre daha ağır basan bir sektör olsada sonuçta bunun ticaretini yapan firmalarda adı üstünde ticaret için yapıyor. Olayı böyle dramatize etmemek lazım. Ekrem beyin bu camiaya ve mustekileri ne yaklaşımı ve tavri ni sonuna kadar destekliyorum.
    tekoklava ve ellaksakir bunu beğendiler.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Benim zaten bi pulsarım var ama inanın alırken bu şartlar olsayda asla almazdım.Motorumdan son derece memnunum ama en büyük avantajı fiyatıydı artık öyle bi avantajı yok...Hemen herkesin yaptığı pulsar fiyat/performans olarak 1 numaradır yorumu tarih oluyor zira fiyat aldı başını gidiyor...
    efendy06 ve Salih_T bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bajaj aslında bu olayı tersine çevirebilirdi,çünkü diğer firmalar zammı yapıştırınca millet bajaja yönelmişti,satış patlaması bile olma ihtimali yüksekti,bütün zam konularına bakın.Tam bu sırada gene gol yedik.Cigarayı bile bıraktım,daha çabuk param biriksin diye.Bu arada olayı dramatize ettiğimiz yok,gerçekleri söylüyoruz.Çünkü gerçekten müthiş üzüldüm.
    meki 60 bunu beğendi.

kittyhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Değerli arkadaşlar;

Saygılarımla…
    Sayın Ata,

Sizin şimdiye kadar göstermiş olduğunuz yaklaşım, ilgi, alaka ve en önemlisi samimiyetinizle ilgili zerre şüphem olmadı, aksine bir çok noktada sabrınıza şaşırdım bile denebilir. Ancak her ne kadar sizin fiyat belirlenmesindeki rolünüzü bilmesem de bu yapmış olduğunuz açıklamanın dolar kuru bağlantısı ile ilgili merak ettiğim bir şeyi sormadan edemeyeceğim. Evet bahsettiğiniz dönemdeki dolar kuru o seviyedeydi. Evet şu anda 2.50 seviyesinde. Peki 24 şubatta Merkez Bankasının yapacağı Para Politikası Kurulu toplantısından faiz indirimi gelirse ve bu da kurlarda aşağı yönlü bir hareket yaratırsa, ve bu hareket 2.50 den 2.20 bandına kadar olmasa da atıyorum 2.35 bandına bile gerilerse yüzdesel olarak ciddi bir düşüşe işarettir. Bu bilgiler ışığında size veya bu fiyat artışını dolar kuruyla açıklamaya çalışan kuralkan çalışanlarına sorum şudur:

Dolar kuru aşağı yönlü bir hareket sergilediğinde Bajaj marka tüm motosikletlerinize aynı oranda olmasa bile her hangi bir indirim yapacakmısınız? Eğer cevabınız hayır ise sizden ricam açıklamanızdaki kurla alakalı ifadeyi lütfen kaldırınız!
    meki 60, efendy06, mücahit_89 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Resmen hayal kırıklığ...Yıllarca Türk motorseverlerin kanını emen japon firmalarından bi farkınız vardı artık arada bi fark göremiyorum
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet motosiklet sevdası adı üstünde. Duygusal yani diğer motorlu araçlara göre daha ağır basan bir sektör olsada sonuçta bunun ticaretini yapan firmalarda adı üstünde ticaret için yapıyor. Olayı böyle dramatize etmemek lazım. Ekrem beyin bu camiaya ve mustekileri ne yaklaşımı ve tavri ni sonuna kadar destekliyorum.
    Ekrem bey ile ilgisi yoktur zamın diye düşünüyorum. Ancak, bir motora 2000 tl zam yapılında bir yıl içinde, ki bu da ilk lansmanın % 40'ı civarı bir para ediyor, itiraz etmemiz doğaldır. Siz satmak isterseniz aldığınızdan pahalıya satabilirsiniz, o ayrı. Sevda başkadır, ticaret başkadır, adam kazıklamak, tuttu nasıl olsa, döşe gitsin mantığı ile yaklaşmak başkadır. Dolar % 10 artınca motorun fiyatı % 35 - 40 artması doğal değildir. Bunu kur ile açıklamasın kimse. Ha Ekrem bey'e gelince, muhattabımız o olduğu ve duyuruyu o yaptığı için itirazımız onaydı, yoksa zamla ilgisi varmıdır, varsa bu ilgi ne düzeydedir bilmem.
    Ancak fiyat artışını kura bağlamış olmasını tasvip etmedim. 2,20 den 2,45'e çıktı dolar. Bu günkü kur bu. %11 falan eder. Bu da Pulsara 750-800 TL fiyat artışı demektir en fazla. Geriye kalan 1000 tl nereye gitti diye sorarlar. Bir de yarın dolar 2,10 olsa motoru 7000 tlden verekmisiniz diye de sorarlar.
    mücahit_89, meki 60, dyavol-77 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)