Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Yamahayla başladı zam furyası bajaj la devam ediyo.Tepki vermessek bunları boykot etmessek daha çok kazık atar bu üreticiler distribtörler bize ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    eee hani fiyati bajaj belirliyor deniyordu simdi bajajin adi bu noktada geçmiyor.
    yine bir kuralkan klasiği arkadaşlar
    kuralkan yaptı gene yapacağını
    13 liralık direksiyonu 33 tl ye satan firmadan ne bekliyordunuz ki ???!!!!!!

konu baydi

zam yapilmayacak demiştiniz bu ne yapılan der demez zammi tekrar yapistirdilar

Sayin Arkadaşlar gereken cevabi gayet net verdiler
    alışveriş yapip yapmamakta da daha net cevap verirler inşaallah

anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az

konuyu takipten ayrılıyorum ben de
    turkish39 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı meki 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamahayla başladı zam furyası bajaj la devam ediyo.Tepki vermessek bunları boykot etmessek daha çok kazık atar bu üreticiler distribtörler bize ....
    Ben isyan başlatıcam burda dert etmeyin. Yamahanın bana hitap eden motoru yok ona karışmıyorum
    Ama bu durumu burdan duyurcam. Ekrem Bey'de biliyor ki, motor alacak herkes bu foruma girip bakıyor. İşlevsel bir forumuz yani. Bunu buradan sürekli duyuracağım ki tepki artsın, kuralkan geri adım atsın, yeni fiyatları adam gibi hesaplasın. 9000 tlye 200 cc tek silindir hint motorumu olurmuş. Emperyal düzen böyledir, kur artışından pulsar ve discover etkilenir, onların fiyatı artar, ama satamadıkları, ellerinde kalan boxerin fiyatı artmaz, onu japon yeni üzerinden ithal ediyorlar çünkü.
    Pulsar 200 ns tuttu, deli gibi sattı, hemen 2000 tl zam, itekle gitsin. Sorarlarsa $ tavan yaptı.
    Discover 125 tuttu, ciddi satışı oldu, hemen zamla, itekle gitsin. Sorarlarsa $ tavan yaptı.
    Boxer 150 tutmadı, ellerinde kaldı, fiyatı aynı kalsın da satılsın. Onu japon yeniyle getiriyorlar ya, bizim kafada basmıyor, sormayız onu fiyatı artmadı diye. Cublarla aynı paraya satarlarsa elde kalanlar gider.
    meki 60, reason667, cool113 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deðerli arkadaþlar;

Hiçbir zaman yapýlan fiyat ayarlamalarýn tasvip edilmediðini, sevilmediðini biliyorum. Ama þuna emin olan her zaman sizlerin tarafýnýzda oldum ve elimden geldiðince de olacaðým. Bu fiyatýn birçok sebebi olmakla beraber sadece 2014 yýlý fuar zamaný 2,18 olan usd kurunun, bugün 2,50 ‘ler seviyesinde olduðunu hatýrlamamýz yeterlidir. Bunun haricindeki artan maliyetleri saymýyorum bile. Bir yýldýr bir þekilde tanýþýyoruz. Dolambaçlý yollarý sevmem de, bilmem de. Sizlere hep açýk olma gayretinde oldum. Olduðum sürece de böyle yürüyecek. Evet, ülkemizdeki ücret artýþlarý belli, satýn alma gücünde son dönemde zorluklar yaþanýyor. Ýþsiz genç nüfus sayýsýnda artýþ yaþanýyor. Motorsever arkadaþlarýmýzýn hayallerini yýkmak, bozmak gibi bir düþünce bile beni derinden yaralýyor. Ama zorunluluk olmasa bu yapýlmaz. Birçok markayý da göreceksiniz ve görüyoruz. Baþkaca çareleri yok. Ýnþallah 2015 yýlý fiyatýmýz baþka bir olaðanüstülük yaþanmadýðý sürece bu þekilde devam edecek. Bunun tersi bir durum olursa da geri dönüþ yapmaktan þeref duyarým, hiç merak etmeyin. Tüm bunlara karþýlýk fiyat-performans kýyaslamasý açýsýndan PULSAR 200 NS modelimizin avantajlý durumda olduðunu açýkça söyleyebilirim.

Tekrar hayýrlý geceler dilerim.

Saygýlarýmla…
    Açıklamayı okuyunca "baba baba! babacım!" diye boynunuza atlayasım geldi. Fazla duygusal ve yetersiz bi açıklama. 7.300 lirayken Cbf'ten vazgeciip Pulsar istedim alabilirdimde Kasımzammında yeterli paramda vardı ama kısmet değilmiş ne yapalım.
    hamzarat bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Mondial bile uçtu...Pulsar hayallerimin motoru olmasına rağmen 8500 Tl olarak aklımı çelmişti.Onlar halâ açıklamıyor.Pulsarda benden kaçıyor sanki.Bu arada EKONOMİ nin yazdığı bişey dikkatimi çekti.Fiyatları hani Bajaj ayarlıyo diye,Yaw ne bileyim aklım iyice karıştı.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Hiçbir zaman yapılan fiyat ayarlamaların tasvip edilmediğini, sevilmediğini biliyorum. Ama şuna emin olan her zaman sizlerin tarafınızda oldum ve elimden geldiğince de olacağım. Bu fiyatın birçok sebebi olmakla beraber sadece 2014 yılı fuar zamanı 2,18 olan usd kurunun, bugün 2,50 ‘ler seviyesinde olduğunu hatırlamamız yeterlidir. Bunun haricindeki artan maliyetleri saymıyorum bile. Bir yıldır bir şekilde tanışıyoruz. Dolambaçlı yolları sevmem de, bilmem de. Sizlere hep açık olma gayretinde oldum. Olduğum sürece de böyle yürüyecek. Evet, ülkemizdeki ücret artışları belli, satın alma gücünde son dönemde zorluklar yaşanıyor. İşsiz genç nüfus sayısında artış yaşanıyor. Motorsever arkadaşlarımızın hayallerini yıkmak, bozmak gibi bir düşünce bile beni derinden yaralıyor. Ama zorunluluk olmasa bu yapılmaz. Birçok markayı da göreceksiniz ve görüyoruz. Başkaca çareleri yok. İnşallah 2015 yılı fiyatımız başka bir olağanüstülük yaşanmadığı sürece bu şekilde devam edecek. Bunun tersi bir durum olursa da geri dönüş yapmaktan şeref duyarım, hiç merak etmeyin. Tüm bunlara karşılık fiyat-performans kıyaslaması açısından PULSAR 200 NS modelimizin avantajlı durumda olduğunu açıkça söyleyebilirim.

Tekrar hayırlı geceler dilerim.

Saygılarımla…

Hocam kusura bakma ama artık ben onu söyleyemem.

2006 model er6f 2006 model cbf 500 aynı paraya 2000 lira fazlaya 2007 cbf600 alınır.

Bu motorların performansını geçtim dayanıklılığı da pulsarı sollar kalitesi tartışılmaz zaten.

Ekrem bey acilen dönün bu politikadan gerekirse marj düşürün ama bunu yapmayın.Nacizane tavsiyemdir yoksa ben zaten bu saatten sonra 200-250 lik motor artık alacak değilim.gv 250 fazlasıyla yeterli bana o segmentte

Ayrıca bu pulsara bu fiyatı çekerseniz 200SS gelince nereye koyacaksınız?

11000?? 12000???

Şunu hemen ekleyeyim eğer böyle bir düşüncenz varsa

Kawasaki 250SL(full grenaj) 12000
    R25,36 beygir çift silindir dehşet bir motor 13500.

Kendi fiyat politikalarınızla kendinize eziyet edeceksiniz.Dostça bir uyarı olarak alın bunu.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklamayı okuyunca "baba baba! babacım!" diye boynunuza atlayasım geldi. Fazla duygusal ve yetersiz bi açıklama. 7.300 lirayken Cbf'ten vazgeciip Pulsar istedim alabilirdimde Kasımzammında yeterli paramda vardı ama kısmet değilmiş ne yapalım.
    Az daha koyup ybr al Yani hazırdaki paranın birazını al kenara koy kalanına ybr al

Şaka bir yana, az daha koyar japon alırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2006 model er6f 2006 model cbf 500 aynı paraya 2000 lira fazlaya 2007 cbf600 alınır.

Bu motorların performansını geçtim dayanıklılığı da pulsarı sollar kalitesi tartışılmaz zaten.

Ekrem bey acilen dönün bu politikadan gerekirse marj düşürün ama bunu yapmayın.Nacizane tavsiyemdir yoksa ben zaten bu saatten sonra 200-250 lik motor artık alacak değilim.gv 250 fazlasıyla yeterli bana o segmentte
    Hadi onların yaşından çekindik, cıncık gibi inazuma alırım o paraya düşük kmli tertemizinden, 2 bajaj gömer. Hyo da 250 lik nakedi getirmiyor sanırım, sitede yok.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    arkadaşlar sizin kadar ben de sinirliyim bu mevzuya.bunun sebebinin dolar olarak gösterilmesi ise ayrı bir facia.sanki dolar 2 ay sonra düşerse fiyatta indirim yapacaklar.ülke insanının içini biliriz biz.yaptıklarına kılıf uydurmadır bu.ayrıca japon firmalarına diyecek hiçbirşeyim yok.onlar düpedüz vatandaşın cebine göz dikmiş yamyamlardır.bajajdan umutluydum ama maalesef öyle olmadı.
    herneyse,bu saatten sonra yapılacak en efektif tepki, bu motosikleti boykot edip almamaktır.
    efendy06, meki 60 ve oenaj bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Madem bajaj olarak piyasada fark yaratmaya calistiniz.Farkinizi asil bu noktada ortaya koymaniz lazimdi.Zaten bu kadar insan japona gucu yetmedigi icin boyle bir alternatife yonelmisti bende dahil.1.zammi herkes sindirdi ama 2.kez olmadi olamazdi zaten bu resmen kendi kalene gol atmaya benzer hemde 90+ da . bari bi model yuksegi gelseydide o zaman zam yapsaydiniz bu kadar tepki cekmezdiniz.Neyse pulsari olan arkadaslar kazasiz belasiz tekerinize tas degmesin.Gipta ile baktigim pulsar artik oyle degil.Ama ekrem abinin samimiyetine ilgi ve alakasina bir kez daha tesekkur ediyorum bajaj kullanicilari kendilerini bu konuda sansli hissetmeleri lazim ben efil efil yetkili servis ariyorum simdi mondial icin herkese guven olmiyor.Oysaki bajaj yetkili servisini bile bulmustum guvenli saglam.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Yukarıda da yazdım. Hatırlayan birisi geçen seneki Boxer ve Discovery fiyatını yazsın Allah için ben tam rakamları hatırlamıyorum. İki modelin fiyatı artarken kura bağlı olarak biri nasıl düşüyor?

Burada kimse markaya ve ürünlerine kötü demiyor yanlış da anlaşılmasın.(En azından ben demiyorum) Bilakis alacakken vazgeçtim.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Arkadaşlar yaptığınız bütün yorumlara katılıyorum aynı düşünceleri bende paylaşıyorum. Keşke hiç artmasaydi. Ama sadece Bajaj mi artıyor. Honda ve Yamaha ile başlayıp Kawasakinin kura gore artan fiyat listesiyle devam eden. Ve forumdan okuduğum kadariyla bizzat takip etmediğim Mondial dir vesairedir çoğu marka fiyat artırdı. F/p avantajı yine pulsarda. 12000 lerden 13500 lere çıkan inazuma 11000 den 13000 e çıkan crf 11000 den 13000 çıkan wolf daha hangisi sayayım 250 liklerden. Kaldıki 7300 den 8500 e çıktı fiyat. Yani 2000 değil 1200 lira artış. Beni asıl üzen uzun süre lansman fiyati ile devam eden bu model niye 2 ayda 2 zam yedi. Keşke Kasım 15 de 7930 olacağına yıl sonu 8500 e getirilmesine mide bulandirmasaydi bu iş. Şimdi tek tesellim Ekrem beyin olağan üstü bir durum olmazsa bu yıl zam olmayacağını söylemesi. Ve hatta kurda gerileme olduğu takdirde fiyatları geriye çekme konusunda da memnuniyet duyacağınız soylemesi. Tekrar söylüyorum. Piyasaya yeni giren bir modelin farkını hissettirip özellikle Japonların ortaya koyduğu bu zam dalgasini leyhine çevirmeyi en çok isteyim olurdu. Pulsar sahibiyim. Fiyatın yükselip ikinci elin yükselmesini beklemek zugurt teselli bence. Sanki sattıktan sonra alacagim model zamdan etkilenmis olmayacak. Saçma. Tercihim. Pulsarın daha daha satilıp bu piyasada bir cbf muamelesi gormesidirki. Alırken de satarkende herzaman kazandirsin. Piyasası bol olsun ki parçasıda bollassin. 100 125 150 den yukselmek isteyene ulaşılabilir alternatif olsun.benim gibi ilk motosikleti olacaga düşer sasarip ilk maliyeti çok tutmayayim hesabı yaptırmasın. Kalın sağlıcakla. Ha ise yarayacaksa yapalım ne yapılması gerekiyorsa. Tavri mızı koyalım. Fiyatları top yükün aşağı çekelim.
    ellaksakir bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Yerli üretimin olmadığı herşeyin dolar üzerinde olduğu bu sistemde ticaret yapanlara tavır koyalım boykot edelim düşüncesi bi tuhaf üstelik sektördeki tüm firmalar aynı politakı izliyorken. Bu ülke de boykot edilecek bişey varsa oda hükümet tir. Başkası değil Koca 77 milyonluk ülkeyi yönetiyorlar motorlu araç üreten tek fabrika yok olması için de bir çabaları da yok. Anca herkesin almak zorunda olduğu şeylere yüksek vergi Altın ve değerli taş ticareti yapanlara sıfır vergi.
    Bu sektöre mevcut markaları unutturacak yerli ürünler lazım. Bajaj kendinden önceki markaların tozunu bir müddet attırdı ama sonuçta oda ithal ve getirenler sadece para kazanmak için getiriyor.
    kittyhawk, Aka ve gelebek bunu beğendiler.

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca bu pulsara bu fiyatı çekerseniz 200SS gelince nereye koyacaksınız?

11000?? 12000???

Şunu hemen ekleyeyim eğer böyle bir düşüncenz varsa

Kawasaki 250SL(full grenaj) 12000
    R25,36 beygir çift silindir dehşet bir motor 13500.

Kendi fiyat politikalarınızla kendinize eziyet edeceksiniz.Dostça bir uyarı olarak alın bunu.
    Çok haklısınız hocam. Pazartesi günü birkaç firmayla görüşeceğim. Şayet nakit alımda 7930 tl ye 2015 model motosikleti vermezlerse almayacağım. Sağda solda nakit alımlarda sürpriz indirimler falan diyorlar. Bakalım bir numara görebilecek miyiz?
    Şayet indirim alamazsam kesinlikle bu günden sonra Bajaj düşünmeyeceğim. Japona karşı bir alternatif olarak piyasaya sürüldü ama malesef piyasa bandında tek silindir bir motor için sırf görüntü için bu fiyatları ödeyemem. Sonuçta maddi anlamda gücü olan insanlar olsak Bajaj düşünmez gider Japon alırdık. Dolar kuruyla ile de hiçbir alakası yok. 1500-2000 lira zam geldi piyasaya sürüldüğü günden bu yana.
    Alacağım motor da herhalde sizin yazdıklarınızdan farklı olmaz. Hiç olmadı Ybr alır bakarım yoluma.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Şimd aşağıdaki tabloya bakalım. İlk çıkış fiyatlarını internetten otomobilsayfasi.c adresinden aldım.
    Tabloya göre ilk çıkış fiyatından düne kadar oranlara bakın;

13.02.2015 e göre Boxer %10 fiyat ucuzlamış, buna rağmen Discovery % 7 ve Pulsar da %8 zamlanmış.
    14.02.2015 itibariyle malum ilan sitesinden öğrendiğimize göre tüm 3 ürüne de % 7 zam gelmiş.

Bir de tablonun sonundaki ilk çıkış fiyatına göre son durumuna bakalım.

Boxer %4 ilk fiyata göre yani ortalama Nisan 2014 e göre %4 daha ucuz.
    Discovery %14 toplam zamlanmış
    Pulsar %15 toplamda zamlanmış.

Şimdi yine yine yine diyorum. Fiyatı, kalitesi, yedek parçası, bayisi kısaca tüm organları... bunları konuşmuyorum. Anlamadığım konu aynı yerden ithal olan aynı marka aynı fabrika aynı distribütör yani herşey aynıyken 2 modele %14 ortalama zam gelirken diğeri nasıl ucuzluyor? Boxer ı ilk çıktığında alanlara yazık oldu. Discovery alanlar ise bayram etmeli değil mi?

Bunu sadece Bajaj mı yaptı? Hayır. Bugün Yamaha da Honda da Mondial de aynı işi yapıyor. Malın satış bedelini belirleyen kriterler değil, ne tuttururuz mantığıyla hareket ediyor.

Ben bir tüketici olarak buna prim vermem. Verene de saygı duyarım.
    Benim şu anda motorum yok bunu da belirtiyim. Fuarda alacaktım fakat bu mantığı markası kalitesi ne olursa olsun kabul etmiyorum.
    R25 için verdiğim kaporayı da bu spekülatif ortamda 3-4 gün önce iade aldım.

Lütfen bu bağlamda değerlendirin arkadaşlar.

Selamlar

turkish39, kittyhawk, ellaksakir ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Satılık 4.000 km de orjinal pulsar 200 ns var. 7.bin tl. İsteyen varsa yardimci olalım. .
    Motor_Derili ve GP500-1st bunu beğendiler.

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee hani fiyati bajaj belirliyor deniyordu simdi bajajin adi bu noktada geçmiyor.
    yine bir kuralkan klasiği arkadaşlar
    kuralkan yaptı gene yapacağını
    13 liralık direksiyonu 33 tl ye satan firmadan ne bekliyordunuz ki ???!!!!!!
    konu baydi
    zam yapilmayacak demiştiniz bu ne yapılan der demez zammi tekrar yapistirdilar
    Sayin Arkadaşlar gereken cevabi gayet net verdiler
    alışveriş yapip yapmamakta da daha net cevap verirler inşaallah
    anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az
    konuyu takipten ayrılıyorum ben de
    Pulsarın zammına ben şahsım adına üzüldüm.Keşke gelmeseydi.Ben isterim ki herkes bu motora sahip olabilsin. Bu zammın gelmesinden mutlu olduğum tek nokta EKONOMİ nickli arkadaştan kurtulmuş olmamız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey ile ilgisi yoktur zamın diye düşünüyorum. Ancak, bir motora 2000 tl zam yapılında bir yıl içinde, ki bu da ilk lansmanın % 40'ı civarı bir para ediyor, itiraz etmemiz doğaldır. Siz satmak isterseniz aldığınızdan pahalıya satabilirsiniz, o ayrı. Sevda başkadır, ticaret başkadır, adam kazıklamak, tuttu nasıl olsa, döşe gitsin mantığı ile yaklaşmak başkadır. Dolar % 10 artınca motorun fiyatı % 35 - 40 artması doğal değildir. Bunu kur ile açıklamasın kimse. Ha Ekrem bey'e gelince, muhattabımız o olduğu ve duyuruyu o yaptığı için itirazımız onaydı, yoksa zamla ilgisi varmıdır, varsa bu ilgi ne düzeydedir bilmem.
    Ancak fiyat artışını kura bağlamış olmasını tasvip etmedim. 2,20 den 2,45'e çıktı dolar. Bu günkü kur bu. %11 falan eder. Bu da Pulsara 750-800 TL fiyat artışı demektir en fazla. Geriye kalan 1000 tl nereye gitti diye sorarlar. Bir de yarın dolar 2,10 olsa motoru 7000 tlden verekmisiniz diye de sorarlar.
    Abartmayın lütfen ,desteksizce sallamışsınız. Motora 2000 tl zam yapılmadı yanlışınız var.Motora 8.451-7371=1080tl zam yapıldı.Zam oranıda ilk çıkışına göre %15'miş yani %40 değil .Sizin gibi insanları yanlış bilgilendiren ve yönlendiren insanlardan hiç hoşlanmam.Ben de zam yapılmasını istemezdim bunu açık ve net söyleyeyim. Ve size sormak istiyorum yalan yanlış bilgilerle insanları aldatınca elinize ne geçiyor?

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarın zammına ben şahsım adına üzüldüm.Keşke gelmeseydi.Ben isterim ki herkes bu motora sahip olabilsin. Bu zammın gelmesinden mutlu olduğum tek nokta EKONOMİ nickli arkadaştan kurtulmuş olmamız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

Abartmayın lütfen ,desteksizce sallamışsınız. Motora 2000 tl zam yapılmadı yanlışınız var.Motora 8.451-7371=1080tl zam yapıldı.Zam oranıda ilk çıkışına göre %15'miş yani %40 değil .Sizin gibi insanları yanlış bilgilendiren ve yönlendiren insanlardan hiç hoşlanmam.Ben de zam yapılmasını istemezdim bunu açık ve net söyleyeyim. Ve size sormak istiyorum yalan yanlış bilgilerle insanları aldatınca elinize ne geçiyor?
    7100 TL den alanlar oldu motoru, geçiniz internette ne yazıldığını. Bu gün 8500 TL olmuş fiyat. 7350 dedikleri dönemde kendi arkadaşım 7100 tlden aldı bayiden. Bir de kask, disk kilidi ve branda hediye ettiler 7100 tlye. Esas siz bu motorlara zam yapılmasından ne elde ediyorsunuz? Motorunu satacaksınız da fiyatı artıyorda o yüzden işinize geliyorsa zamlanması o ayrı.

Edit: Nolur hoşlan benden yoksa nasıl yaşarım?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsar hint piyasasında CBR150(tr deki 125 le aynı herşeyi biraz daha güçlü sadece)ile arasında yüzde 50 fiyat farkı var.

honda 150 cbr'a 1.5 katı fiyat çekiyor.

Yani pulsar japon marka imajı ,prestiji ve uzun ömür ve daha iyi mühendislikte(japon dedinmi Almanı, avrupalısı tırsar, saygı duyar) değil çok rekabetçi fiyatıyla hintlilerin saygısını kazandı.

Yani hintli adama bile adamların markası olmasına rağmen Japonla aynı fiyata Bajaj satarsanız almıcaktır

TR de ise biri 8.650 diğeri diğeri 8.450. Yani arada yüzde 2.3 küçücük fark var. ordan nakliyesi bilmemnesi tutsun motor başına 200 dolar(tutmazya)fark yüzde 42-43 e düşşün, ordaki cbr150 lik hadi ordan yüzde 30'a düşsün.

Benim de fikrim ilk lansmanda açıklanan fiyat tam hintli bajajın stratejisi idi(6900 küsür)

sonra fuarın ilk günü ilgiden ve netteki yorumlardan cesaret alıp fiyat hiç sebep yokken 7.370 oldu. bunada tamam,

8000 ve 8.500 ler ise ciddi anlamda bu markanın dünyadaki marka konumlanmasını aşıyor.

Kısaca 7000 ve 7400 hint işi

8000 ve ardından 8.500 Türk işi(kuralkan ın işi)

herkez üst segmentten örnek vermiş bende alttan veriyim kimse kızmasın ama 3.600 e 15.000 de TVS apaçhe alırım 2013 model, oda Hintli,oda aynı commuter segment, 2.5 ortlama yakıyor, ve 125-130 yapıyor. Kendini kanıtlamış 70-80 bine kadar yolu var en kötü

Bu bajaj kafası(kuralkan) neyin kafası sorarlar adama, baya iyi bi kafa çünkü
    Motor_Derili, Salih_T, oenaj ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    fazla satmak 1. olmak demek zam demekmiş türk işinde vesselam..
    dyavol-77 ve gelebek bunu beğendiler.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Fiyat/performans hala rakiplerine gore iyi. Ama rakiplerle ayni seviyeye gelirse ki gidisat boyle gorunuyor. Kimse ktm, honda, yamaha dururken, pulsar almaz, bu bir gercek. Ben Allahtan 7350 aldim, bu fiyata inanin hayatta almam. 2013 ktm ile 1000-1500 tl farki kalmis sifirinin. 3000 tl idi 2,5 ay once. Bajaj citayi yukseltmis
    gozden gecirin politikalari bence, insanlar motor cok saglam diye almiyor bunu, digerlerine gore cok avantajli diye aliyor.
    Hadi bakalim, hayirli isler.
    Motor_Derili bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)