Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar apache aynası tam olarak uyumlu mu , sipariş versem ek bi aparat falan gerekmeden direk takabilirmiyim ,
    tam olarak bahsedilen ayna şu mu ;
    http://www.motorsikletyedekparcaci.n...R,PR-6414.html
    Evet tamamen uyumlu, düşünmeden al kardeşim.
    MD.Murat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanfeza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar

İzmir pulsar buluşması...
    arslan26, Aka, tekoklava ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    İzmirdeki arkadaşları tebrik ederim gayet katılımlı güzel bir buluşma olmuş.Bu forum da alanyadan pulsar kullanıcısı var mı?

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar apache aynası tam olarak uyumlu mu , sipariş versem ek bi aparat falan gerekmeden direk takabilirmiyim ,
    tam olarak bahsedilen ayna şu mu ;
    http://www.motorsikletyedekparcaci.n...R,PR-6414.html
    ben kullanmaktayım uyar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı osmanfeza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/OdAAJZ.jpg
    İzmir pulsar buluşması...
    ben çıkmamışım
    5 dakka sonra çekseydinya fotoyu
    MD.Murat bunu beğendi.

Motosikleti
    Forum bir sessizlik var hayırdır inşallah
    Diyelim ve bi hareketlendirmeye çalışalım bakalım becerebilecek miyiz.
    Daha önce yaptıldımı hatırlayamıyorum ama;

Pulsar'ın "+" ları, "-" leri diye bir sıralama yapsak mesela;

"+" ları;
    1-
    2-
    3-......

"-"leri;
    1-
    2-
    3-.......... gibi.

Bana göre;
    "+" ları;
    1-Fiyatı
    2-Fiyatına göre performansı
    3-Yakıt tüketimi

"-"leri;
    1-Orta sehpanın olmayışı
    2-Aynaları
    3-Belirli bir devirde başlayıp biten zırıltıları

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    paşa bana göre tek eksisi bloktan yağ sızdırması onuda servis sorun haline getirmedi saolsunlar, orta sehpa ve aynaları 125 liraya hallettim, benımkının sağından solundan daha ses gelmiyor sadece ilk zamanlar plaka plakalığın içinde kaymış onun sesi vardır onuda çift taraflı bantla çözdüm bakalım ne zaman başka yerinden ses çıkacak ama zırıltıyı yapan gevşek vida veya yerine oturmayan parçalardır veya kauçuktur onlarında vardır elbet çözümü başıma gelirde çözümü bulursam paylaşırım burda iyiki pulsar almışım
    Pashapache bunu beğendi.

Motosikleti
    200ns
    arkadaşlar motor devri sorunu yaşayan varmı aranızda
    motor devri 1.6 dan 2.0 çıkıp iniyor
    egsozu tıkayınca devir sabit 1.6 da çalışıyor varmı teknik bilgisi olan bu konuda

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    burayı okudukça motor dan ( 200ns) soğudum tam 5 6 ya 2006 250 cbf almadan sıfır pulsar alalım derken geri vazgeçiyorum. sanırım 2. seri gibi bişey olursa bu kronikler ironiklerden kurtulur. her sıfır marka model de olduğu gibi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor devri sorunu yaşayan varmı aranızda
    motor devri 1.6 dan 2.0 çıkıp iniyor
    egsozu tıkayınca devir sabit 1.6 da çalışıyor varmı teknik bilgisi olan bu konuda
    Bahsettiğin dalgalanma tüm motorlarda mevcut kardeşim. Servislerin durumdan haberi var bir çözüm gelicek diye umut ediyoruz

Motosikleti
    200ns
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin dalgalanma tüm motorlarda mevcut kardeşim. Servislerin durumdan haberi var bir çözüm gelicek diye umut ediyoruz
    umarım gelir
    egsozu tıkayınca devir düzeliyor
    teknik bilgisi olan az çok anlar sanırım sorunu

ANATOLİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    ARKADAŞLAR LASTİK FİYATLARI OLDUKÇA UYGUN. 0 530 922 60 60 İSTANBUL DA BİROL BEY İLE GÖRÜŞÜRSENİZ SİZE YARDIMCI OLUR. HER TÜRLÜ LASTİK VAR VE PİYASAYA GÖRE OLDUKÇA UYGUN.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    1-Motor bloğundan yağ sızdırma
    2-Devirde dalgalanma
    3-Şanzımandan tak sesi (gaz kesip tekrar verince)
    4-Arka fren diskinde veya milde yamulma sonucu ses
    5-Sibop kesme
    6-Göstergelerin motoru çalıştırınca tekrar resetlenmesi
    7-Denge zımbırtısı arızası
    Başka görülen sorun varmı, benim takip ettiklerim bunlardı. Hint forumlarında bu sorunlardan pek bahsedilmiyordu motor ilk piyasaya girerken yapılan incelemelerde. 6 aylık Türkiye kullanımında ortaya çıkanlar bunlar, inşallah yaza kadar başka marifetleri çıkmaz yoksa şekil ve fiyat olarak ve hız olarak güzel motordu.
    dyavol-77 ve motorcu48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NS 200
    selam arkadaşlar, benim motor 1250 km de, beni şehir içi trafikte debriyaj sertligi bayagı yoruyor. sizlerde de aynı mı yoksa bende mi mevcut bu durum. veya fazla kilometre yapmış olanlar; sonradan yumuşama oluyormu..

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı daewo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, benim motor 1250 km de, beni şehir içi trafikte debriyaj sertligi bayagı yoruyor. sizlerde de aynı mı yoksa bende mi mevcut bu durum. veya fazla kilometre yapmış olanlar; sonradan yumuşama oluyormu..
    3750 km deydim yumuşama oluyor ya da benim kolum güçlenmişti artık :D
    daewo bunu beğendi.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Motor bloğundan yağ sızdırma
    2-Devirde dalgalanma
    3-Şanzımandan tak sesi (gaz kesip tekrar verince)
    4-Arka fren diskinde veya milde yamulma sonucu ses
    5-Sibop kesme
    6-Göstergelerin motoru çalıştırınca tekrar resetlenmesi
    7-Denge zımbırtısı arızası
    Başka görülen sorun varmı, benim takip ettiklerim bunlardı. Hint forumlarında bu sorunlardan pek bahsedilmiyordu motor ilk piyasaya girerken yapılan incelemelerde. 6 aylık Türkiye kullanımında ortaya çıkanlar bunlar, inşallah yaza kadar başka marifetleri çıkmaz yoksa şekil ve fiyat olarak ve hız olarak güzel motordu.
    sayın felıs leo yukarda sıraladıgınız sorunların hepsı aynı motorda yok,1.motor blogundan yag sızdırması sadece bır arkadasda oldu o sorunda gıderıldı ben en azından baskasında bu sorunu duymadım... 2. devırde dalgalanma buyuk bır sorun degıl
    buyuk bır sorun gıbı algılanmasına sebep olmayalım.3.şanzıman tak sesı bence kullanıma baglı debrıyaj manetını cok hızlı ve serı kullanımda boyle yorabılırız olabılır benım aracımda yok boyle bır sorun... 4. arka fren veya aks mili sorunu tamam benım aractada var servıs cozecek sorunu bugun yarın mıl gelıcek ve garantıden degısecez sorun cozulecek ınsallah 5. sibop kesme olayıda tek bır arkadasda oldu oda cozuldu dıye bılıyorum ...6.ncı sorunda bı kısıde oldu baska aracta yok...7. ha keza denge sensoru zırıltısıda buyuk bır sorun degıl servıs garantıden degıstırıyor ..... şimdi bu sorunlar oldumu evet oldu ama herkezın aracında bu sorunların hepsı varmı yok kalkıp sımdı burdan markaya ınceden kötülemenizi anlıyamıyorum acıkcası, cunku hatırladıgım kadarı ıle sızde ılk baslarda pulsar alıcaktınız ama arac gec geldıgı ıcın ve bır bayıı ıle yasadıgınız sorun nedenı ıle pulsardan vazgecıp gıdıp 250 cc motorların bence mercedesını aldınız ve pulsarı burdanzaman zaman kotuledınız bu tavrınız acıkcası hos degıl bızler yanı pulsar kullanıcıları olarak gıdıp sızın gıbı 5000 tl gıbı fazla verıp ınazuma alabılırdık ama almadık, nıye cunku basta asagı yukarı aynı performansı alacagımız bır araca nıye fazla para verelım dedık en azından ben oyle dedım ınazuma almadım. tıp olarak pulasarı begendım pulsar aldım. ve benzer sebeplerden oturu pulsarı tercıh ettım . şimdi bunları neden yazıyorum ben ınazuma forumuna katılıp hıc ınazumanın eksı yanları olan hantallıgı daha fazla benzın tukketmesı veya cok agır olmasından veya tıpsızlıgınden bahsetmedım sız neden burda ınsanların kafasını karıstırıp pulsardan sogutmaya calısıyorsunuz anlıyamıyorum umarım sızı kırmamısımdır amacım sızi tenkıd etmek degıl ama tutumunuz hıc hos degıl bence...
    tekoklava, mete17, hak_anm ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hkn34 sana katılıyorum, bu kişi hakkında çok doğru tespitlerin var. Bizler inazuma başlığına girip kötüleme yapmıyoruz, bu tasarımı 90 lı yıllardan kalma, 182 kiloluk, yanlarında 2 tane soba borusu olan 250 lik yakıt canavarı ile ilgili. Salla gitsin...
    hkn34 bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Ümit IŞIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hkn34 sana katılıyorum, bu kişi hakkında çok doğru tespitlerin var. Bizler inazuma başlığına girip kötüleme yapmıyoruz, bu tasarımı 90 lı yıllardan kalma, 182 kiloluk, yanlarında 2 tane soba borusu olan 250 lik yakıt canavarı ile ilgili. Salla gitsin...
    Ben ikisinide kullanıyorum. İnazumayla bi derdin varsa bana sor. İnazumayla bi şikayet duymadım hiç. Çok sağlam bir motor. Pulsarı aldım, 1 gün sonra akünün suyu egsoz üstüne boşaldı. Kendimiz hallettik sorunu. Buradada paylaştım. İkisinide kullanan biri olarak kınıyorum. Kilo olarak ağır olabilir ama pulsarı 2 ye tek kalkışta iyi fark atıyor. İnazuma daki kalite ve konfor Pulsarda yok. Pulsarında kendine göre artıları var. Bu demek değildirki pulsar inazuma dan iyi.
    dyavol-77 ve hak_anm bunu beğendiler.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı Ümit IŞIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya aslında felıs leo nun basından berı pulsarı kotuleme yorumlarından acıkcası cok rahatsızım neyı amaclıyor anlıyamıyorum herkezın aracı kendıne guzel veya kusursuz gorunebılır ama ınanın ben burdan pulsar fanatıklıgı yapmaya calısmıyorum zaten halı hazırda servıs ve kuralkan sorunlarımıza derman olmasa boyle ınsanları haklı cıkarsa ılk once ben markayı yerden yere vururum ama suanda hakıkaten bu arkadasın dedıgı gıbı bır durum ortada yok sankı butun uretılen pulsarlarda bu sorunlar hepsı mevcutda ve sorunalr cozulmuyormus gıbı bır tutum ne ısıne yarıyacak bu arkasın anlıyamıyorum tamam hakıkaten 250 cc sınıfının en rahat aracını aldı felıs leo ama baska bence hıcbır artısı yok pulsardan ınazumanın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ikisinide kullanıyorum. İnazumayla bi derdin varsa bana sor. İnazumayla bi şikayet duymadım hiç. Çok sağlam bir motor. Pulsarı aldım, 1 gün sonra akünün suyu egsoz üstüne boşaldı. Kendimiz hallettik sorunu. Buradada paylaştım. İkisinide kullanan biri olarak kınıyorum. Kilo olarak ağır olabilir ama pulsarı 2 ye tek kalkışta iyi fark atıyor. İnazuma daki kalite ve konfor Pulsarda yok. Pulsarında kendine göre artıları var. Bu demek değildirki pulsar inazuma dan iyi.
    abı tamam sorunsuz makıne olabılır ınanın hıc ınazuma forumuna gırıp artı eksı arastırması yapmadım ıllakı bazı kullanıcılar bazı seylerden sıkayet edıyordur sorunsuz makına daha uretılmedı cunku.. abı bır ınazuma parasına nerdeyse ıkı pulsar alınıyor neyın kafası abı bu, sayfalarca fıyat,permormans aracı dıyıp duruyoruz hıcmı anlamamıs bu arkadas. , ama abı kalkıpta ınazuma kullanıpda pulsarın forumuna gırıp sankı cok sorunlu bır aracmıs gıbı kotulemek etık degıl bence...
    tekoklava bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben inazumayı savunmuyorum, suzuki babamın fabrikası değil, sizde inazumayı kötüleyebilirsiniz beni ilgilendirmez,
    ben sadece bu sorunlar hindistan da da kullanılan pulsarlarda varmı düşünüyorum, varsa bu sorunlar neden düzeltilmemiş şimdiye kadar, ilk Türkiye de kullanılan bir motor değil sonuçta, ayrıca bende forumda pulsar konusunu yakından takip ediyorum, şekil ve fiyat olarak beğendiğim bir motor , yaza almayı düşünüyorum, şehir içinde kullanmayı planlıyorum çünki inazumayı satıp çok benzin yakan daha ağır bir motor (yamaha dragstar 1100) alacağım haliyle bunu hergün kullanamam, devamlı işe motorla gidip geliyorum, büyük şehirde oturduğum için trafikte zorluk yaşamamam için hızlı ve ucuz bir motora ihtiyacım var ve pulsar bu iş için en mantıklısı.Fakat tabi yaza kadar bekleyip forumuda yakından takip edeceğim, ben taaaa ilk başta pulsar için bir çok olumlu yorumlar konular açtım, çünki daha önce tvs apache kullandım ve hint motorlarının kalitesine güvenmiştim ama motor tedarikindeki sıkıntılar nedeniyle pulsar alamamıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Ayrıca pulsar daki sorunlardan bahsedilince neden bazı arkadaşlar hopluyor , burada sorunlarını yazan pulsar kullanıcılarına bile tepki gösteriyorlar, dalga geçiyorlar , sonuçta bir forum, ben veya başkası yanlış bir şey yazmışsa birileride doğruyu yazar , diğer insanlarda hepsini okuyor zaten , pulsar da zibil gibi satıldı resmen yağmalandı bayilerde motor kalmadı demekki satıcınında sorunu yok , 6 ay da kullanım için gayet uzun zaman ama yinede önümüzdeki kış sırasındada ne durumlar ortaya çıkacak buda önemli, mesela apache kışın çalışmakta zorlanıyordu , bu arada da inazuma herkesin bildiği gibi titreşimsiz değil malesef 7000 devire gelince basbaya titriyor hatta aynalar bulanıklaşıyor, bak kendi kullandığım motorunda eksiilerini gayet rahat yazabiliyorum. İnazuma forumunada yazmıştım girip okuyun bakalım.
    dyavol-77 bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yalnız ''pulsar yeni bir model değil, hindistanda veya başka ülkelerde uzun süredir var'' diyoruz ama işin aslı öyle değil sanırım.
    Çünkü bu enjeksiyonlu modeller yeni çıktı ve hintliler hem kendi pazarlarına hem de yurt dışına (Türkiye de buna dahil) bu motorları aynı anda sürdü.
    Bizdeki pulsarlar 2014 model enjeksiyonlu vs. yeni bir motor. Dolayısıyla eski modellerin (karbüratörlü vs.) sorunsuz olması şu an elinizdeki motorlara bir referans olamaz.
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)