Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arkadaşlar şu güzelim ülkemizde lütfen Bonzai'yi yasaklayın . Arkadaşlar fazla kaçırmışlar bonzai'yi , nasıl ilan açacaklarını şaşırmışlar ....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73380040/detay 7550 tl yazmış ilan açıklaması ; Yan yatmasi kazasi hic birseyi yoktur.Cok temiz kullanılmıştır.Surekli temizleyip yagladim Haftalik zincir bakımı ve Wd40 ile hareketli parçaları yağliyorum..Haziran ayinda hobi amacli aldim.Kullanimi cok zevkli bir motor. Lansman fiyati olduğu icin düşük fiyatıdır. Yakinda pahalanicak.KTM 390 veya 690 ile takas olur. Km de 12-15 krs arasi yakıyor. 15 krs u gecemezsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73279886/detay 7700 tl fiyatı , İlan açıklamasında ise ; Aracımı yeni satın aldım akşam serinliğinde rodajını 700 Km ye kadar yaptım. Yazmış

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73278308/detay 8000 tl fiyat yazmış , ilan açıklamasında ; Neticede 0 Sayılır Yan Barları Box Çantası 2 adet Bluetooth Kask Depo Üstü Çanta Hepsi Bir Arada Teslim Edilecektir ..Motorsiklet Sürmeyi Öğrendikten Sonra Kullanabileceğim Bir Motor Olduğunu Anladım Satıyorum.Çok Hızlı Motor...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...72881990/detay 8150 tl fiyat , ilan açıklaması ; ilk rodaj bakimi yapilmis sifir ciziksiz mavi-siyah

En dürüst ilan ise bu , adam resmen milleti kazıklamak için satıyor . http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70937848/detay 8000 tl fiyat , ilan açıklaması ; sıfrından farkı yok işine gelen arasın işine gelmeyen soru soracak olan yok sfır su para bu para demesın aramasın bu numaradan aramasın.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...71273911/detay 8300 tl fiyat , ilan açıklaması ; MOTOSİKLETİ ALIRKEN 2. EL Bİ MOTOSİKLET DEĞERLENDİRİR GİBİ DEĞERLENDİRİP 0 KM ALMIŞ GİBİ MEMNUN KALIRSINIZ.
    turkish39 ve tazy21 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu güzelim ülkemizde lütfen Bonzai'yi yasaklayın . Arkadaşlar fazla kaçırmışlar bonzai'yi , nasıl ilan açacaklarını şaşırmışlar ....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73380040/detay 7550 tl yazmış ilan açıklaması ; Yan yatmasi kazasi hic birseyi yoktur.Cok temiz kullanılmıştır.Surekli temizleyip yagladim Haftalik zincir bakımı ve Wd40 ile hareketli parçaları yağliyorum..Haziran ayinda hobi amacli aldim.Kullanimi cok zevkli bir motor. Lansman fiyati olduğu icin düşük fiyatıdır. Yakinda pahalanicak.KTM 390 veya 690 ile takas olur. Km de 12-15 krs arasi yakıyor. 15 krs u gecemezsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73279886/detay 7700 tl fiyatı , İlan açıklamasında ise ; Aracımı yeni satın aldım akşam serinliğinde rodajını 700 Km ye kadar yaptım. Yazmış

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73278308/detay 8000 tl fiyat yazmış , ilan açıklamasında ; Neticede 0 Sayılır Yan Barları Box Çantası 2 adet Bluetooth Kask Depo Üstü Çanta Hepsi Bir Arada Teslim Edilecektir ..Motorsiklet Sürmeyi Öğrendikten Sonra Kullanabileceğim Bir Motor Olduğunu Anladım Satıyorum.Çok Hızlı Motor...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...72881990/detay 8150 tl fiyat , ilan açıklaması ; ilk rodaj bakimi yapilmis sifir ciziksiz mavi-siyah

En dürüst ilan ise bu , adam resmen milleti kazıklamak için satıyor . http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70937848/detay 8000 tl fiyat , ilan açıklaması ; sıfrından farkı yok işine gelen arasın işine gelmeyen soru soracak olan yok sfır su para bu para demesın aramasın bu numaradan aramasın.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...71273911/detay 8300 tl fiyat , ilan açıklaması ; MOTOSİKLETİ ALIRKEN 2. EL Bİ MOTOSİKLET DEĞERLENDİRİR GİBİ DEĞERLENDİRİP 0 KM ALMIŞ GİBİ MEMNUN KALIRSINIZ.
    Rodajı akşam serinliğinde yapan motoru tuttum ama rengi içime yatmadı.

Motorsiklet Sürmeyi Öğrendikten Sonra Kullanabileceğim Bir Motor Olduğunu Anladım Satıyorum. Şu cümleyi anlamadım,bi arkadaşım tercüme ederse sevinirim.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajı akşam serinliğinde yapan motoru tuttum ama rengi içime yatmadı.

Motorsiklet Sürmeyi Öğrendikten Sonra Kullanabileceğim Bir Motor Olduğunu Anladım Satıyorum. Şu cümleyi anlamadım,bi arkadaşım tercüme ederse sevinirim.
    Arkadaş acemiymiş de, bu motorun gücünün ona fazla geldiğini söylemeye çalışıyor. Alttan alttan aslında motorun bayağı güçlü kuvvetli olduğunu vurgulamaya çalışıyor. Subliminal reklam mı deniyordu buna.
    jackonbir bunu beğendi.

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Bilmeyenler için anlatmak gerekirse.
    Statör(dinamo diyelim) 1800-2200 devir dk arası motor için yeterli elektriği üretir.bayır ayağı vurdurduğunuzda bu devire ulaştığında motorun ateşlemesi sağlanır.Akünün - kutup başını sökme sebebimiz ise bitik akü dinamodan gelen elektriği komple çeker.Ateşleme imkansızlaşır.
    akü sökükken çalıştırdığınızda ise motoru rölantiye bırakamazsınız yine stop eder 2000 devir üstü gaz vereceksiniz.
    - kutup başını şarj için değdirmeden evvel motor devri 5000-6000 dvr yukarısı olsunki boş akü gelen enerjiyi üzerine aldığında çalışma için yeterli enerji kalsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Birde şu cepten bu sitede yazarken alıntılı cvplama işine aklım ermiyor.cevapla yazıyorum sadece benim msj çıkıyor bazende farklı cevaplamalı yazılar tek mesajda
    centil40 bunu beğendi.
    Ne gül olmak kolay ne de bülbül!Bülbül olmayı istersen bir ömür boyu yanacaksın!Gül olmayı seçtiysen bir ömür boyu solacaksın

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Koruma takozu koruma demiri felan varmı pulsarda ,

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Konuyla alakası yok ama facebook hesabınızda paylaşırsanız yararımız olur inşallah

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

Yolda gidiyordum motor bi anda durdu giderken

bende sağa çektim tekrar çalıştırdım çalıştı devam ettim.

acaba neden böyle bir şey yaptı ilerde problem yaratmasın ? 90 kmde daha

ayrıca motoru dinliyorum içinden takır takır ses geliyor sizdede var mı

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    arkadaşlar herkese selam ben budaklar motor bajaj yetkili baisiyim elimde şuan 2 adet kırmızı siyah yani çift renk pulsar 200 ns var ihtiyacı olan arayabilir adresim tepeköy mah ağalar cad no 32 TORBALI İZMİR TEL 0232 856 29 29

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Merhaba arkadaşlar ebay üzerinden kırmızı renkte fren ve debriyaj maneti aldım 15-20 güne gelince ayrıntılı bir şekilde takılışı ve fotoğraflarını atarım. İyi günler
    co2fix bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Masa üstü resmim

mitmuallim ve centil40 bunu beğendiler.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı Aka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmeyenler için anlatmak gerekirse.
    Statör(dinamo diyelim) 1800-2200 devir dk arası motor için yeterli elektriği üretir.bayır ayağı vurdurduğunuzda bu devire ulaştığında motorun ateşlemesi sağlanır.Akünün - kutup başını sökme sebebimiz ise bitik akü dinamodan gelen elektriği komple çeker.Ateşleme imkansızlaşır.
    akü sökükken çalıştırdığınızda ise motoru rölantiye bırakamazsınız yine stop eder 2000 devir üstü gaz vereceksiniz.
    - kutup başını şarj için değdirmeden evvel motor devri 5000-6000 dvr yukarısı olsunki boş akü gelen enerjiyi üzerine aldığında çalışma için yeterli enerji kalsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Birde şu cepten bu sitede yazarken alıntılı cvplama işine aklım ermiyor.cevapla yazıyorum sadece benim msj çıkıyor bazende farklı cevaplamalı yazılar tek mesajda

bu bilgiyi kim yazdı bilmem ama kutup başını söküp te motoru vurdurursan çalıştığı gibi açık olan tüm ampüleri patlatır bu arka stoptaki ledler bile dahil.bu sadece dinamolu motosikletlerde geçerli ki yeni nesil motosikletler hepsi dinamolu.
    bu yazıyı yazan arkadaşta deneyebilir.
    manyetolu motorlar akü bitik dahi olsa yerinde takılı olması gerekiyo yoksam beyin voltajı ayarlamadan gönderiyo tüm tesisata ama ampulerden hariç başka bişey de yanmıyo oda bi avantaj..
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Eksik bilgi arkadaşım seninki. Ben bunu yıllardın mz üzerinde eski akü yüzünden yaşadım.
    Yoldada kalmadık şükür.
    Şarj sistemi dinamo diyot konjektör akü den ibarettir.
    Dinamodan gelen akım hiç bir sistemde konjektörden geçmeden verilmez.Kaldıki konjektör arızası yüzünden akü bağlıyken bile meseleyi öğreninceye kadar kaç tane ön far ampulü patlattım.statörden gelen ac akım diyotlarla dc olur ve konjektöre gider sonra sigorta üzerinden aküye gider.ve konjektör max 13.7 volt civarı elektrik verir aküye.Buda farları patlatmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Öyle olsaydı şayet kutup başı kopan yada çıkan veya akü içindeki köprülerden biri kopan her araç mokorsikletin tüm ampülleri patlaması gerekirki konjektör arızası dışında bu asla mümkün olmaz.
    Ne gül olmak kolay ne de bülbül!Bülbül olmayı istersen bir ömür boyu yanacaksın!Gül olmayı seçtiysen bir ömür boyu solacaksın

Çok doğru söylemişsiniz, asıl olan devirdir.

Dediğiniz devir skalasında, uygun viteste kullanmak en doğrusudur.

Bildiğim kadarı ile de, Rodajda, motor maksimum devrinin %60'ının aşılmaması tavsiye edilir.

Ama pek tabii ki, üretici firmanın ölçüleri esastır.

Alıntı Aka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü bitsede dağ başında kalmazsınız merak etmeyin aküde hiç can yoksa - kutup başını sökün 2000 devri yakalayacak şekilde rampa aşağı vurdurun yüksek devirde ikende geri takın kutup başını en basitinden.
    Ama benimkinde servis 0 akü taktı konjektör taktı tekrardan ölçümde 12.7 voltu aşamadılar ne ettilerse. Problemin kaynağı statör dediler. Eksik güç çıkıyor dediler.Haklı olabilirler çünki hiç şarj etmese 2 saat çalışmaya aküde nefes kalmaz.Neyse C.tesi gelecekmiş.Bende motoru geri aldım 0 akü ile şimdilik çalışıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

O başlangıç km si 450 servis 750 km kadar olabilir diyor.
    Rodaj ise 2000 km kadar devam eder.ilk 500 de çok narin kullanmak ister.2000 km kadar az bir üstü hızlarda devam eder.Fabrika kurallarına göre bu motora rodaj uygulumakta zor tabi.Vınn diye 50 km geçiyor hemen.
    Tavsiyem motoru 2500-5000 devir aralığında en fazla kullanmanız.Bir çok kullanıcının dikkat etmediği hususlardan biri motoru bayma noktasında sürmesidir rodajda.Deviri çok aşmadan gücü hissederek sürmektir.
    Yüksek vites düşük devir rodajın en büyak düşmanıdır.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    arkadaslar aracım 490 km de ve kadranda anahtar ısareti cıktı yanı servıse gıt dıyor, aldıgım bayii ilk bakımı 500 ıla 750 arası gel dedi ben sımdı ne yapayım ısarete uyup hemen yarın gıdıımmı yoksa benım dusundugum servıse gıtme km sı 600 lerde falandı boyle 600 km ye kadar kullanıyımmı ...

Bu rodaj meselesi Pulsar basliginda baya bi abartilmis gidiyor.Bu motor elektronik enjeksiyonlu bir beyin tarafindan yonetiliyor.Devir kesici vs var.Motoru surekki kirmizi bolumde gezdirmeseniz hicbisey olmaz takilmayin.Bu makineler oyuncak degil.

Oyke su kadar deviri gecme vs yakit tuketimi olcum degerine benziyor ruzgarsiz ortamda duz yolda 90 km sabit hizda yani hicbir realiteye uymuyor boyle bir dunya yok..Ayni sey rodaj icinde gecerli konya duzlugunde 2 bin devir dk da kranka binen guc istanbul yildiz yokusunda aynimi ki rodaj cok stabil olsun boyle bisey yok.

Bu kadar ince hesaplarla rodaji yapilmis bir motor daha uzun omurlu olur yada cok daha rahat devir cevirir diye bir sey de yok.

Rodaj motoru saglikli devir vites araliklarinda kullanmaktir abartilacak bir durumu yok.

Birde su motoru vurdurma olayini asla yapmayin 200 cc bir motora vurdurarak bindireceginiz kuvvet anormal hasarlar verebilir.Bu motorlar daha yeni garanti kapsaminda ne vurdurmasi? Bi kamyonetw yukleyin yada aku takviyesi yapin.

Pulsari alan arkadaslarin belki yaridan fazlasi ilk motosikletlerini almislar.Heyecanli ve biraz tedirginler.Onlarin kafasini cok teknik detaylara girerek herkesten ayni ustalik maharetini beklemek manasiz gereksiz.Kimse motorunu vurdurarak calistirmasin 1990 da degiliz.

İyi surusler..
    piyanist_irf, hak_anm ve daewo bunu beğendiler.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    merhaba arkadaşlar far ampülü degişimi yapan varmıdır tavsiye falan
    nette araştırdım biraz phİlİps h4 5000k xtreme vision ampül ne zamandır kafama takılıyor
    xenon taktırmak isterim ama önceki motorum tvs apachede baya bir canımı yakmıştı neredeyse tüm parçalar arıza yapmıştı

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Kullan kardeşim farketmez.Sen ne zaman istersen o zaman git.750 km ye kadar yolun var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:17 ----------

Gecenin 1'inde Tarabyada arızalandığında araki servis bulasın yada eş dostu uykudan uyandır kablo getir marş basacağız diyelim.
    Yada motoru orada bırakıp o saatte mecburen taksi tutalım eve gidelim .Bu motora para verenlerin hiç biri böyle ekstraları kaldıracak kadar varlıklı değiller.Bu orta halline yakın insanlara biraz daha hız ve keyif vermesi için uygun motor..
    Kaldıki motoru vurdurmayalım çokda iyi birşey değil diyelim, yolda sigorta attı ateşleme durdu vs.8 bin devirde ateşleme kestiğinde motora aniden binen yük ne olacak ben debriyaja basıncaya kadar? Motor böyle bir durumla karşılaşınca garanti işlemeyecekmi?
    Bunlar zorunluluk halinde kişinin kendi tercihine göre göze alabileceği hususlar..

Bu işin okulunda okumuş pratikte uygulamalı olarakda defalarca yapmış biri olarak rodaj konusu asla basite alınacak birşey değildir bana göre.
    Kaldıki rodaj denince parçaların birbirine alışması deniyor ama dişlilerin krankın debriyajın alışması değildir esasen.
    Rodaj kranka binen yük hesaplaması hiç değildir.Aynı devirde 110 kg adamla 65 kg lık adamı taşımak için kranka binen yükler farklıdır çünki.
    Rodajın en önemli sonucu silindir gömleği piston alıştırılmasıdır birazda subaplar.Silindir gömleği sifero pikden yapılır döküm kalitesine göre genleşme payları değişir.Pistonlarda alüminyumdadır ve aynıdır keza.Üretici üzerine genleşme payları koyar çok kaliteli ise 0.1 orta 0.3 son değerde 0.5 dir bildiğim kadarı ile..
    Su soğutmalı olduğunda gömlek genleşmesi fazla olmayacaktır.Ama pistonlar ve sekmanlar genleşecektir silindir içinde.İşte kullanıcı burada o pistonun ve sekmanın genleşme değerini aştıracak değerlere ulaştırırsa gömlek üzerine yapılan baskı artacaktır.Halk dilinde motor şişti dedikleri.Buda gömlek yapısının sağlıklı alışmasını engeller.Kaldıki bu motor bir japon değil malzeme açısından.Bu yüzden benim düşüncem bu motorda güvenipte rodaj kurallarının çok zorlanmamasıdır.Çok baygın pısırıkda kullanılmamalıdır.Benim bilgime göre motor sesi 6000 d/dk geçtiğinde bana sınırı aştın diyor.
    Rodaj önemlidir çünki rodajı çok iyi olmuş motorun hemcinslerine nasıl fark attığına defalarca şahit oldum.Sağır motor terimi teknoloji ve araçlar değişsede döküm silindir alüminyum piston motorlarda hep geçerli kalmıştır.

Yoksa biz bilgimizin çok olduğunu kendi yaptığımızın çok doğru olduğu iddiasında değiliz..
    Başımızdan geçmiş yaşadığımız tecrübelere bakarak birşeyler anlatmaya çalışıyoruz.Kan ter içinde elimle çok taşıdım motor bir çok bilgiyi bilmediğim zamanlarda..Hasdaldan Gaziosmanpaşa 150 tl istiyor kamyonet.Tarabyadan en az 250 tl.Bu motoru alanların bir çoğunun 4-5 günlük yevmiyesidir bu..Parası çok olan kamyonet tutabilir yada servis bekleyebilir.
    Tabii birde motorla ilgili terimlere yabancı birisi PULSAR 'ı başlangıç motoru seçmişse elbetteki bizim söylediklerimizi dikkate almasın.Buna lafımız olmaz.
    hak_anm bunu beğendi.

co2fix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    aklıma birşey takıldı motoru temmuz ayında aldık vergisi ödenmiş olması lazım değilmi sorgulattığımda 2014 ağustos dönemi 51 TL çıkıyor bu satıcı tarafından ödenmiyormuydu

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı co2fix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklıma birşey takıldı motoru temmuz ayında aldık vergisi ödenmiş olması lazım değilmi sorgulattığımda 2014 ağustos dönemi 51 TL çıkıyor bu satıcı tarafından ödenmiyormuydu
    Hayır alan kişi ödüyor

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Pulsarla ilgili yapılmış çalışmalar.
    http://www.xbhp.com/talkies/do-yours...ar-200-ns.html

http://www.xbhp.com/talkies/do-yours...01-pulsar.html

http://www.xbhp.com/talkies/do-yours...sar-200ns.html

http://www.xbhp.com/talkies/do-yours...placement.html

buda yamaha r15 enjektör temizleme başlığı ve vidolu anlatım

http://www.xbhp.com/talkies/do-yours...-cleaning.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

bu link te pulsar 200ns incelemesi.

http://www.xbhp.com/talkies/bike-rev...de-report.html
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)