Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ea1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 23bg değil mi yahu-nezaman 24,5bg oldu???
    Ekrem ATA açıklamıştı bunu ;

Pulsar 200 NS maksimum gücü 9750 d/d da 24,47 PS’ dir. Broşürlerde 23,52 PS yazıyor, doğrudur. Uygunluk belgelerinde ise doğrusu 18 KW yazıyor ve bunun karşılığı 24,47 PS dir. Bu farklılık orijinal kataloğun birebir çevrilmesinden kaynaklanıyor. Gerekli düzeltmeler bütün mecralarda yapılacak. Yani kısaca PULSAR 200 NS Maksimum güç 24,47 PS’dir.
    AttilaXtreme, centil40 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haloogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    ön cam için bağlantu demirleri ayarlandı mı ? varsa takılı şekilde fotolarını koyarmısınız? maliyeti nedir?

birde arkadaşlar kayaların yaptığı arka çanta demirini alan var mı aranızda nasıl kullanışlı mı?
    www.motorumlaben.blogspot.com/

Motosikleti
    Dominar D400
    Dün akşam yolda giderken uzunları yakayım diye sol yerine sağ elcikteki (acil stop) düğmeye bastım, tabii motor tüm elektriği kesti :D paniklemeden debriyaja bastım, acil stop düğmesini tekrar açtım, ekran ve ışıklar geldi, halen giderken biraz gaz verdim ve motor direkt çalıştı ve devam ettim. PanikleMEmemin sebebi ise yaptığım şeyi daha önce arabada da yaşamış olmam. Hani benim gibi acemi birileri varsa ve başınıza gelirse böyle bir şey bilginiz olsun diye yazayım dedim
    turkish39 ve gelebek bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar200 ns
    yokmu şu pulsarı vade farksız kredi kartına taksitle satan bi bayi arkadaşlar.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı hll80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bildiğim kadarıyla yok,biz ne kadar almak istesekte Pulsar o kadar uzaklaşıyor sanki :( Hayırlısı artık
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

farm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı haloogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön cam için bağlantu demirleri ayarlandı mı ? varsa takılı şekilde fotolarını koyarmısınız? maliyeti nedir?
    az önce görüştüm telefonla, şu an montajını yapıyorlarmış pulsara. birazdan resimlerini internet sitesine koyarım dedi Hüseyin bey.

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi siteye koyacak camı? Ben de baksaydım

forsauto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns / kuba strike 150
    Merhaba Arkadaşlar bu bölüm açıldığından beri yazdıklarınızı takip ediyorum. Bütün hazırlıklarımı tamamlayıp 20 Mayıs'ta Pulsar almaya karar vermiştim. Uzun bir beklemenin ardından 22 Temmuz'da motoruma kavuştum. Tabii arada bayram, tatil, iş yoğunluğu derken ancak bugün yazabilmeye fırsatım oldu. Hala da çok kullanma fırsatım olmuyor şu anda makinem 176 km'de rodaj dönemi devam ediyor. Günlük işler için bir de Kuba Strike 150 motorum vardı ancak pulsarı aldıktan sonra ona pek binesim gelmiyor Bu arada ben İstanbul Bahçelievler'de kapalı otopark ve oto yıkama işletiyorum. Yolu düşen arkadaşlar olursa her zaman beklerim.

mustang256, hector15, centil40 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

farm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    motor camı montajını yapmışlar

https://www.facebook.com/pages/%C3%8...15409782059031

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

http://www.motorcami.com/L/1987/2126/pulsar.html

by1302 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    Bajaj pulsar 200 ns modeli için ürettiğim özel tasarım jant şeridi

İsteyenler 'Yeşilyurt Motor - Kartal / İST '
    hamzarat bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı by1302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj pulsar 200 ns modeli için ürettiğim özel tasarım jant şeridi

http://i.hizliresim.com/8maELd.jpg

http://i.hizliresim.com/DoYk5y.jpg

http://i.hizliresim.com/mqM8N2.jpg

İsteyenler 'Yeşilyurt Motor - Kartal / İST '
    Ellerine sağlık çok güzel olmuş.
    Şeritsiz sadece pulsar yazılarını da satıyor musunuz? Satıyorsanız kaç para ?
    by1302 bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    evet bu gün itibariyle pulsar arka bagaj demiri son güncelllemelerinde güncellenmesiyle seri üretime hazır hale geldi ,mümkün olduğunca orijinal bir iş ortaya çıkartmaya çalıştık ,aynı zamanda bağlantı alt kulaklarından yan çantalar içinde bağlantı alınacak şekilde estetik sağlam vede kullnışlı olması için tasarlandı , mümkün olduğunca orijinal bir ürün olmasına özen gösterdik , pulsar amblemi ve imzamızıda atmayı ihmal etmedik tabiki , 3 nokta bağlantısı ile oldukça sağlam titremeyecek ileride sorun yaratmayacak şekilde tasarlandı ve üzerinde çalışıldı , nasıl en estetiği, nasıl en sağlamlığı ve nasıl en uygun fiyatlısı olur diye düşündük, yine düşündük ve yine düşündük , ortaya bu ürünü çıkardık tüm motosiklet camiası ve pulsar ailesine hayırlı uğurlu olsun , şu an orta sehpa çalışmaları için kolları sıvadık lazer kesim parçalar salı günü inşallah kesilecek ve orijinal orta sehpamızda olacak ,ne gerekiyorsa pulsara yapılacak yalnız arka bagaj taşıyıcısını oluşan talep ve bayi bazındaki adet sayısına göre üretmeyi düşünüyoruz buradan da bunun altını çizmek isterim cümleten kazasız sürüşler...

centil40, Pashapache, conmech ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

by1302 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık çok güzel olmuş.
    Şeritsiz sadece pulsar yazılarını da satıyor musunuz? Satıyorsanız kaç para ?

Tek yazı olarak satışımız yok normalde ama Siz gene de Yeşilyurt Motoru arayıp bilgi alabilirsiniz
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Daha yeni girebildim siteye iş güç giremiyordum. Tekirdağ da bulunan bayi. axess e 9 taksit olur 8200 küsüre dedi sırf bu bayi tutumları yüzünden almam bu motoru. ben pazarlık yaparken bajajın bölge sorumlusu geldi. ben karışamam bayi ile sizin aranızda fiyat konusu dedi adam. bukadar da olmaz. Senin belirlediğin bi fiyat yokmu adam kafasına göre rakam veriyo kime tutturabilirse

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olucaktı şimdi bizim depoda rezerve var mı ? Yoksa sadece tank olarak 12 litre mi ? Bazı yerlerde rezerve ile 14,3 litre yazıyor bazı yerlerde 12 litre işin aslını bilen var mıdır ?
    Teşekkürler

ea1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı conmech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olucaktı şimdi bizim depoda rezerve var mı ? Yoksa sadece tank olarak 12 litre mi ? Bazı yerlerde rezerve ile 14,3 litre yazıyor bazı yerlerde 12 litre işin aslını bilen var mıdır ?
    Teşekkürler
    Depo 12 lt gösterge de son çizgi de düştükten sonra 2 lt civarında bir yakıt kalıyor yani rezerve dediğimiz kısım

The Tardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı hll80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle Bodrumda kredi kartına vade farksız komisyonsuz 7370 TL'ye satan bir bayi var. Bende bugün bakıma giderken gördüm. Benim aldığım bayi satıyormuş. İsteyenler için iletişim bilgilerini vereceğim. Ulaşın konuşun aklınıza yatarsa anlaşıp alırsınız. En azından benimde bir faydam olsun yeni alacak arkadaşlara.

Bodrum Motosiklet Dünyası
    Sahibi: Ökkeş Bey
    Satış Birimi: Güneş Hanım
    Telefon: 0252 316 3322

Benim adım Volkan EKMEN ondan aldık telefonu derseniz yardımcı olurlar size. Umarım işinizi görür. Başka bir bayiden alıp komisyon farkı ödeyene kadar o benzin parasıyla bu motor ile İstanbul, İzmir, Ankara gibi yerlere daha uygun fiyata gidersiniz. Buradan doğuya götürmek zor olur ama belki gene otobüs falan ayarlanabilir belli olmaz. Yada taşıma işi yapan kamyonlara konulabilir. Yine bodrumda herhangi bir sıkıntınız olursa bana buradan ulaşırsanız ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım size. Herkese İyi Günler.

Not: Yazıyı büyük yazma nedenim önemli bir konu olması ve bu sorunun birkaç kez sorulması nedeniyledir. Dikkat çekmek amacıyla yazılmıştır.
    AttilaXtreme ve gelebek bunu beğendiler.

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Alıntı The Tardis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle Bodrumda kredi kartına vade farksız komisyonsuz 7370 TL'ye satan bir bayi var. Bende bugün bakıma giderken gördüm. Benim aldığım bayi satıyormuş. İsteyenler için iletişim bilgilerini vereceğim. Ulaşın konuşun aklınıza yatarsa anlaşıp alırsınız. En azından benimde bir faydam olsun yeni alacak arkadaşlara.

Bodrum Motosiklet Dünyası
    Sahibi: Ökkeş Bey
    Satış Birimi: Güneş Hanım
    Telefon: 0252 316 3322

Benim adım Volkan EKMEN ondan aldık telefonu derseniz yardımcı olurlar size. Umarım işinizi görür. Başka bir bayiden alıp komisyon farkı ödeyene kadar o benzin parasıyla bu motor ile İstanbul, İzmir, Ankara gibi yerlere daha uygun fiyata gidersiniz. Buradan doğuya götürmek zor olur ama belki gene otobüs falan ayarlanabilir belli olmaz. Yada taşıma işi yapan kamyonlara konulabilir. Yine bodrumda herhangi bir sıkıntınız olursa bana buradan ulaşırsanız ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım size. Herkese İyi Günler.

Not: Yazıyı büyük yazma nedenim önemli bir konu olması ve bu sorunun birkaç kez sorulması nedeniyledir. Dikkat çekmek amacıyla yazılmıştır.

Ben Boxer sahibiyim ama elimden geldiğince ilgimi çektiği için bajajın diğer marka topiklerinide takip etmeye çalışıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Bodrum'dan aldığınız pulsar problemliydi nasıl son durum çözüldümü yenisiylemi değişti

The Tardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı The Tardis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece yazmış olduğum ve gece olması nedeni ile biraz karmaşık olan bu yazıya biraz daha açıklayıcı bir dil ile tekrar dile getirmek istiyorum. Öncelikle aranıza katılmaktan mutluyum fakat motorla ilgili sorun yaşadığım içinde içim baya bir üzüntü dolu.

5-6 gün kadar önce kardeşimin isteği üzerine alınan Pulsar 200ns motor ilk günden beri arızalıymış ve benim bunu fark etmem 2 günü aldığı için biraz geciktik. Olay şu şekilde gerçekleşiyor. Ben motoru alıyorum ve servisten eve geliyorum. Motoru ben araştırıp almadığım için forumlardan bilgi edinmek için yaklaşık 2 gün araştırma yaptım. Burada'da başlangıçtan beri 25 sayfa kadar okudum. Ardından kardeşiminde uyarması ile motor arıza lambasının yandığını fark ettim. İlk vitesli motor tecrübemdi ve ben lambanın yanık olduğunu fark etmeden önce yolda yokuş yukarı kalkamadığı için motoru stop ettirdim. Yokuş dediğim yer dik bir yer deği max 15 derece kadardır tahmini. Ardından düz yolda devam ederken motor bir ara gaz kesti ve hızlanmadı. Alırken 20 liralık benzin atılmasını söylemiştim aldığım bayiye parası karşılığında tabi. Unuttuklarını düşündüm ve göstergeye baktım doluluk çizgisi yoktu. Ardından yine 15 derece kadarlık bir yokuşta devam ederken motorun zorlandığını fark ettim. 3. viteste ve yaklaşık 4 bin devirde girdiğim yokuşta vites düşürerek devam ettim ama motorda bir aksaklık var gibiydi. Ardından benzincide durdum ve depoyu açıp kontrol ettiğimde içinde benzin olduğunu gördüm. Depoyu fulleyip yoluma devam ettim ve yolda karşılaştığım sorunu kafaya takmadım. Sonuçta hem motorun hemde vites teknolojisinin yabancısıydım benden kaynaklı olduğunu düşündüm. Ardından kullanmaya devam ettim haliyle. Ertesi gün ufak bir gezinti için yola çıktım. Burada yaklaşık 30 derecelik bir yokuş var 15 - 20 dk kullanım sonunda oraya girdim. 2. viteste girdiğim yokuşta daha başında çekemedi ve yavaşlayarak 1. vitese düştüm. 1. vitese düşüş devrim 4bindi lakin gaz verince motor gazı almadı ve durmaya başladı. Anlık bu olay sonrası motor aniden gazı almaya başladı ve beni arkaya doğru iterek ani kalkış yapar gibi hızlandı. Ardından yokuş bitiminde olayı çok önemsemeyip yoluma devam ettim.

Bu olaylar arıza ışığını fark etmeden önce yaşanan olaylar. Ardından ışığı fark edince babama anlattım olayı ve servise gitmemi söyledi. Cuma günü gittiğim servis pazartesi gelmemi şuan bakamayacağını söyledi. Pazartesi olup tekrar gittiğimde durumu anlattım ve motor kalsın bakacağız dedi. Ertesi gün arayıp durumun egzoza bağlı bir sersörde olabileceğini (sensörün bir adı var ama bilmiyorum kusura bakmayın) söyledi. Sensörü söküp tekrar taktığını söyledi. Motoru almamı ve kullanmamı söyledi. Lakin arıza ışığı yanmaya devam ediyordu. Alamasam daha iyi olacağını sonuçta ışık sönmediine göre bir sorun olabileceğini söyledim. Test etmeden bilemeyiz dedi ve motoru verdi. Elinde test aleti olmadığını istediğini ve geldiğinde tekrar gelip gerekirse beyne reset atcağını söyledi ve gönderdi beni. Ardından testler sırasında ben bir durum fark etmedim lakin. Yaklaşık bu yazıyı yazmamdan 2 saat kadar önce kardeşim motorun yokuşta aynı şekilde gaz kestiğini söyledi. Bende motoru çalıştırken falan tek seferde çalışmadığı biraz gaz verip çalıştırmam gerektiğini ve ayrıca yolda falan 5-6 sefer stop ettiğini gözlemledim. Yolda boşta giderken bile stop ettiğini gözlemyebildim ayrıca kalan 4-5 seferde çalıştırmadan sonra yada park sırasında stop etti.

Şuan servise gitmek istemiyorum çünkü bir tatsızlık çıkacak. Aldığım sıfır motorda arıza var ve bunu kabul etmekte zorlanıyorlar. Ekrem bey ile irtibata geçmeye çalışıyorum. Benden bilgilerimi istedi arayacağını söyledi ve ben şuan beklemedeyim. En kısa sürede mümkünde iade alınıp yeni motor verilmesini isityorum. Sonuçları buradan size bildirmeye devam edeceğim. Umarım en kısa sürede bir çözüme kavuşuruz. :(
    Arkadaşlar arıza durumunu, servisi ve Ekrem beyin durum karşısında tavrını merak edenler için sorunun belli bir yere kadar ilerlemiş bölümünü anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle bu sorunların ardından Ekrem bey iletişim bilgilerimi aldı. Ardından servisi arayıp sorunun durumu hakkında bilgi almış ve bana telefon ile geri dönüş yaptı. Arıza tespit cihazının serviste bulunmadığını. Fabrikadan istendiğini ve geçen pazartesi servisin eline ulaşacağını falan söyledi. Bu süre zarfında motoru kullanın cihaz geldimi tespit yapılır ve çözüm kavuşuruz dedi. Bende bekledim tabi. Pazartesi oldu servisi aradım. Cihaz ile ilgili bir sorun çıktığını ve Antalya servisinden tespit cihazı kargolanacağını falan söylediler. Perşembe yola çıkan kargo. DÜn yani cuma günü ellerine ulaşmış. Dün motoru servise bıraktım. Bugün tespit cihazını bağlamışlar ve arızanın egzoza bağlı bir oksijen sensöründe olduğu söylendi. Sensörün sipariş geçildiği ve en geç gelecek cuma gününe kadar ellerinde olup takılacağı söylendi. Bu arada bakım işlerinide hallettim. Motru 700 binde bakıma vermiş bulundum bu nedenle. Tek seferde hem arıza tespiti hem bakım yapılmış olsun dediler. Şuan motor arıza ışığı yanmaya devam ediyor. Stop ve gaz kesme sorununda bu nedenle kaynaklanabileceği söylendi. Parça değişmini bekliyorum şuan için. Ekrem bey ile görüştüm parçanın en kısa sürede ulşaması için gerekli şeyleri yapacağını arıza tespit cihazının gecikmesinde ise fabrikadan gelen cihazın farklı bir yazılım içerdiği ve o nedenle antalyadan diğer cihazın gönderildiği falan söyledi. Ufak bir sorun çıktığı için mutluyum şuan. Motorda falan bir arıza çıksa daha kötü olabilrdi. En azından şuan içim rahat. Ekrem beyede ilgisi için çok teşekkürler. Kendisi sorun devam ettiği müddetçe beni defalarca aradı ve mesaj attı. Kendisine ne kadar teşkkür etsem azdır. Tekrar ilgisi için teşekkür ediyorum.

Not: bakım öncesi motorda felaket bi titreşim vardı ustayı uyardım bütün vidalara bakacam dedi bakmışta sanırım ilk bi bindim motora kalkış ve düşük hızlarda motorda titreşim sorunu kalkmış gibiydi ama uun bir test yapamadım. Sanırım yağ değişimi falan baya yaradı moora. Testlerden sonra tekrar bir mesaj atarım buraya bakımla ilgili. Herkese iyi günler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı centaur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Boxer sahibiyim ama elimden geldiğince ilgimi çektiği için bajajın diğer marka topiklerinide takip etmeye çalışıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Bodrum'dan aldığınız pulsar problemliydi nasıl son durum çözüldümü yenisiylemi değişti
    Hocam siz bu mesajı attığınız anda bende arıza ile ilgili mesajı yazıyodum. Şuan bakabilirsiniz o durumla ilgili bilgileri bir üst mesajda belirtim. İyi günler

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Denk gelmiş ben sorun düzelmiştir ben görmemişimdir diye düşündüm. Sizin adınıza sevindim ufak bişey olmasına. Ürünler yeni olduğu için hepimiz almış olsakta tedirginiz acaba golmü yedik diye ama ben kendi adıma memnunum. Bazı şeyleride motora yoruyoruz. Mesela ben motoru tazikli suyla yıkatırken depoya su girmiş ve böyle bişey olmasına ihtimal vermediğimden motordan, herzaman aynı yerden aldığım benzinden şüpelendim ama sağolsun Boxer topiğinde yazan, kullanan arkadaşlar uyardı sorun çözüldü. Ben markanın bütün ürünlerde f/p ürünü yaptığını düşünüyorum. Birazda servis ve yedek parça olayını çözerlerse bu iş olur gibi. Yetkili servise gidip 5 karış surat ve sıfır ilgi görmektense ( hepsi aynı değil tabi) bakım parçalarını bajaj sitesinden alayım kendi ustam yapsın diyorsun en gerekli hava filtresi yağ filtresi bile yok bunlarıda bu kadar ilgili yetkililerin çözeceğini düşünüyorum.
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)