Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yağ konusu yine karıştı. Vites geçişleri senin kullandığın yağ markasından çok değerleri ile ilgilidir güzel kardeşim. 10/40 mı 10/60 mı 20/50 mi? Neyse ......
    ben soruya cevap verdim kim ne kullanırsa kullansın umrumda değil benim deneyimim bu.tek sorum şu sana castrol tam sentetik yağmı ?
    değilse uzatmanın alemi zaten yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben soruya cevap verdim kim ne kullanırsa kullansın umrumda değil benim deneyimim bu.tek sorum şu sana castrol tam sentetik yağmı ?
    değilse uzatmanın alemi zaten yok.
    Fully synthetic

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorda en iyi yağlar benim şahsi fikrim,liqui moly Fully synthetic,motul ve ipone.
    SAZMAN bunu beğendi.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 aralıkta zamlı fiyatlar açıklanacak, %7 zam gelecekmiş.
    %7 gelecegine hic gelmesin daha iyi ya. 8000'den honda alan adamlar simdi ikinci elini 10.000 den satiyor

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Motoru alalı 2 sene olacak değil kar a geçmek 8900 fiyatını hala göremedik dolar firladı otv vs tavan yaptı motorun hala sıfırı 8870 ne diyelim buda bizim için böyle bi hata olsun..

Arkadaşlar 2016 model 5 aylık pulsar sahibiyim daha önce 2015 model pulsarım vardı. özet geçmek gerekirse motorda kalkışlarda pas sesi gibi bi ses geliyor sizde de yasanıyormu 2015 modelimdede vardı bu ses sadece kalkışlarda oluyor sesin nerden geldiğini bilen varmı?

Motosikleti
    Alıntı medzedir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2016 model 5 aylık pulsar sahibiyim daha önce 2015 model pulsarım vardı. özet geçmek gerekirse motorda kalkışlarda pas sesi gibi bi ses geliyor sizde de yasanıyormu 2015 modelimdede vardı bu ses sadece kalkışlarda oluyor sesin nerden geldiğini bilen varmı?
    düşük bi ihtimal debriyajdan yüksek ihtimal ön tekerdeki km sayacı veya rulman keçelerinden geliyordur

kesınlıkle motordan gelen bır ses degıl on taraftan gelıyor buyuk bı ıhtımal km sayacının ordan galıba dedıgınız gıbı

Motosikleti
    kesınlıkle motordan gelen bır ses degıl on taraftan gelıyor buyuk bı ıhtımal km sayacının ordan galıba dedıgınız gıbı
    motor çalışmazken üstüne binip az ileri geri yaptığında gırç gırç ses yapar eğer sorun oysa gres yağ ile yağlanması gerekir ve yıkarken falan o kısıma su falan tutmamak lazım özellikle tazzikli su bütüğün yağı boşalttığından ses yapıyor

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor çalışmazken üstüne binip az ileri geri yaptığında gırç gırç ses yapar eğer sorun oysa gres yağ ile yağlanması gerekir ve yıkarken falan o kısıma su falan tutmamak lazım özellikle tazzikli su bütüğün yağı boşalttığından ses yapıyor
    yok benım motor calısırken gelıyor o ses ama motordan gelmıyor debrıyajı bırakıp gazı verınce sankı ıkı paslı metal bırbırıne degıyormus gıbı caart dıye ses gelıyor haraket edınce ses gıdıyor

Motosikleti
    yok benım motor calısırken gelıyor o ses ama motordan gelmıyor debrıyajı bırakıp gazı verınce sankı ıkı paslı metal bırbırıne degıyormus gıbı caart dıye ses gelıyor haraket edınce ses gıdıyor
    benim motor çalışmazken dememdeki amaç ses olmadan nerden geldiğini daha iyi duyman açısındandı muhtemel ön taraftır ama birkaç modelde debriyajda sıkıntı olanlar vardı mesela kavrama yaparken bi cayırtı sesi geliyordu ondan dolayı oyle dedim mesela çok yavaş 5 10 km gibi hızlardada ses geliyor motor sesinden duyulmuyor hanı debriyaja basıp kendi hızına bırakınca gorç gorç diye sesi duyuyorsun lastik turuna bağlı olarak ama muhtemel ön takımdan geliyor sendeki ses bi dene bi ara benimde başıma gelmişti yağmurda falan ıslanınca her yerinde ses geliyordu önden gelen sesin 2 sebebi km sayacı ve rulman keçeleri birde arka amortisörden geliyordu garantiden arka amortisör değişti ön kısım yağlandı ses ortadan kalktı
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

benim motor çalışmazken dememdeki amaç ses olmadan nerden geldiğini daha iyi duyman açısındandı muhtemel ön taraftır ama birkaç modelde debriyajda sıkıntı olanlar vardı mesela kavrama yaparken bi cayırtı sesi geliyordu ondan dolayı oyle dedim mesela çok yavaş 5 10 km gibi hızlardada ses geliyor motor sesinden duyulmuyor hanı debriyaja basıp kendi hızına bırakınca gorç gorç diye sesi duyuyorsun lastik turuna bağlı olarak ama muhtemel ön takımdan geliyor sendeki ses bi dene bi ara benimde başıma gelmişti yağmurda falan ıslanınca her yerinde ses geliyordu önden gelen sesin 2 sebebi km sayacı ve rulman keçeleri birde arka amortisörden geliyordu garantiden arka amortisör değişti ön kısım yağlandı ses ortadan kalktı
    usta kavrama dedıgın debrıyajı bırakıp gaz verırken kı olayı dıyorsun dımı ozaman benımde debrıyajdan pekı nasıl cozucez o problemı?

Motosikleti
    usta kavrama dedıgın debrıyajı bırakıp gaz verırken kı olayı dıyorsun dımı ozaman benımde debrıyajdan pekı nasıl cozucez o problemı?
    Sen önce bir motor çalışmazken boşta ayaklarınla hafiften ileri geri yap ses geliyorsa öndendir baktın ses yok kavramada yapıyor ise servise gidiyorsun motorun 2016 ise birkaçtane benim gördüğüm 2016 modellerde yapmıştı debriyaj balatandan sonuncusunu 2014 pulsar balatasıyla değiştiriyorlar düzeliyor 2016 larda boşluk oluyormuş bazılarında o sorun çıkmış çok nadirde olsa hallediliyor istersen bi servise gidip kontrol ettirmen senin için daha sağlıklı olacak zira her iki arza içinde serviste halletmen gerekecek
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Sen önce bir motor çalışmazken boşta ayaklarınla hafiften ileri geri yap ses geliyorsa öndendir baktın ses yok kavramada yapıyor ise servise gidiyorsun motorun 2016 ise birkaçtane benim gördüğüm 2016 modellerde yapmıştı debriyaj balatandan sonuncusunu 2014 pulsar balatasıyla değiştiriyorlar düzeliyor 2016 larda boşluk oluyormuş bazılarında o sorun çıkmış çok nadirde olsa hallediliyor istersen bi servise gidip kontrol ettirmen senin için daha sağlıklı olacak zira her iki arza içinde serviste halletmen gerekecek
    aynen ben en kısa zamanda gıdıyım ozaman tesekkur ederım yardımların ıcın denedım ve bostayken ses yok debrıyajı gec bırakıp cok gaz verınce bıraz hızlı debrıyajı salınca gacırtı sesı yapıyor sonra duzelıyor sadece kalkışlarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

ve bırsey daha bu sadece sesden ıbaretmı yoksa ılerıde sorun yaratabılırmı

Motosikleti
    aynen ben en kısa zamanda gıdıyım ozaman tesekkur ederım yardımların ıcın denedım ve bostayken ses yok debrıyajı gec bırakıp cok gaz verınce bıraz hızlı debrıyajı salınca gacırtı sesı yapıyor sonra duzelıyor sadece kalkışlarda
    rica ederim ne demek bakalim servise gidip sonucun ne oldugunu yazmayi unutma neticede bir servis calisani degilim usta falanda degilim aman amanda bir bilgim yok sadece deneyimledigim yakin cevremde basimiza gelen sorunlardan fikir yuruterek bir varsayimda bulundum sadece belki farkli bir arizanda olabilir bu nedenle sonuc ne olursa yazmani tavsiye ederimki bilgi paylastikca yayilir servis olaya daha hakim olacagindan sorunu halledecektir iyi aksamlar

olagan disi her ses bir sekilde zarar verir diye dusunmekteyim belki motora vermez ama debriyajin siyirir belki daha erken biter diye dusunmekteyim

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Merhabalar arkadaşlar bu yıl motoru evimi değiştirdiğim için acık otoparkta bradayla kapatarak muhafaza ediyorum. Kış boyu dışarıda yatıcak aklıma radyatör sıvısı takıldı kac derecede donar -20 ye kadar düşüyor kış şartlarında havalar. Antifiriz varmıdır radyatörde fabrika çıkışı ?

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Alıntı mustang256 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar bu yıl motoru evimi değiştirdiğim için acık otoparkta bradayla kapatarak muhafaza ediyorum. Kış boyu dışarıda yatıcak aklıma radyatör sıvısı takıldı kac derecede donar -20 ye kadar düşüyor kış şartlarında havalar. Antifiriz varmıdır radyatörde fabrika çıkışı ?
    Bana servisten söylenene göre var hatta azaldığında aradım servisi hangi antifrizi alıp koyayım dedim antifriz koyma zaten yüksek oranda antifriz var su ekle demişlerdi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antifrizi ölçtürmeniz lazım.Mesela yeşil antifrizin donması yüksekmi değilmi bilmiyorum.-20 dereceye kadar dayanırmı.Kaliteli kırmızı antifrizler dayanır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-2016-nisan-cikisli-pirelli-rosso-2-lastikler-373652442/detay

arkadaşlar sıfır çizik, düşme yatma devrilme yoktur, lastikler çok yenidir...

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Bana servisten söylenene göre var hatta azaldığında aradım servisi hangi antifrizi alıp koyayım dedim antifriz koyma zaten yüksek oranda antifriz var su ekle demişlerdi.
    Anladım hocam teşekkürler kış şartlarında dışarıda donmuyorsa sıkıntı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antifrizi ölçtürmeniz lazım.Mesela yeşil antifrizin donması yüksekmi değilmi bilmiyorum.-20 dereceye kadar dayanırmı.Kaliteli kırmızı antifrizler dayanır.
    Servisi arayıp detayı öğrenmekte fayda var gibi teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)