Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı typhoonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acikcasi ben superlight kullanici degilim o yuzden servis agi ile ilgili bilgim yok once kullanici arkadaslara danisayim dedim. Freedom 250 var bende bizim egzozlar cok pahali(475 lira kadar) iki motorun egzozu hemen hemen ayni superligt in egzozunu almayi dusunuyorum.
    Almadan önce bi kuba servisine git baktır uymuyor ise kötü yanlış değilsem superlıght egzosu fiyatı yarı yarıya gibi bişeydi en son

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almadan önce bi kuba servisine git baktır uymuyor ise kötü yanlış değilsem superlıght egzosu fiyatı yarı yarıya gibi bişeydi en son
    Eyvallah hocam dediğin gibi servise gideyim en iyisi

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçığı falan boşver. 19.000'de şu yapılır diye bir kural yok.
    1-Debriyaj, gaz ve kilometre tellerinin içindeki tele wd-40 ve sıvı gres uygulat,
    2-Arka lastik sökülsün, kampana ve fren balatası temizlensin, balata durumu iyiyse üstü zımpara yapılsın,
    3-Ön fren balataları kontrol edilsin, hideolik seviyesi düştüyse balata da aşınmış demektir,
    4-Karbüratöre giriş yakıt hortumunu söktür, içine hava basıp takın. Temizlik için yeter, karbüratörü söktürme,
    5-Hava ayarına baktır, rölanti 1.900-2.000 RPM'de kalsın, Şubat sonu 1700-1.800 RPM'ye dönersin,
    6-Ön amortisör yağları değişsin, bu yapılırken gidon mafsal boşluğu var mı baksın usta varsa bilya değişsin,
    7-Hava filtresinde yağ normaldir, metal ızgara hafif yağlı olmalı tozu tutsun diye.

Diğerleri klasik bakım işleri zaten. Zincir vs duruma göre gergi ayarı vb.

Lastik için diş derinliği ve hamur yapısını görmeden bir şey diyemem.

Benim motor 29.800 oldu, şimdiye kadar 6 kere buji, 1 kere zincir/dişli değiştim, 25.000'de amortisör yağı değişti geri kalan herşey orjinal lastiklerim dışında.

Bu gün test için yaşlanınca yakıt ne oldu diye baktım 430 km gitti, 60 TL benzin aldım, 12,5 lt. Yani 100km'de 2.8 lt yakmaktayım bu günlerde şehir içinde.
    Hocam 18.750 oldu. haftaya dediklerini uygularım çok sağol.

Benzin konusunda birsey diyeceğim, geçen günlerde 20 liralık benzin almıştım depo 0 iken. 120 km gitti.. sonra 10 liralık aldım tamamen bitip çalışmadığında, 50 km gitti ve yine bitti. depoyu fulledim 320kmde bitti.. neden bu kadar yakıyor olabilir ?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hava filtresi tıkalı olabilir temizleyip denemek gerek. 350-400'ü görmen lazım fazla tapagaz yapmıyorsan. Bir de debriyaj balatası aşındıysa güç aktarımı tam olmadığı için fazla yakmaya başlar motorlar.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Abilerim saygılar bende aranıza katıldım çok şükür ve çok mutluyum fakat sormam gereken birsey var motorlarınızı nasıl koruyorsunuz ben halat disk kilidi bide alaram takdirip birandayla korumayi planliorum onerilerinizi alirsam cok cok sevinirim hatta daha fazla sevinirim

Bu arada shadowmaster abim bu motoru sayende seçtim pişman degilim seviliosun abiiii

Alıntı mchtckm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim saygılar bende aranıza katıldım çok şükür ve çok mutluyum fakat sormam gereken birsey var motorlarınızı nasıl koruyorsunuz ben halat disk kilidi bide alaram takdirip birandayla korumayi planliorum onerilerinizi alirsam cok cok sevinirim hatta daha fazla sevinirim

Bu arada shadowmaster abim bu motoru sayende seçtim pişman degilim seviliosun abiiii
    Disk kilidi ve alarm takarsan yeterdir tabi motoru bırakacağın yerde sokak ortası olmasın garaj veya bina girşi varsa daha iyi olur. Branda bıraktığın yere göre değişir.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Gazi mahallesinde oturuorum her sekilde bi yere sabitlemem lazim korkuorum calarlar diye saol cevap icin

Alıntı mchtckm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazi mahallesinde oturuorum her sekilde bi yere sabitlemem lazim korkuorum calarlar diye saol cevap icin
    Abi sen çelik halat falan alıp evin kapısına bağla ne olur ne olmaz

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hayırlı olsun, eyvallah
    Perşembe pazarına git, grade 80 zincir ve kare düz saplama kilit al, grade 80 / 10 yeter sana makasla kesilmez ancak spiral taşla kesilebilir. Bu başlıkta bir yerlerde fotoları var.

Exclusive34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, eyvallah
    Perşembe pazarına git, grade 80 zincir ve kare düz saplama kilit al, grade 80 / 10 yeter sana makasla kesilmez ancak spiral taşla kesilebilir. Bu başlıkta bir yerlerde fotoları var.
    http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/grade-80-13mm-zincir-2metre-yale-80-mm-kilit-P118421897

Şundan bahsediyorsunuz sanırım, eğer bu iyi diyorsanız bende bunu alayım diyorum? Bide asma kilit olarak yale 80mm varmış. Bilen varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Birde şu kilidi çok fazla görmeye başladım, ne diyorsunuz? http://urun.n11.com/bisiklet-aksesua...Q&gclsrc=aw.ds

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Grade 80 seçeneği daha doğru.
    Zinciri ve kilidi dükkandan alırsanız maliyet %40 azalabilir ama benim combinasyonum budur.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Saol abi suan otoparkda motor kilid isinide hemen halledicem tekrar saolun hepinize

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Az önce FB sayfasında bir paylaşım gördüm 4 ay önce yapılmış.
    Bkz: https://www.facebook.com/pg/slturkiye/videos/
    Can Koca arkadaşın yaptığı ses işlemi.. Bayıldım sese gerçekten fakat Eskişehir'de yaptırmış bu işlemi. Belki geçtiğimiz 4 ay içinde bunun gibi bir işlem yaptıran vardır diye aramızda bir sormak istedim. Bu toklukta bir egsoz işlemi yaptıran var mı İstanbul'da? Var ise nerede, ne kadara ve nasıl yaptırdı? Ya da bu işte iyi olan bir usta var mıdır bildiğiniz? Çünkü motor ciddi anlamda çok sessiz geliyor bana. Maxi scooter tarzı resmen. Sonuçta Chopper kullanmanın muhabbeti sesinin verdiği hazla tırın tırın gitmektir kanımca. En azından benim için öyle yani.
    Honda shadow VT 600 veya 750 ' nin sesi gibi böyle pata pata pata diye çalışmasını istiyorum aletin. Arkadaşın yaptığıda videodaki birebir öyle olmuş neredeyse. Neyse uzatmayayım bildiğiniz ustalar var ise paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Küba Superlight 200
    Merhaba.. Aranıza yeni katıldım.. Urfa'da tek superlight bana mı ait yoksa??

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce FB sayfasında bir paylaşım gördüm 4 ay önce yapılmış.
    Bkz: https://www.facebook.com/pg/slturkiye/videos/
    Can Koca arkadaşın yaptığı ses işlemi.. Bayıldım sese gerçekten fakat Eskişehir'de yaptırmış bu işlemi. Belki geçtiğimiz 4 ay içinde bunun gibi bir işlem yaptıran vardır diye aramızda bir sormak istedim. Bu toklukta bir egsoz işlemi yaptıran var mı İstanbul'da? Var ise nerede, ne kadara ve nasıl yaptırdı? Ya da bu işte iyi olan bir usta var mıdır bildiğiniz? Çünkü motor ciddi anlamda çok sessiz geliyor bana. Maxi scooter tarzı resmen. Sonuçta Chopper kullanmanın muhabbeti sesinin verdiği hazla tırın tırın gitmektir kanımca. En azından benim için öyle yani.
    Honda shadow VT 600 veya 750 ' nin sesi gibi böyle pata pata pata diye çalışmasını istiyorum aletin. Arkadaşın yaptığıda videodaki birebir öyle olmuş neredeyse. Neyse uzatmayayım bildiğiniz ustalar var ise paylaşırsanız sevinirim.
    Berlin custom motor - tarık usta.
    Facebook sayfası var,araştırabilirsiniz.

Yanlız shadow gibi sesi alabilmek için motor hacmininde etkisi olduğunu unutmayın,200 cc motor için de böylesi hayale kapılmayın.Ses alırsınız ama yüksek cc etkisi beklemeyin derim.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Öyle büyük hayallerim yok tabiki. Tatmin edici ve tok bir sesi olsun yeter bana. Olduğu kadar yani.
    Fiyat konusunda bir bilginiz var mıdır pek veya tahmini kaç gibi rakamlar olur?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Rölanti ve düşük devirde ses alırsın, yüksek devirlerde kuru gürültü çıkar. O arkadaşa 7/8 bin devirde video çek yolla dedik göndermedi. 200 cc ve böylesi bir sıkıştırma oranıyla hayal kurup motorun dengesi ile oynamayın. Özel yapım egzostlar 500-700 TL arasındadır.

Tüm arkadaşlara merhaba...
    Bugün buz motor da 120/80/16 140/70/15 Michelin City lastikleri taktırdım.
    Refere olan arkadaşlara teşekkür.
    İyi servis

Motosikleti
    Superlight 200
    Arkadaşlar merhaba. Çok beğendiğim bir led far var. 45watt (birkaç mesaj once link vermiştim) fakat bizim motorun farı 35watt imiş. Doğal olarak güç yetmiyor. Şimdi sorum şu. Motora 45wattlık bir akü bağlasam herhangi bir sorun olurmu ? Volt ve amper değerleri aynı kalacak şekilde.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Merhaba.
    Eğer 45wattlık led ampül orjinal ampülden fazla ısınma yapmazsa led ampülü takmanda sıkıntı olmaz. Ki led olduğu için fazla ısınacağını sanmıyorum. Fakat yeni aldığın led ampüle aküden yeni bir tesisat çekmeli ve bu tesisatta role ve farklı bir far düğmesi kullanmalısın. Yani orjinal far tesisatıyla bir ilişki olmayacak. Bununla iligili forumda anlatımlar mevcut. Yapamam dersende elektrikçiler kolaylıkla yapabilir.
    Ayrıca led ampül orjinal ampülden 10 watt daha fazla olduğu için aküyü biraz daha fazla kullanabilir yorabilir daha çabuk bitmesine neden olabilir. O yüzden gerekmedikçe, motor stop halindeyken yada motoru çalıştıracağın zaman farı kullanma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)