Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar maddi sebeplerden ötürü motorumu satıyorum. Saygılar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9532072/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Cruseriron Makinanın fotolarını merak ettim. Led sis ve kartal gözü sipariş ettim bende. Müsait bir zamanda bi kaç foto eklersen fikir sahibi oluruz

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Cuma akşam saatine doğru zenn motora gidip lastikleri city grip yaptırıyım dedim.. İyi güzel yaptılar, eve döndüm sonra sabah işe gitmeden baktım ön lastik inmiş benzincide hava bastım, tekrar akşam zenn motora götürdüm. zenn motorun karşısındaki motolab da anladık ki, 700 km motordaki jant da 2 adet çok küçük delik varmış. Kaynak yaptırmak için pazartesi tekrar götürücem. Orada ki usta sağ olsun tubless yaptıkları jantın, grip citynin içine geçici olarak eskisinden biraz daha büyük iç şambrel taktı, eve geldim. Kaynak ne kadar sağlıklı olacak bilmiyorum. Fiyatını götürünce konuşuruz dedi. Janta kaynak ne kadar yapıyorlar bilmiorum. Yeni jant alsak ne kadar bilmiyorum. Kısacası dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olduk.

dert etme dostum. o delikleri dedikleri gibi kaynakla tıkatıver yoluna devam et. önemli bi konu değil. lastiklerin hayırlı olsun

Egsozumda bazı çizikler var onu kapatmak için mat siyah boya alicam ama renk ton farkı olur diye korkuyorum önerisi olan var mi yada mat siyah renk tonu ne bizim motorun bilgisi olan

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dert etme dostum. o delikleri dedikleri gibi kaynakla tıkatıver yoluna devam et. önemli bi konu değil. lastiklerin hayırlı olsun
    Saol gargi

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı alper92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsozumda bazı çizikler var onu kapatmak için mat siyah boya alicam ama renk ton farkı olur diye korkuyorum önerisi olan var mi yada mat siyah renk tonu ne bizim motorun bilgisi olan
    Ben eksozda kaynak yaptirdigim yerleri siyah sprey boyayla biraz uzaktan puskurterek kapattim fark edilmiyor. Tamamen aynisini tutturabilmek zor.

Cruiser İron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @burakcvck https://www.youtube.com/watch?v=UFwaiaawyPQ buradan görebilirsin videonun sonlarına doğru avm de videosu var.

Ya birde motosikletimi bu şekilde mi kullnamaya devam edeyim yoksa eski haline mi getirsem karar veremiyorum kararsızım : ) Bu konuda ne düşünüyorsun acaba ?

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @burakcvck

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Ayrıca bu da benim canavarın 4 yönlü resimleri.

Bütün herşeyini bizzat ben kendim yaptım
    Solo sele çelik kalıbını yaptırtıp Şirinevlerde Yılmaz ustaya döşettirdim.

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Cruserıron Baya bi değişim geçirmiş makinan. Kendi adıma bobber sevmiyorum ama tarzı yakalamışsın Kartal gözleri beklediğimden daha parlakmış

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @burakcvck Teşekkür ederim. Ben kartal gözlerine flaşör taktım sabit yanmıyor çakarlı yanıyor.
    Eğer alıp aynı benim koyduğum yere koyarsan daha güzel ışık veriyor karanlık bölge etkisi çok oluyor.

Bende bobber sevmezdim ama düşünceler değişiyor.

Motosikleti
    Superlight 200
    Elinize sağlık çok beğendim. Nacizane fikrim stop ve arka sinyalleri selenin arka tarafına montajlasanız dahada hoş olur diye düşünüyorum. Güle güle kullanın.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Merhaba,
    Adım Atilla , yaş ise 47 (yüzünüzde hafif bir gülümseme olmuştur). Daha düne kadar motor dedinmi tüyleri diken diken olan, kullanana hoş bakmayan ve motordan korkan biriydim. Ama bir arkadaşım kanıma girdi, 10 dak. da bir motor turu attırdı ve benim kanıma girdi. Eğitim ve ardından da tabi ehliyet alacağım. Lafı çok uzatmayayım, bir tek şu vites değiştirme işi gözümü korkuttu. O yüzden scooter bakmaya başladım (PCX 150 veya NMax). Ama gözüm de hep bu tip özellikle chopper lardaydı. Arkadaş yine bu motoru gösterdi, canlısını bu haftasonu göreceğim ama görüntü çok hoşuma gitti. Sıfır tecrübeyle ben bu motorla başlayabilirmiyim yoksa arkadaş hiç bulaşma git scooter al mı dersiniz? Scooter la başlarsam sanırım bu tip motorlara kolay kolay da dönemem herhalde. Gercekten yorumlarınıza ihtiyacım var. Boyum 1,85 , kg 88. Şimdiden teşekkür ederim.

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı mersinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Adım Atilla , yaş ise 47 (yüzünüzde hafif bir gülümseme olmuştur). Daha düne kadar motor dedinmi tüyleri diken diken olan, kullanana hoş bakmayan ve motordan korkan biriydim. Ama bir arkadaşım kanıma girdi, 10 dak. da bir motor turu attırdı ve benim kanıma girdi. Eğitim ve ardından da tabi ehliyet alacağım. Lafı çok uzatmayayım, bir tek şu vites değiştirme işi gözümü korkuttu. O yüzden scooter bakmaya başladım (PCX 150 veya NMax). Ama gözüm de hep bu tip özellikle chopper lardaydı. Arkadaş yine bu motoru gösterdi, canlısını bu haftasonu göreceğim ama görüntü çok hoşuma gitti. Sıfır tecrübeyle ben bu motorla başlayabilirmiyim yoksa arkadaş hiç bulaşma git scooter al mı dersiniz? Scooter la başlarsam sanırım bu tip motorlara kolay kolay da dönemem herhalde. Gercekten yorumlarınıza ihtiyacım var. Boyum 1,85 , kg 88. Şimdiden teşekkür ederim.
    Bende buna başlarken sıfır vitesli motor tecrübem hatta neredeyse 1-2 kez scooter kullanmişlığım vardı. Eğer otomobil kullanıyorsanız ve vites debriyaj nasil birşeydir nasıl çalışır biliyorsanız motordaki sisteme alışmanız çok kısa sürecektir. Boy ve kilonuzda problem olacağını sanmam ama yinede canlı görüp üzerine binmenizi tavsiye ederim. Zaten görünce alacaksınız.
    Rebel my new last name

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @unljm teşekederim.

Daha önce sizin dediğiniz yerdeydi onlar. Motora binerken ve motordan inerken sinyalleri 2 defa kırdım o nedenle oradan söktüm
    stop lambasıda selenin altına koydum olmadı yolda süspansiyondan dolayı çamurluğa baskı yaptı bende bu şekilde koymak zorunda kaldım, aslında önce plakalığa taktım fakat oradanda düştü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

@mersinli69

Motosiklete her zaman vitesli motorla başlamak avantajdır. Denge ve konsantrasyon bozukluğunuz yoksa vitesli motor (max 250cc) kullnarak başlamanız daha doğru olur. Scooter motosikletler şehir içinde kolaylıktır fakat bir zaman sonra doyumsuz olduğundan daha büyük motosiklet ihtiyacı doğuruyor. Maksat motosikleti devamlı kullanmaksa vitesli tercihiniz olsun. Yok eğer gelip geçici heves ise scooter kullanıp keyfinize bakın.

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blackghost ya ad shadowmaster ,ikinizin birisinde motorunun ön camında kuru kafa kanat falan yapıştırılmıştı , onu neyle yapıştırdınız söyleyebilirmisiniz bende aynısından buldum da )

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    vitesli motordan korkmayın,eğitim alacağım diyorsunuz zaten eğitimler vitesli motorlarla oluyor.sl200 başlangıç için güzel bir tercih ancak motoru bir görüp üzerine binmeden karar vermeyin,içinize siner ise ,rahat kullanırım fizik ölçülerimle diyorsanız sl200 size tatminkar cevap verecek bir motordur.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Cruseriron Ben kartal gözlerini arka tarafa yerleştirmeyi düşünüyorum (ön trafa power led sisler) farkedilirlik açısından.

Çamurluğa da bi el atsan güzel olur aslında

Motosikleti
    Honda NC 750X
    teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Çok teşekkürler. Birde ben Mersin de yaşıyorum. SL 200 de hava soğutmalıymış. Bu kadar sıcak bir memlekette, birde acemi olduğum gözönüne alınırsa motor problem yaratır mı (hararet vs.)? Bir de Falcon freedom 250 diye yağ soğutmalı bir motor var. Kararsız kaldım.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @burakcvck mantıklı olabilir arka tarafada.
    ne gibi el atsam bir önerin var mı? Gözüne o bağlantı delikleri mi takıldı?

@mersinl69 superlight 200'de yağ soğutmalı. Ön tarafında radyatör var motordaki yağ buradan devirdaim olarak geçiyor havanın temasıyla soğuyarak motorun içine geçiyor, sitemleri aynı. Sizin oralarda trafik yok yol aldıkça rüzgardan soğur sıkıntı olmaz meraketme gönül rahatlığıyla bin.
    mersinli69 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)