Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @mersin69 ; bu belgeyi indirip okuyun aklınızda başka soru varsa tekrar sorarsınız, boy, kilo, iklim problem olmaz size ...

PDF LİNK MESAJ :
    7 Mart 2016 ; 23:47

https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv...aster.pdf?dl=0

Kurukafa ve kanatlar kendi yapışkanıyla geldi bana, başka bir yapıştırıcı kullanmadım ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çok teşekkürler Shadowmaster
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mersin69 ; bu belgeyi indirip okuyun aklınızda başka soru varsa tekrar sorarsınız, boy, kilo, iklim problem olmaz size ...

PDF LİNK MESAJ :
    7 Mart 2016 ; 23:47

Kurukafa ve kanatlar kendi yapışkanıyla geldi bana, başka bir yapıştırıcı kullanmadım ...

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    mersinli69 eğer mersinde ikamet ediyorsanız yazın görüşmek isterim sizinle, Mersinde pek bulamıyorum konuşacak insan böyle motosiklet hakkında
    mersinli69 bunu beğendi.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @Cruseriron Bu videoları bir incele derim
    Alıntı burakcvck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Abiler yardıma ihtiyacım var
    1. Motor 100 km hızı naptıysam geçmedi çok hız meraklısı değilim ama 100 ü geçen bi makine bu herşeyde yeni yağ bujiler lastik basınçları iyi niye geçmiyo onu anlamadım

2. Motorda 4500 rpm le 5000 rpm arasında anlam veremediğim bi cızırtı var

3. Motor giderken debriyaja basınca yada boşa atınca bişey alttan tak tak tak vuruyo gibi bu ne olabilir

4.michelin city grip lastikleri virajlarda nasıl biraz yatırsam kayar mı iyi yapışıyomu daha yeni taktırdım deneme imkanım olmadı lastiklerim mumları erimeden yatırmak istemedim

Cruiser İron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @burakcvck bu videoları çok inceledim hatta buradan feyiz aldım diyebilirim.

1. Ön çamurluk olmayınca ıslak zeminlerde ön taraftan çok aşırı su sıçradığı oluyor kask camına kadar kirleniyor.
    2. Arka çamurluğu bende bu videodaki gibi kısa tutum fakat gene ıslak çamurlu durumlarda kaskın arkası dahil sırtıma kadar çamur atıyordu.

Ancak bu şekilde ıslanmıyorum
    Yotube kanalıma davetlisiniz. https://www.youtube.com/c/suruyorumbenabi

Herkese merhaba bi arkadaşım kuba superlıght 200 almayı düşünüyor ilk Cruiser motosikleti olacak pdf'i felan indirdik inceledik çok faydalı oldu almadan önce hepinize teşekkür ederiz. yanlız pdf biraz eski tarihli daha güncel bilgiler verebilecek yenilikleri bizi anlatabilecek bi arkadaş varmı en önemlisi şuan tavsiye edermisiniz.

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba bi arkadaşım kuba superlıght 200 almayı düşünüyor ilk Cruiser motosikleti olacak pdf'i felan indirdik inceledik çok faydalı oldu almadan önce hepinize teşekkür ederiz. yanlız pdf biraz eski tarihli daha güncel bilgiler verebilecek yenilikleri bizi anlatabilecek bi arkadaş varmı en önemlisi şuan tavsiye edermisiniz.
    Eski tarihli dediğiniz bir ay öncesinin pdfsi sonra yeni güncelleme gelmedi motora.
    Rebel my new last name

Merhabalar, forumu uzun süre dolaştım ve sonunda sormaya karar verdim. Motor almak istiyorum, öncesinde scooter modelleri düşündüm. Özellikle Vespa ama bütçem yeterli değil. Şu an Kuba üzerinde duruyorum, size sorum boyum kısa olduğu için bu motorda zorlanır mıyım ve kadın olarak bana dezevantajı olur mu? Şimdiden teşekkürler.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    sıkıntı olmaz.
    1.69 boyumla çok rahat kullandım sl200 motorunu,hatta diyebilirimki kısa boyluların en güzel başlangıç motorudur ,dezavantajdan ziyade avantajını çok görürsünüz.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Boy konusunda rahatladım çok sağolun. Aynalardan çok şikayet edilmiş görünmüyor diye, bende de aynı sıkıntı olur mu?

Motosikleti
    motora alıştıkdan sonra ayna gibi aksesuar donanımları işin keyif kısmı.@shadowmaster'ın hazırladığı pdf dökümanını okursanız ciddi anlamda fikir sahibi olabilirsiniz motorla alakalı.

Tam da indirmiştim siz yazdınız :")
    Bu arada Kubamotor sitesinde 8 bin lira, ikinci el için ne düşünürsünüz bu motorda? Temiz bulunursa değerlendirilmeli mi yoksa üstüne ekleyip sıfır mı alayım? Gerçi bir yıl kadar sonra alacağım ama olsun.

Motosikleti
    şimdi 1 yıl sonrasının fiyatlarını burdan konuşursak bu başlıkda kavga çıkar,olay olur
    Ne olacağı çok kestirilmiyor ama gelecek yılda 1000-1500 tl arası bir zam gelir,yani 9000-9500 tl bandında satışa çıkar sl200 bunu bir yere not ederek plan yapın derim.İkinci elde ise durumlar biraz daha karışık,iyi araştırma yapmak,doğru satıcıyıda bulmak önemli.temiz bakılmış bir sl200 elbetteki alınır kullanılır ama dediğim gibi emin olmak lazım.Şuan temiz bir sl200 5500-6000 tl bandından satılmakta.Daha dolu aksesuarı olan makinelerde sie 6500tl ye kadar satışları bulunmakta dolayısı ile bu yıl alma planınız yoksa şuanki hem sıfır hemde ikinci el motorların fiyatlarına çok bakmayın zira 1 yıl sonra ikinci ellerde 7500-8000 tl bandından satış olmaya başlar buda planlarınızı bozmasın.

1000-1500 tl arası bir zam gerçekten çok fazla. Üzüldüm, o dönem muhtemelen bu işten anlayan birinin yardımına ihtiyacım olur. Tekrar size ulaşmaya çalışırım. Siz motorunuzu kendi şubesinden mi aldınız?

Motosikleti
    fiyatlar ortalama rakamlar tabi ama piyasa maalesef bu şekile soktular en son ehliyet yasası şartlarından ancak şunu dile getireyim bu yılki fahiş sigorta artışlarından ötürüde sl200 asıl zammını yemedi,normalde şuan 8500 tl civarı satış planlanıyordu ama sigorta artışları sebebiyle birazdan kardan zarar düşüşü mantığı ile 8000-8200 tl bandına oturtmaya çalışıyorlar.

Ben kendi motorumu direkt olarak berk motorun sahibi musa beyden almıştım çokda yardımcı olmuştu kendisi.Konuyla alakalı size yardımcı olurum sorun değil,özelden de ulaşabilirsiniz bana.

Arkadaşlar daha öncede yazdığım gibi 2600 kmde subablardan ses gelmişti ve subab ayarlarını yaptırdım subab ayarını yaptırdıkdan sonra motor boşa aldığım da stop etmeye başladı ustaya tekrar götürdüm subab ayarına tekrar baktı + radyatörü söküp temizledi durum biraz düzeldi ancak gene biraz yol katedip boşa aldıktan sonra rolanti düşüp stop ediyor sizce sorun nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Birde benzinimi sürekli shelden alırken 3-4 defa Petrol Ofisinden aldım ve motor sürekli egzoz dan benzin atmaya başladı gazı kesince çekişi de biraz düştü şimdi tekrar shelden almaya devam ediyorum sizce bunun lada bir ilgisi varmı?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @tem ; supap ayarları ilk yapıldığında ayarlar sıkı olduğundan motor hem zor çalışır hem de rölanti düşükse stop eder. Rölantiyi 1700-1800 RPM olarak ayarla sorun olmaz. Bu arada stop etme ile radyatör temizliği arasında hiç bir bağlantı yok. Bahsettiğin hava filtresi ise bir yere kadar kabul edilebilir. Önemli olan 1.800 RPM'de hava ayarının da doğru yapılmış olmasıdır.

Motosikleti
    sübab ayarları oldukdan sonra motorun belli bir süre stop etmesi normal.Subablar oturana kadar o stop etme durumu yaşarsın,bu 150-200 km kadar sürebilir sonra standart devir ayarına sabit tutup kullanım yapmaya deva edersin.o usta nasıl bir ustaymışki bir rolanti ayarına radyatörü söküp takıp düzeltmeye açlışıyor? ne adamlar var hakkatten şaşırıyorum?

benzin markadan markaya değişiyor,doğrudur.bende shell den nitro oktan alıyorum ,fark ettiriyor.

Aynen dediğim gibi radyatörü söktü benzinle yıkadı falan benim ilk motorum olduğu için tecrübesizim öğrenerek ilerliyorum artık rolanti ile radyatörü temizlemenin bir anlamı olmadığını ve o ustaya bir daha gitmemem gerektiği ni anlamış oldum teşekkür ederim @blackghots ve @shadowmaster

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)